Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Mozda ovo pitanje nije za ovu temu ali me interesuje da li se i vi pitate kako se organizovati oko krevetca za blizance,kada kupiti kolica a nedavati abnormalno mnogo novca...uopste da li se i vama vrte tako neka prakticna pitanja kroz glavu ili sam ja to malo poranila??? :blink:

Mislim da nisi poranila :) i meni se vec duze vreme motaju ta pitanja po glavi :D ali ne znam,l nisam pametna,mi cemo dobiti kolica sredinom jula od nekih prijatelja pa cu videti u kakvom su stanju pa cu tad odluciti hocu li njih zadrzati ili kupovati nova,a sto se tice kreveca,mi cemo za pocetak jedan da koristimo ovde u Srbiji,a planiramo kad se vratimo u Solun da tamo stavimo 2,znaci kad devojcice budu imale oko 2,3 meseca,ja sam sad u fazi trazenja dobrih a ne tako skupih autosedista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ovo pitanje nije za ovu temu ali me interesuje da li se i vi pitate kako se organizovati oko krevetca za blizance,kada kupiti kolica a nedavati abnormalno mnogo novca...uopste da li se i vama vrte tako neka prakticna pitanja kroz glavu ili sam ja to malo poranila??? :blink:

Za pocetak ti je dovoljan jedan krevetic,a kasnije mozete da uzmete ali ne kupovati bolje uzajmiti jer jeste bice potrebno malo vise novca oko beba,a za kolica nemojte se opterecivati da kupujete nova nadjite polovna jer ce biti samo neophodna dok ne prohodaju.Nisi poranila naravno da razmisljas i ja sam ta od kako sam cula da nosim blizance razmisljam kako ovo kako ono.Pogledala sam kolica za blizance kostaju isto toliko koliko i jedna decija ful soba pa bolje cu kasnije da im kupim sobu nego davati za nova blizanacka kolica,to je moje misljenje.Zasto bacati tolike pare bice potrebne za nesto drugo.pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje hvala vam na savetima vec ovih dana krecem u raspitivanje za kolica na raznim stranama .I sto se tice krevetca i to cu pozajmiti to vec imam od koga.Isto sam misljenja da sve sto se moze pozajmiti u prvih god dana sto da ne.A ostaje mi samo da se nadam da cu ih sto duze dojiti i da cu ih uopste dojiti i da ce biti mleka.Imam drugaricu koja ima tri cerke razlicitih god. i da je u svakom smislu a posebno u finansijskom mnogo znacilo sto je posle sva tri porodjaja imala mleka ihaaaaaaj tako da prikupljam iskustva sa svih strana i sve sto je dobro prihvatam ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je u prethodnim postovima spominjao bol.Ja sam imala do sada u par navrata kratak ali ostar bol koji je prolazio u par minuta a jednom sam pre par nedelja imala bol u predelu bubrega a i materice koji je trajao celo popodne i celu noc tada sam se bas uplasila i posle dva tri dana sam bila na uz.Dr mi je objasnila da je verovatno krenuo pesak koj nazalost vecina nas ima i koji se najcesce pokrene u trudnoci .Jer sam joj pokazala deo gde me je bolelo i to skoro na dodir.Nije nista strasno ali da ako se tako nesto ponovi obavezno da se javim i da dodjem na pregled.Od tada se nije vise ponavljao a inace sad 4 jula idem na redovan uz pa cu opet da gledam moje bebice a mozda sad saznamo sta su jer to ce biti 20 nedelja.

A da vec sam ih malo i osetilaaaaaaaa sinoc kao da me je neko iznutra golicao i nezno dodirivao :P ...fini su nema sta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ovo pitanje nije za ovu temu ali me interesuje da li se i vi pitate kako se organizovati oko krevetca za blizance,kada kupiti kolica a nedavati abnormalno mnogo novca...uopste da li se i vama vrte tako neka prakticna pitanja kroz glavu ili sam ja to malo poranila??? :blink:

Sto se krevetca tice, ok je da bebe do 2-3 meseca dele jedan krevetac. Za kasnije ipak trebaju dva. Sve sto moze da se poozajmi treba pozajmiti. Mi vec imamo jednog decaka od 2 godine, pa su mi iskustva vrlo sveza. Najkoriscenije stvari nama su bile sterilizator, grejac za flasice, i naravno kolica i krevetac. Kolica jesu skupa, al isplati se kupiti nova. Mi smo dobili jedna od prijatelja koja su bila skroz ok, al su bila teska. Kad smo nakon par meseci ipak kupili nova kolica, koja su bila 5kg laksa svanulo mi je. E sad kod blizanaca tezina kolica mora da je jos vaznija. Tako da i ako vec imam dvoja kolica planiram da kupimo nova blizanacka, naravno lagana i udobna. Zbog par hiljada din razlike ne pada mi na pamet da po ceo dan teglim ko magarence. Inace kolica trebaju od prvog meseca pa jos dugo dugo. I kad deca prohodaju, u setnju se ne krece bez kolica (em sto se deca umore, em sto ta kolica vuku ogromnu torbu sa stvarima koje su neophodne).

Da skratim, na svemu moze da se ustedi, al za kolica treba naci optimalan izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ovo pitanje nije za ovu temu ali me interesuje da li se i vi pitate kako se organizovati oko krevetca za blizance,kada kupiti kolica a nedavati abnormalno mnogo novca...uopste da li se i vama vrte tako neka prakticna pitanja kroz glavu ili sam ja to malo poranila??? :blink:

Izgleda da nas muce ista pitanja i ja se vec neko vreme raspitujem o opremi za bebe.

Sto se tice kolica, malo je tezi izbor jer skoro sve prodavnice prodaju kataloski i nemaju u radnjama kolica za blizance, bar sto se tice N.S. Tako da bih vas molila ako znate koja je marka kolica dobra, prakticna i gde moze da se pogleda da me obavestite. Gledala sam na netu cipolinova kolica i svidja mi se dizajn ali neznam da li su prakticna....isto tako sedista za automobil te matke mi se jako dopadaju i sto se tice dizajna i cene ali neznam za kvalitet i udobnost...

Krevetca cemo kupiti dva, i mislila sam da ih stavim jedan pored drugog jer ce mi svakako trebati za kasnije...pa cemo videti decaci ce odluciti da li ce spavati zajedno u kreveticu i do kada -_--_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebiron,meni su ovih dana savetovali da ako mogu raspitam se kod nekoga ko ide za Rumuniju,Sloveniju,Madjarsku da pogleda kakva je ponuda blizanackih kolica .Kazu da je raznovrsnija nego kod nas i da je raspon cena mnogo veci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je malo od pomoci sveze iskustvo sa njih dvoje

kolica, mi smo narucili iz Poljske, bila 300evra, malo su teza al zato veoma stabilna, tockovi veliki i na vazduh, imaju amortizere, ivicnjaci, rupe i neravno uopste nije problem, koriste se od rodjenja pa do trece godine, imaju nosiljke, dzakove za noge za zimu, mrezu za komarce, kabanicu za kisu, a moze da se naruce i u kompletu sa auto-sedistem pa se ona onda montiraju na ram od kolica (super za kupovinu ili kad morate negde na brzinu), jedina mana je sto nam zauzmu kad se sklpoe ceo gepek (on je veliki) ja sam zadovoljna njima

kod nas smo gledali, ima kolica od nekih 110 evra zaboravila sam marku, veoma lepa isto od rodjenja, esprit kisobran kostaju oko 130 evra dok chicco 380evra (nisu normalni takva ista u Austriji su 170 evra)

e sada bih ja ova prva pozajmila pa onda kupila nova kisobran kad deca pocnu da sede, prvenstveno kad podjemo negde sa autom

krevetac, spavali su u jednom prvih tri meseca onda sam ih razdvojila jer bude jedno drugo

krevetac nema veze, najvazniji je kvalitetan dusek

a odelca hmmm, minimalno mnogo brzo rastu, ja vec spakovala dva dzaka i sad kupujem najneophodnije

pozajmite sve sto moze

bilo bi dobro da mozete imati sterilizator na flasice i cucle, moj ide i mikrotalasnu, za 6 minuta sve gotovo, i ako deca budu na ad mleku onda i termos za vodu,(prokuvam vodu ohladim na potrebnu temperaturu i onda uvek imam spremno, ne moraju da cekaju kad su gladni a i za poneti je prakticno)

dugacak post sorry, nadam se da je bilo od male pomoci

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanchice hvala na savetu i odlicni su ti predlozi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da nas muce ista pitanja i ja se vec neko vreme raspitujem o opremi za bebe.

Sto se tice kolica, malo je tezi izbor jer skoro sve prodavnice prodaju kataloski i nemaju u radnjama kolica za blizance, bar sto se tice N.S. Tako da bih vas molila ako znate koja je marka kolica dobra, prakticna i gde moze da se pogleda da me obavestite. Gledala sam na netu cipolinova kolica i svidja mi se dizajn ali neznam da li su prakticna....isto tako sedista za automobil te matke mi se jako dopadaju i sto se tice dizajna i cene ali neznam za kvalitet i udobnost...

Krevetca cemo kupiti dva, i mislila sam da ih stavim jedan pored drugog jer ce mi svakako trebati za kasnije...pa cemo videti decaci ce odluciti da li ce spavati zajedno u kreveticu i do kada -_--_-

I ja vec uveliko razmisljam o kolicima i krevecu. U pocetku cemo sigurno jedan,a posle svako svoj krevetic! Takodje sam gledala preko interneta cipolinova sa tri tocka-cula sam da su sasvim ok,da ne otpadaju tockovi sto je kod vecine problem,a nisu ni teska. Kostaju oko 20i nesto hiljada.lako se sklapaju,imaju 3 polozaja.... poslacu vam i link.POz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja vec uveliko razmisljam o kolicima i krevecu. U pocetku cemo sigurno jedan,a posle svako svoj krevetic! Takodje sam gledala preko interneta cipolinova sa tri tocka-cula sam da su sasvim ok,da ne otpadaju tockovi sto je kod vecine problem,a nisu ni teska. Kostaju oko 20i nesto hiljada.lako se sklapaju,imaju 3 polozaja.... poslacu vam i link.POz

mi cemo odmah uzeti dva kreveca, posto nemamo od kog da pozajmimo, moji su po svetu rastrkani, a sa njegove strane mi prvi cekamo bebice takodje i u drustvu tj ima par para koji su tek dobili beba tako da se to i ne racuna sto se tice kolica, posto cu se poroditi u zimi kolica cemo uzeti malo kasnije za pocetak auto sediste je sasvim ok, a u martu cemo uzeti kolica. mada su moji resili da nam uzmu kolica tako da je vrlo moguce da i ne bude mart vec dosta ranije, znate vec kako ide sa dekama i bakama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi cemo odmah uzeti dva kreveca, posto nemamo od kog da pozajmimo, moji su po svetu rastrkani, a sa njegove strane mi prvi cekamo bebice takodje i u drustvu tj ima par para koji su tek dobili beba tako da se to i ne racuna sto se tice kolica, posto cu se poroditi u zimi kolica cemo uzeti malo kasnije za pocetak auto sediste je sasvim ok, a u martu cemo uzeti kolica. mada su moji resili da nam uzmu kolica tako da je vrlo moguce da i ne bude mart vec dosta ranije, znate vec kako ide sa dekama i bakama :)

Da,da....Mi jedan imamo,drugi cemo dobiti! Auto sediste takodje,tako da jos jedno kupimo i to je to!Stvarcice imam od mojih klinaca,sve su za decake,neke su neutralne,pa videcemo da li cemo kupovati i za devojcicu :-) Ne mogu da docekam da cujem sta cemo imati.Samo nek su mi zivi i zdravi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KEbKp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da....Mi jedan imamo,drugi cemo dobiti! Auto sediste takodje,tako da jos jedno kupimo i to je to!Stvarcice imam od mojih klinaca,sve su za decake,neke su neutralne,pa videcemo da li cemo kupovati i za devojcicu :-) Ne mogu da docekam da cujem sta cemo imati.Samo nek su mi zivi i zdravi!

pa mi smo priblizno isto trudne,hehe nadamse da ces se poroditi u visegrackoj da se i tamo druzimo :), joj mi moramo sve da kupimo od odelca pa do kreveca, ali neka su oni meni zivi i zdravi sve ostalo je manje vazno. sto se pola tice i meni je iskreno sve jedno, ranije sam zelela devojcicu,a sad samo da su mi zivi i zdravi. :* :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mi smo priblizno isto trudne,hehe nadamse da ces se poroditi u visegrackoj da se i tamo druzimo :), joj mi moramo sve da kupimo od odelca pa do kreveca, ali neka su oni meni zivi i zdravi sve ostalo je manje vazno. sto se pola tice i meni je iskreno sve jedno, ranije sam zelela devojcicu,a sad samo da su mi zivi i zdravi. :* :rolleyes:

Iz zrenjaninasam.... Ovo mi je treca trudnoca...u prethodne dve sam se prirodno porodila cim sam usla u 37 nedelju,pa mi je moj dr.rekao da ne veruje da cu sad uci ni u 37..tako da racunam vec decembra,mada ko zna.... Volela bih bar jednu devojcicu da imam,ali kako bude,samo da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz zrenjaninasam.... Ovo mi je treca trudnoca...u prethodne dve sam se prirodno porodila cim sam usla u 37 nedelju,pa mi je moj dr.rekao da ne veruje da cu sad uci ni u 37..tako da racunam vec decembra,mada ko zna.... Volela bih bar jednu devojcicu da imam,ali kako bude,samo da je sve ok.

Super ne mora da znaci i ja sam imala 2 predhodne trudnoce i isto sam se porodila u 37 nedelji a evo vec sam pri kraju 36 nedelja i ja imam dva decaka a sada nosim decaka i devojcicu mozda cu gurati do kaja zavisi od trudnoce,bas mi drago samo guraj te.nrTDp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ne mora da znaci i ja sam imala 2 predhodne trudnoce i isto sam se porodila u 37 nedelji a evo vec sam pri kraju 36 nedelja i ja imam dva decaka a sada nosim decaka i devojcicu mozda cu gurati do kaja zavisi od trudnoce,bas mi drago samo guraj te.nrTDp2.png

cao curice, kako ste sta ima novo? Jutros isla da dam krv i urinokulturu u petak cu pre pregleda da odem privatno da dam briseve posto ova u dz je luda sto posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super ne mora da znaci i ja sam imala 2 predhodne trudnoce i isto sam se porodila u 37 nedelji a evo vec sam pri kraju 36 nedelja i ja imam dva decaka a sada nosim decaka i devojcicu mozda cu gurati do kaja zavisi od trudnoce,bas mi drago samo guraj te.nrTDp2.png

Samo da i ja izguram sto duze,da sve bude ok. Cuvaj se ovih vrucina,odmaraj koliko mozes od decice. Cmok :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim danas sam bila na uz i dr. je bas zadovoljna bebci su dobri lepo napreduju i decaci su.Sada sam 19nedelja i pet dana.Preporucila mi je da zivim penzionerski kaze umereno ,polako i sve ce se ovo dalje lepo odvijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam javim danas sam bila na uz i dr. je bas zadovoljna bebci su dobri lepo napreduju i decaci su.Sada sam 19nedelja i pet dana.Preporucila mi je da zivim penzionerski kaze umereno ,polako i sve ce se ovo dalje lepo odvijati.

čestitamo ti draga ja sutra na uz jedva cekam da ih vidim :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej mala kako je bilo na uz?Mi sutra idemo malo do sela da udahnemo cistog vazduha i da se rashladimo...pisem vam kad se vratimo,a do tada uzivajte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej mala kako je bilo na uz?Mi sutra idemo malo do sela da udahnemo cistog vazduha i da se rashladimo...pisem vam kad se vratimo,a do tada uzivajte :D

cao, znaci pukla sam danas posle briseva odem na uz u visegrackoj nacekam se ko budala dva ipo sata i bebe su ok, ali posto mi je besika bila na izdisaju odem u toalet kad imam sta da vidim braon krv na vesu pukla sam,dr kaze da se ne brinem. ma nisu oni normalni kako da e ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao, znaci pukla sam danas posle briseva odem na uz u visegrackoj nacekam se ko budala dva ipo sata i bebe su ok, ali posto mi je besika bila na izdisaju odem u toalet kad imam sta da vidim braon krv na vesu pukla sam,dr kaze da se ne brinem. ma nisu oni normalni kako da e ne brinem.

Cesto se desava prilikom vaginalnog pregleda, uzimanja briseva i sl. da zena prokrvari. Kad sam lezala u Visegradskoj bila sam svedok takvih slucajeva x puta. Cak i kad doktor/doktorka nisu bili grubi pri pregledu. Tamo se niko od doktora oko toga ne uzbudjuje, pogotovo ako je malo i ako je braonkasto (sto znaci da prolazi, i da nije u pitanju sveza krv).

Necu da ti jos i ja kazem da ne brines, al uskoro ce ti to braonkasto krvarenje prestati pa ces se sama smiriti.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mamike,

Bila sam u petak na kontroli,radili smo ekspertni uz.Sve je ok,jedna beba je malo veca od druge,odgovarajuce je sve za ovu nedelju trudnoce.Cudi me kako to da se jos ne zna da li su jednojajcani ili dvojajcani? Na uz se vidi kao pregradica izmedju beba. Jedva smo ih snimili kako skakucu i mlataraju rucicama :-). Ja i dalje imam mucnine...mirna sam 4 dana,sve super,pa me kao juce uhvati ceo dan povracanje,da na svakih sat vec žuč povraćam...jedva čekam da to prestane. Inace je sve ok,nista mi jos dr nije dao da pijem,niti rekao da moram da mirujem. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

y4vpp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.