Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Zene, ako jos niste cule, Utrogestan je poceo da se daje na recept! Doduse mogli su i ranije da se sete, a ne pred kraj moje trudnoce, al' ajde - bolje ikad, nego nikad ;)

Ne mogu da nadjem temu utrogestan/progesteron, ako neko zna, nek' kopira i tamo.

Kisses :rolleyes:

Kopirala sam tvoj post. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaaaaaaa, sad me je opet strah, bila sam se malo smirila, macka ide sutra opet kod veterinara da vidimo jel je i dalje zdrava, a ja cu izgleda da opet pitam dr. za svaki slucaj moram da proverim jos jedanput

koliko znam, kad imas dovoljno antitela ne mozes da se zarazis, kao i kod rubeole

hvala na savetima.....

Draga moja znam kroz sta prolazis ali nemoj toliko da panicis,ja sam se informisala jer sam veliki ljubitelj zivotinja a POSEBNO macaka,prosto ih obozavam i do pre god. dana sam cuvala macora sa kojim sam delila krevet...nesrecnim slucajem uginuo je jer se verovatno otrovao napolju i umro mi na rukama u vet. ordinaciji...jedva sam ga prebolela. I pre tog takodje sam cuvala jos jednog koji se izgubio posle 8 god. i da ne duzim...zbog vantel. radila sam test n toksoplazmu i bio je NEgativan! Razgovarala sam sa mojom dr. jer me svi kritikuju da se suzdrzim i ne mazim macke a Ja to jedva uspevam da kontrolisem. Dobila sam odgovor da PRE mogu da se zaraze osobe koje prvi put imaju kontakt sa nekom zivotinjom,prvenstveno mackom nego mi koji ih ceo zivot cuvamo...Ja i sada imam kuci dve neke pridoslice mackice koje hranim ali nemaju tretman kao prethodne koje sam volela i cuvala u kuci...i zato pomazi svoju macu jer je ona verovatno tuzna a pretpostavljam da je precista jer si opisala tretman kojim je cuvas! pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ako jos niste cule, Utrogestan je poceo da se daje na recept! Doduse mogli su i ranije da se sete, a ne pred kraj moje trudnoce, al' ajde - bolje ikad, nego nikad ;)

Ne mogu da nadjem temu utrogestan/progesteron, ako neko zna, nek' kopira i tamo.

Kisses :rolleyes:

Hvala i ja sam dobila tu informaciju danas,sutra idem po recept vec sam zakazala! Hvala Bogu pa su se setili bar malo da nam olaksaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozz za sve duplice

Zilien kako ti ide jel izdrzavas???

Ivanchice kad kazes maca mislis na macku?????

nema nam perece da se javi,nadam se da je dobro prosla na porodjaju i da sad uziva sa bebama kuci

neno bas mi je drago za karticu svaka pomoc dobro dodje pa i popusti kad pocnes da kupujes sve duplo :rolleyes:

sve vas puno ljubim duplice samo napred i sa osmehom :rolleyes:

Hvala ja sam dobro,guram polako. Stomak mi se povecao poslednje dve nedelje,dotle mi se nije videlo ni da sam trudna! Rastem ali samo u stomak i jedem normalno i umereno vezbam i setam! Ja sam inace sportski tip i ne bi mi prijalo da se raskokam narocito sad! pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga koristim gotovo celu trudnocu 2x200, pa od nekog vremena 3x200, sto znaci na 4 dana po 500/600 din, tako da... dobro je znati sto buduce trudnice barem na to ne moraju davati novac. Mada je to samo kap u moru sta buducim i sadasnjim majkama sve treba...

Jedna zanimljiva stvar mi se desila ovih dana. U stvari, vise je onako...komicna: Pre nekog vremena, mislim od 2010, resila vlast u mom gradu Nisu da nesto ucini za trudnice. Reklamirali se i mesecima radili na svojoj kampanji kako su brizni i sta ti ja znam...kako rade nesto za svoju zemlju. Pomoc se sastojala u tome sto bi trebalo da finansiraju platu (minimalac) i doprinose za svaku trudnicu koja se zaposli. Fora je da se stice uslov za ovakav tip zaposlenja tek nakon 3. meseca trudnoce, ili od 12. nedelje. S tim sto je jako bitno zaposliti se sto pre, jer visina porodiljskog dohotka direktno zavisi od duzine radnog staza. Da pojednostavim: ako trudnica radi 6 meseci, kad ode na porodiljsko primace 100% od minimalca (oko 17ooo), ako radi od 4-6 meseci, prima 60% od 17ooo, a manje od 4 meseci - cini mi se 40% od minimalca. Ah da, da ne zaboravim, doprinose placa firma, ali posto trudnice zapravo nadju neku firmu gde poznaju vlasnika, pa ne rade, firma nema nikakvu korist, a u obavezi je da placa doprinose. Medjutim, ako se sakupi onih 6 meseci radnog staza, i od te pomoci odbije suma koju firma treba da uplati, zena je u plusu.

Resim ja da se tako zaposlim. Mislim...ni u snu ne bih mogla da radim do porodjaja, cak mi je pocetak trudnoce bio nenormalno tezak (dok nisam shvatila da sam trudna, mislila sam da me uhvatio neki tezak virus), a ipak sam radila do 4. mes, kada je hvala Bogu dosao kraj skolske godine, pa prestadoh.

Dakle, nadjem ja firmu, skupim dokumenta, povedem vlasnika - mog druga, i prijavim se. Pocetkom aprila.

Ali sipak! Kaze meni jos onda ona sluzbenica: "pa vas trudnica ima bas mnogo" -Mislim se... prvo kukaju kako vlada bela kuga, onda se grad reklamira na sve moguce nacine, a kad dodju do toga ga ispune obecanje dato trudnicama - oni se povuku. Jbg... nema para...Pa nema, kad se svi redom ugradjuju...

Pozvali su me tek juce, da me obaveste, da me mogu zaposliti, a danas sam dobila uput za bolnicu... Kaze doktor, svakog dana moze puci vodejnak...Tako da sam se zahvalila (ni na cemu) i rekla da zaposle nekog drugog.

A tome je zapravo i fora - ne u pravom finansiranju trudnica, vec da njihov staz bude sto manji, ako ga uopste bude bilo, jer mnoge trudnice nece ni docekati da se zaposle preko njihovog...projekta.

Kao sto rekoh: komicno! Jer sta mogu, nego da se nasmejem ovako licemernoj i bednoj vlasti, koja se poigrava sa zenama, trudnicama, koje su vec u nezavidnoj situaciji time sto su dosle dotle da se bore za ostvarivanje porodiljskog prava...ili minimalca... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas 1305 i 1530g smo teski. Sve je ok. Kako napredujete vi zenske?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zilijen hvala na podrsci... ne mogu ja da se odvojim od macke, najbolji su mi bili komentari tipa, sta ce ti to, daj je nekome, ha, kao da cu ja moju mezimicu tek tako dati, ona meni puno znaci...

vodila sam macku kod veterinara, potpuno je zdrava, ni traga ni glasa od parazita, dobili smo zeleno svetlo za mazenje... jupiiiiiii :lol: :lol: :lol: :lol:

pozdravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas 1305 i 1530g smo teski. Sve je ok. Kako napredujete vi zenske?

Neno,odlicno za napredak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji blizanci imaju 3 godine i 6 meseci, macku persijsku-himalajku (sto znaci da ima dlaku dugu-dugu) imala sam tri godine pre nego sto su se rodili, imala sam je celu trudnocu i imam je i dan danas. Klinci je obozavaju a i ona njih mada nikada ne dozvoljava da je iko mazi osim nas (deca, suprug i ja). Narvno svi su govorili, pri tom ne mislim na lekare, nego na okolne dusebriznike da je se resim, nisam ni jednog trena pomislila osim ako nedaj boze deca ne budu elergicna ili neki drugi problem. Od toga nema nista oni su veoma zdravi i napredni bez obzira sto su rodjeni u 31 nedelji. Macku obozavaju, hrane je, maze i igraju se sa njom a ona ih nikada nije povredila, i cak su tuzni kad odemo na odmor sto i nju ne vodimo. Toliko od mene cuvajte svoje ljubimce jer deca od njih uce neznost i da i oni o nekom trebaju da se brinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji blizanci imaju 3 godine i 6 meseci, macku persijsku-himalajku (sto znaci da ima dlaku dugu-dugu) imala sam tri godine pre nego sto su se rodili, imala sam je celu trudnocu i imam je i dan danas. Klinci je obozavaju a i ona njih mada nikada ne dozvoljava da je iko mazi osim nas (deca, suprug i ja). Narvno svi su govorili, pri tom ne mislim na lekare, nego na okolne dusebriznike da je se resim, nisam ni jednog trena pomislila osim ako nedaj boze deca ne budu elergicna ili neki drugi problem. Od toga nema nista oni su veoma zdravi i napredni bez obzira sto su rodjeni u 31 nedelji. Macku obozavaju, hrane je, maze i igraju se sa njom a ona ih nikada nije povredila, i cak su tuzni kad odemo na odmor sto i nju ne vodimo. Toliko od mene cuvajte svoje ljubimce jer deca od njih uce neznost i da i oni o nekom trebaju da se brinu.

:wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji blizanci imaju 3 godine i 6 meseci, macku persijsku-himalajku (sto znaci da ima dlaku dugu-dugu) imala sam tri godine pre nego sto su se rodili, imala sam je celu trudnocu i imam je i dan danas. Klinci je obozavaju a i ona njih mada nikada ne dozvoljava da je iko mazi osim nas (deca, suprug i ja). Narvno svi su govorili, pri tom ne mislim na lekare, nego na okolne dusebriznike da je se resim, nisam ni jednog trena pomislila osim ako nedaj boze deca ne budu elergicna ili neki drugi problem. Od toga nema nista oni su veoma zdravi i napredni bez obzira sto su rodjeni u 31 nedelji. Macku obozavaju, hrane je, maze i igraju se sa njom a ona ih nikada nije povredila, i cak su tuzni kad odemo na odmor sto i nju ne vodimo. Toliko od mene cuvajte svoje ljubimce jer deca od njih uce neznost i da i oni o nekom trebaju da se brinu.

Hvala ti sto si se javila! I meni je muka od dusebriznika! Delim tvoje misljenje u potpunosti! :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene-duplice, moram da se ubacim na trenutak i da dodam da se Toxo ne dobija samo od macke, (mislim na doktore i dusebriznike), vec se dobija i od nedovoljno opranog voca i povrca, posebno obratiti paznju na ono koje raste na zemlji. Naravno da treba pripaziti i na macke ali nisu one jednini prenosioci. Nervira me to kad svi iskolace oci na kucnu macku, uz pravilnu negu i higijenu paraziti Toxopasmose mogu da se izbegnu. I da dodam da iz suvog mesa i mekih sireva preti opasnost listerije a ne od Toxo. Srecno duplice, mazite stomake :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene-duplice, moram da se ubacim na trenutak i da dodam da se Toxo ne dobija samo od macke, (mislim na doktore i dusebriznike), vec se dobija i od nedovoljno opranog voca i povrca, posebno obratiti paznju na ono koje raste na zemlji. Naravno da treba pripaziti i na macke ali nisu one jednini prenosioci. Nervira me to kad svi iskolace oci na kucnu macku, uz pravilnu negu i higijenu paraziti Toxopasmose mogu da se izbegnu. I da dodam da iz suvog mesa i mekih sireva preti opasnost listerije a ne od Toxo. Srecno duplice, mazite stomake :wub::wub:

Moram da te malo ispravim. Suvo meso je izvor zaraze i za toxo i listerije. Narocitu govedina.... Posto imam toxo iscitala sam sve sto sam nasla. Ovo je iz prirucnika ministarstva zdravlja ch. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da te malo ispravim. Suvo meso je izvor zaraze i za toxo i listerije. Narocitu govedina.... Posto imam toxo iscitala sam sve sto sam nasla. Ovo je iz prirucnika ministarstva zdravlja ch. Pozz

Ok, nisam znala za toxo u suvom mesu, znam za nedovoljno peceno, tipa biftek i tako to, al' dobro, znaci da je ima svuda, nije na odmet znati i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji blizanci imaju 3 godine i 6 meseci, macku persijsku-himalajku (sto znaci da ima dlaku dugu-dugu) imala sam tri godine pre nego sto su se rodili, imala sam je celu trudnocu i imam je i dan danas. Klinci je obozavaju a i ona njih mada nikada ne dozvoljava da je iko mazi osim nas (deca, suprug i ja). Narvno svi su govorili, pri tom ne mislim na lekare, nego na okolne dusebriznike da je se resim, nisam ni jednog trena pomislila osim ako nedaj boze deca ne budu elergicna ili neki drugi problem. Od toga nema nista oni su veoma zdravi i napredni bez obzira sto su rodjeni u 31 nedelji. Macku obozavaju, hrane je, maze i igraju se sa njom a ona ih nikada nije povredila, i cak su tuzni kad odemo na odmor sto i nju ne vodimo. Toliko od mene cuvajte svoje ljubimce jer deca od njih uce neznost i da i oni o nekom trebaju da se brinu.

:wub: :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Slazem se u potpunosti.... jednostavno bez daljeg komentara...

kad je kucni ljubimac u stanu njegova higijena je na prvom mestu, onda ne bi trebalo da ima nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve ce da bude ok, sve mi vodimo racuna o nasim bebicama.

Kako napreduju bebci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila juce na UZ u bolnici, doktorka kaze sve je okey, polozaj, plodova voda, krvni sudovi...cak je i rezultat na merenje antitela u krvi dobar - znaci nema ih (ja sam 0-), samo mi se cine da su bebe bas male za 34. nedelju: curica 1540g, decko 1590g. Ja je pitala za tezinu, al' ona me ladno iskulira...Posle pregleda je samo izasla cutke, bez reci... Vise se ipricam sa kasirkom za minut i 10 sekundi, nego sto sam sa njom za vreme celog pregleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila juce na UZ u bolnici, doktorka kaze sve je okey, polozaj, plodova voda, krvni sudovi...cak je i rezultat na merenje antitela u krvi dobar - znaci nema ih (ja sam 0-), samo mi se cine da su bebe bas male za 34. nedelju: curica 1540g, decko 1590g. Ja je pitala za tezinu, al' ona me ladno iskulira...Posle pregleda je samo izasla cutke, bez reci... Vise se ipricam sa kasirkom za minut i 10 sekundi, nego sto sam sa njom za vreme celog pregleda...

To sa tezinom nemoj da te brine, vidis da su slicne tezine, znaci napreduju. Rekla bi ti ona da je nesto bzw. Mene moj od petog meseca sikira jer su razliciti u 200g, te decak je prevelik zbog secera a ona mala...... Kad sam usla u sedmi rekla sam sebi sve je ok i nema vise cmizdrenja. I eto, imam svojih briga ali se trudim da potisnem. I ne radjaju se sve bebe velike. Dve moje rodjake rodile u terminu skoro, obe bebice su bile 2200 pa im nista ne hvali. Takve bebe brze napreduju od velikih, ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosim blizance i u 11-toj nedelji sam.Otac mi je bolestan,i malo vise sam opterecena kako ce sve to da se zavrsi.Koliko moze stres da steti bebama?Volela bih da cujem vasa iskustva.Hvala vam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nosim blizance i u 11-toj nedelji sam.Otac mi je bolestan,i malo vise sam opterecena kako ce sve to da se zavrsi.Koliko moze stres da steti bebama?Volela bih da cujem vasa iskustva.Hvala vam.

dobrodosla malisa. citala sam te na plusicima, cini mi se. bas mi je drago da si sa nama.

stresa sam i ja imala vise nego u celom zivotu. negde u 5 mesecu sam sebi rekla dosta je. znam iz iskustva kad su roditelji u pitanju da se tesko kontrolisati ali bebe su u pitanju. mislim da nije dobro nervirati se u trudnoci zbog odrzavanja iste ali da na sam razvoj dece ne utice mnogo. kad sam imala isti problem citala sam o tome, pisalo je da deca posle mogu da budu hiperaktivna ali na to mislim da utice jos puno faktora.

drzim ti palceve da se situacija sredi. ako ti je mnogo lose mozda pitas ginica da li smes nesto od lekova da uzimas, mada ja to nisam htela.

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti neno1 ni sama ne znam sta da radim, lako je reci da se ne nerviramo ali kad bi mogli da se navijemo ko lutke i kazemo sad ovo,sad ono.Pokusavam da se smirim ali u toku dana bar sat vremena mi dodje da placem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa

Meni je babica rekla da placem kad mi se place, naravno ako to nije po celi dan. Doslovce! Bolje da se ponekad isplaces nego da skupljas u sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neno, u potpunosti se slazem sa tvojom babicom. Kad mi se place, ja sednem i isplacem se, umesto da trpim to u sebi. Ali treba imati u vidu da previse stresa moze uticati negativno na bebe i da su zaista one sada najvaznije.

Malisa, jeste izazov ne nervirati se, ali sada si potrebnija bebama, nego ocu... Gledaj da se sto vise opustis i brines o sebi, jer na taj nacin brines i o bebama.

kisses :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce:

U kom polozaju spavate? Ja spavam na stranu. Sad kako su bebe teze utripovala sam da je jedna uvek zgnjegena od duseka sa jedne i druge bebe sa druge strane... A kad lezim bas mi se sa jedne strane pola stomaka oslanja na dusek. Kao da lezim na stomaku. Probala sam da stavljam jastuk ali mi je nezgodno a i izgubim ga u toku noci...

Kako je kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanjce:

U kom polozaju spavate? Ja spavam na stranu. Sad kako su bebe teze utripovala sam da je jedna uvek zgnjegena od duseka sa jedne i druge bebe sa druge strane... A kad lezim bas mi se sa jedne strane pola stomaka oslanja na dusek. Kao da lezim na stomaku. Probala sam da stavljam jastuk ali mi je nezgodno a i izgubim ga u toku noci...

Kako je kod vas?

Xexe, kod mene skroz ista stvar:)

Spavam na stranu, ali mi je zgodnije da spavam na desnoj, iako se kao preporucuje da se spava na levom boku, a kad legnem na ledja imam osecaj da cu da se raspadnem.

I ja se tripujem da gnjecim bebe i obavezno stavljam mali jastucak pod stomak, inace ne mogu da lezim. Pre neko vece sam se probudila u sred noci i cekala da bebe krenu da se ritaju, jer sam se uplasila da sam ih ugnjecila. Onda su krenuli da me treskaju pa sam iskulirala i zaspala:)

Inace, ne gubim jastuk ali se okrecem i po 10 puta s jedne strane na drugu u toku noci, pa moram da prebacujem jastuk...

Stomak mi je ogroman i uzasno tezak, ne znam kako cu tek za koju nedelju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.