Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Hvala na komplimentu ;) . Uglavnom svi tako reaguju kada me vide a i ja imam utisak da osim stomaka i grudi sve ostalo mi je mrsavije nego pre trudnoce,i lice,noge,ruke...Ja ponekad u sali kazem 'pojedose me ove moje devojke vec sada,sta li ce da mi rade kad se rode'. :D

Kod mene je isto. Svu su me iscedili. Imam stomak o-ho-ho, i grudi su mi lepe (ali ne dolaze do izrazaja od stomaka). Sve ostalo mi smršalo, ali sam baš lepa trudnica (skromno :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga bojana i ja sam iz nisa i imam blizance, dva decaka urosa i savu koji imaju 3.5 god. porodila sam se u 37.nedelji, prirodno, porodjaj je bio fenomenalan, trajao celih 7 min, decaci bili po 3.550 kg i 51 dugacki, bas veliki, angazovala sam babicu posle porodjaja koja mi je M N O G O pomogla i svima je preporucujem. ako ti treba neki savet tu sam. tanjica@europe.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo me nije bilo,samo da se javimo da sam sada u 27 nedelji i uzivamo,doduse nespavamo nocu nego danju ali sve za bebane pozzzzz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga bojana i ja sam iz nisa i imam blizance, dva decaka urosa i savu koji imaju 3.5 god. porodila sam se u 37.nedelji, prirodno, porodjaj je bio fenomenalan, trajao celih 7 min, decaci bili po 3.550 kg i 51 dugacki, bas veliki, angazovala sam babicu posle porodjaja koja mi je M N O G O pomogla i svima je preporucujem. ako ti treba neki savet tu sam. tanjica@europe.com

tanja, hvala sto si se oglasila. sigurno cu te kontaktirati mailom, ovih dana. Prvo da zavrsim kontrolne preglede i da cujem prognoze lekara. Zakazano mi je za pponedeljak.

Mnogo ce mi znaciti tvoje iskustvo, vezano i za porodjaj i za negu beba. Brinula sam sto ne poznajem ni jednu babicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mamab stomak ti je divan, i nije ni velik s obzirom na dve bebe :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mamab stomak ti je divan, i nije ni velik s obzirom na dve bebe :D:D:D

hvala :D

raste svaki dan

To je od pre dve nedelje. sad je upadljivo veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WOOOOOW Bojana!!!

Predivno :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

WOOOOOW Bojana!!!

Predivno :wub:

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si Bojana,imala si pravo kad si rekla da si lepa trudnica :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh... devojke.... pa stvarno ponovo pozelim da budem trudna kada vidim ovako vase slatke stomake...

Mama Bojana cim se porodi odmah sledeca trudnoca ^_^ prelepoooo ti stoji... pazi mrsavice... u pravu si za svaku rec kojom si sebe opisala u trudnoci :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: :wub: :wub: mama Bojana...marija...preslatke trbuščiće imate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala moje drage administratorke. Ja sam sliku stavila na Anin predlog ;) , da se malo pohvalim.

Sad je prebacite u zasticen forum, posto su je svi videli :D

U ponedeljak idem na pregled i jedva cekam da cujem sta ce dr da mi kaze. Ba sam nestrpljiva

LJUBIM!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super si Bojana,imala si pravo kad si rekla da si lepa trudnica :-)

Hvala! Ja sam videla tvoje stomacence u galeriji i ono me inspirisalo. Pewdivno je.Komplimenti su obostrani.

Sad ces poceti da rastes nenormalnom brzinom. Kod mene je tako - galopitajuće mi se uvecava stomak u zadnjih par nedelja. Sve mi je tezi :)

Zene i sa jednom bebom u odmaklijoj trudnoci teze podnose, a kamo li sa dve. Kako si ti inace?

Jesu li ti svi nalazi u redu? Sta ti najavljuju z aporodjaj - CR ili prirodno? Kako su postavljene bebe? Cini mi se da si pisala da je tvoja dr pre za CR.

Ja kuburim sa gvozdjem i crvenim krvnim zrncima... Pritisak mi je dosada bio super, ali cini mi se da osecam promene u zdanjih nekoliko dana...

Sta pijes od lekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro se osecam,danas idem na kontrolu pa cu da javim sta je bilo.Zadnji put kad sam vadila krv sve je bilo u granicama normale,osim gvozdja koje je malo snizeno,bilo je 11,mada ni to nije ispod granice.Ali mi je za svaki slucaj dala tablete gvozdja,da ne padne jos vise. Pijem partusisten i verapamil na 6 sati,to je neka najmanja doza.Nemam pojma sta cemo za porodjaj,verovatno CR,mada meni je sve jedno samo da je udjem u deveti pa posle kako god se porodim. Jedna beba prednjaci glavicom a druga karlicno,i mislim da i nemaju mesta da se okrecu. Kako su tebi okrenute bebe?Obavezno prati pritisak,zna da bude gadan ako se ne kontrolise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti ne prednjace obe bebe glavom, mislim da nece ni pokusati prirodni porodjaj, tako bar kaze moja dr.

Meni obe prednjace glavom. Ponavljam se, jer sam vec negde pisala: KAKO ME NERVIRAJU ONI DOBRONAMERNI PRIJATELJI STO MI PRICAJU ZASTRASUJUĆE PRICE O PRIRODNOM PORODJAJU KOD BLIZANACA!!!!! Samo mi podizu napetost a nista korisno ne kazu.

I ja jedva cekam da se porodim i da im vidim oci, lica, rucice... Da ih mazim i ljubim... Placljiva sam danas pa mi i od ovih misli naviru suze.

Javljaj sta je bilo na pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na pregledu i hvala Bogu sve je ok.Rekla mi je da napreduju bas dobro i da ne brinem nista.Inace jedna beba se okrenula pa sad obe prednjace glavom.Kad sam joj pomenula oko porodjaja samo se nasmejala i rekla 'vidim ja da si ti uplasena,ali nemoj jos da razmisljas o tome,najbitnije je da udjes u deveti pa cemo posle lako'.

Bojana nemoj uopste da slusas te 'dobronamerne' imam ih i ja u okruzenju,a ima i onih koji me plase carskim rezom,kao to je uzas zivi-a da pritom nisu ni prosle kroz to.Ja jednostavno kazem-e ajde da promenimo temu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do danasnjeg pregleda, obe bebe su prednjacile glavicom, a sad se ćerka okrenula karlicno. Nasla kad da se okreće.

Moji mileni su bas porasli. Sa 32 nedelje i 1 dan teski su skoro po 1,9 kg. Fali im po 20 grama.

Dr mi tamannapravila uvertiru kako sam ja sitna, kako dve bebe nemaju dovoljno mesta da se razvijaju u jednoj materici i da je normalno ako budu sitnije... i zabezeknula se kad je videla da su bas lepe velike beb :D

Ja sam se zabezeknula kad mi je rekla: Bojana, još tri nedelje i cekamo ih svaki dan...

Ništa mi nije rekla za porodjaj.

Nastavljam sa svojom trerapijom još tri nedelje, pa je onda ukidamo, valjda.

Grlić materice mi je do sada uvek bio oko 3,6 cm, sad je 2,6cm što je valjda i dalje ok.

Imam zadržavanje mokraće u desnom bubregu II stepena (nemam pojma šta to znači, mislim taj II stepen). Levi je ok.

Šta znate o normalnim merama grlića materice? Ja ne želim da se porodim za tri nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nesto i ne razumem koliko treba da je dugacak grlic,ali kako ti kazes mislim da je 2.6 i dalje ok.Meni je od pocetka bio 3 cm,a sad mi doktorka nije ni merila.I moram reci da sam se sada zabrinula zbog toga.

Bojana super su ti bebe,masala ala rastu :rolleyes:

Meni je rekla da cu lekove da prestanem da pijem ako dodjem do 36 punih nedelja,znaci ti bi trebala po tome da ih pijes jos 4 nedelje.Mada zavisi od doktora do doktora.Slusaj doktorku i ne brini nista,nego uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar, pa ti bi ovih dana trebala da ideš na neki pregled. Jeste li se dogovarale ti i dr ok oko dabl testa? On se radi u dvanaestoj nedelji i preporuka je čak i našeg Ministarstva zdravlja da se uvrti u standardne trudničke preglede.

Besplatan je i radi se u bolnici. Treba ti samo uput iz DZ i ultrazvučni nalaz ne stariji od tri dana. U bolnici ti uzmu krv i rezultati budu gotovi za par dana. Testom se utvrđuje rizik od hromozomskih malformacija karakterističnih za pojedine bolesti (sindrome).

Inače, kako vidim, mnoge žene ga uopšte ne praktikuju, tako da sam možda bez veze kucala sve ovo.

Što se uticaja stressa tiče, ne mora da znači da će imati negativan efekat na razvoj beba. Čak, ako nije preveliki, kažu da ubrzavajući krvotok može i da pogoduje njihovom razvoju.

Kakve su ti bebe - jednojajčane, dvojajčane? Moja dr kaže da je najsigurnije kad su dvojajčani i kad svako ima svoju posteljicu. Te blizanačke trudnoće nose najmanji rizik od kasnijih komplikacija. Llogično je, manji je rizik da se npr. posteljica odvoji ako je za nju "zakačena" samo jedna beba, zatim, ravnomernija je raspodela krvi/hrane ako imamo dve posteljice - bebe ne mogu da kradu jedna drugoj klopicu pa se ujednačenije razvijaju.

I ja jedva čekam da nas obavestiš o tome kako napreduje trudnoća.

U početku sam i sama bila totalna paničarka jer sam pre toga izgubila bebu u četvrtom mesecu, a i sami plodovi nisu bili jednaki - jedan je bio skoro duplo veći od drugog. Dr me pripremala da prihvatim da će verovatno samo jedan da se održi. Kad, ne lezi vraže,ubrzo se ovaj manji fetus razvrednio i polako sustigao drugog i sad su obe bebe skoro u gram iste. Istopim se kad upoređujem njihove mere (glavica, ruke, noge, težina..).

Čitala sam na drugoj temi o tvojim poblemima i znam da ti nije lako.

Znam koliko je potrebna pažnja i podrška u trudnoći, a verj mi, znam i kako je kad je nemaš. Ali, ako je neka uteha, stres sam po sebi ne mora da ima negativan efekat na trudnoću (pod uslovom da nije prejak i da ne traje dugo i svakodnevno). Čak ima lekara koji tvrde da stres (ali ne ovaj kontinuirani) ubrzava krvotok kod majke i time doprinose boljoj prehrani ploda :) Moguće je da su to izmislili kako bi nas mame smirili, ali ajde sad.

Želim tebi i tvojoj dečici svako dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marija85, kako si? Ja sam velika kao brdo :D Ne ja, nego moj stomak. Jedva ga nosim. HVALJEN NEKA JE POJAS ZA TRUDNICE!!!

Ja ga zovem pojas sa spašavanje.

Šta su tebi savetovali u vezi sa fizičkim aktivnostima? Šetnja, kućni poslovi, ležanje?

Ideš li na psihofizičke pripreme za porođaj? Mene upisali samo na psihičke :) pripreme - pet puta predavanja, bez vežbica. Skraćeni kurs. Ne smem da radim vežbe. Ovo je valjda čisto da imam predstavu o porođaju.

Inače, nemam nikakvu predstavu. Imam frku i od prirodnog i od CR, pa ne mislim o tome uopšte :)

Kad kucne čas, otićiću i porodiću se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si Bojana za pojas,stvarno je spas.

Ne idem na psihofizicke pripreme jer mi je doktorka rekla da moram da mirujem.Prva cetiri meseca sam gotovo prelezala jer sam imala stalno neka krvarenja zbog hematoma koji sam imala.A posle toga mi je rekla da mogu u setnju po pola sata ili sat dnevno,a sto se tice kucnih poslova da ih zaboravim.Do sada mi je bilo ok,setala sam dosta,cak i vise nego sto mi je ona dozvolila jer sam osecala da mogu. Sto kazes ti-imam frku i od prirodnog i od cr pa i ne razmisljam o tome.I lakse mi je da manje znam.

Zadnja dva dana imam takve bolove u dnu ledja da ne znam sta cu sa sobom.Doktorka kaze da je normalno,stomak je vec veliki a ja sitna pa je to opterecenje za kicmu.

Jel imao neko od vas ovakve bolove i sta vam je pomagalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko o sebi da čitam. Isto mi dozvoljena šatenja po malo, kućni poslovi ne. Imala krvarenje u prvom trimestru. Bolovi u donjem stomaku i krstima (poput menstrualnih). Sitna i preplašena (ja nemam celih 160 cm visine, a startovala sam sa 45-46 kg, pa ti vidi)... Sad sam dogurala do 57 kg :). stomak ko brdo, bebe iznenađujuće velike. Normalne su one, ali kad bi bila jedna.

Meni kad krenu bolovi samo ležanje na levi bok i to mi je. Uf što se tad istraumiram. To je sve što mogu da ti preporučim.

Da li ti popušta bol kad ležiš?

Pomenula sam ono zadržavanje mokraće u desnom bubregu koje je II stepena - dr mi je rekla da kad krene spazam bubrega krenu i jaki bolovi. Preporučila mi da pijem Buskopan za opuštanje spazma... I redovna kontrola mokraće da bismo sprečili upalu tog bubrega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam da citam ovu temu!!!i jedva cekam devojek da se porodite pa da vidimo slike od bebironaca!!!

Cmokic i drzim vam fige!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Millar samo misli pozitivno i bice sve ok.

Bojana mene kad zaboli ni lezanje mi ne pomaze.A citala sam kad si piisala to o bubregu,i bas sam se toga setila kad me je ovo prvi put zabolelo.Ja se ne razumem ali pretpostavljam da bi pokazalo da nesto nije u redu sa bubrezima.Ili za to treba neko posebno ispitivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obozavam da citam ovu temu!!!i jedva cekam devojek da se porodite pa da vidimo slike od bebironaca!!!

Cmokic i drzim vam fige!!!

Hvala secer,cmokic i tebi :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.