Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Neno,cestitke!

Prelepo i predivno!

Neka su zivi i zdravi Jovana i Filip i stariji bata sa njima!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno neno nek je sa srecom!Uzivaj pored svojih andjelcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Neno, čestitam! :)

Uživaj sa svojim mališanima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno1,neka vam je sa srecom!Poranili ste,vidim,al nema veze.Uzivaj sa svojim bebicama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Neka su vam zivi, zdravi i srecni! Divna vest! Cestitke ponosnoj mami i tati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno moja cestitam ti i neka su ti zivi i zrdavi Joca i Fica i da se ponosis njima!!!!

veliki ljubac za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,evo jos jedne buduce mame sa dvojkama. :) Prvo da cestitam Neni,neka su ti bebice zive i zdrave i uzivaj u njima! Nasla sam ovaj forum sinoc i citala sam ga oko 3,5 sata,nisam ni znala da ovako nesto postoji i odusevljena sam!

Ove male bebice u meni nastale su posle VTO iz prvog puta i presrecna sam. Trenutno sam u 18-toj nedelji,do sada je sve bilo u redu,bebe su ok,iste su,dvojajcane,devojcica i decak. Sutra idem na UZ pa cu znati vise,nestrpljiva sam,jedva cekam da ih vidim a i danas sam imala bolove u predelu desnog jajnika od kad sam se probudila pa narednih 3-4 sata,nisam mogla da ustanem iz kreveta. Na forumu nisam videla da je neko imao takav problem pa bih molila one koje su imale iste ili slice tegobe da mi nesto kazu o tome. Inace zbog hormonske terapije su mi se pojavile ciste na jajnicima koje su se sada smanjile i postale priraslice,bar tako doktorica kaze. Pijem Utrogestan 3x dnevno i jednom vaginalno ,Siofor x 1 posle glavnog obroka(koji je inace za dijabeticare a ja to nisam,lekari kazu da je za regulisanje metabolizma sto je vrlo moguce jer nemam tako veliki apetiti kao pre trudnoce) i Femibion koji sve vi pijete pretpostavljam. Ovakav bol,tj., vrlo slican,pojavio mi se pre 3 nedelje i odma sam otisla kod gin.na pregled,medjutim sve je blo u redu i sa bebama i sa jajnicima,moguce da je bio neki vaginalni grc,tako su mi rekli. Ne znam u sta da verujem,bojim se da nije nesto drugo,sutra idem na pregled pa cemo videti,nadam se dobrom.

Za sada toliko,da vas ne smaram vise :rolleyes:

Do sledeceg puta pozdrav svima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla NelaNS! g20037.gifČestitam ti na trudnoći i želim ti da do kraja protekne mirno, pa da uživaš u svojim bebicama! :wub: Ja ti ne mogu pomoći oko tvojih pitanja, samo sam htela da ti poželim dobrodošlicu, ali sigurno će se javiti neko, ovde ima puno budućih mama, pa i onih posle uspešne VTO. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,evo jos jedne buduce mame sa dvojkama. :) Prvo da cestitam Neni,neka su ti bebice zive i zdrave i uzivaj u njima! Nasla sam ovaj forum sinoc i citala sam ga oko 3,5 sata,nisam ni znala da ovako nesto postoji i odusevljena sam!

Ove male bebice u meni nastale su posle VTO iz prvog puta i presrecna sam. Trenutno sam u 18-toj nedelji,do sada je sve bilo u redu,bebe su ok,iste su,dvojajcane,devojcica i decak. Sutra idem na UZ pa cu znati vise,nestrpljiva sam,jedva cekam da ih vidim a i danas sam imala bolove u predelu desnog jajnika od kad sam se probudila pa narednih 3-4 sata,nisam mogla da ustanem iz kreveta. Na forumu nisam videla da je neko imao takav problem pa bih molila one koje su imale iste ili slice tegobe da mi nesto kazu o tome. Inace zbog hormonske terapije su mi se pojavile ciste na jajnicima koje su se sada smanjile i postale priraslice,bar tako doktorica kaze. Pijem Utrogestan 3x dnevno i jednom vaginalno ,Siofor x 1 posle glavnog obroka(koji je inace za dijabeticare a ja to nisam,lekari kazu da je za regulisanje metabolizma sto je vrlo moguce jer nemam tako veliki apetiti kao pre trudnoce) i Femibion koji sve vi pijete pretpostavljam. Ovakav bol,tj., vrlo slican,pojavio mi se pre 3 nedelje i odma sam otisla kod gin.na pregled,medjutim sve je blo u redu i sa bebama i sa jajnicima,moguce da je bio neki vaginalni grc,tako su mi rekli. Ne znam u sta da verujem,bojim se da nije nesto drugo,sutra idem na pregled pa cemo videti,nadam se dobrom.

Za sada toliko,da vas ne smaram vise :rolleyes:

Do sledeceg puta pozdrav svima! ;)

Dobrodosla!!! Drago mi je sto napredujete i meni je uspelo iz prve i takodje nosim decaka i devojcicu! Nisam imala takvih problema te ne mogu ni da te savetujem,samo znam da bi trebalo da ti smanje utrogestan i pocni da izbegavas da ga pijes jer hoce da izazove povecane transaminaze u krvi(obavezno uradi krvnu sliku)-nije dobar za jetru i ostecuje je! Te ga stavljaj vaginalno! Femibion neznam sta je ja to nisam pila i taj Siofor nemam pojma sta je ali dobro slusaj svoje dr. valjda treba cim su ti prepisali! Bol je moguce prouzrokovan sirenjem karlice i ja sam imala nesto slicno ali nije bilo strasno bas u predelu prepona i to vise s desna! Pozdrav i javljaj se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Neno cestitamo, kakvo iznenadjenje, bas lepo, neka su mali andjelcici zivi i zdravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,evo jos jedne buduce mame sa dvojkama. :) Prvo da cestitam Neni,neka su ti bebice zive i zdrave i uzivaj u njima! Nasla sam ovaj forum sinoc i citala sam ga oko 3,5 sata,nisam ni znala da ovako nesto postoji i odusevljena sam!

Ove male bebice u meni nastale su posle VTO iz prvog puta i presrecna sam. Trenutno sam u 18-toj nedelji,do sada je sve bilo u redu,bebe su ok,iste su,dvojajcane,devojcica i decak. Sutra idem na UZ pa cu znati vise,nestrpljiva sam,jedva cekam da ih vidim a i danas sam imala bolove u predelu desnog jajnika od kad sam se probudila pa narednih 3-4 sata,nisam mogla da ustanem iz kreveta. Na forumu nisam videla da je neko imao takav problem pa bih molila one koje su imale iste ili slice tegobe da mi nesto kazu o tome. Inace zbog hormonske terapije su mi se pojavile ciste na jajnicima koje su se sada smanjile i postale priraslice,bar tako doktorica kaze. Pijem Utrogestan 3x dnevno i jednom vaginalno ,Siofor x 1 posle glavnog obroka(koji je inace za dijabeticare a ja to nisam,lekari kazu da je za regulisanje metabolizma sto je vrlo moguce jer nemam tako veliki apetiti kao pre trudnoce) i Femibion koji sve vi pijete pretpostavljam. Ovakav bol,tj., vrlo slican,pojavio mi se pre 3 nedelje i odma sam otisla kod gin.na pregled,medjutim sve je blo u redu i sa bebama i sa jajnicima,moguce da je bio neki vaginalni grc,tako su mi rekli. Ne znam u sta da verujem,bojim se da nije nesto drugo,sutra idem na pregled pa cemo videti,nadam se dobrom.

Za sada toliko,da vas ne smaram vise :rolleyes:

Do sledeceg puta pozdrav svima! ;)

dobrodosla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NelaNs dobrodosla na forum....nadam se da cemo se lepo druziti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

Divno Neno...ljubimo Jovanu i našeg imenjaka, neka budu živi, zdravi i pametni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zenske. Ja cekam vizitu kazu visok mi protein u onih 7,5l sto sam izmokrila pa ce da mi kazu kako dalje. Posle idem da stavim jocu da dudla na prazno :blink:, mlekce jos nismo dobili. Filip me isto ceka da se mazimo. Poljubac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno1 CESTITAM NA BEBICAMA :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poljubac i hvala na cestitkama. Evo prvog izvestaja, nastavci slede:

http://www.bebac.com/forum/index.php?act=p...879&st=5400

Neno,ja ne mogu da otvorim ovaj sait :( da li mozes da mi kazes da li si se prirodno porodila ili...kako je krenulo! Uzivaj sa svojim bebcima blago tebi!!! Ja jedva podnosim ove vrucine,ne mogu vise da iscekam da se malo rashladim! pozzz i VELIKI poljubac :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy sta ima novo kod tebe? Kako kotrljas po ovoj vrucini? pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno,ja ne mogu da otvorim ovaj sait :( da li mozes da mi kazes da li si se prirodno porodila ili...kako je krenulo! Uzivaj sa svojim bebcima blago tebi!!! Ja jedva podnosim ove vrucine,ne mogu vise da iscekam da se malo rashladim! pozzz i VELIKI poljubac :wub:

Porodila sam se na carski, to sam napisala post na trecem trimestru pa procitaj direktno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na dobrodoslici! :D

Juce smo bili na UZ,danas je tacno 18-ta nedelja,ona ima 194g a on 220g. Sve je kako treba da bude,bolove koje sam imala u stomaku vise nemam a i u ledjima su malo minuli,dobila sam Bromazepam od 3mg za opustanje misica,i ja sam se zacudila kad mi je rekla da to pijem ali kaze da ne utice nista na bebe. Sledeci je za 3 nedelje,ima da se nacekam. Terapiju mi je ostavila istu,ne znam zasto,vec mi je muka od svih tih lekova.

Pitanje,da li neka od vas ide u skolicu za trudnice i kada se rade svi ti testovi da se proveri da li su bebe zdrave? Sta je rizicno a sta sigurno?

Pzdrav svima! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na brzinu samo da vam javim, danas u 16.04 i 16.05 h rodili se filip(2610g) i jovaana(1570g). Oboje su odmah disali samostalno, fica dobija malo kiseonikaali sam dise. Inace su oboje super,ona je cak zivahnija iako je manja. Pisacu sutra sad idem naodeljenje pa da ih mazim:)))). Ljubac

CESTITAMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima...

Nela dobrodosla :) - samo slusaj doktora i ne brini za lekove - sto se mora nije tesko. Ja sam ili gutala ili koristila neke vaginalete od trenutka kad sam saznala da sam trudna, i jeste da su obaveza i da ne prijaju bas uvek, ali to je za dobrobit beba.

Koji testovi te interesuju? - Mislim da se aminocinteza radi u 17. nedelji... Ja sam u pocetku bila protiv nje, ali sada podrzavam, s obzirom da kratko traje, nije bolna i nije rizicna ko sto zvuci - a dobijes posle i rastvor preko infuzjije, koji sprecava kasnije moguce kontrakcije. A ono najbitnije - mozes puno da saznas o bebi/bebama.

Inace...ja sutra ulazim u 39. nedelju - verovali, ili ne! Zilijen, hvala na pitanju, ok sam. Naravno, jedva cekam da vidim bebice...I cini mi se da ova trudnoca toliko dugo traje, kao da se nikada necu poroditi... Ali jos malo... :)

Vi sta radite, sta jos ima novo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam o toj aminocintezi i zvuci mi malo rizicno...A ja sa vec u 18oj nedelji. Do sada mi doktorica nije rekla da treba da radim nijedan test,samo mi produzava terapiju. Jedino sto je trazila je nalaz urina,verovatno da vidi da li imam neke bakterije. Imam poverenja u nju kao i tu bolnicu jer su svi lekari strucnjaci u tom poslu. Ipak mi je cudno to sto nista jos nisam radila od testova. Al dobro,idem cesto na UZ,sve lepo i smireno pregleda i objasni tako da sam mirna.

anchy svaka cast sto si izdrzala toliko,to je za svaku pohvalu! Videces svoje male andjele napokon posle toliko iscekivanja! Divno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aman achy ja se porodih pre tebe! Jedva i ja cekam da cujem lepe vesti od vas :D

Nela, dobrodosla. Zelim ti lepu trudnocu i sve naj,...

Joca i fica su super, svaki dan sve bolje. Morace da ostanu verovatno duze u bolnici dok ne ruckaju lepo. Joca je toliko sitna da moja bradavica ne moze da joj stane u usta a trudi se srecica mala. Prava je mrvica. Bata jos dobija kiseonik ali nije na vestackom i nema vise terapije. On izgleda kao dzin u odnosu na nju. Ali je ona opasnica, bice glavna. Tako me gleda molecivo da je uzmem i odmah se zadovoljno uspava pa mi je zao da je spustim. Posle provedem jos toliko vremena kod njega da budem fer i na kraju me sve zivo boli i jedva se vratim u sobu posle 3 sata. I tako idem obicno tri x dnevno kod njih. Kad se malo oporavim od carskog bice bolje, ipak je tek 3 dana od op, a odmah sam pocela da setam i sedim kod njih pa me sad pomalo stize. Glavno da je sve ok.

Ljubim vas sve i mislim na vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se testova tice, ja sam radila samo dabl test...vise se i ne secam koja je to nedelja bila, nesto na pocetku, i sve je bilo kako treba, a ostalo, samo krv i urin, na pocetku svaka 2 meseca, a sada cesce, i dr. me je poslao na test opeterecenja glukozom na koji idem sutra, valjda ce sve biti ok.

Sto se lekova tice, osim vitamina, gvozdja i magnezijuma uzimam utrogestan od 200mg od 2.trimestra. Pila sam ga ujutru i uvece a sada samo uvece vaginalno..nista drugo.

Neno, poljupci za svo troje, cuvajte se i pazite.

Anchy, svaka chast, ja se iskreno nadam da cu izgurati jos koju nedelju.

Pozz svim mamama i bebcima!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.