Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Cao svima, ja sam u 12 nedelji blizanacke trudnoce, presrecna sam i pomalo uplasena. Pijem utrogestan 3x1 i odmaram puno, valjda zato i prebrzo dobijam kilograme. Inace i ja sam previse niska i sitna i svi se cude kako cu ja roditi dve bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla Luna...želim ti lijepo druženje sa nama, a strahove ćemo odagnati!

Veliki posao je pred tobom...ali samo opušteno...sve što te zanima pitaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POzz i tebi, zelim ti mirnu i uspesnu trudnocu,

a za te sto se cudom cude ..samo reci ima dr caroban stapic .

Sta se cude , pobogu milome neces na usi da ih rodis, uostalom neces radjati dve bebe istovremeno, nego idu jedna po jedna ..za one koji se nisu poradjali.

Opusti se i uzivaj u trudnoci, ukljuci se sa nama u razgovor mozes na snaci na svakoj temi uvek ima neko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici, druzicemo se cesto, imam 1000 pitanja, ali polako. Sledece nedelje idem na 4d i ne mogu da docekam, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Luna...Samo se ti opusti i odmaraj.Najbitnije je da mislis pozitivno i bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja sam u 12 nedelji blizanacke trudnoce, presrecna sam i pomalo uplasena. Pijem utrogestan 3x1 i odmaram puno, valjda zato i prebrzo dobijam kilograme. Inace i ja sam previse niska i sitna i svi se cude kako cu ja roditi dve bebe...

Dobrodosla Luna! Ja sam u 30 nedelji blizanacke trudnoce i drago mi je da se u forum ukljucuju i nove trudnice koje ocekuju blizance.

Ne brini zbog Utrogestana - to ti je progesteron i njega u manjim dozama vise daju "za zlu ne trebalo!, tj. ako mamino telo ne stvara samo dovoljno progesterona.

Sto se telesnih gabarita tice - i ja sam mnooogo sitna pa nosim blizance :) Samo cemo ces malo vise da odmaras kad stomak bas naraste i to je sve....

Sad ulazis u 4.nmesec pa verujem da ces se osecati bolje. Setaj pomalo svaki dan, nece ti skoditi. Ne moze bebama nista da se desi od setnje (to mi rekla dr.) Kupi pojas za trudnice - meni mnogo pomaze. Ne onaj sto lici na gace od mikrofibera, nego bas pojas. Cene su razlicite; od 1100 do 1900 dinara, zavisno od marke. Ne treba ti najskuplji. Njega pocni da nosis krajem petog meseca, mislim da ti pre toga nece trebati. Ma sama ces najbolje da procenis.

Hmmm... pa srecno! Druzicemo se na forumu

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici, druzicemo se cesto, imam 1000 pitanja, ali polako. Sledece nedelje idem na 4d i ne mogu da docekam, pozz

Pitaj za pol - mocice da ti kazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke ja sam morala da vam pokazem jednu sliku, puno poljabaca saljem za sve mame koje imaju ili ce dobiti blizance

joq-2652-1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) :) :) :)

Jeeee- stereo dojenje! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Nensi, svaka ti cast na ideji... I ja sam je bas juce videla i bas sam bila odusevljena :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaoo...

Gulp! (progutah knedlu)

....

s0930.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaoo...

Gulp! (progutah knedlu)

....

s0930.gif

:lol: :lol: :lol:

Pripremi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaaoo...

Gulp! (progutah knedlu)

....

s0930.gif

a nema ti vajde od skrivanja... sikice na sunce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kako skrivanje, covece dala sam joj cist primer kako sebi da olaksa muke, ne mora jednu po jednu da doji, obe istovremeno, od prvog dana, uhoda ih tako, posle podoja pravac krevetac spavanje i ona moze da se odmori :)

Prakticna sam do bola zar ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kako skrivanje, covece dala sam joj cist primer kako sebi da olaksa muke, ne mora jednu po jednu da doji, obe istovremeno, od prvog dana, uhoda ih tako, posle podoja pravac krevetac spavanje i ona moze da se odmori :)

Prakticna sam do bola zar ne :D

Jesi jesi... Meni ovo izgleda zastrašujuće :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi blesava a sto je zastrasujuce?

Pazi ovako, jesi citala nase postove oko dojenje i nadolazenja mleka, pa ima deo kada sve majke kazu da dok doje bebu na jednoj siki, u drugoj isto nadolazi mleko, i samo od sebe krece da curi iz dojke.

Opet prakticna strana, da se to mleko ne bi prosipalo a ti stavis i drugu bebu na siku i svi prasici siti i mama odmorna :lol::lol::lol: .

Obavis dva posla odjednom i imas vise vremena za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ce da bude dovoljno za obe? Uf!

Ako mi veruješ, pretrnula sam od same pomisli da dojim. Čak mislim i da ne želim to... (sad ce da me skemba Zemunci :) )

Jedna beba - OK, ali sa dve bih se osecala kao keruša, mačka, krmača... neka životinja koja hrani mladunčad...

Stvarno imam averziju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš averziju zato što ne znaš kako to izgleda. Iako si možda mnogo čitala o roditeljstvu, dok ne postaneš majka , nećeš znati kako to izgleda.

Ponavljam, mnogo me podsećaš na mene dok nisam postala majka :D . Ni ja nisam imala predstavu o bebi, majčinstvu, dojenju... Čitala sam i slušala dosta o tome, ali ono što sam doživela u praksi je sasvim drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala averziju...trajala je tokom dojenja...i nastavila se...užasan osjećaj krivnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš averziju zato što ne znaš kako to izgleda. Iako si možda mnogo čitala o roditeljstvu, dok ne postaneš majka , nećeš znati kako to izgleda.

Ponavljam, mnogo me podsećaš na mene dok nisam postala majka :D . Ni ja nisam imala predstavu o bebi, majčinstvu, dojenju... Čitala sam i slušala dosta o tome, ali ono što sam doživela u praksi je sasvim drugačije.

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala averziju...trajala je tokom dojenja...i nastavila se...užasan osjećaj krivnje!

razume(će)mo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li ce da bude dovoljno za obe? Uf!

Ako mi veruješ, pretrnula sam od same pomisli da dojim. Čak mislim i da ne želim to... (sad ce da me skemba Zemunci :) )Jedna beba - OK, ali sa dve bih se osecala kao keruša, mačka, krmača... neka životinja koja hrani mladunčad...

Stvarno imam averziju...

:lol::lol::lol:

Sto ona pored mene zive,

i ja sam savetnica za dojenje isto kao i ona ,

pa ti vidi jel ima svrhe odupirati se protiv nas dve.

JBT sad zvucim kao sektasi :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Sto ona pored mene zive,

i ja sam savetnica za dojenje isto kao i ona ,

pa ti vidi jel ima svrhe odupirati se protiv nas dve.

JBT sad zvucim kao sektasi :lol::lol:

Ups!

Nemoj da me grdiš i da me šalješ u ćošak pred celim odeljenjem :lol:

...

Ma znam da si i ti savetnica, ali si opušten lik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k020.gifk020.gifk020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce vama koleginica Zemunica da objasni stvari jednim postom t0154.gif

Zemunice, ovo je bilo jace od mene nemoj molim te da se ljutis :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.