Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Evo i mene...

Devojke,niko u mojoj okolini nema blizance,pa cete mi vi biti izvor informacija :).

@Kikiriki da li se i u blizanackoj radi dabl normalno oko 12te ili nema prognosticku vrednost neku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve mame duple srece Nekad sam bila redovna na forumu, kad sam ja bila tr nikog nije bilo na ovoj temi..a bio mi je potreban odgovor na milion pitanja.. Tu sam za sve sto vam mogu pomoci,mama sam blizanaca od godinu i 5 mjeseci ❤❤

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@PanonskaVila dabl se radi normalno i pouzdan je. Kod trojki je već malo problematičan, kod blizanaca nije. Dr. može lepo da izmeri NT tako da slobodno nemoj da  brineš. He he ja sam mama devetomesečnih bliznakinja i ne znam kako sam još živa kad ne spavam već više od godinu dana.

Miki986 i PanonskaVila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene divim vam se...ja se uspanicila,a jos nije ni pocetak... :huh::wub:

Hvala za odgovor...i cesto cu vas smarati izgleda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti smaraj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina bas sam se setila tebe pre nekog vremena. :)

 

Panonska Vila, blizanci? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina bas sam se setila tebe pre nekog vremena. :)

 

Panonska Vila, blizanci? :)

Da da..em prva trudnoca em blizanci pa nam sve novo i nepoznato.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina bas sam se setila tebe pre nekog vremena. :)

 

Panonska Vila, blizanci? :)

mene? Why ? ;) 

ja sam radila dabl oko 12. mada mi je dr rekao da nije mjerodavan u blizanackoj trudnoci ali hajde odradi ono.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nije dabl merodavan za blizance? Znam slucaj gde je tako otkriven daun kod jedne bebe, posle amniocenteza potvrdila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A otkud znam.. Ja sam ga odradila svakako i bio je ok.. On mi je to objasnio kao moze da bude uredu a da se odrazi samo na 1 bebu a da druga ne daj boze ima neki problem, i obrnuto.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili su pisali na ovoj temi ili sam spisak cutaka oa vudela blizanacju trudnocu pa sam se setila i tebe jer si si i ti rodila blizance ☺

Mina1502 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili su pisali na ovoj temi ili sam spisak cutaka oa vudela blizanacju trudnocu pa sam se setila i tebe jer si si i ti rodila blizance ☺

aaaaaa ja rekoh imamo nesto zajednicno (osim toga) ;) ili smo i ranije caskale.. Cega se ja ne sjecam.. 

INACE mame blizanaca kako vas sluzi memorija ? Ja ne znam je li to do trudnoce i porodjaja,ali ja otkad sam ih rodila moj mozak kao da je izgubio pola kapaciteta.. pamcenje cao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemamo niata zajednicko. :D ja imam samo jedno dete. Nego upamtila sam te. ☺

ja sam samonzelela blizance hahaha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zelja ti se ostvarila :D Ja nisam ZELJELA (mislim planirala trudnocu uopste) nego se desilo..niti sam ikad pomislila da bih mogla roditi blizance, jer ih nemamo u porodici,   tako da su iznenadjenje ahhaha 

Sad vec ne bih mogla zamisliti zivot sa 1... Stvarno su cudo.. jos kroz sta smo sve prosli oni su nam bas pravi dar od boga..

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jos nadam blizancima hahha,ali sada me je strah moram priznati :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dabl test kao i uz radim u utorak i tad cu biti 13+3 tako mi dr zakazala, Vilo ti ces da me pratis :baby:

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,da li je neka radila prenatalni NACE test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim mi izađemo iz kolica ja nameravam ova moja da poklonim. Imam dva para. Oba ću da dam. Jedna su kišobran od 0-36m a druga glomaznija isto od 0. Cam twin flip teget smo kupili nova i kod njih se skidaju točkovi. Mi ih akamo naravno onako, što bi se reklo za sve pare. A druga Bertoni smo dobili polovna, ali su u dobrom stanju. Možda čak boljem nego ova što smo kupili nova. Izlazak moje dece iz kolica planiram na proleće. Tako da vi novopečene trudnjače imajte u vidu, ako neka želi nek se javi. Ona glomaznija možemo i sad da damo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasno sam videla poruku. Expertski uz se u blizanačkoj trudnoći radi sa 20 nedelja. Bude im gužva, pa ne mogu da vide lepo.

Hvala, mi smo radili u 26, sve se fino videlo. Al kaze dr nedelju kasnije i lomili bismo rebra da nesto vidimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni u 24toj dr. nije mogla da vidi Natino lice i rekla da je trebalo ranije u 20toj optimalno.

okismoki i Miki986 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi smo odradili dabl test i 4d uz i sve je super, cak nam je i pol videla dr ( decak i devojcica :wub:) kaze da je sve dobro i da ne trebaju nikakvi dodatni testovi. Za 4 nedelje ponovo uz i da se dogovorimao za serklaz. Kikiriki jel tebi radjen serklaz i jesi li od testova radila jos nesto osim dabl?

Izmenjeno od strane Miki986
Zoe86 i PanonskaVila volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odradili dabl test i 4d uz i sve je super, cak nam je i pol videla dr ( decak i devojcica :wub:) kaze da je sve dobro i da ne trebaju nikakvi dodatni testovi. Za 4 nedelje ponovo uz i da se dogovorimao za serklaz. Kikiriki jel tebi radjen serklaz i jesi li od testova radila jos nesto osim dabl?

Izvini, nisam bas upucena u tvoj tok trudnoce, al sto ce da ti rade serkllaz ako je sve u redu? O.o

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovde ga rade u blizanackim trudnocama preventivno, pa cemo videti za 4 nedelje sta ce dr odluciti jer za sad nema nikakve potrebe, a dr ne bi ni rizikovala da idemo bez serklaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahaaam, pa dobro, oni znaju najbolje valjda... :) Samo gurajte, bice to ok :)

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki i meni su juce na Uz savetovali serklaz oko 14te nedelje iako mi je grlic za sad ok.

Danas sam imala nesto braonkasto mrljavo na dnevnom ulosku,malo uspanicila al kontam da je to posledica Uz sonde juce jer me bas 'izmrcvarila'.

Jesi ti radila neki prenatalni ili za sad dabl?Meni su predlozili prenatalni,al se nesto dvoumim...a opet frka mi da se zezam.

Miki986 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.