Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Xexe, kod mene skroz ista stvar:)

Spavam na stranu, ali mi je zgodnije da spavam na desnoj, iako se kao preporucuje da se spava na levom boku, a kad legnem na ledja imam osecaj da cu da se raspadnem.

I ja se tripujem da gnjecim bebe i obavezno stavljam mali jastucak pod stomak, inace ne mogu da lezim. Pre neko vece sam se probudila u sred noci i cekala da bebe krenu da se ritaju, jer sam se uplasila da sam ih ugnjecila. Onda su krenuli da me treskaju pa sam iskulirala i zaspala:)

Inace, ne gubim jastuk ali se okrecem i po 10 puta s jedne strane na drugu u toku noci, pa moram da prebacujem jastuk...

Stomak mi je ogroman i uzasno tezak, ne znam kako cu tek za koju nedelju...

I ja se pitam kako cu , svaka noc mi sve gora....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duplice kako ste mi izdrzavate li????

Malisa samo prati svoje srce i telo...nece uvek biti tako procice i to......

Ljubim vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovanna, nadam se da s vremena na vreme dođeš do nas i da nas čitaš samo da prenesem da te YelenaC puno pozdravlja i ta misli na tebe i onog malog hajduka.

Uz vas smo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno super su...jel ta boja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno super su...jel ta boja?

Jeste, decko i devojcica, mora nesto neutralno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su! Nema niceg lepseg od cure i deckica istog dana rodjenih. Ponosno cete gurati svoje bebce! Bas ste srecnici! Sve najbolje vam zelim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su! Nema niceg lepseg od cure i deckica istog dana rodjenih. Ponosno cete gurati svoje bebce! Bas ste srecnici! Sve najbolje vam zelim :)

Hvala, hvala. Ko zeli da mu se vrati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovanna, nadam se da s vremena na vreme dođeš do nas i da nas čitaš samo da prenesem da te YelenaC puno pozdravlja i ta misli na tebe i onog malog hajduka.

Uz vas smo!!!!

Drage moje...

prvo hvala vam do neba na podrsci, puno mi je sanduce poruka. Molim vas za razumevanje...dolazak ovde me podseca na trudnocu, za silne dane provedene sa vama...a bili su divni:)

Aleksandar, tako smo mu dali ime je veliki borac. Od 03.08 je na poluintenzivnoj nezi, ima 975 gr, dakle premasio je porodjajnu tezinu pre isteka mesec dana sto je ok. Necu previse da vas davim, ima jos puno vremena minimum 2 meseca dok naseg misha konacno ne puste kuci. U medjuvremenu ne umem i ne zelim ni da vam opisujem kroz sta smo sve prosli i prolazimo...od ocaja do nade.

Idemo svaki dan u posete, mazimo se, pricam mu, nekada i pevusim i verujte da reaguje na moj glas i suprugov doduse na razlicite nacine (kad cuje moj glas nekako se umiri, na suprugov mlati rukicama i nogicama ko blesav:)).

Drzite nam pesnice...ceka nas jos puno, puno toga...strpljenje i vreme...a bilo je dana kad sam milsla da cu umreti od tuge...ali glavu gore Jovana, dok god se mali mish ovako bori ja nemam pravo da posustajem.

Puno vas sve ljubim i pozdravljam drage moje trudnice...i neno nema cmizdrenja:))

Ana veliki pozdrav za tebe i Yelenu:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana,divno sto si se javila!

Svaki dan mislim na tebe i jedva cekamo zajedno sa vama kada ce Aleksandar sa vama biti kuci!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovana, od srca ti želim da ta dva meseca prolete brzo i da sve bude u redu! Veliki poljubac za tebe i Aleksandra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovanna bas mi je drago da si se javila, od srca vam zelim da sto pre decko bude kod kuce sa mamom i tatom :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da napredujete, stalno mislim na vas. Sad sam se razcmizdrila od srece sto se drzite. Nisam ni sumljala u vas! Poljubi malog borca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke.Pokusavam da se saberem i ne mislim na lose ali...

Moje bebe su mi najbitnije.Nadam se da ce otac da se oporavi.Stanje mu je promenljivo,cas je dobro cas nije.Molim boga da sve bude ok i da on bude tu kad se moje bebe rode da se zajedno radujemo.

Da promenimo temu.

Ja inace spavam na desnom boku,na ledja ne mogu da me ubijes.Nisam razmisljala jos uvek,rano je,kako bi trebalo da spavam.Mada,okrecem se bezbroj puta u toku noci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam devojke.Pokusavam da se saberem i ne mislim na lose ali...

Moje bebe su mi najbitnije.Nadam se da ce otac da se oporavi.Stanje mu je promenljivo,cas je dobro cas nije.Molim boga da sve bude ok i da on bude tu kad se moje bebe rode da se zajedno radujemo.

Da promenimo temu.

Ja inace spavam na desnom boku,na ledja ne mogu da me ubijes.Nisam razmisljala jos uvek,rano je,kako bi trebalo da spavam.Mada,okrecem se bezbroj puta u toku noci.

Na ledjima i nije bas dobro da se spava, preporucljiva je leva strana. Mada sa dve bebe nemam pojma koliko je ona na levojnstrani odusevljena sto je brat/sestra celo vreme gnjeci :blink:.

Bice to sve ok, misli pozitivno. Drugo ti ne preostaje.... Poljubac za bebce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako me nije bilo, uvek sam dobijala izvestaje o vama, duplim trudnicama. Mnogo vas volim! Vi ste najjace zene, bicete najjace majke!

Za Jovannu sam cula, samo su mi svi precutali tragediju,pa sam sada bez teksta...Jovanna mi je ostavila utisak jedne poprilicno samosvesne osobe i to mi daje nadu da ce svu svoju snagu usmeriti na sina. Mnogo te grlim, moja Jovanna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako me nije bilo, uvek sam dobijala izvestaje o vama, duplim trudnicama. Mnogo vas volim! Vi ste najjace zene, bicete najjace majke!

Za Jovannu sam cula, samo su mi svi precutali tragediju,pa sam sada bez teksta...Jovanna mi je ostavila utisak jedne poprilicno samosvesne osobe i to mi daje nadu da ce svu svoju snagu usmeriti na sina. Mnogo te grlim, moja Jovanna.

Da....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje...

prvo hvala vam do neba na podrsci, puno mi je sanduce poruka. Molim vas za razumevanje...dolazak ovde me podseca na trudnocu, za silne dane provedene sa vama...a bili su divni:)

Aleksandar, tako smo mu dali ime je veliki borac. Od 03.08 je na poluintenzivnoj nezi, ima 975 gr, dakle premasio je porodjajnu tezinu pre isteka mesec dana sto je ok. Necu previse da vas davim, ima jos puno vremena minimum 2 meseca dok naseg misha konacno ne puste kuci. U medjuvremenu ne umem i ne zelim ni da vam opisujem kroz sta smo sve prosli i prolazimo...od ocaja do nade.

Idemo svaki dan u posete, mazimo se, pricam mu, nekada i pevusim i verujte da reaguje na moj glas i suprugov doduse na razlicite nacine (kad cuje moj glas nekako se umiri, na suprugov mlati rukicama i nogicama ko blesav:)).

Drzite nam pesnice...ceka nas jos puno, puno toga...strpljenje i vreme...a bilo je dana kad sam milsla da cu umreti od tuge...ali glavu gore Jovana, dok god se mali mish ovako bori ja nemam pravo da posustajem.

Puno vas sve ljubim i pozdravljam drage moje trudnice...i neno nema cmizdrenja:))

Ana veliki pozdrav za tebe i Yelenu:))

drago mi je što se mališa bori. Ljubi malog miša i od nas bebac tetki koje smo uz vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedina ja ovde piskaram, nase duplice nisu bas aktivne...

Nema ih ni mamice, steta. No ja cu povremeno da se pojavim kao moderator ove teme :D. Sutra izvestavaj sa uz, cisto da zabelezimo kako su napredovali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage duple trudnice/mamice,

Nije me dugo bilo, tacnije od mog prvog javljanja... imala sam dosta kontrakcija, lezala u bolnici na tokolizi, stavljen mi je serklaz pa sam na strogom mirovanju vec mjesecima uz ljekove...

Sve u svemu dosta stresna trudnoca, i uz mirovanje i ljekove mam po 60 kontrakcija dnevno. Stalno strepim od prijevremenog poroda ali se nadam i molim da ce sve biti u redu i da cemo izdrzati bar jos koju sedmicu. Inace nosim 2 djevojcice :wub:

Sada imam pristup internetu u lezecem polozaju pa se nadam da cemo se vise druziti :)

Nazalost, vidim da je na forumu bilo losih vijesti i jako sam se rastuzila, neka Bog da snage nasoj Jovani da izdrzi ovo strasno iskusenje i nadje utjehu u svom sincicu, velikom borcu.

Nisam jos sve iscitala dok me nije bilo, ali svim novim mamama cestitam i zelim puno srece sa bebicama, a trudnicama sto bezbrizniju trudnocu i zdrave i vesele bebe.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gemini,samo ti odmaraj i kuckaj koliko mozes.Eh,nije sve u zivotu med i mleko i ne stize se do lepih ciljeva uvek lako,ali sta je tu je.Zelim ti da ostanes hrabra!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, eto nam gemini! Ti si super izdrzala sa tim kontrakcijama, jos malo..... Tu si kao i ja, bas me raduje da sad mogu sa nekim da piskaram. Tuzno je ovde od kada nam jovana ne dolazi...... No jaka je ona a i bebac, bice boljih dana.... I ja kuckam lezeci pa mozemo da odmaramo zajedno B). Pozz za tvoje lepotice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

samo da gvirnem malo, kako ste, sta radite, kako napreduju bebci????

kod nas puno stresa, nadam se da cu moci uskoro bar malo manje da radim...

:unsure:

a sto se spavanja tice, ja sam pre tri nedelje pitala dr. , kaze da tamo od 30. nedelje je pozeljno spavati na levoj strani, nikako na ledjima, a do tada nije strasno bilo kako...

a ja nazalost moram na ledjima da spavam za sada, ukljestila sam neki zivac na gornjem delu ledja pa bol ide kroz ruke, tako da prste na rukama uopste ne osecam :( i to naravno nocu i kad se smirim a dok radim sve je ok :blink: :blink: :blink:

gemini samo napred i pozitivno, bice sve ok...

pozdrav svima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo naseg izvestaja. Teski smo 1930 & 1560 gr. Dr kaze da je to ok. Grlic je dugacak izmedju 3,5-4cm, kaze za blizanacku trudnocu je to dobro. Jos sam dobila antibiotik zbog besike, to je vec drugi put. Drugo sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da vas puno pozrdavim sve i da vam kazem da mislim na vas....drzite se...Jovana puno,puno toplih poljubaca za tebe i Aleksandra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.