Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Ali pisi malo i podforumu Dete. Jel hoces? :)

Hocu...evo vec jesam:)))

ne stizem bas mnogo da pisem, a i vezala sam se nekako za ove zene ovde, pa mi se ne odlazi:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj da odlazis odavde. Treba ovim zenama podrska ;)

Cmok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC u pravu si, ne napustajte nas, treba nam podrska, lakse se dani podnose

mi bili danas opet na kontrolu, opet CTG, ultrazvuk, gledao nas sef klinike, i kaze nema razloga za brigu, devojcica 2000gr a decko 2200gr. i bas su ga namucili samo su mrdali i jedan i drugi :P , sledeca kontrola za dve nedelje...

pao kamen sa srca, opet smem malo setati malo po kuci, sve u svemu super :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC u pravu si, ne napustajte nas, treba nam podrska, lakse se dani podnose

mi bili danas opet na kontrolu, opet CTG, ultrazvuk, gledao nas sef klinike, i kaze nema razloga za brigu, devojcica 2000gr a decko 2200gr. i bas su ga namucili samo su mrdali i jedan i drugi :P , sledeca kontrola za dve nedelje...

pao kamen sa srca, opet smem malo setati malo po kuci, sve u svemu super :lol:

Supeeer:)))

A to za mucenje sa CTG-om mi je poznato...meni su CTG svaki put radili po sat vremena

:(

Setkaj po kuci ako smes, ja sam zbog velicine stomaka jedva mogla da se krecem pa mi sad to bas tesko pada..nikako da se vratim u formu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako su mi moje duplice,jel izdrzavate????jel sutiraju bebice u stomacima pa ne daju mamama da disu xexex :D

.Bibiribi cekamo te i na temi mame blizanaca da nam pises!!!!

Ivanchice nemoj mi se mnogo opterecivati tim njihovim proracunima,sve je to toliko nepouzdano...ja sam naime imala neverovatnog ginekologa koji mi je vodio trudnocu i porodio me,pricali smo o svemu i bio je skroz iskren prema meni...moji su klicni od 8 meseca zauzeli takav polozaj da su zajedno izgledali kao djevrek,pa ih je bilo skoro nemoguce izmeriti,nekada se covek mucio po pola sata i kad bi uzeo sve mere...tipa obim glavica,duzina noge i sl, svatio bi da ta glava nije od tog deteta kome je izmerio nocu,ruku i ostalo,pa ispocetka!!!!u principu ta metoda merenja kako mi je on rekao moze da pogresi + i - 200gr sto je za blizance mnooogoooo!!!! tako da je najbitnije da se prati razvoj samih beba pa se po tome zna da li je sve ok!!! Tipa deca u 15 nedelji trudnoce treba da imaju makar delimicno razvijenu nosnu kost,ako je nema sumnja se na sindrom Daun!!! oni prate rad srca,napredak u radu vitalnih organa i po tome znaju da li se tvoje bebe razvijaju dobro,a priznaces da je to najvaznije,sad da li ce se roditi sa 50gr manje ili vise to je najmanje vazno!!!gledajte vi da budete,odmorne vesele i nasmejane pa ce vam i bebe u stomacima biti takve :)!!!!!

Drzite se,znam da je tesko kad sece bol u kicmi,kad ne mozes da dises,kad te stiska besika svako malo...ali verujte vredno je truda kad na kraju puta dobijes umesto jednog dva para bistrih okica koji pilje u tebe :)

ljubim vas sve puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne bih ja da se opterecujem, ali kad te oni uplase, te bebe male, nisu dobile dovoljno na tezini, zastajkuju u rastu itd. pa onda pocnu da rade sve analize da vide sta se desava... i jos miruj ne nemoj da ustajes pa za nedelju dana da vidimo jel je bolje ako ne da ostanes na odeljenju, nije mi sve jedno

tako da je juce bilo olaksanje, kad kaze da je sve o.k. svi nalazi dobri, srce i organi dobro, bebe veoma nemirne, nema kontrakcija, a nama najvaznije bilo da se ipak razvijaju dalje i lepo rastu, a za tezinu i on kaze otprilike malo gore ili dole ali tu je negde, nema razloga za brigu...

a da znaju da grese znaju mojoj prijateljici sve do zadnjeg dana pricali da je devojcica sa otprilike 3800gr a ona rodila decaka od 5200gr. namucila se..

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne bih ja da se opterecujem, ali kad te oni uplase, te bebe male, nisu dobile dovoljno na tezini, zastajkuju u rastu itd. pa onda pocnu da rade sve analize da vide sta se desava... i jos miruj ne nemoj da ustajes pa za nedelju dana da vidimo jel je bolje ako ne da ostanes na odeljenju, nije mi sve jedno

tako da je juce bilo olaksanje, kad kaze da je sve o.k. svi nalazi dobri, srce i organi dobro, bebe veoma nemirne, nema kontrakcija, a nama najvaznije bilo da se ipak razvijaju dalje i lepo rastu, a za tezinu i on kaze otprilike malo gore ili dole ali tu je negde, nema razloga za brigu...

a da znaju da grese znaju mojoj prijateljici sve do zadnjeg dana pricali da je devojcica sa otprilike 3800gr a ona rodila decaka od 5200gr. namucila se..

pozdrav

Jao imala sam na spratu ženu, koju su na kraju porodili na CR - rekli da je 3300 a beban 5000gr.

To sa kilažom varira, važno da su beke i ti dobro :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas sam bila na kontrolu i evo rezultata

devojka je 1300g a decko 1100g.Ja sam u 28 nedelji i dr kaze da je to ok. Bebe su vitalne i dobro napreduju. Kontrola za 3-4 nedelje.

Vazno da smo ok.

Ljubim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super napredujete :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo Malisa juhuuuu samo nastavi tako :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje duplice da vam dam jedan tracak srece koji sledi mamu blizanaca!!!!

mislim da cete se sloziti samnom da posle sve muke koju prodjemo u trudnoci(a to mi znamo) ovako nesto cini sve to vrednim!!!!

odgledajte obavezno ako imate minut vremena!!!

ovo su moji klinci sa ne puna 4 meseca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa, odlicni ste!!! Bravo za vas!!!

Koliko si se ugojila?

Jeco, svaka cast sto postavi ovaj video. Predivni su ti klinci...mogu misliti kako su sad veliki...ljubim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje duplice da vam dam jedan tracak srece koji sledi mamu blizanaca!!!!

mislim da cete se sloziti samnom da posle sve muke koju prodjemo u trudnoci(a to mi znamo) ovako nesto cini sve to vrednim!!!!

odgledajte obavezno ako imate minut vremena!!!

ovo su moji klinci sa ne puna 4 meseca :)

Preslatki su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa, odlicni ste!!! Bravo za vas!!!

Koliko si se ugojila?

Jeco, svaka cast sto postavi ovaj video. Predivni su ti klinci...mogu misliti kako su sad veliki...ljubim!

To me ne pitaj upravo se nerviram zbog kilaze.Ugojila sam se nekih 15,16kg.Kad me covek pogleda samo mi je stomak ogroman a ja nosim i dalje istu garderobu.Dr kaze da je to puno.Znam da cu sve vise da dodajem ali ja sam i pocela trudnocu kao buca.Sta je tu je,izbacicu hleb i testenine pa kako bude.Brinem se zbog kilaze ali bitno mi je da su bebe dobre i velike.

Duplice moje kolike su vam bebe bile u 28 nedelji i koliko ste se vi ugojile?

DA LI TREBA DA BRINEM?

Pritisak mi je 120/80 rezultati krvi i urina su ok,juce sam vadila.Hemoglobin 115.

:(:unsure: :unsure: :unsure:

HELP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da si bila buca od silnih terapija inace, zato sam te i pitala. Meni ne zvuci mnogo 16kg, da ti pravo kazem. Sad, moze da bude da ces da se gojis u narednom periodu,ali ne mora da znaci. To je jako individualno. Sa druge strane, sad ce sve vise da ti ide u stomak jer bebe traze svoje mesto.

Uopste ne treba da brines. Pritisak bi trebao da ti bude manji. Pokusaj da unosis manje soli, to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje duplice da vam dam jedan tracak srece koji sledi mamu blizanaca!!!!

mislim da cete se sloziti samnom da posle sve muke koju prodjemo u trudnoci(a to mi znamo) ovako nesto cini sve to vrednim!!!!

odgledajte obavezno ako imate minut vremena!!!

ovo su moji klinci sa ne puna 4 meseca :)

preslatki su... ma medeni... sva sam se raznezila, krenule suze :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To me ne pitaj upravo se nerviram zbog kilaze.Ugojila sam se nekih 15,16kg.Kad me covek pogleda samo mi je stomak ogroman a ja nosim i dalje istu garderobu.Dr kaze da je to puno.Znam da cu sve vise da dodajem ali ja sam i pocela trudnocu kao buca.Sta je tu je,izbacicu hleb i testenine pa kako bude.Brinem se zbog kilaze ali bitno mi je da su bebe dobre i velike.

Duplice moje kolike su vam bebe bile u 28 nedelji i koliko ste se vi ugojile?

DA LI TREBA DA BRINEM?

Pritisak mi je 120/80 rezultati krvi i urina su ok,juce sam vadila.Hemoglobin 115.

:(:unsure: :unsure: :unsure:

HELP

malisa moje bebe su isto tu negde bile, mozda cak malo manje

a sto kilograma tice, hmmm mozda bih pre trebala ja da brinem, u 34. nedelji sam a dodala samo 10kg, zadnjih nedelju dana ni gram :blink:

mada vazno da bebice dobro napreduju a kilogrami ce kasnije da odu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malisa moje bebe su isto tu negde bile, mozda cak malo manje

a sto kilograma tice, hmmm mozda bih pre trebala ja da brinem, u 34. nedelji sam a dodala samo 10kg, zadnjih nedelju dana ni gram :blink:

mada vazno da bebice dobro napreduju a kilogrami ce kasnije da odu...

Blago tebi ti ces se lako resiti viska.Ja se ne brinem zbog mene nego da nesto ne krene lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa nista ne brini sve je ok...pa tebi je pritisak super,deca velika pu,pu odlicno napreduju,nemoj se molim te jos od sada brinuti i misliti o losem!!!!

ako dozvolis da stalno strahujes stalno ces biti pod stresom a to nije dobro ni za tebe ni za bebe!!!! ja sam se do 28 nedelje ugojila 20kg evo sad sam to nasla u knjizici ...do kraja trudnoce sam dobila 30kg i sve sam skinula posle 4-5 meseci....ja sam imala malo veci pritisak ali kao sto vidis nista nije bilo ni meni ni bebama...samo glavu gore i osmeh na lice bice sve ok!!!!!

Ivancice i Yeco hvala na lepim recima,nema potrebe za time nisam video zbog toga stavila nego da vam dam onako jedan potstrek za sve kroz sta prolazite...jer na kraju putu to vas ceka tako ce te i vi sutra da gledate vasu decu da se pipkaju rucicama,dozivaju i osmehuju jedno drugom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa nista ne brini sve je ok...pa tebi je pritisak super,deca velika pu,pu odlicno napreduju,nemoj se molim te jos od sada brinuti i misliti o losem!!!!

ako dozvolis da stalno strahujes stalno ces biti pod stresom a to nije dobro ni za tebe ni za bebe!!!! ja sam se do 28 nedelje ugojila 20kg evo sad sam to nasla u knjizici ...do kraja trudnoce sam dobila 30kg i sve sam skinula posle 4-5 meseci....ja sam imala malo veci pritisak ali kao sto vidis nista nije bilo ni meni ni bebama...samo glavu gore i osmeh na lice bice sve ok!!!!!

Ivancice i Yeco hvala na lepim recima,nema potrebe za time nisam video zbog toga stavila nego da vam dam onako jedan potstrek za sve kroz sta prolazite...jer na kraju putu to vas ceka tako ce te i vi sutra da gledate vasu decu da se pipkaju rucicama,dozivaju i osmehuju jedno drugom

Hvala hvala hvala.t4705.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa nista hvala nego osmeh na lice i samo hrabro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To me ne pitaj upravo se nerviram zbog kilaze.Ugojila sam se nekih 15,16kg.Kad me covek pogleda samo mi je stomak ogroman a ja nosim i dalje istu garderobu.Dr kaze da je to puno.Znam da cu sve vise da dodajem ali ja sam i pocela trudnocu kao buca.Sta je tu je,izbacicu hleb i testenine pa kako bude.Brinem se zbog kilaze ali bitno mi je da su bebe dobre i velike.

Duplice moje kolike su vam bebe bile u 28 nedelji i koliko ste se vi ugojile?

DA LI TREBA DA BRINEM?

Pritisak mi je 120/80 rezultati krvi i urina su ok,juce sam vadila.Hemoglobin 115.

:(:unsure: :unsure: :unsure:

HELP

Pritisak ti je savrsen!!!

Meni je pritisak bio uzasno nizak, kaoi obicno, ali 120/80 je idealan pritisak, tako da...uzivaj

Ja sam se ugojila ukupno 24kg, i posle porodjaja sam izubila 15...sad imam tih 9 kg viska, ali mislim da ce to jos malo da se smanji, a onda cu da navalim na vezbanje.

nemoj da se izgladnjujes, jedi zdravo i pravilno, ne preteruj sa solju i slatkisima i grickalicama i bice to sve ok.

I ja sam u trudnocu usla sa 10ak kg viska, ali nameravam da se stesem pa da se posle svi cude sto sam rodila blizance:))

Nemoj da brines, kao sto ti svi kazu, sada je bitno da budes opustena i rasterecena, uzivas u trudnoci(koliko god mozes...znam koliki ti je stomak i koliki ce tek da bude) ali sve te neprospavane noci i muke u 8. i 9. mesecu se na kraju isplate:***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo drage moje duplice da vam dam jedan tracak srece koji sledi mamu blizanaca!!!!

mislim da cete se sloziti samnom da posle sve muke koju prodjemo u trudnoci(a to mi znamo) ovako nesto cini sve to vrednim!!!!

odgledajte obavezno ako imate minut vremena!!!

ovo su moji klinci sa ne puna 4 meseca :)

Jaoj divota:)))

mnogo su blesavi! Vidi se da je devojcica glavna i da je prava brbljivica:)

Jedva cekam da moji jos malo porastu:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pritisak ti je savrsen!!!

Meni je pritisak bio uzasno nizak, kaoi obicno, ali 120/80 je idealan pritisak, tako da...uzivaj

Ja sam se ugojila ukupno 24kg, i posle porodjaja sam izubila 15...sad imam tih 9 kg viska, ali mislim da ce to jos malo da se smanji, a onda cu da navalim na vezbanje.

nemoj da se izgladnjujes, jedi zdravo i pravilno, ne preteruj sa solju i slatkisima i grickalicama i bice to sve ok.

I ja sam u trudnocu usla sa 10ak kg viska, ali nameravam da se stesem pa da se posle svi cude sto sam rodila blizance:))

Nemoj da brines, kao sto ti svi kazu, sada je bitno da budes opustena i rasterecena, uzivas u trudnoci(koliko god mozes...znam koliki ti je stomak i koliki ce tek da bude) ali sve te neprospavane noci i muke u 8. i 9. mesecu se na kraju isplate:***

Hvala ti draga,ja se ubedacila.Plasim se da se ne ugojim previse pa da to nesto smeta i da,ne daj boze,krene nesto naopako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce i danas na ultrazvuku, danas mi je tacno 31 nedelja, u Genezisu su bebe 1800 i 1630gr., a danas u Betaniji 1600 i 1320gr. Preuzima me dr.iz betanije koji ce me poradjati,kaze sigurno CR. Pocetkom januara ponovo kod njega na pregled i CTG ,oko 30og zakazujemo CR. Ne mogu da docekam,samo da ih vec jednom vidim u svojim rukama. :D Bebci su ok,sve su pregledali,od glave do pete. Samo da lepo napreduju jos bar mesec ipo i spremna sam. Dobila sam Ginapril i Mak miror,nastavljam sa vitaminima i bensedin ili bramazepam za bolove. Videla sam mog decaka kako gleda i zeva i trepce, presladak je,i imaju kose! Hehehehehe! Dokle je uznapredovala ova tehnologija kad sve to moze da se vidi. Ja sam vec na ivici snage,sve mi je tesko,celo telo me boli,jedva cekam da prodje jos tih par nedelja.

Pozz svima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.