Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Ja se dugo nisam gojila vise od 3 kg, jer zbog ucestalih mucnina nisam mogla normalno da jedem. A onda je dosao period kada sam, bez obzira na kolicinu unetih kalorija (mada ih nisam ni brojala), svake nedelje bila u plusu po 1 kg. Nisam se merila ima par nedelja, ali mislim da taj trend i dalje traje. U 30. nedelji imala sam 14 ili 15 kg vise.

Sto se tice mrdanja beba, prilicno kasno su pocele da se osecaju, u poredjenju sa drugim trudnicama u istom periodu, cak se i moj ginekolog iznenadio zbog toga, ali sada su svakodnevno aktivne. Tacne nedelje se ne secam - sorry.

E jedino mi se stomak ranije video - naravno...vec oko treceg meseca... a i sada na ulasku u osmi mesec izgleda kao da je starija trudnoca. Ali nije k'o sto sam ocekivala, da budem kao plavi kit. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mene sa uz. teski smo 930 i 1130g. Dr. kaze da i dalje treba da se prate zbog razlike u tezini ali da nije alarmantno.

malo smo pricali o porodjaju, kaze on bi carski iz raznih razloga.... bavim se odvajanjem garderobice. ono sto je nosio moj sin nosio je posle sestric, ima masa stvari za decake. na kraju ce njoj da se kupuje odeca a on ce nositi staro :unsure: . hmmmmmm, malo nepravedno? moracu da smislim nesto. mislim da cu da zovem snaju da mi da stvari od cerkice da nepravda bude manja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos nesto. ovaj moj dr mi stvarno posvecuje dosta vremena i trudi se. salje me tamo-vamo, sve ok. ali ima nameru da me poradja u privatnoj bolnici a tamo mislim da nema dobrog pedijatra niti neonatologije. kako da mu objasnim da bih ja u drzavnu??? danas sam probala ali nisam mogla da mu kazem.... bas mi je neprijatna situacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci sto se tezine tice da ne brinem mnogo dodacu kasnije :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

a jedva cekam da pocnu da me sutiraju bas sam nestrpljiva :P

neno pa vi ste vec "veiki" :wub: :wub: :wub:

a sto se tvog doktora tice ja bih mu otvoreno stavila do znanja da mi se privatna klinika ne svidja i zasto i mozda bih mu rekla i da se mozda malo plasim zbog toga ne osecam prijatno....

ja sam tri doktorke promenila dosada, sad idem direktno u bolnicu kod jedne, prilicno je mlada ali mi ne smeta, sveoma je oprezna i osecam se bas dobro zbrinutom kod nje, a posto je u bolnici uvek je tu neko i od specijalista ako zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci sto se tezine tice da ne brinem mnogo dodacu kasnije :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

a jedva cekam da pocnu da me sutiraju bas sam nestrpljiva :P

neno pa vi ste vec "veiki" :wub: :wub: :wub:

a sto se tvog doktora tice ja bih mu otvoreno stavila do znanja da mi se privatna klinika ne svidja i zasto i mozda bih mu rekla i da se mozda malo plasim zbog toga ne osecam prijatno....

ja sam tri doktorke promenila dosada, sad idem direktno u bolnicu kod jedne, prilicno je mlada ali mi ne smeta, sveoma je oprezna i osecam se bas dobro zbrinutom kod nje, a posto je u bolnici uvek je tu neko i od specijalista ako zatreba...

cekacu ja jos malo pa cu nekako da mu pojasnim, smislicu nesto..... ili cu da nagovorim mm da mu on kaze, ipak ima on jajasca :blink:

a za gojenje i sutirkanje ne brini, bice, bice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanchice draga nista ne brini imas vremena za kg i da ti stomak naraste do grla :rolleyes: ja sam se za prva 3 meseca ugojila 2,5kg do 6 meseca imala sam 7 kg vise nego pre trudnoce,a onda stomak raste kao kvasac i ja sa njim :rolleyes: na dan porodjaja su me merili i imala sam 30kg vise nego pre trudnoce....

ja nisam pila nikakve lekove sem gvozdja,folne kiseline i vitamina...ali to nije isto kod svakoga....ja sam u 27nedelji dobila inekciju za poboljsan rast pluca jer se moj ginekolog plasio prevremenog porodjaja....ako imate dobre doktore kojima verujete slusajte ih!!!!!

mirujte,ali nemojte preterivati i u tome,ipak treba malo kretati se...ja sam u 7 mesecu plivala u moru i jako mi je prijalo.....ono sto je meni jako pomagalo jeste da ujutru pre nego sto ustanem iz kreveta pojedem neki keks i i pijem sok od narandje...u toku dana sam pila dosta vode i gledala da se ne umaram preterano!!!!

ljubim vas sve drzite se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim... probala senf, efekat trajao oko sat vremena...ja se ponadala to je to, a onda opet sve povratila. Mojim mukama nema kraja ;) tj. ima kad se porodim.. kisses

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim... probala senf, efekat trajao oko sat vremena...ja se ponadala to je to, a onda opet sve povratila. Mojim mukama nema kraja ;) tj. ima kad se porodim.. kisses

Steta, meni za sad pomaze. Za koji mesec prestaju mucnine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daaa, za koji mesec.... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame duplice: kako i gde osecate vase bebice. Ja se nekad utripujem da samo jedna sutirka. Vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame duplice: kako i gde osecate vase bebice. Ja se nekad utripujem da samo jedna sutirka. Vi?

hahahah cek da prodje 30nedelja,pa kad pocnu oboje da se batrgaju onda ces da govoris kamo srece da sutiraju jedna pa druga!!!!!!meni su bili podeljeni gore i dole...kad me ona sutirala dole imala sam utisak da ce sad da ispadne,a kad me on sutirao imala sam utisak da se davim i da cu da se ugusim od pritiska u plucima jer nisam mogla lepo da disem!!!!e a akad su poceli oboje istovremeno to je onda bilo ludilo!!!!zadnjih nedelja smo imali zurke koje su pocinjale oko 9 uvece i trajale oko 1h-sutiraju oboje,pa se pomeraju,pa se stomak krece levo-desno....opste ludilo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahah cek da prodje 30nedelja,pa kad pocnu oboje da se batrgaju onda ces da govoris kamo srece da sutiraju jedna pa druga!!!!!!meni su bili podeljeni gore i dole...kad me ona sutirala dole imala sam utisak da ce sad da ispadne,a kad me on sutirao imala sam utisak da se davim i da cu da se ugusim od pritiska u plucima jer nisam mogla lepo da disem!!!!e a akad su poceli oboje istovremeno to je onda bilo ludilo!!!!zadnjih nedelja smo imali zurke koje su pocinjale oko 9 uvece i trajale oko 1h-sutiraju oboje,pa se pomeraju,pa se stomak krece levo-desno....opste ludilo!!!!

Haha, svidja mi se izraz batrgaju, a jednom me je drug piato da li se dzilitaju :lol: ...

Meni su se bebe podelile: devojcica na levoj strani, decko na desnoj. I ko je aktivniji, da ne kazem nemirniji - curica, naravno...Ona se toliko pomera, da imam osecaj kao da nosim osmog putnika, cas skroz dole, cas skroz gore, pa u sredini. A decko samo kad se seti... otprilike 5 puta manje nego ona se krece, i to isto u svim pravcima. Ma miilna... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su se rasporedili gore i dole. Gore je decak a devojcica je dole. Ona je u pocetku bila aktivnija, ili sam je vise osecala, a sada vise osecam kad se mrda decak.

Devojcica me udara u besiku i ponekad da ume bas neprijatno, a ovaj mali kad me sutne, izoblici mi se stomak:)

Vec sam pocela da primecujem kad se ko budi...deckonja je aktivan danju, i ne prestaje da se mrda, a ova mala po celu noc se nesto vrti i lupa:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je deckic nisko. On je, cini mi se, manje aktivan od seke.

Stomak mi je ovih dana bas porastao, pitam se kolika cu da budem do kraja. Samo da imaju mesta da rastu. Strah me da izmerim obim stomaka, mozda se onesvestim. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obim stomaka 114, usudila sam se da izmerim. Jel to baaas previße za 29- tu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, meni je 115, tu smo negde, :) ali santimetar vise-manje mislim da nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, meni je 115, tu smo negde, :) ali santimetar vise-manje mislim da nije bitno.

Da da, samo si ti skoro mesec dana ispred mene. :) izmericemo pred porodjaj, ima da presisam 200 B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja zamalo da se porodim pre neki dan! Otisla u wc i imam sta da vidim - prokrvarila. Prepala se kao nikad, jos sam bila sama kuci, plakala k'o malo dete, jedva se smirila kad mi je dosla komsika. Odem do hitne po uput za bolnicu, jer zaboga, takva je procedura; zatim u bolnicu - kad sam usla u odrinaciju, doktor me pogleda kao da ga prekidam u partiji karata. Legnem da me pregleda, hvala Bogu, bar je bio nezan - i nista! Nema ni kapi krvi. Ni jedna roze tackica! Jos se iznenadi, skoro da se naljuti sto je morao da me gleda - oj muko :lol:

Sve u svemu... sad se jos vise dosadjujem kuci...ne mogu bre vise da lezim! kako li je tek nepokrentima...ili pa kad polomis nogu, pu, pu ne daj Boze...Ova trudnoca te potpuno promeni :P

kisses :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja zamalo da se porodim pre neki dan! Otisla u wc i imam sta da vidim - prokrvarila. Prepala se kao nikad, jos sam bila sama kuci, plakala k'o malo dete, jedva se smirila kad mi je dosla komsika. Odem do hitne po uput za bolnicu, jer zaboga, takva je procedura; zatim u bolnicu - kad sam usla u odrinaciju, doktor me pogleda kao da ga prekidam u partiji karata. Legnem da me pregleda, hvala Bogu, bar je bio nezan - i nista! Nema ni kapi krvi. Ni jedna roze tackica! Jos se iznenadi, skoro da se naljuti sto je morao da me gleda - oj muko :lol:

Sve u svemu... sad se jos vise dosadjujem kuci...ne mogu bre vise da lezim! kako li je tek nepokrentima...ili pa kad polomis nogu, pu, pu ne daj Boze...Ova trudnoca te potpuno promeni :P

kisses :rolleyes:

Sta to moze da bude sa krvarenjem? Kakvo poradjanje, ne daj se jos. Ipak se sve dobro zavrsilo, mogu da zamislim stres koji si dozivela.

Sta da ti kazem, i mene lezanje izludjuje. Sve se tesim najgore je proslo.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma pojma nemam otkud krv! Neko mi kaze da to ima veze sa datumom zadnje menstruacije, kao..zbog toga...mada ja ne mogu da budem sigurna, jer se i ne secam tacnog datuma, vec smo trudnocu izracunavali okvirno :P

Uglavnom...jos nije vreme, a ja se nadam barem do 35. nedelje da cu izdrzati. Drugarica koja zavrsava medicinu i bas polagala ovih dana ginekologiju, kaze da su blizancima vec u 35. nedelji pluca zrela i porodjaj siguran. E sad... bilo bi dobro i da budu bebe sto vece...Ja bas ne volim inkubator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buduce mame blizanaca, jeste li spremile imena? :rolleyes:

Bas me interesuje koja su sada popularna? Ja resila da desko bude Sava, a curica Kalina. Skoro nikom se ne dopada musko ime, ali mene bas briga, hehe... da slusam druge, musko dete bi mi imalo bar 5 imena :lol:

Inace, bas su mi zanimljivi ovi muskarci! Drug Milos bi da mi se dete zove - Milos, Djordje bi da mi se deca zovu Djordje i Georgina, a Vlada, tj. Vladimir bi da mi se deca zovu Vlada i Vladana :lol::lol::lol: A da, ima jos nekih predloga, ali ne toliko zanimljivih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje vi ste odmakle dosta,ja sam tek u 9-toj nedelji i osecam se super.Aktivna sam mozda i vise nego sto treba ali ja sam takva jednostavno ne mogu da lezim.Jedva cekam da osetim moje bebe,citam vase price i onako mamite mi osmeh na licu , zamisljam sebe kako me sutiraju. :D

Sto se tice imena meni se nekako svidjaju nekoliko zenska a za muska bas i nemam neku ideju.npr.Kalina je prelepo,Sofija,Nevena,Nikolina....A muska. :huh: Dimitrije i Konstantin mi jedino padaju na pamet.Eto od mene toliko za sada a ko smislim jos neko javicu.Ja imam joooooooooooos vremena da razmisljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchy bas mi je drago da je sve ok,znam da kod nekih blizanackih trudnoca moze doci do krvarenja kod pomeranja posteljice,tako da i to moze da bude,sta god da je hvala bogu da je ok proslo i da se vise ne ponovi!!!!

nemoj misliti o inkubatoru i takvim stvarima misli pozitivno,tvojim bebama su se pluca razvila,no bitno je da izguras koliko vise mozes kako bi organi sazreli,iz nedelje u nedelju su sve zreliji i zreliji.....

nemojte se opterecivati oko nobima stomaka kad se porodite ima da nestane brzo....ljubac za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buduce mame blizanaca, jeste li spremile imena? :rolleyes:

Bas me interesuje koja su sada popularna? Ja resila da desko bude Sava, a curica Kalina. Skoro nikom se ne dopada musko ime, ali mene bas briga, hehe... da slusam druge, musko dete bi mi imalo bar 5 imena :lol:

Inace, bas su mi zanimljivi ovi muskarci! Drug Milos bi da mi se dete zove - Milos, Djordje bi da mi se deca zovu Djordje i Georgina, a Vlada, tj. Vladimir bi da mi se deca zovu Vlada i Vladana :lol::lol::lol: A da, ima jos nekih predloga, ali ne toliko zanimljivih...

Mi smo gledali u knjigu imena, sva muska imena vec imamo u familiji jer se uglavnom radjaju decaci. Problem je sto treba da i svajcarci znaju da ga izgovore ako deca budu odlucila da zive ovde. A devojcica ce da dobije ime po prazniku kad smo ih pravili, mora bar jedno da nosi takvo ime.

Dakle imena su vec odlucena a kum je rekao kad ga mm napije pristace na sve :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje vi ste odmakle dosta,ja sam tek u 9-toj nedelji i osecam se super.Aktivna sam mozda i vise nego sto treba ali ja sam takva jednostavno ne mogu da lezim.Jedva cekam da osetim moje bebe,citam vase price i onako mamite mi osmeh na licu , zamisljam sebe kako me sutiraju. :D

Sto se tice imena meni se nekako svidjaju nekoliko zenska a za muska bas i nemam neku ideju.npr.Kalina je prelepo,Sofija,Nevena,Nikolina....A muska. :huh: Dimitrije i Konstantin mi jedino padaju na pamet.Eto od mene toliko za sada a ko smislim jos neko javicu.Ja imam joooooooooooos vremena da razmisljam.

LEpu ti trudnocu zelim. Uzivkaj i smisljaj imena i ipak gledaj da ne preterujes sa aktivnostima. Poz za svo troje/tri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.