Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

PerecaX4, tek sam sad videla tvoj profil i videla koliko si ti srecna zena! Cetvoro dece, dva porodjaja-diiivno! Kako postizes? Sigurno nikad nije dosadno :) Nek su svi zivi i zdravi i neka te slusaju! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, u kojoj nedelji se vidi da li je jedna ili su dve bebe? Je l' vec pri prvom UZ ili kasnije?

meni su ih videli u 6 nedelji trudnoce,ali koliko znam moze i ranije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...deca bolesna i izgleda su napokon ozdravili pa se i ja oporavljam. Bila sam danas na uz i decak ima 620gr a devojcica 650gr i sve je ok. Dr ih je jedva izmerila koliko su bili nemirni. Na dijeti sam i prija mi samo mi nedostaje sladoled i malo smara kada stalno moras da jedes ali sve za bebice :rolleyes: . Za dve nedelje idem opet na dnevni profil pa cemo da vidimo kakva je situacija. Sve u svemu dobro se osecam, oko 20.04 se selimo pa cu verovatno biti u guzvi ali posle toga bas planiram da se smirim.

Millar bebic esu ti vec velike :rolleyes: i super sto je sve ok, vec si lepo izgurala, jos koja nedelja i uzivancija B) i akcija.

Luna i Ines javite se!!!!

A.N.A. ja sam prvi put saznala sa punih 10nedleja a sada sa 7+1 na prvom uz.

Ljubim vas i javljajte se!!!!

bravo Pereco samo napred....pokusaj da se ne umaras mnogo tokom selidbe koliko je to oupste moguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama mamicama koje imate blizance :) Ja oduvek mastam da imam blizance, i to decaka i devojcicu :) Ko zna........mozda mi se zelja i ostvari.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama mamicama koje imate blizance :) Ja oduvek mastam da imam blizance, i to decaka i devojcicu :) Ko zna........mozda mi se zelja i ostvari.......

Potpisujem! Nema nista lepse nego blizanci- jos kad su decak i devojcica! Milina! Ali vala-tesko mami koja cuva te bebe, jos ako nema pomoc neciju dok je tata na poslu... A zato blago bebama jer uvek imaju najboljeg prijatelja uz sebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee,caooo!!!!

Ja sam na sajtu nova i eto bas mi je drago da ima i ova rubrika sa blizancima...ja imam bliznakinje Lenu & Saru,imaju 6 meseci....zene ne sekirajte se sve pocinje iz mozga ,ako umislis da nije kako trebe i da ne mozes tako ce i biti -uzivajte u tome sto vam je Bog dao i sve ce biti u redu.Ja sam se porodila u 39 nedelji i to je moralo indukcijom jer nisam imale nikakve bolove a i bebe su bile bas krupne.Super sam prosla na porodjaju cak bolje nego sa prvim detetom.Ja sam i dojila samo na pocetku i to sa dohranom i onda sam sa dva i po meseca prestala jer nisam znala vise kad sta treba da im dam.Inace sam sama sa njima a pritom imam i decaka od 2 godine tako da...nije bilo lako ali je predivno.Proste se pomiris sa cinjenicom da ih imas i da moras...sad je vec super..malo sde brinem sada kad krenu da ustaju i da traze da hodaju ali se nadam da cu i to izdrzati :)

ljubimmm vasss i uzivajte!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna :-) dobro nam došla! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee,caooo!!!!

Ja sam na sajtu nova i eto bas mi je drago da ima i ova rubrika sa blizancima...ja imam bliznakinje Lenu & Saru,imaju 6 meseci....zene ne sekirajte se sve pocinje iz mozga ,ako umislis da nije kako trebe i da ne mozes tako ce i biti -uzivajte u tome sto vam je Bog dao i sve ce biti u redu.Ja sam se porodila u 39 nedelji i to je moralo indukcijom jer nisam imale nikakve bolove a i bebe su bile bas krupne.Super sam prosla na porodjaju cak bolje nego sa prvim detetom.Ja sam i dojila samo na pocetku i to sa dohranom i onda sam sa dva i po meseca prestala jer nisam znala vise kad sta treba da im dam.Inace sam sama sa njima a pritom imam i decaka od 2 godine tako da...nije bilo lako ali je predivno.Proste se pomiris sa cinjenicom da ih imas i da moras...sad je vec super..malo sde brinem sada kad krenu da ustaju i da traze da hodaju ali se nadam da cu i to izdrzati :)

ljubimmm vasss i uzivajte!!!!!!!!!!!

dobro dosla i svaka ti cast!!!! kako je lepo cuti tako nesto!!! ti si srecna mama i sigurno su ti i deca zadovoljna i srecna!!! jos jednom svaka cast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna :-) dobro nam došla! :)

hvala ruskinja!!!!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna, dobro dosla na forum i drago mi je da si se javila. Nema nas puno, mama blizanaca, tako da je svako iskustvo dobro doslo. :)

Znaci i ti imas troje male decice i sve stizes oko njih! Super ! Sad si mi dala snagu i ulila poverenje !

Pisi kako si uspela da se oragnizujes.

eee pa draga moja evo ovako.....imamo jednu nemirnu devojcicu(nemirnu u smislu uspavljivanje na ruke,vristanje,sve kako ona hoce i kad je njoj volja-nesme da ceka),druga je pravaaaaaaaa dobricaaaaaaa,samo jede,pije vodicu i ako je sve ok ona se okrene spava,probudise(ni ne primetim je)sama se igra i sva je srecna i zadovoljna!!!Decak pak sada ima 2 ipo godine pa i nije nesto puno naporanam-SADA-sto ne znaci da je u pocetku bilo tako.....mi vec sami jedemo,piskimo,gledamo crtace(rano ujutru a mama ostaje jos malo da spava),tako da......dakle dan nam pocinje u 7-sledi klopica,sredjivanje bebica,spremanje dorucka,onda klasika uspavljivanje,sprem,anje kasica,spremanje rucka ,malo nesto po kuci i opet sve u krug.....u 19 nam sledi lagana vecera,kupanje,u 20:30 flasica i krevettttt....onda mama uzivancijaaaaaaaaaaaaaaa...muz mi pomaze kako kad,radi ceo dan a kad dodje ili je umoran ili ne dodje nego svrati na neku kafuu:(...kako je kod tebe??koliko imaju tvoji klinci?ljubim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro dosla i svaka ti cast!!!! kako je lepo cuti tako nesto!!! ti si srecna mama i sigurno su ti i deca zadovoljna i srecna!!! jos jednom svaka cast

jaooooo,pa hval tiiii...trudim se da njima udovoljim za sebe sam uvek na kraju...mislim da tako rade sve mameeee:)))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.

Vec sam se prestavila na nekoj od tema,ali mislim da bi bilo ok da to uradim i ovdje jer mi se cini da cu na ovoj temi provoditi najvise vremena.

U 9-oj sam sedmici blizanacke trudnoce i mnogo sam sretna zbog toga,ali i uplasena,moram priznati. Imam predivnu kcerkicu od 20 mjeseci i najsretnija sam mama na svijetu.

Ovdje sam da bi naucila nesto novo o blizanackoj trudnoci i cula neko pozitivno iskustvo jer sam malo uplasena,u poslijednje vrijeme mi stalno prepricavaju neke teske slucajeve blizanacke trudnoce pa sam malkice uplasena za svoj i za zdravlje svojih beba. :(

Toliko za pocetak,nadam se ugodnom druzenju s vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.

Vec sam se prestavila na nekoj od tema,ali mislim da bi bilo ok da to uradim i ovdje jer mi se cini da cu na ovoj temi provoditi najvise vremena.

U 9-oj sam sedmici blizanacke trudnoce i mnogo sam sretna zbog toga,ali i uplasena,moram priznati. Imam predivnu kcerkicu od 20 mjeseci i najsretnija sam mama na svijetu.

Ovdje sam da bi naucila nesto novo o blizanackoj trudnoci i cula neko pozitivno iskustvo jer sam malo uplasena,u poslijednje vrijeme mi stalno prepricavaju neke teske slucajeve blizanacke trudnoce pa sam malkice uplasena za svoj i za zdravlje svojih beba. :(

Toliko za pocetak,nadam se ugodnom druzenju s vama.

Dobro dosla i cesttitam ti sto si dupla trudnica!!! nemoj se plasiti i sto je najvaznikje NEMOJ SLUSATI GLUPE PRICE!!! postoje ljudi koji ce ti svasta pricati i ja sam prosla kroz to i naslusala se milion gluposti i negativnih prica,najbolje je da ne pridajes tome nikakvu paznju i uzivas koliko mozes u svojoj trudnoci!!! veliki pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hapyylica,dobrodosla!!!!Pa naravno da cemo se druziti i cuces iz prve ruke sve sto te zanima:))Ma uzivaj u svojoj trudnoci i ne slusaj one koji nisu prosli kroz to....i da maksimalno uzivaj u svojoj cerkicci jer posle neces imati vremena...pozzz i srecno!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Citam forum vec danima, pa evo da se i ja konacno ukljucim:)

U 10.sam nedelji trudnoce i nosim dvojajcane blizance...za sada je sve u redu i imam neki super osecaj da ce tako i biti...nadam se da su decak i devojcica...mada, neka su sta god, samo da budu zdravi!

Za 2 nedelje treba da radim double test..btw doktorka mi nista nije objasnila, pa sam iscackala sve na netu..:)

Pozz,

Ivana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Citam forum vec danima, pa evo da se i ja konacno ukljucim:)

U 10.sam nedelji trudnoce i nosim dvojajcane blizance...za sada je sve u redu i imam neki super osecaj da ce tako i biti...nadam se da su decak i devojcica...mada, neka su sta god, samo da budu zdravi!

Za 2 nedelje treba da radim double test..btw doktorka mi nista nije objasnila, pa sam iscackala sve na netu..:)

Pozz,

Ivana

Dobrodošla na forum i čestitam ti trudnoću!!! Blizanci, baš lepo... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRODOŠLICA!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja koleginica je u 12 nedelji saznala da su blizanci :) ali njeni su jednojajčani...a ako su dvojajčani mislim da se vidi i ranije. Zavisi kad odeš na taj UZ. Od neke 7-8 nedelje se vidi srce kako radi +, pa ako su dva vidljiva :D onda ima dve bebe :D

Meni su u 9.nedelji na UZ rekli da su dvojajcani blizanci, imam dva + :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame evo da vam se pridruzim,sto vise citam vidim da skoro sve prolazimo kroz isto ili slicno.Moji blizanci sad imaju 15 mjeseci,dvojajcani su i oba djecaka.Trudnoca mi je bila jedan od najljepsih perioda u zivotu,do zadnjeg dana sam se kretala i radila sve zivo,samo sto nisam mogla spavati a poslije sam shvatila zasto su mi govorili spavaj sto vise.Rodila sam ih na carski,a trebalo je prirodno,na zadnjoj kontroli su se okrenuli kako ne treba i nije moglo.Oparavak u bolnici je bio malo mucan,al cim smo izasli nista vise nije bolilo,sve zivo sam radila oko njih,uz maminu pomoc prvih dana i muzevu naravno,morao se ukljuciti:-).Evo sad je sve vec punooooooo lakse,dosta su samostalni,vole da se igrau sami i da brbljaju nesto na svom jeziku,nekad se malo i grizu,poguraju,svasta nesto al sve u svemu stvarno su dobri.E sad ovako,prije par dana sam radila test i saznala da sam trudna,i prvo me uhvatila panika,kao rano je,kako cu i ostalo,al brzo sam se smirila,kako sve ostale tako i ja,samo stalno imam neki ludi osjecaj u glavi da se necu moci dovoljno posvetiti i uzivati u njima kad dodje bebica.Jos samo da vas sve pozdravim,i SVAKA NAM CAST:-))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, čestitam na trudnoći :) ...Jel jedna beba u pitanju? :rolleyes: ...a za 9 meseci, dečaci će već biti veliki i pomagati mami. Svako dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, čestitam na trudnoći :) ...Jel jedna beba u pitanju? :rolleyes: ...a za 9 meseci, dečaci će već biti veliki i pomagati mami. Svako dobro!

Hvala draga "ruskinja",jos ne znam da li je jedna al pretpostavljam,za blizancima sam od prvog dana imala jake simptome,osjecala mirise na sto kilometara i ostalo.Samo mi je zelja da Lazar i Vojin ostanu ovakvi kakvi su sad,pa da nista ne pomazu samo da ne odmazu:-).Takodje i tebi sve najbolje!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja84 čestitam ti i ja i na blizancima, a i na novoj trudnoći...ja baš volim blizance, posebno dva dečaka, ne znam zašto, to mi mnogo lepo...sad još da dođe jedna devojčica... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li neko sta se desava sa Lunom??? da se nije p[orodila?

dobrodoslica novim duplicama i sve cestitke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pitam sta je sa Lunom, bas me zabrinjava. Sad mi je zao sto nisam razmenila sa njom broj ili mail...

Nadam se da su dobro, ona i bebice i da ce se uskoro javiti.

Ja sam juce bila na redovnoj kontroli i malo su me smorili. Na UZ mi je lik video kako kod jedne bebe ima neko krvarenje u glavi :blink::( Slogirala sam se!

Odmah su me poslali i na CTG i tamo je sve bilo ok.

Na kraju zakljucak doktora da je to najverovatnije greskom vidjeno jer se bebe dosta pomeraju. :unsure: Nemam pojma sta da mislim, i ako to zaista postoji kako to da ranije nisu primetili !?

Sledeci pregled su mi zakazali tek za dve nedelje, kao nema potrebe ranije posto se ja generalno osecak OK.

Bas su me smorili...

Inace, bebe su jako krupne. Dr. se zacudio, kaze da skoro nisu imali slican slucaj, tj te tezine za ovu nedelju. Jedna beba ima 3 kg,a druga 2. 570. Mozete li da zamislite samo koliki mi je stomak ;)

Imam redovno ove lazne kontrakcije. Nadam se da cu izdrzati jos par nedelja i da ce sve biti ok.

Ovo me bas nervira, kad si u stanju neizvesnosti.. :unsure:

"millar" pokusaj se opustiti do sledece kontrole ,vec si super izdrzala,posebno sto su bebaci tako krupni,i mogu zamisliti koliki ti je stomak,moj je bio za ginisa:-),svih 30 kila koje sam dobila u trudnoci su stale u njega.Rodila sam 40 dana prije termina i bili su bas sitni,jedan 2.100 a drugi 2.300,ali hvala Bogu sve je dobro proslo.veliki pozdrav,i drzi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,Millar,kako nosis tolike bebe.? Ja i ovu moju jednu jedva vucem :lol: Samo ti njima tamo pokazi kakvu decu treba radjati :lol: :lol: :lol: I nemoj da se nerviras,svasta oni nesto vide.Bice sve super na kraju,ti najbolje znas kako se osecas,a to je najbitnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.