Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Drage,buduce mame budite jake.Ja sam se porodila pre 6 nedelja ,dobila dva decaka i ako su rekli da nosim decaka i devojcicu :lol: ,porodila sam se prirodnim putem za 3.5 sata,obe bebe su prednjacile glavicom ,39+3.Znam da vam je tesko posle svega ovde ali mislite pozitivno!!!Valjda cu se sada cesce javljati nego ranije!!Poljubac za vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokicens, dobro nam se vratila.

Baš mi je drago da je sve proslo u najboljem redu. Kad budeš ugrabila par minuta slobodnog vremena opiši kako si prošla na porođaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,buduce mame budite jake.Ja sam se porodila pre 6 nedelja ,dobila dva decaka i ako su rekli da nosim decaka i devojcicu :lol: ,porodila sam se prirodnim putem za 3.5 sata,obe bebe su prednjacile glavicom ,39+3.Znam da vam je tesko posle svega ovde ali mislite pozitivno!!!Valjda cu se sada cesce javljati nego ranije!!Poljubac za vas

Cestitam draga!!!Nek su zivi i zdravi 100 godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,buduce mame budite jake.Ja sam se porodila pre 6 nedelja ,dobila dva decaka i ako su rekli da nosim decaka i devojcicu :lol: ,porodila sam se prirodnim putem za 3.5 sata,obe bebe su prednjacile glavicom ,39+3.Znam da vam je tesko posle svega ovde ali mislite pozitivno!!!Valjda cu se sada cesce javljati nego ranije!!Poljubac za vas

Cestitam ti od srca! I bas super sto si se javila! Kad stignes, pisi kako se snalazis.

Poljupci za decake!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Obavestavamo sve prijatelje sa ovog foruma da je mama Bojana rodila blizance decaka i devojcicu ali na zalost nije uspela da ih vidi ni zagrli. Bojana je umrla nakon mnogobrojnih komplikacija. Poslednju bitku je izgubila!"

DA LI JE OVO ISTINA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, na veliku zalost istina je, imas dosta tema o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, da i ovde postavimo info:

Marija85 se porodila 5.1. carskim rezom! Sve je dobro proslo. Od danas su kod kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim nadjem malo vise vremena kuckacemo se. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo pratim ove forume od pocetka trudnoce, a sad moja dva bebca imaju punih pet meseci. Kristijan se rodio prvi 1950gr, Mario drugi 2800gr. trudnocu sam odrzavala hormonima od sedmog meseca i porodila se prirodnim putem pet dana pre termina. porodjaj poceo i zavrsio se za nepuna dva sata a obe bebe su izasle karlicno. takav porodjaj bi pozelela svima, ali to mi je druga trudnoca imam jos jednog sina od sest godina. rado bih podelila svoje iskustvo pa ako vas zanima nesto pitajte. srecno svim gemeli mamama i bez panike, samo opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo pratim ove forume od pocetka trudnoce, a sad moja dva bebca imaju punih pet meseci. Kristijan se rodio prvi 1950gr, Mario drugi 2800gr. trudnocu sam odrzavala hormonima od sedmog meseca i porodila se prirodnim putem pet dana pre termina. porodjaj poceo i zavrsio se za nepuna dva sata a obe bebe su izasle karlicno. takav porodjaj bi pozelela svima, ali to mi je druga trudnoca imam jos jednog sina od sest godina. rado bih podelila svoje iskustvo pa ako vas zanima nesto pitajte. srecno svim gemeli mamama i bez panike, samo opusteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo pratim ove forume od pocetka trudnoce, a sad moja dva bebca imaju punih pet meseci. Kristijan se rodio prvi 1950gr, Mario drugi 2800gr. trudnocu sam odrzavala hormonima od sedmog meseca i porodila se prirodnim putem pet dana pre termina. porodjaj poceo i zavrsio se za nepuna dva sata a obe bebe su izasle karlicno. takav porodjaj bi pozelela svima, ali to mi je druga trudnoca imam jos jednog sina od sest godina. rado bih podelila svoje iskustvo pa ako vas zanima nesto pitajte. srecno svim gemeli mamama i bez panike, samo opusteno.

Mimili svaka cast!!!

A kako to da su se dr.odlucili da te poradjaju prirodno a na sve to jos su i bebice bile karlicno okrenute?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimili svaka cast!!!

A kako to da su se dr.odlucili da te poradjaju prirodno a na sve to jos su i bebice bile karlicno okrenute?

to sam se i ja pitala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cim nadjem malo vise vremena kuckacemo se. :-)

cestitam marija i ovde!!! ajde pisi nam detaljnije kako si prosla kad nadjes malo vremena! ljubi bebe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimili svaka cast!!!

A kako to da su se dr.odlucili da te poradjaju prirodno a na sve to jos su i bebice bile karlicno okrenute?

iskreno sam prizeljkivala prirodan porodjaj iako su me svo vreme pripremali za carski rez. verovatno zato sto sam lepo iznela trudnocu i sto su bebe bile sitne. moj doktor je hteo carski rez ali na porodjaju se zadesila neka druga doktorka i eto, zelja mi se ispunila. takodje mi je i pukao vodenjak i sam porodjaj krenuo brzo. kad me je pregledala vec je bilo pri kraju. nisu stigli ni da me pripreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iskreno sam prizeljkivala prirodan porodjaj iako su me svo vreme pripremali za carski rez. verovatno zato sto sam lepo iznela trudnocu i sto su bebe bile sitne. moj doktor je hteo carski rez ali na porodjaju se zadesila neka druga doktorka i eto, zelja mi se ispunila. takodje mi je i pukao vodenjak i sam porodjaj krenuo brzo. kad me je pregledala vec je bilo pri kraju. nisu stigli ni da me pripreme.

Odlicno! To je bas lepo iskustvo! I super je sto si se javila na ovoj temi. Takva iskustva su ovde bas sad potrebna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,na brzinu da napisem ponesto. Prestala sam da pijem partusisten u 16.00 4.januara,bolove sam dobila u 03.00 05.januara,Znaci posle 11 sati.U bolnicu sam se javila u 9 ujutru,na ctg-u kontrakcije na 5 minuta,otvorena 2 prsta.Ponovljen ctg u 12.00,kontrak.na 2 minuta,3 prsta otvorena.Porodila se u 13.46-prva beba a druga 13.48. Radjen mi je carski pod spinalnom anestezijom i sve je proteklo u najboljem redu.Inace kod nas u Kraljevu se ne radi ni epiduralna ni spinalna ali je taj dan bio tu neki anesteziolog koji to radi pa se bas meni pogodilo.Pitao me je da li se slazem da radimo spinalnu i bez razmisljanja sam prihvatila.Toplo je preporucujem svima koji se poradjaju na carski.Devojke osecaj je divan,kad odmah ugledate svoje bebice.

Toliko od mene za danas,pitajte sta god da vas interesuje.

Ljubim vas sve puno i hvala na cestitkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija, divno iskustvo! Bas mi je drago sto vasi primjeri pomazu da se trudnicama koje nose blizance vrati optimizam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene,na brzinu da napisem ponesto. Prestala sam da pijem partusisten u 16.00 4.januara,bolove sam dobila u 03.00 05.januara,Znaci posle 11 sati.U bolnicu sam se javila u 9 ujutru,na ctg-u kontrakcije na 5 minuta,otvorena 2 prsta.Ponovljen ctg u 12.00,kontrak.na 2 minuta,3 prsta otvorena.Porodila se u 13.46-prva beba a druga 13.48. Radjen mi je carski pod spinalnom anestezijom i sve je proteklo u najboljem redu.Inace kod nas u Kraljevu se ne radi ni epiduralna ni spinalna ali je taj dan bio tu neki anesteziolog koji to radi pa se bas meni pogodilo.Pitao me je da li se slazem da radimo spinalnu i bez razmisljanja sam prihvatila.Toplo je preporucujem svima koji se poradjaju na carski.Devojke osecaj je divan,kad odmah ugledate svoje bebice.

Toliko od mene za danas,pitajte sta god da vas interesuje.

Ljubim vas sve puno i hvala na cestitkama.

Marija85 SVAKA TI ČAST stvarno si carica... c011.gif Pa ti bolje prošla sa blizancima nego neke žene sa "regularnom" trudnoćom. Kako je lepo pročitati ovako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mimili, bocikans i Marija uzivajte sa vasim bebicama!Ja sam odrasla sa bracom, od kojih je jedan moj blizanac i zaista sam presrecna sto je tako! I ja bih mnogo zelela da imam blizance, tako da jos uvek imam onaj mali tracak nade :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene napokon ovde, forum proradio za nove clanove :rolleyes:

Pozdrav za sve duple trudnice!!!!

Bas sam ovih dana zavrsila sa double testom i ostalim pregledima sve je ok, tako da sam mirna sledece 3nedelje. Vec su mi dva dr rekla da su opet 2 decaka ali ja se i dalje nadam jednoj devojcici. Mada najbitnije je da se sve zavrsi kako treba!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene napokon ovde, forum proradio za nove clanove :rolleyes:

Pozdrav za sve duple trudnice!!!!

Bas sam ovih dana zavrsila sa double testom i ostalim pregledima sve je ok, tako da sam mirna sledece 3nedelje. Vec su mi dva dr rekla da su opet 2 decaka ali ja se i dalje nadam jednoj devojcici. Mada najbitnije je da se sve zavrsi kako treba!!!!

Wow!!! Svaka ti cast! Za svako divljenje!

Dobrodosla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene napokon ovde, forum proradio za nove clanove :rolleyes:

Pozdrav za sve duple trudnice!!!!

Bas sam ovih dana zavrsila sa double testom i ostalim pregledima sve je ok, tako da sam mirna sledece 3nedelje. Vec su mi dva dr rekla da su opet 2 decaka ali ja se i dalje nadam jednoj devojcici. Mada najbitnije je da se sve zavrsi kako treba!!!!

E ovo je stvarno WOW!!! :rolleyes:

Dobro nam dosla!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici!!!

Millar ne znam koliko je dobro da pisem moje iskustvo iz prve trudnoce posto cu jos vise da vas isprepadam !!!

Jedino lepo sto imam da napisem je da sam se porodila prirodno i da sam imala brz i lak porodjaj ( i to sa indukcijom) koji bih svakoj zeni pozelela.

Inace problem je bio sto sam se porodila sa 32+o.... U 10ned sam blago prokrvarila i dobila sam 10 inekcija progesterona, pa sam pila Dabroston, pa Partusisten do kraja. Nedelju dana pred porodjaj sam strasno otekla, skocio mi je pritisak ali do 150/90 i u sred noci mi je pukao vodenjak negde u 04 i 30 a porodila sam se u 09 i 58h. Kontrakcije sam imala od cetvrtog meseca, posteljica je bila ok, inace sam imala jednu posteljicu i dve vode a sada imam dve posteljice sto je bolja varijanta.

Kao rezultat preranog porodjaja deca su bila na Institutu za neonatologiju 9 ned, pakao koji stvarno nikome ne bih pozelella, bilo je mnogo, mnogo teskih trenutaka, Luka se 5 dana borio za zivot i to posle mesec dana boravka tamo, Matija je sve vreme bio ok. Sada su dobro, Matija je veoma napredan, a Luka kasni, mentalno je dobro ali jos ne hoda, prohodace nadam se uskoro, vezbamo vec 2 god. Ali su zato veoma rano progovorili, ne zatvaraju usta ;)

Bas sam se raspisala.... Ono sto sam skoro otkrila je da je sve sa otocima mozda krenulo zbog niskih proteina, tako da ono sto mogu da vam kazem je da se cuvate sto je vise moguce, noge u vis i odmarajte neka sve drugi rade i jedite mladi sir, jaja i meso( proteine) na dosta stranih sajtova sam nasla da su proteini mnogo bitni u blizanackoj trudnoci.

I ja sam bas isprepadana ali ipak moramo sve da budemo pozitivne to je mnogo bitno :rolleyes: ipak ima i puno trudnica sa blizancima koje su rodile na vreme bas zdravu decu tako da svu energiju treba usmeriti na tu stranu.

I da ja sam bila pokretna negde do 23-24n tako da probajte da bitne poslove zavrsite do tada

:rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PerecaX4, svaka cast! Bas mi je zao sto si prosla sve to, ali nadam se da ces ovaj put imati vise srece da izneses trudnocu do kraja. Ipak je sve dobro proslo, i imas dva andjela... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene napokon ovde, forum proradio za nove clanove :rolleyes:

Pozdrav za sve duple trudnice!!!!

Bas sam ovih dana zavrsila sa double testom i ostalim pregledima sve je ok, tako da sam mirna sledece 3nedelje. Vec su mi dva dr rekla da su opet 2 decaka ali ja se i dalje nadam jednoj devojcici. Mada najbitnije je da se sve zavrsi kako treba!!!!

Stvarno ti se divim! Cestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.