Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Nale13 jako mi je zao sto se sve tako desilo,ali cvrsto verujem i od srca vam zelim da bebice budu dobre i preguraju sve......mislim na njih i na nasu Jovanu i zelim vam brz oporavak....1000poljubaca od mene!!!!!

Ines cestitam ti princa i princezu...svaka ti cast velika deca,neka su ti zivi i zdravi i da se ponosis njima!!!!!!

ljubim vas sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ines, čestitam od srca, bebci su baš veliki, a ti da nam se što pre oporaviš!!!

iq-blizan.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ines, svaka ti čast. Stvarno si porodilja za primer i dokaz šta sve majčina ljubav i hrabrost može da izdrži!!!!! BRAVOOOOO!!!!!!

Neno1, dobro je da si ostala na posmatranju, za svaki slučaj, mada verujem da će sve biti ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas visim na ctg-u. Babica nije mogla da nadje jednog bebca pa su dolazili dr sa uz. Hvala Bogu nasli su ga. Popodne treba jos da mi vade opet krv i uz pa cu kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel cuo neko nesto o jovani? Valjda se na vma porodila, tu ce dobro da se brinu o bebicama. Kako li su, ovo cekanje me izludjuje.... Nadam se da ce uskoro da se javi sa pozitivnim vestima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neno...samo ti nama odmaraj...a Jovana ili Nale će se valjda javiti...sigurno im je mnogo teško i one iščekuju šta i kako. Šaljemo pozitvne misli i nadamo se najboljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahhhh.. Stigla sam do 31. nedelje! :D Prosto ne mogu da verujem da ce uskoro doci kraj mucninama, gorusicama, ogromnom stomaku....hehe...

Kakva su vasa iskustva, od zena koje su vec rodile blizance, u kojoj ste se nedelji porodile? Da znam sta da ocekujem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahhhh.. Stigla sam do 31. nedelje! :D Prosto ne mogu da verujem da ce uskoro doci kraj mucninama, gorusicama, ogromnom stomaku....hehe...

Kakva su vasa iskustva, od zena koje su vec rodile blizance, u kojoj ste se nedelji porodile? Da znam sta da ocekujem... :)

Bravo anchy. O porodjaju molim te ne razmisljaj bar jos 6 nedelja. Stisni se i uzivaj :lol:

To ce sad brzo da prodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja izasla iz bolnice, sve je ok, bebice dobro. Trticna kost boli ali to i nije vazno :lol:

Danas me i sefica klinike gledala, placenta je normalna. Kaze ovi juce pogresili, posle onaj od juce opet gledao, izvinio se. Kaze nema pojma kako se desilo da pogresi. Jos se i deckic podigao, ne lezi vise na besici i okrenuo glavicu na gore. Juce bilo drugacije. Mozda ga je udarac malo razbudio. Toliko. Dakle sve pozitivno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno super sto su bebci dobro a i tebi nista ne fali, trticna kost boli jedno dve nedelje posle stepenica (iz iskustva :rolleyes: ), sad samo polako

mi guramo polako dan za danom, svi testovi super, bebci napreduju zasad dobro, samo moram nekoliko dana da mirujem izgleda da sam preterala na poslu pa me je stomak bas boleo a bogami i ledja, nego vazno da su oni dobro :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno1,drago mi je da si izasla iz bolnice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizanačka trudnoća jeste veće opterećenje za organizam, ali nema potrebe da se zbog toga posebno brinete, potrebno je samo da osluškujete svoje telo. Odmor i zdrava ishrana su izuzetno bitni pošto se vaš organizam sada dodatno opterećuje.

Ispričajte nam vaša iskustva o višeplodnoj trudnoći, da li postoji razlika u pregledima,

da li ste morali da mirujete, kako ste se hranili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam bliznce od 10 meseci dva decaka,dobila sam ih vantelesnom oplodnjom i samim tim sam bila opreznija tokom citave trudnoce.Stavljala sam serklaz u 21_oj nedelji i pila partusisten do kraja trudnoce,a pre toga utrogestan od pocetka.Jela sam od prilike sve sto mi je padalo napamet do sedmog meseca,a onda pakao !:( Sta god bih pojela ili popila islo je napolje,karlica me je uzasno bolela,tako da nisam mogla da se okrenem u krevetu,oticala sam nenormalno jer je bilo toplo.Termin mi je bio 7.9.2010.,a Porodila sam se 23.08 u 38_oj nedelji carskim i rodila Urosa sa 3870g(51) i Luku sa 3240g(49).Sada sam presrecna i mogu vam reci da mi je mnogo lakse palo ovih 10 meseci sa njima nego onih 9 trudnoce!!!Ako nekoga zanima jos nesto vezano za trudnocu neka pita slobodno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najzad reci ohrabrenja za dane i mesece koji dolaze posle porodjaja sa blizancima! Bas mi je drago Mikili, a i bebice su bas lepo porasle... :) Jesi li imala pomoc sa strane tokom svih ovih meseci i koliko je moguce da se samo majka, ili uglavnom majka stara o duplim prinovama? Pozdrav za sve duple sadasnje i buduce mame :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Neno :) Sve najbolje tebi i tvojim bebicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jovane na zalost nema.... I ja stalno otvaram bebac u nadi da cu videti pozitivne vesti.

Mikiii svaka cast na bebcima, bas si super izdrzala... Sto se trudnoce tice, mogu da kazem da mi je prva u odnosu na ovu bila neuporedivo laksa. Imam toliko komplikacija da ne poverujes. No o tome cu vam pisati tek kad se porodim. Zacrtala sam sebi da se u 28- moj porodim, nikako pre. A posle se cuvanja ne plasim. Samo da mi oni budu zivi i zdravi, sve se zaboravi i nista nije tesko.

Ivanchice bolovi u stomaku i krstima su u ranoj trudnoci vrrrrlo moguci. I ja sam ih imala. Sve se siri... :D

Anchy nadam se da ces ipak imati koliko- toliko pomoc od nekog. Bar na koji sat da bi ti mogla malo da predahnes. Ja sam u svakom slucaju organizovala pomoc i mislim da mi je i te kako potrebna da bi smo svi bili ako nista bar opusteniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nam pocinje treci trimestar, masala B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje, da vam i ja javim novosti.

Glupaca se skrckala niz stepenice na svojoj godisnjici!!! Sad sam ja lepo u bolnici, za sada je sve ok ali moram 24 sata da ostanem na posmatranju.

Uz sve ovo moj mm i sin sutra prvi put idu sami na odmor i umesto da sa njima provedem preostalo vreme ja u bolnici, divota :( :( :( malo sam odplakala pa sad sebe smirujem. Kakav dan - divan dan!

E jes, jos mi sad nasli placentu previju a nije dosad bila. Ali kazu parcijalna pa nije bas tooooliko opasno.

Facit: divan dan- pu pu ne ponovio se....

Joj, bre. Ma bitno da je sa bebcima sve okej i da si ti nama izašla iz bolnice.

Nadam se da su Jovanone bebice okej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, bre. Ma bitno da je sa bebcima sve okej i da si ti nama izašla iz bolnice.

Nadam se da su Jovanone bebice okej

Malo sam zbunjena, sta ti znace tikeri: hocu bebu i sest nedelja i sest dana? Treba da cestitamo?

Sto se tice jovane, ulazim svaki cas na sajt ne bih li slucajno nesto novo cula. Sutra je nedelju dana kako se porodila :( :( :( stalno mislim na nju i njene male bebice.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MiSlim da je anchy zamolila ovde mame blizanaca da joj kazu je li moguce da se odgajaju blizancici bez tudje pomoci i mikiii je samo iznela svoje iskustvo.

Moonlight stojim i iza toga sto si napisala. Ja doduse od pocetka imam pomoc ali sam po porodjaju nastavila studije, radila od posle 5 meseci 50% i kako mi drugi stalno prebacuju cuvala dete po upustvima iz knjige :D. E sad sto se tice zivotnog prostora tu sam smanjila svoje prohteve. Kad ti drugi rade ne moze biti isto B) a da sam i sa jednom bebicom kukala, jesam. I nije bilo uopste lako ali je bilo divnooo.

Sta uopste znaci ot? Glupa sam malo za ovaj forumski jezik :))))))).

Pozdrav i samo opusteno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta uopste znaci ot? Glupa sam malo za ovaj forumski jezik :))))))).

OT- off topic - van teme

A inače kako si ti? Jel su ti stigli ukućani da te "čuvaju"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT- off topic - van teme

A inače kako si ti? Jel su ti stigli ukućani da te "čuvaju"?

Ja sam super, prestalo da me boli, malisa se podigao malo pa mi stomak mnooooogo laksi. A moji se vracaju za 15 dana, bas mi nedostaju. Dosadila sam im, zvrcam na pola sata. Od muza se nekako i odvojim ;) ali od sincica jako tesko :(. Glavno da oni uzivaju :).

Hvala za OT :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam super, prestalo da me boli, malisa se podigao malo pa mi stomak mnooooogo laksi. A moji se vracaju za 15 dana, bas mi nedostaju. Dosadila sam im, zvrcam na pola sata. Od muza se nekako i odvojim ;) ali od sincica jako tesko :(. Glavno da oni uzivaju :).

Hvala za OT :rolleyes:

Da li sam te ja dobro "ispratila" ti si sada sama u kući nekoliko dana? .... ako je tako...svaka ti čast... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam Jovanina sestra....i pisem vam na njen zahtev.....Jovana se prevremno porodila u subotu pre podne......pukao je vodenjak...i hitno su radili carski rez. Ona je dobro...sutra bi trebalo da izadje iz bolnice. Bebice su na neonatologiji.....devojcica ima 880 gr...a decak 900gr. Za sada su stabilne.....ali jos uvek nista sa sigurnoscu ne mozemo da znamo. Situacija nije laka.....ali su bebice borci i mi mislimo pozitivno.

Lekari nam jos uvek ne daju nikakve prognoze...ali svaki svaki pregurani dan sa stabilnim stanjem je znacajan ......

Ne znamo tacno zasto se ranije porodila ...ali najverovatnije je razlog to sto su se nezgodno namestili i vise nisu imali mesta.

Molim vas...mislite na nas....zapravo na Jovanu i na bebice....a Jovana ce vam pisati cim izadje i malo se oporavi

Pozdrav

Ima li kakvih novosti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.