Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Mi smo danas ušli u 7.mesec.

Sutra imam kontrolu kod moje dr., jedva čekam.  DO sad je sve u redu. Dečaci rastu, veoma su aktivni. 

Većih problema nema. Samo je sve teže. Gorušica me muci u zadnje vreme.

Leti vreme. Kao juče da sam se javila na ovu temu. Sad samo smisljam šta ću i kako.

Kolica smo kupili, krevetac za početak jedan. Sad sledi garderobica i ostale sitnice. Sve bih što pre da spremim.

@Dacha76 nama su termini blizu,2 dana razlike. Kako si ti? 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas ušli u 7.mesec.

Sutra imam kontrolu kod moje dr., jedva čekam.  DO sad je sve u redu. Dečaci rastu, veoma su aktivni. 

Većih problema nema. Samo je sve teže. Gorušica me muci u zadnje vreme.

Leti vreme. Kao juče da sam se javila na ovu temu. Sad samo smisljam šta ću i kako.

Kolica smo kupili, krevetac za početak jedan. Sad sledi garderobica i ostale sitnice. Sve bih što pre da spremim.

@Dacha76 nama su termini blizu,2 dana razlike. Kako si ti? 

Draga Zvezdo Danice,

hvala na pitanju dobro sam.I ja vec dosta dugo imam problema sa gorusicom,ali mi je doktor prepisao Omeprax 20mg koji pijem svako vece po jednu tabletu i taj problem sam resila.

Juce smo imali puno gostiju na rucku,pa sam celo pre podne kuvala i spremala i uzasno mi je bilo tesko.Jos uvek ne mogu da se oporavim koliko sam se umorila.Inace nosim i pojas za trudnice koji ublazava bol u ledjima,ali ne pomaze puno.

Proslog Cetvrtka sam imala kontrolu i decak je bio 1000g,a devojcica 1200g i super se razvijaju.Radili su mi i test na gestacijski dijabetes i nemam ga.Tako da je za sada sve kako treba da bude.Mnogo su aktivni i stalno se nesto cackaju,ali jos uvek nije nista bolno i cak i prija.Imam manjih problema sa spavanjem,probudim se ujutru oko 4-5 i posle ne mogu da zaspim,cak ni preko dana ne mogu da spavam.Ne budim se zbog bolova ili toaleta ili nocnih mora,nego jednostavno se probudim i to je to.Cak me ni njihovo mrdanje ne budi.

Najbitnije je da se tvoji decaci lepo razvijaju i da se ti dobro osecas.Javi kako je bilo na kontroli.

Mi smo sve pripremili za bebe.Od starije cerkice imamo krevetac,garderobu,igracke,sediste za auto,a od mog brata smo dobili sve sta nam je potrebno za decaka.Kupili smo samo jos jedan krevetac,sediste za auto i kolica za blizance.

Sada samo imam jednu zelju,da ostanu sto duze unutra da bi se sto bolje razvili,pa tamo oko 8.07. mogu da se rode.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato ja samo idem u goste. Juče smo kod muzevih na doručak a kod mojih na ručak. Ručka ima od juče pa danas samo odmaram. Muž odveo dečake u setnju a ja lencarim.

I ja sam radila test na gest.dijabetes i takođe je sve u redu. Gvožđe i hemoglobin malo ispod donje granice.

A problem sa spavanjem imam i ja. Identičan problem. Probudim se tako pred jutro i nema spavanja. A uveče kad legnem dugo mi treba da se namestim, da nađem položaj.  Pa mi stalno fali vazduha. Jedva zaspim i budim se par puta, a što kažeš oko 4-5 gotovo sa spavanjem. Samo mene tamo oko 8 ponovo sastavi, ali tad nema spavanja, obaveze čekaju. 

I mi imamo garderobu od starijih dečaka,  igračke, fali nam jedno sedište za auto i još jedan krevetac od krupne opreme. A moram dokupim i te sitne stvarčice, flašice,  dude, od apoteke i pribora za higijenu šta treba. Posle u hodu lako dokupim šta fali.

Meni je termin 9.7., ali dr mi je vec pominjala da je bitno da doguram  do 34.nedelje pa ćemo videti na čemu smo i planirati dalje. Jednojajcani su pa kaže uglavnom se ne čeka termin, ja bih volela da udjem u 9.mesec pa lagano kad bude.

Javljam se sutra nakon kontrole, jedva čekam da ih vidim.

Samo polako. Čuvaj se.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde nam je Neon?Da li joj je proslo krvarenje i upala sinusa?

Blago tebi Zvezdo,ti bar imas porodicu u blizini pa mozda imas i neku pomoc.Mm i ja smo sami ovde i jedinu pomoc dobijamo od prijatelja,ali i oni imaju svoju decu i nisu u mogucnosti bas uvek da uskoce kada zatreba.Mm cesto putuje zbog posla i onda sam ja prepustena sama sebi i moram da vodim racuna o celom domacinstvu,trogodisnjoj cerkici,da organizujem sve proslave,ma bukvalno sve moram sama.Ali necu puno da se zalim,srecna sam sto uopste imam dete i evo jos 2 na putu i prilicno dobro podnosim sve bar psihicki.

Ja nosim dvojajcane blizance i doktor mi je rekao da ne brinem za porodjaj,zato sto se jako lepo razvijaju i ako dodje do prevremenog porodjaja,trebalo bi da uspesno preguraju kriticne periode.Ali ja i dalje navijam da se rode sto blize terminu,samo zato sto bih volela da budu kompletno razvijeni i da ne moraju da budu u inkubatoru.Znam da ce meni biti jako tesko,ali sve bih uradila samo da mi oni budu zdravi.Sada imam pregled za 3 nedelje,pa cu posle imati na 2 u zavisnosti od visine materice i duzine i otvorenosti grlica.

Cekam tvoj pregled i da nam napises kako tvoji decaci napreduju.

Hvala i ti se cuvaj i uzivaj.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrola je prošla odlično. 

Sve je kako treba. Imaju 932 g i 1012 g što je super. 

Sledeća kontrola za 3-4 nedelje.

I ja navijam da što duže budu unutra, na sigurnom. Da se razviju kako treba. Danas mi je dr rekla da ćemo se dogovarati za carski tamo oko 36-37 nedelje. Samo da se trudnoća nastavi ovako. Jedan prednjači glavicom a drugi karlicno. I baš im je guzvanjac.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrola je prošla odlično. 

Sve je kako treba. Imaju 932 g i 1012 g što je super. 

Sledeća kontrola za 3-4 nedelje.

I ja navijam da što duže budu unutra, na sigurnom. Da se razviju kako treba. Danas mi je dr rekla da ćemo se dogovarati za carski tamo oko 36-37 nedelje. Samo da se trudnoća nastavi ovako. Jedan prednjači glavicom a drugi karlicno. I baš im je guzvanjac.

Bravo Zvezdo Danice!Bas mi je drago da tvoji decaci lepo napreduju.Polozaj beba nije mnogo bitan kada se radi carski rez.Bitno je da posteljica nije na grlicu materice zato sto moze da dodje do obilnog krvarenja.Ja sam imala placenta previa do 21. nedelje,ali srecom se pomerila od grlica.Moji beberoni prednjace glavicama i stalno se nesto gurkaju.A posto su prilicno veliki,nemaju bas puno prostora.

Zelim ti sve najbolje i bas mi je drago da bebe skolski napreduju.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kontrola je prošla odlično. 

Sve je kako treba. Imaju 932 g i 1012 g što je super. 

Sledeća kontrola za 3-4 nedelje.

I ja navijam da što duže budu unutra, na sigurnom. Da se razviju kako treba. Danas mi je dr rekla da ćemo se dogovarati za carski tamo oko 36-37 nedelje. Samo da se trudnoća nastavi ovako. Jedan prednjači glavicom a drugi karlicno. I baš im je guzvanjac.

Draga,kada ti je sledeca kontrola?

Ja sam imala u Sredu i beberonka je bas napredna u odnosu na termin,a beban zaostaje oko nedelju dana.Inace je sve ok.Doktor je proverio protok krvi kroz obe pupcane vrpce i kaze da je sve ok i nema razloga za brigu.Decko je jednostavno sitniji.Nemam TTTS,kada se jedan blizanac snabdeva krvlju od drugog,pa mnogo vise napreduje.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sledeći utorak mi je kontrola. Dr mi je rekla ako je sve ok i ako se osećam dobro da možemo kontrolu na 3 -4 nedelje, pa je ispalo da će proći pune 4 nedelje. Cini mi se veliki razmak ali je bas proletelo. A i osećam se dobro pa se nadam da će sve da bude ok.

Sad već jedva čekam da vidim koliko su napredovali za mesec dana. 

Ako su protoci i sve ostalo ok nema razloga za brigu. Blizanci kod moje drugarice su bili 300 g razlike na rođenju. 

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi i bas mi je drago sto je sve ok i imas kontrolu posle mesec dana.Meni je poslednja bila posle 3 nedelje,a sledeca mi je posle 2 nedelje.U poslednje vreme imam svakodnevno po nekoliko puta dnevno BH kontrakcije,pa moram cesce na kontrole.

Sve najbolje draga,pa se javi posle kontrole.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na kontroli. Dečaci su super. Napreduju po skolski. Protoci kroz pupcanik dobri. Prate jedan drugog. Prvi ima 1578 a drugi 1565 g . Ponovo kontrola za 2 nedelje.

Prednjače glavicom obojica ali opet su tu indikacije za carski jer su jednojajcani... sad samo da izdržimo što duže da oni lepo napreduju.

Kako si ti @Dacha76 .?

Dacha76 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na kontroli. Dečaci su super. Napreduju po skolski. Protoci kroz pupcanik dobri. Prate jedan drugog. Prvi ima 1578 a drugi 1565 g . Ponovo kontrola za 2 nedelje.

Prednjače glavicom obojica ali opet su tu indikacije za carski jer su jednojajcani... sad samo da izdržimo što duže da oni lepo napreduju.

Kako si ti @Dacha76 .?

Draga moja,pa to su fantasticne vesti.

Ja sam danas imala kontrolu i decak(1,8kg) je bas porastao u odnosu na proslu kontrolu,a devojcica(2,2kg) je malo usporila,tako da je on razvijen super za 31+5,a ona zuri nekih nedelju dana.

Imaju dovoljno plodove vode i jos uvek su prilicno visoko.Danas smo zakazali datum za carski rez 19.06.2018. Nadam se da ce izdrzati do tada da ostanu unutra.Bas bih volela!

Draga nemoj puno da razmisljas o carskom i da se brines.Ja sam vec imala jedan i sada cu i drugi i prvi put sam super prosla tako da se drugog uopste ne plasim.Sada doktori znaju sta rade,tako da nema razloga za brigu.

i ja imam kontrolu za 2 nedelje,pa posle jos jednu i kraj.Kako vreme leti.

Inace ja sam ok,hvala na pitanju.Kako si ti @Zvezda Danica?Sve mi je teze i teze i slabo sam pokretna,ali izdrzavam.Danas mi je doktor dao neke tablete za spavanje,pa cu videti da li ce mi malo pomoci.Inace gorusicu nemam zato sto mi moj lekic pomaze,krvni pritisak je super 122/92,uspela sam da dodam 1kg za 2 nedelje,sto je veliki uspeh za mene.

Venera i Zvezda Danica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je sve teže.  Još uvek prošetam sa mojim dečacima do parka ali sam spooora.

Gorušica me prošla bez lekova. Manji obroci, izbegavam hranu koja mi ne prija. Mada se desi da mi je i muka ali nije strasno.

Pritisak super, 110/70 što je za mene i visoko.

Kilaze takođe dobra. S obzirom da sam u trudnoću ušla jako mršava do sad sam nabacila nekih 12 kg. A sve je u stomaku. Skroz je napred i u 'špic' otišao da prosto ne znam kako održavam ravnotežu.

Znaci u 38.nedelji se planira carski? Sledeći put ću pričati sa dr o tome, biću 34.nedelja pa ćemo verovatno i zakazati termin. Bilo bi idealno da doguramo do tog datuma. 

Možda budemo i rodjendane slavili zajedno :lol:

Samo nek su oni još na sigurnom i neka rastu. Taman nekih mesec dana da stignem sve pripremiti :D

Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je sve teže.  Još uvek prošetam sa mojim dečacima do parka ali sam spooora.

Gorušica me prošla bez lekova. Manji obroci, izbegavam hranu koja mi ne prija. Mada se desi da mi je i muka ali nije strasno.

Pritisak super, 110/70 što je za mene i visoko.

Kilaze takođe dobra. S obzirom da sam u trudnoću ušla jako mršava do sad sam nabacila nekih 12 kg. A sve je u stomaku. Skroz je napred i u 'špic' otišao da prosto ne znam kako održavam ravnotežu.

Znaci u 38.nedelji se planira carski? Sledeći put ću pričati sa dr o tome, biću 34.nedelja pa ćemo verovatno i zakazati termin. Bilo bi idealno da doguramo do tog datuma. 

Možda budemo i rodjendane slavili zajedno :lol:

Samo nek su oni još na sigurnom i neka rastu. Taman nekih mesec dana da stignem sve pripremiti :D

Meni je doktor rekao da je najbitnije da ostanu unutra do 37. nedelje tj.36+1 i posle mogu da se rode i budu dovoljno razvijeni da ne moraju da budu na neonatologiji.A ja sam ga pitala da li mozemo da zakazemo datum za carski i on je rekao da je najbolje 19.06. tada cu biti 37+2.

Ja vise sa maleckom ne mogu ni na igraliste da idem,zato sto ne mogu da trcim za njom i da je podizem uopste.Doktor mi je rekao da lezim,sedim i uopste da mirujem sto vise da ne bi doslo do prevremenog porodjaja.Nije hteo da mi da nista da mi ublazi BH kontrakcije,a nece ni serklaz da mi radi.Zato me sada hvata takva panika da necu izdrzati do 19.06.Sve vise nosim pojas za trudnice da ih drzi sto vise gore,da se ne bi spustili pre vremena.

Ako ovi nasi malisani ostanu do tada unutra,sigurno cemo slaviti rodjendane zajedno.

Ja imam sledecu kontrolu 25.05. pa cemo videti sta ce doktor reci.Javi se posle kontrole.Pozz!

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Dacha76

Bili danas na kontroli. 33+1, bebci dobri 1950g i 2150g. Plodove vode dovoljno, protoci dobri.  Jedino  je posteljica već 2.na3. stepen zrelosti.

Otvorena sam 1 prst, tako da sutra idem na praćenje 2 dana i da primim inekcije za sazrevanje pluća. Ako sve prođe dobro u petak kući. 

Jesam se malo više forsirala, trebala sam da mirujem više. .. nadam se da će sve biti ok i da ci izdržati bar još tih par dana da inekcije deluju, a ako bude sreće bar još 2-3 nedelje. ...

Nisam jos ni pripremila ništa, planirala sam posle ove kontrole da krenem. Ako bude sve ok za vikend ću kupiti sve što treba i polako se pripremiti. Inace nemam bolove osim u leđima, nema krvarenja, plodova voda ne otiče... 

Eto, sad ležim i nadam se da cu izdržati što duže. 

Izmenjeno od strane Zvezda Danica
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76

Bili danas na kontroli. 33+1, bebci dobri 1950g i 2150g. Plodove vode dovoljno, protoci dobri.  Jedino  je posteljica već 2.na3. stepen zrelosti.

Otvorena sam 1 prst, tako da sutra idem na praćenje 2 dana i da primim inekcije za sazrevanje pluća. Ako sve prođe dobro u petak kući. 

Jesam se malo više forsirala, trebala sam da mirujem više. .. nadam se da će sve biti ok i da ci izdržati bar još tih par dana da inekcije deluju, a ako bude sreće bar još 2-3 nedelje. ...

Nisam jos ni pripremila ništa, planirala sam posle ove kontrole da krenem. Ako bude sve ok za vikend ću kupiti sve što treba i polako se pripremiti. Inace nemam bolove osim u leđima, nema krvarenja, plodova voda ne otiče... 

Eto, sad ležim i nadam se da cu izdržati što duže. 

Zvezdo Danice, super za pluća što ćrš da dobiješ lek. Moj ti topli savet nemoj da ideš ni u kakve nabavke, sad zaista budi disciplinovana bar nedelju dve dana. Neka muž ili neko drugi iz porodice sve pozavršava. Ja sam moje devojčice rodila 33/34 nedelje i jesu one disale same jer smo isto dobili taj lek za pluća, i imali smo 2300 i 2380kg ali to su i dalje jako male i nezrele bebe još. Daj im šansu da ostanu unutra što duže i da skroz razvijeni dođu na svet. Sad ti je svaki dan značajan. 

Zvezda Danica i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Kikiriki

Hvala na savetu, gledaću da što više ležim i mirujem.

Kaže mi dr bar još 10ak dana da izguram, porođaj će svakako biti ranije jer su jednojajcani a posteljica već zrela. Dolazi i baka servis u pomoć, pa ću se organizovati. 

Danas mi je već bolje jer uglavnom ležim i vidim da vredi.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Zvezda Danica

Draga moja,mislila sam da se javim tek danas posle kontrole,ali sam procitala tvoj post.Pa sve ide tako brzo.Odmaraj maksimalno i ne mrdaj iz kreveta ako ne moras.Ja bukvalno nista ne radim.Odvedem cerkicu u jaslice i vratim je,eventualno skuvam nesto ali brzinski,odem do toaleta i tako.Mm je na sluzbenom putu,pa mi je svekrva ovde,ali od nje nema bas puno pomoci.

Izvinite,ali moram da spremam cerkicu za jaslice.Javljam vam se posle kontrole.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76

Srećno na kontroli i javi se. 

Ja sam od utorka u porodilistu. Tu sam do daljnjeg da me prate. Bolove nemam ali je dr za to da sam im na oku. 

U viziti jutros kažu da planiraju do srede da me porode. Videćemo kada će biti. Bebe su dobre, radim ctg svaki dan. Sve analize odrađene ovde. Sad ležim i čekam da se upoznamo. Malo kinje teško jer sam mislila da ću danas otići kući za vikend. Naročito zbog starije dece a i nisam sve primremila. Ali kako bude, bitno samo da sve prodje dobro.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Dacha76

Srećno na kontroli i javi se. 

Ja sam od utorka u porodilistu. Tu sam do daljnjeg da me prate. Bolove nemam ali je dr za to da sam im na oku. 

U viziti jutros kažu da planiraju do srede da me porode. Videćemo kada će biti. Bebe su dobre, radim ctg svaki dan. Sve analize odrađene ovde. Sad ležim i čekam da se upoznamo. Malo kinje teško jer sam mislila da ću danas otići kući za vikend. Naročito zbog starije dece a i nisam sve primremila. Ali kako bude, bitno samo da sve prodje dobro.

Najbitnije je da ste ti i bebe dobro i da sve to dobro prodje.Da li imas nekoga da ti pomogne oko starije dece da ne bi brinula?Ne brini za pripreme,neka sve dobro prodje,a za prvo vreme cete se vec snaci.Bolje je da si u bolnici,nego kod kuce,zato sto te prate stalno i nece dozvoliti da dodje do nekih nepredvidjenih stvari.

Sto se moje kontrole tice,tu je sve ok.Beberoni su prilicno visoko jos,rastu lepo devojcica je oko 2400 a decak oko 2100.Protoci kroz pupcane vrpce su super,plodove vode imaju dovoljno,poslednja kontrola je za 2 nedelje i posle sledi carski rez.

Meni opet pocinje polako pritisak da raste,kao u prethodnoj trudnoci,a mnogo me je kritikovao sto gubim na kilazi umesto da dodajem.Urin i krvna slika su super i tako sada jos malo i kraj.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebci su danas stigli. 

Mrve imaju 1770 i 1880.

U inkubatoru su ali samostalno dišu. 

Dobili su 9ku i 10ku.

Sad sledi borba da male mrve ojačaju i da idemo kući .

 

Venera, Kikiriki, lulu. i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebci su danas stigli. 

Mrve imaju 1770 i 1880.

U inkubatoru su ali samostalno dišu. 

Dobili su 9ku i 10ku.

Sad sledi borba da male mrve ojačaju i da idemo kući .

 

Cestitam ti od srca draga!!!!!!Super je sto samostalno disu i da je sve dobro proslo.Brzo ce oni porasti i brzo cete se maziti i gnjaviti kod kuce.Sve najbolje draga i uzivajte!!!!

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam danas hitno imala kontrolu kod doktora zato sto konstantno od jutros imam bolne i ceste kontrakcije i imala sam jutros blago krvarenje..Nema razloga za brigu na moju veliku radost.Grlic je skroz zatvoren i dugacak 29mm,krv se najverovatnije pojavila zato sto mi je neki kapilar pukao.Dao mi je neki lek koji bi trebalo da ublazi kontrakcije i moram da ga pijem do kraja 36. nedelje posle moram da prestanem,da bih dozvolila bebama da se rode.A od Petka do danas malisa je dodao oko 300g,a moja lepotica oko 200g,sto znaci da su oboje tu oko cifre od 2400gr sto je fantasticno za blizance.Malisina glavica je vec u kanalu i spreman je da izadje napolje :D

Ljubim vas sve i nadam se da ce ovi moji malisani izdrzati do tog 19.06.

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebci su danas stigli. 

Mrve imaju 1770 i 1880.

U inkubatoru su ali samostalno dišu. 

Dobili su 9ku i 10ku.

Sad sledi borba da male mrve ojačaju i da idemo kući .

 

Čestitam :) brzo će oni da ojačaju!

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na cestitkama.

Stigli kući, mazimo se i pazimo. 

Još se uhodavamo ali svakim danom je sve lakše. 

@Dacha76 bliži se datum. Držim fige, srećno! 

Dacha76 i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.