Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Ja poklanjam jedna kolica odmah. Pokloniću i druga kad dođe vreme, tamo na leto bože zdravlja. Ova što poklanjam su bertoni. Žuto-narandžasta.

Meni su CAM twin flip super. Lagana, skidaju se točkovi, sve se skida da se pere u mašini. Sve je na drikere. Od 0 do 36m su...

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja ...:)

Mame,kada ste radile serklaz koliko dugo se posle njega dobija progesteron depo? Jasutra ide na intervenciju pa su mi rekli od danas svaka 3 dana progesteron,preventivno antibiotike i Mg...pa me zanima koliko dugo?

I kako ste se osecale posle intervencije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje,evo i ja se pridruzujem ovoj grupi.Sutra ulazim u 8. nedelju blizanacke trudnoce.20.10. sam imala embryo-transfer 2 embriona stara 120h (5 dana) a sada u Sredu 15.11. sam saznala da nosim dvojajcane blizance.

U prvoj trudnoci nisam imala nikakve probleme,a sada samo imam izrazene mucnine po ceo dan i stalno sam umorna tako da koliko mi moja dvoipogodisnja cerkica dozvoljava provodim odmarajuci.Prilicno sam aktivna i zbog toga imam bolove u krstima,ali za razliku od prve trudnoce sada nemam krvarenja,zato sto primam jaku terapiju i Prontogest inekcije svakog treceg dana.

Zelim da vas zamolim za savete u vezi ishrane.U prvoj trudnoci sam jela sve sem bas zabranjenih stvari,a sada mi se apetit uzasno povecao i jos imam problem sa konstipacijom,pa me interesuje koliko i sta ste ruckale u toku vasih viseplodnih trudnoca.

Za sada toliko i hvala vam unapred na svim savetima :D

Izmenjeno od strane Dacha76
KruelaDeviL, Venera i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo toliko muka da nisam jela ništa. Jako je bitno da se ne šetaš previše i da ti stave serklaž kad dr.kaže. Nekoj ženi je debil od dr.rekao da što više šeta i ....neću da vam pričam strašne priče....ali budite mi pametne i ne upuštajte se u akcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bilo toliko muka da nisam jela ništa. Jako je bitno da se ne šetaš previše i da ti stave serklaž kad dr.kaže. Nekoj ženi je debil od dr.rekao da što više šeta i ....neću da vam pričam strašne priče....ali budite mi pametne i ne upuštajte se u akcije.

Ja imam jake mucnine,ali retko povratim.A sto se setanja tice,meni je doktor rekao da treba dosta da setam,naravno lagane setnje,a ovde u Svajcarskoj su prilicno opusteni sto se trudnoce tice i ne stavljaju serklaz sem ako nije bas neophodno.I u prvoj trudnoci sam bila bas aktivna,mnogo aktivnija nego sada,i trudnoca je prosla savrseno.Jedino sam na pocetku imala blago krvarenje koje su resili lekovima i u devetom mesecu trudnoce sam dobila preklampsiju koja se sredila desetak dana posle porodjaja.Sto se trenutne trudnoce tice mucnine se polako smanjuju,jos uvek se osecam umorno i samo imam pojacan sekret koji je tamno zute boje.Konstipacija se smanjila,ali mislim da je razlog tome sto jedem dosta svezeg voca i povrca i pocela sam da koristim u ishrani testa i hleb iskljucivo od integralnog brasna i sa razlicitim semenkicama.

Veliki pozdrav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam povraćala, samo mi je bilo muka. Ja nisam htela da rizikujem. Better safe then sorry.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dacha76 sve cestitke:)  secam se tvojih postova od pre par godina..

Izmenjeno od strane Venera
Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Trenutno sam trudna 9+3, pre tri dana saznala da su blizanci. Doktor kaze jednojajcani. Ja sam bila u soku, tako da sam zaboravila ista da ga pitam. Rekao je sledeca kontrola za 3 nedelje. To je inace u drzavnoj ambulanti.

Sad me zanima da li bih trebala da odem negde na neki pregled pre te tri nedelje ili je ovo sto mi je on rekao ok?

Svakako planiram da odem kod jos jednog dr privatno, ali da li ima potrebe za pregledom pre te 12. nedelje? inace mi je treca trudnoca, a prva blizanacka. Hvala unapred

 

Zone*, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha76 sve cestitke:)  secam se tvojih postova od pre par godina..

Hvala draga moja Venera :D

Veliki pozdrav i nadam se da vas nisam udavila mojim postovima ranije,a trudim se da budem umerenija sada :)

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Trenutno sam trudna 9+3, pre tri dana saznala da su blizanci. Doktor kaze jednojajcani. Ja sam bila u soku, tako da sam zaboravila ista da ga pitam. Rekao je sledeca kontrola za 3 nedelje. To je inace u drzavnoj ambulanti.

Sad me zanima da li bih trebala da odem negde na neki pregled pre te tri nedelje ili je ovo sto mi je on rekao ok?

Svakako planiram da odem kod jos jednog dr privatno, ali da li ima potrebe za pregledom pre te 12. nedelje? inace mi je treca trudnoca, a prva blizanacka. Hvala unapred

 

hhej-hhej! :) Opusti se, ukoliko ti nije spomenuo bilo kakav problem sasvim je ok da ides na sledeci uz u 12.nedelji, ja sam isla u 7. Pa tek onda u 12.nije blizanacka ali tr je trudnoca ako je zdrava pogotovo u pocetku ne razlikuje se mnogo :)

PridruziPridruzi nam se u caskanju u Drugom trimestru ;)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Trenutno sam trudna 9+3, pre tri dana saznala da su blizanci. Doktor kaze jednojajcani. Ja sam bila u soku, tako da sam zaboravila ista da ga pitam. Rekao je sledeca kontrola za 3 nedelje. To je inace u drzavnoj ambulanti.

Sad me zanima da li bih trebala da odem negde na neki pregled pre te tri nedelje ili je ovo sto mi je on rekao ok?

Svakako planiram da odem kod jos jednog dr privatno, ali da li ima potrebe za pregledom pre te 12. nedelje? inace mi je treca trudnoca, a prva blizanacka. Hvala unapred

 

Cestitam Zvezdo Danice :)

I ja se slazem da nema potrebe da imas ranije UZ ako nemas nekih problema (bolove,krvarenje i sl.)

Ja sam imala prvi u sedmoj nedelji,a sledeci je zakazan za dvanaestu nedelju tacnije 11+3.

Nije bas ni zdravo za bebe da se ide cesto na UZ.

Sve najbolje i budi bez brige.Kod blizanackih trudnoca cesci UZ pregledi krecu u trecem trimestru.

:wub:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima. Tako ce i biti. Zakazan expertni za 11+5.

Sledece nedelje, sad nestrpljivo cekam :D

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje javljam vam se posle UZ (11+3). Obe bebe su super i lepo se razvijaju (56mm i 52mm).Sledeceg Ponedeljka ulazimo u drugi trimestar (cetvrti mesec) a novi UZ je zakazan kada budem bila 13+3,znaci odmah na pocetku 2018. Lepsi kraj 2017. i pocetak 2018. samo sam mogla da sanjam.

Svima vam zelim lagane i bezbrizne trudnoce i zdrave bebice.

Veliki pozdrav i srecni vam Novogodisnji i Bozicni praznici!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima. Tako ce i biti. Zakazan expertni za 11+5.

Sledece nedelje, sad nestrpljivo cekam :D

Draga Zvezdo Danice,

javi nam kako je prosao tvoj ekspertni!

Veliki pozdrav

Zvezda Danica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkucam poruku i sad vidim da je nema.

Ekpertni prosao super. Bebice napreduju, odradila i dabl test, sve u redu. 

Jedino sto dele jednu posteljicu, pa su kontrole cesce i kako dr kaze porodjaj ce biti ranije i bice carski. 

Za dve nedelje opet kontrola, pol jos ne znam, nadam se curicama . 

Zone*, Dacha76, Ummu i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkucam poruku i sad vidim da je nema.

Ekpertni prosao super. Bebice napreduju, odradila i dabl test, sve u redu. 

Jedino sto dele jednu posteljicu, pa su kontrole cesce i kako dr kaze porodjaj ce biti ranije i bice carski. 

Za dve nedelje opet kontrola, pol jos ne znam, nadam se curicama . 

Super!!!!Najbitnije je da su bebice dobro i da je dabl dobro prosao.Kada su jednojajcane bebe obicno se radi carski,ali nemoj da brines sve ce biti ok.

I ja sam radila dabl i sve je ok,nemam ceste kotrole zato sto su moje bebice dvojajcani blizanci.Na poslednjoj kontroli mi je pogledao pol i jedna je sigurno devojcica,druga se malo krila ali je opet devojcica po doktorovom misljenju.Sledeca kontrola mi je za mesec dana 31.01.Ja cu imati carski zato sto sam se i prvi put tako porodila i ostalo je samo poslednjih nedelja da odredimo datum.

Bas mi je drago sto je kod tebe sve super i zelim ti da tako bude do kraja.

Kikiriki i Zvezda Danica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na kontroli pre par dana, bebice su super, lepo napreduju, tako da je sledeca kontrola opet za mesec dana.

Izgleda da ce biti dva decaka, pored jos dvojice kuci sigurno ce biti zurka :D

Kikiriki, Venera i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili na kontroli pre par dana, bebice su super, lepo napreduju, tako da je sledeca kontrola opet za mesec dana.

Izgleda da ce biti dva decaka, pored jos dvojice kuci sigurno ce biti zurka :D

I ja imam kontrole na mesec dana :) I u prvoj trudnoci je bilo isto.Bas lepo sto bebice super napreduju.I kod mene je sve ok.Bebe imaju po 200 grama i jedna je devojcica,a druga decak.Za mene je to super kombinacija zato sto vec imam jednu cerkicu,a i ne planiram vise trudnoca.Samo bih za ove malisane volela da sto duze ostanu unutra da ne bi morali da brinemo da li su lepo razvijeni ili nisu...

Brezica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav  :)

u sedmoj sam nedelji i cekamo dvojke... juce smo na uz prvi put videli dva mala srca... <3 

Ima li jos nekog mozda ko je trenutno u istoj  tj slicnoj situaciji, svaka iskustva su dobrodosla!

Hvala unapred

Dacha76, Venera i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Neon :)

Cestitam na dvojkama.Ja sam trenutno u 21. nedelji i nosim dvojajcane blizance (decaka i devojcicu).

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici... drago mi je sto ima nekoga ko je iskusniji od mene :)

Moji su isto dvojajcani, najvise bi volela decaka i devojcicu :D

evoevo ja danas imam uz, sad sam 8 nedelja, ovo mi je uz na klinici gde sam radila vestacku...ne znam da li je to uopste drugacije kod blizanaca, da li se kasnije vidi pol nego u jednopolnoj trudnoci? Verovatno je teze videti kad ih je dvoje..

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici... drago mi je sto ima nekoga ko je iskusniji od mene :)

Moji su isto dvojajcani, najvise bi volela decaka i devojcicu :D

evoevo ja danas imam uz, sad sam 8 nedelja, ovo mi je uz na klinici gde sam radila vestacku...ne znam da li je to uopste drugacije kod blizanaca, da li se kasnije vidi pol nego u jednopolnoj trudnoci? Verovatno je teze videti kad ih je dvoje..

Sve to zavisi od polozaja beba.Meni je doktor u 12. nedelji video pol jedne bebe dok za drugu nije bio siguran tako da smo mislili da cemo imati 2 devojcice,a onda u 18. nedelji su bebe bile lepo namestene da smo svi mogli da vidimo da su decak i devojcica :D

Ja sam u prvoj trudnoci vec u 12. nedelji saznala da cemo dobiti devojcicu.Mnogo se lepse vidi kada je jedna beba.

Nadam se da ce ti se zelja ostvariti,ali je najbitnije da ste ti i bebe dobro.Ako te bilo sta interesuje ne ustrucavaj se da pitas.Mi smo sve ovde da bi saslusale savete i ako smo u mogucnosti da pomognemo i posavetujemo druge.

Inace i ja sam ostala u drugom stanju oba puta vantelesnom tako da smo u slicnoj poziciji.

Sve najbolje!

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to zavisi od polozaja beba.Meni je doktor u 12. nedelji video pol jedne bebe dok za drugu nije bio siguran tako da smo mislili da cemo imati 2 devojcice,a onda u 18. nedelji su bebe bile lepo namestene da smo svi mogli da vidimo da su decak i devojcica :D

Ja sam u prvoj trudnoci vec u 12. nedelji saznala da cemo dobiti devojcicu.Mnogo se lepse vidi kada je jedna beba.

Nadam se da ce ti se zelja ostvariti,ali je najbitnije da ste ti i bebe dobro.Ako te bilo sta interesuje ne ustrucavaj se da pitas.Mi smo sve ovde da bi saslusale savete i ako smo u mogucnosti da pomognemo i posavetujemo druge.

Inace i ja sam ostala u drugom stanju oba puta vantelesnom tako da smo u slicnoj poziciji.

Sve najbolje!

hvala puno na podrsci! Ono sto me interesuje je i sto me plasi je, ako nisu dabl i tripl testovi merodavni kod dvojki, na koji nacin se utvrdjuje da li je sve u redu..?

prvo se mucismucis dok zatrudnis a onda dodju 1000 drugih muka...

vveliki ljubac za tebe

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon, dabl testovi su kod blizanaca merodavni koliko i kod jedne bebe, ništa manje.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno na podrsci! Ono sto me interesuje je i sto me plasi je, ako nisu dabl i tripl testovi merodavni kod dvojki, na koji nacin se utvrdjuje da li je sve u redu..?

prvo se mucismucis dok zatrudnis a onda dodju 1000 drugih muka...

vveliki ljubac za tebe

Kao sto je Margaritta napisala merodavni su.Meni su radili dabl test u 14. nedelji i rezultati su bili dobri,a pre toga su plus proverili na UZ da li postoji mogucnost da bebe ili beba imaju Daunov sindrom.

Ja u prvoj trudnoci nisam ni radila testove zato sto sam bila sigurna da necu abortirati bez obzira na sve.Jedino je doktor na UZ proverio da li ima anomalija i posto je sve bilo ok odlucila sam da nema mesta testovima.Na kraju su moji instinkti odradili posao i eto danas imam trogodisnju cerkicu koja savrseno napreduje i raste.

Uz dabl i tripl imas i ostale neinvazivne testove kao sto su Harmony i Verified i ako se odlucis da njih uradis onda ces saznati i polove beba.Amnio je poslednja analiza koja se radi ako bas doktor insistira.

Samo se opusti i ne razmisljaj puno o tim nekim teskim stvarima i sve ce biti ok.Uzivaj sada u trudnoci i opusti se maksimalno,najgore je proslo.To najbolje znamo mi koje smo prosle kroz vantelesne.

Veliki ljubac za tebe i uzivaj!!!

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.