Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Ja sam radila samo dabl test, i juce mi dr rekla da je u redu i da ne treba nista vise, a inace vodim privatno trudnocu kod dr koja je bas za rizicne i blizanacke trudnoce i moj grlic je ok cak mi je smanjila utrogestan. I ja sam na pocetku imala dva puta to braonkasto ali hvala Bogu sve super ispalo. Vilo a kad ti treba da radis dabl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek 8+2...ali posto smo Vto bebe,vodimo trudnocu u klinici u kojoj smo i radili,pa su nam rekli da bi bilo pozeljno da odradimo prenatalni posle 10te nedelje.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek 8+2...ali posto smo Vto bebe,vodimo trudnocu u klinici u kojoj smo i radili,pa su nam rekli da bi bilo pozeljno da odradimo prenatalni posle 10te nedelje.

I mi smo Vto bebe i Ferona mi je daleko pa su mi oni prepurucili ovu dr da kod nje vodim, da ne bih isla u NS, ne znam samo koliko imas godina ja imam 31 pa da nije zbog toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo na 50ak km od Ns pa cemo ostati u Genesisu...ja imam 29.

Vidim da Genesis svima preporucuje te testove,onda smo postedjeni cestog Uz i ne radimo dabl. Bas se lomim,sto zbog cene sto zbog smanjenog procenta tacnosti u blizanackoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je serklaž dva puta spasio trudnoću i zadržao porođaj prvo u 26toj nedelji i u 30toj nedelji.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ga niko nije ni pominjao do sada a imam kontrakcije od pocetka i na mirovanju sam, pa zato se zacudih. Al eto, better safe than sorry :)

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je serklaž dva puta spasio trudnoću i zadržao porođaj prvo u 26toj nedelji i u 30toj nedelji.

A jesi li ti radila jos neki test osim dabl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo dabl i pošto je bio ok, nisam ništa dalje. I hvala bogu, cice su za sada zdrave.

Kontrakcije su podmukla stvar. Ako ti kažu serklaž, obavezno ga stavi.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A znam. Nego sad je vec kasno za serklaz, 32.nedelja, a i grlic mi je zatvoren pa nije bilo potrebe srecom <phew> Sad samo da izguramo sto duze... :)

Kikiriki i Miki986 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si 32 nedelja, onda se opusti i uživaj B) već si prošla sve rizične momente i sad treba da dočekaš samo da doguraš do skroz zrelih beba sa 36 punih nedelja. A ako se porodiš i u međuvremenu, ništa strašno. Ja sam se porodila 33/34 nedelje i pu pu pu ženske su bile skroz ok. Malo su ih posmatrali i pustili kući.

okismoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na ohrabrenju :) Ja se sve nesto nadam da nece uskoro :D a koliko ste ostale na posmatranju? Imam kuci jos jednu šušumigu od 2 i po god, pa mi i radi nje frka ako se to otegne... Mada najbitnije da bebaći budu ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To me brini. Kad su one bile na posmatranju, mene su pustili kući. Ako se porodiš posle 36 punih nedelja pustiće i njih sa tobom ako su im pluća ok, ako samostalno dišu i hoće da ručkaju - što je kod takve dece već najčešće pravilo. Ako se porodiš ranije neko nepisano pravilo je da bebe ostanu na  neonatologiji do vremena kad bi to bilo tih punih 36 nedelja. Ali to ti je otprilike, zato što nekoga koga vide da je stabilan i ima oko 2.5kg će da puste i koji dan ranije ili za koga nisu 100% sigurni puste koji dan kasnije. Po mom proračunu ja sam bila 34+0 kad sam se porodila, pošto sam sa 30 nedeljja primila kortikosteroid za sazrevanje bebinih pluća (kad sam drugi put krenula da se porađam) one su disale samostalno pa smo izašli podle 10tak dana.

okismoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na info :) Jos jedno pitanje i necu vise da te davim... O.o Jeste uspeli da dojite? Posto ste bile odvojene tih nekolikodana a pretpostavljam da su im tamo davali AD... Jesu one mogle same da vuku, jesu imale dovoljno snage? 

Hvala puno jos jednom!!! ❤ ❤ ❤ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Paaa nismo uspeli, zato što one nisu imale snage da vuku. Ja sam se izmuzavala i tamo su im davali moje mleko. Uspela sam da zadržim mleko do 3m.

okismoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toga se najvise plasim, da nece moci da vuku... :( Prvu bebu nisam ni ja dojila (kombinovali smo izmlazanje i AD neka 3m), sto zbog neiskustva, neznanja, straha, baba-Saveta itd...i jako mi je tesko palo... Pa ne bih volela da i sada bude tako... Al o tom potom.. :)

Hvala jos jednom na informacijama, tesko je naci mamu blizanaca u okolini, pa je ovo jedini nacin :D

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaj šta god te zanima. Slobodno!

okismoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek 8+2...ali posto smo Vto bebe,vodimo trudnocu u klinici u kojoj smo i radili,pa su nam rekli da bi bilo pozeljno da odradimo prenatalni posle 10te nedelje.

Vilooo kako napredujete? Koje si radila testove? 

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Miki986 napredujemo,jedna bebica nam je malo veca nekih 8dana ispred termina,a druga 2...radili smo prvi ekspertni dobre su nam sve mere. Sad cekamo rezultate testa,radila sam NACE...taj nam je dr predlozila pa da vidimo. Krajem nedelje stizu rezultati....bas sam nestrpljiva.

Kako vi napredujete? Ima li simptoma kod vas? Ja se vec nerviram jer mi se 'nista ne desava' :D  inace sam od danas zvanicno 12ta nedelja..

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divnooo bice to sve super. Ja sledece sedmice idem na kontrolni uz pa cemo da vidimo kako rastemo i nama je jedna bebica veca u odnosu na drugu i to je decak, a druga devojcica i isto idemo ispred termina. Ja sam 17+4 nedelja za sada mi nece raditi serklaz jer je grlic ok. Nestrpljivo ocekujem da osetim pokrete ponekad osetim kao neko treperanje ali ne znam da li je to to ;)

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su zakazali serklaz za 16tu nedelju,sad cu ici briseve da radim,posle krv...mada mi grlic za sad isti kao i na transferu,al bicemo mirniji psihicki bar.

E pa vi ste veliki,sad ce poceti pomeranja...nama je dr rekla od 18-20te nedelje da cemo osetiti... Jel i tebi ovo prva trudnoca?

Miki986 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste prva, moja dr radi serklaz preventivno u svakoj blizanackoj trudnoci nebitno da li je Vto ali meni produzila da vidimo za mesec jer kako kaze zao joj da mi to radi kad je grlic odlican pa cemo videti, ali sa god treba nek rade samo da sve bude dobro do kraja :babycrib::babycrib:

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame blizanaca....treba mi mala pomoc...ima li neko dobar predlog za kolica? Koja ste koristili i kako su se pokazala...Bebe stizu krajem aprila,pa kontam trebace nam odmah kolica...

Jesu li bolje vozic ili jedno pored drugog? Bas sam se izgubila u ovom :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dva para kolica imala, oba su bila jedno pored drugog. Sad zavisi gde zivis, jesi li u zgradi, sirina i duzina lifta, licno meni je prakticnije bilo da upravljam sa jedno pored drugog, probala sam vozic ali mi se nije svidelo sto je jedno dete daleko od pogleda, ovako se samo nagnem i vidim da li skinulo patiku carapu, stavilo kapu preko lica, jede sline ili tako vec sta sva deca rade ^_^ Po meni je naprakticnije dva odvojena jednosed kolica koje se spajaju sa onim  zakacaljkama, pa kada se ti i muz sastanete ti mozes jedno na jednu stranu a on drugo na drugu stranu, zavrsis po neki poslic, ili ako je dete jedno bolesno kod lekara ga odvedes kolicima, ne mora da vuces blizanacka kolica. 

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva su bila Hauck Malibu ili tako  nesto davno bese a druga Perprego aria twin, prva katastrofa, tockovi teski, slomili su im se tockovi kad su imali oko osam meseci, ja do parka moram preko pruge pa su tu mnogo stradala, a druga su stvarno laka i lagana za upravljanje ali i njima sam tockove polomila, isto preko pruge. Perperegom sam bas bila zadovoljna, prvo lakocom, jer kako klinci rastu postaju sve tezi i tezi za guranje, pa onda milion stvari koje moras da poneses bilo gde da ides, znaci bitno je da su laka i okretna kad gledas. Sad proslo je 5 godina od kako sam kupovala, sigurna sam da su se pojavila milion novih modela, ako mozes nekad svrati do neke prodavnice isprobaj malo, poguraj po radnji i odluci.

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Saptacice...stvarno mi znaci savet nekog iskusnijeg.

U zgradi smo ali u prizemlju tako da lift ne koristimo,ali opet vrata su nam sva malo uza...

Meni se isto vise svidjaju jedna pored drugih.Nisam razmisljala o opciji dvoje razdvojenih,dobra ideja. Hvala:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.