Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Oblacak, kako ste vi? Kada bese ides kod doktora? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro smo,lezim i ne mrdam :D Necu da se zalim,svi obigravaju oko mene,i samo jedem.Mnogo sam se uplasila oko tog krvarenja,i smirile se kontrakcije,ako imam jednu-dve dnevno,ali izgleda da opet krenuo pesak iz bubrega,bole me visoko ledja i sa strane dole.Nego procice.U ponedeljak na kontrolu,i da vidimo za taj serklaz.Ti kako si,kakvo je stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo tako nastavi. ;)

Ja osim bolova u ledjima nemam trenutno problema, dabl je ok za dve nedelje na kontrolu i bas se radujem posto jos uvek ne osecam bebu pa mi bas treba ta vizuelna potvrda da je sve ok. 

Jednu bebu cekamo, da ne zbunjujem trudnice, nego volim da procitam lepe vesti ...

Izmenjeno od strane miliccam
Bokica bombonica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koja bese ti nedelja?Znas kako ja sam resila da sve mora da bude u redu,i da ne pustam crne filmove po glavi ;)

Bokica bombonica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

15. nedelja (14+3) , nisam ni ja negativna ali mi je bas drago kada vidim malog skocka :wub:

Bokica bombonica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad je vama termin? Ista smo nedelja :) samo nije brizanacka trudnoca.

Cipelic, termin mi je 12.7., ali porodjaj bi trebao da se obavi izmedju 36. i 38. nedelje. Tako da...videcemo jos.... ☺

Cipelic i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čituckam al nikako da se oglasim ;)

Oblacak meni su kontrakcije krenule oko 15.nedelje, dr mi uveo Magnezijum direkt, al sam imala osecaj da su se jos i pojacale, pa mi je uveo i bensedin uvece, i malo su se bile primirile da bi mi u 16.nedelji uradili serklaz, a u 17. kontrakcije postale jako ceste i bole, pa su me zadrzali par dana u betaniji, pratili, kontrakcije bile prisutne, al sve ostalo ok... 

Prosle nedelje smo imali drugi ekspertni, bebe su super, odlicno napreduju, dok je dr radila UZ materica je stalno reagovala kontrakcijama, rekla mi je da imam jedno 30kg vise i da sam krupnija sigurno ne bih imala kontrakcije, a ovako sa svojih 173 cm i sada 63kg (a ostala sam trudna sa 55), sam jednostavno takve gradje da je sve usko i materica tako reaguje... <_<  Pokrivena sam dobro terapijom i mirovanje je najvaznije, moze lagane setnje, vazduha malo da se udahne ;)

Sad smo 23.nedelja i idemo lagano, a na kontrakcije cu se izgleda i navici :D

Javni sutra kako je bilo kod dr? 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo taaaako mi je drago sto si se oglasila!!!Veceras idem na kontrolu,i javljam se!Moje kontrakcije su se malo smanjile,nisu bolne,malo cudan osecaj :huh: I mislim da imaju veze sa pokretima,ali da ne pametujem mnogo.Ako ima veze sa kilogramima sve mi je jasno,ja sam sa 53 ostala trudna,videcu veceras koliko sam se ugojila,jer se nesto i ne primecuje.Mirujem,lezim,sve sto treba !Super za tebe,drago mi je da je sve ok,bitno da bebe lepo napreduju a ostalo cemo izdrzati!:wub:

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa kontrole,dobri smo,fino rastemo!Sto se tice kontrakcija,nista strasno,grlic dobar,cvrst,dobro drzi,posteljice dobre nisu nisko!Za sad nema potrebe za serklazom.Mogu cak i malo da setam,ne moram striktno da mirujem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sledece je ekspertni uz,posle 20-e nedelje.Vi koje ste to prosle ako mozete napisite iskustvo?Koliko traje,sta pregledaju sve?Gde ste radile,i koliko sre platile?

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak jako mi je drago da je sve okej, neka tako i ostane ;) Verujem da ce ti za kontrakcije biti kao i meni, da cemo ih imati verovatno do porodjaja, zbog uže i mršavije gradje... 

Ja sam drugi ekspertni radila sa 20+6 nedelja po ciklusu, bebe su par dana naprednije. Gleda se apsolutno sve, ali bas bukvalno sve, cak i gutanje, meni je to bilo fascinantno :lol: a najveca paznja se posvecuje srcu, komorama i tim nekim arterijama... Broje se prstici na rukama i nogama, ovi moji su bili jako zivahni, jedva ih dr pohvatala, i u jednom momentu je devojcica sedela decaku na glavi :D 

Nisam ispratila odakle si ti, ja sam radila u NS kod dr Aleksandre Novakov Mikić, ona je ovde bas najbolja za ekspertni, i stvarno za nju imam samo lepe reci, sve pojasni, pokaze, jako je prijatna... Nama je pregled trajao oko 45min i cena za blizance je 9.000 din. 

Eto nadam se da sam ti nesto pomogla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi treba da radimo u Feroni,u Novom Sadu,zato sto smo tamo radili vto.Nesto imam vise tremu pred taj ekspertni,nego ovako,nego valjda je to normalno ^_^ NNe zna jos uvek koji ce dr da radi uz,nadam se da prodjem kao ti :wub: Mnogo ti hvala,bas mi znaci svako iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne znam sto je to obavezno da se radi kod njih... Nema logike... Novakovka je najbolji strucnjak za to, kazu da skoro iz cele Srbije dolaze kod nje na UZ, bas je profesionalac, ali se mora i ranije zakazati, mi smo drugi ekspertni zakazali odmah posle prvog, koji nam je isto ona radila... 

Uf i meni je bas bika frka nekako, nisam celu noc oka sklopila... Neka trema me bila napala, ali hvala Bogu sve je bilo super :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne,nisu nas uslovili da radimo kod njih.Nego mi zelimo jer smo kod njih sve do sad i radili.Mada ,iskreno,nisam ni za ekspertni,mozda imam malo cudno ili staromodno razmisljanje,ali ako ce nesto da se desi,desice se,bez obzira na testove ili uz.Uradicu ga svakako,da se razumemo.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame dublice kako ste,nema nikog ovde?Opet ja sa pitanjima?Danas smo 17+2,iosetila sam pokrete,ali zadnjih par dana su bebe bas mirnije,u toku dana ako osetim po koji pokret,i posle se razmisljam da li sam ih uopste osetila!,U utorak treba da se javim kod dr.Da li samo panicim ???Ne znam sta treba da ocekujem u ovom periodu,ceste pokrete ili ne???Pomozite,daj te vase iskustvo!!!:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kako je kod mene sa trojkama bilo u tom periodu, isto kao i kod tebe, oseti se malo drhhtanje, kao leptiric pa te pomazi po unutrasnjoj strani stomaka, u tom  periodu isto ne tako cesto, ipak su bebice malecke u tom periodu i pravo udaranje jos nije moguce. Ne sekiraj se nista, sve je to normalno, kako bebice rastu, pokreti ce im biti sve jaci i jaci, sada su to slabasni pokreti, podsecaju na krcenje creva kada si gladna, najvise mene je podsetilo na to. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kako je kod mene sa trojkama bilo u tom periodu, isto kao i kod tebe, oseti se malo drhhtanje, kao leptiric pa te pomazi po unutrasnjoj strani stomaka, u tom  periodu isto ne tako cesto, ipak su bebice malecke u tom periodu i pravo udaranje jos nije moguce. Ne sekiraj se nista, sve je to normalno, kako bebice rastu, pokreti ce im biti sve jaci i jaci, sada su to slabasni pokreti, podsecaju na krcenje creva kada si gladna, najvise mene je podsetilo na to. 

Hvala puno!Sinoc su vec bili aktivni,pa sam se smirila.Trojke!Divno,izneti i cuvati trojke,skidam kapu!

Šaptačica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo opusteno koliko se moze, polako dan, kroz dan i izguraces trudnocu. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim buducim mamama blizanaca! Mi smo trenutno u 24 nedelji pa me zanima da li je neka radilla 4D UZ privatno u Beogradu, ako moze da mi preporuci ordinaciju a da cene nisu paprene...? :) 

Inace vodim trudnocu u Dragise Misovica al mi dr ne pominje nikakav ekspertski UZ pa ne znam da l oni to uopste rade...

Hvala puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kasno sam videla poruku. Expertski uz se u blizanačkoj trudnoći radi sa 20 nedelja. Bude im gužva, pa ne mogu da vide lepo.

 

Žene, ovde se niko ne javlja @Oblacak gde si? Dokle ste stigli? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obkacak se porodila pre vise od mesec dana ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pretpostavila sam :) ali baš je bzvz kad ova tema utihne. Bili bi lepo da se javi još duplih trudnica. Kad sam ja bila trudna, nije bilo nikog na temi osim mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.