Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Pa znam i ja za tu trudnicku, ali je do sad nisam imala, a i slomljena sam. Videcu kako ce mi biti tokom noci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li radila skoro briseve,urinokuturu,neku laboratoriju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 2 nedelje, bilo sve ok sa mokracom, mada ja muku mucim s kandidom i streptokokama, samo se vrte u krug i vracaju, ali nisam radila briseve. Samo sam pomenula pre neki dan dr da opet imam tegobe sa sekretom i reko mi da stavim Macmirror 4-5 komada, taman do subote

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm,kako ti je bilo nocas?Jesi li dobro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim bivsim i sadasnjim trudnicama! Mama sam jednog decaka od 15 meseci i sada trudna u 19 nedelji sa jos 2 decaka. Imam problem i molila bih za savet od iskusnijih. Ukoliko tema nije u skladu, molim da me uputite dalje. Vezano je za prenatalne testove. Nakon uradjenog dabl testa sa konacnim rezultatom od 1:4100, a zbog vise bete, doktorka me salje na quadripl test. Dobijeni rezultati su katastrofalni 1:60. Svuda citam da niko ne radi testiranja dalje od dabl testa, ali ja jesam i sad ne mogu to da izbrisem. Naravno da su svi parametri poviseni, a najvise beta i inhibin a. Imam 31 godinu. Da li je iko imao slicno iskustvo i predlog sta dalje.... Napominjem, trudnocu vodim u bolnici i tamo je radjen dabl test, dok me je doktorka iz doma zdravlja poslala na quadripl. Hvala unapred! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javim, dobro sam nemam vise temperaturu, nije mi bas jasno sta je to bilo, cak se od jutros mnogo lakse krecem, nemam toliki pritisak na karlicu i prepone me mnogo manje bole. Skroz sam zbunjena :mellow:

Bokica bombonica, meni je dr na pocetku trudnoce rekao da double, triple i ostali testovi kod blizanaca uopste nisu merodavni jer ce bas ti hormoni (poput bete) biti prirodno uvecani zbog dva ploda, a statistika ce to protumaciti kao rizican rezultat. Jedino su validni amniocenteza, CVS i sl. ili oni skupi, neinvazivni testovi iz krvi majke. Ja sam radila Verified.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm drago mi je da ti je bolje!!!

Bokice meni je ginokolog rekao da ne radimo ni dabl,ni tripl.Sama blizanacka vec daje visoke indikacije da nesto nije ok.Meni savetuju samo da kasnije odradim ekspertni uz,i sa punih 12 nedelja,kolmletno pregledaju morfologiju ploda,pa ako bas nesto primete tek onda neki test.

mm voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, evo da se i ja javim :)
ja sam trenutno 20 nedelja (19+4) i nosim blizance, prirodnim putem - za sada jos ne znamo pol

za sada sam imala rano krvarenje u 6. nedelji ali sve je bilo ok i bila na terapiji canestenom u 3 mesecu, ali se posle stanje normalizovalo.

Htela sam samo da podelim ovo iskustvo u slucaju da je jos neko u slicnoj situaciji: 4 i pocetak petog meseca su mi bili odlicni i pocela sam dosta vise da se krecem. Od prosle nedelje imam bol u predelu pubicne kosti, uglavnom ujutru i kad napravim neki raskorak. Uz to, malo sam prosli vikend preterala sa setnjom i imala bolove u preponama i stomaku. Kad sam malo odmorila odmah je sve proslo, ali na UZ je doktor video da se pojavilo levkasto udubljenje cerviksa sa unutrasnje strane i da je na tom mestu duzina 38mm a ostatak je bio 41mm. Sada imam terapiju progesterona 2x200mg vaginalno i neke probioticke gelove koje uspricavam, Magnezijum jednom dnevno i mirujem maksimalno.

Jel je imao neko takvu situaciju? mnogo se plasim da ne krenem da se otvaram prerano, iako doktor kaze da sam sa tom duzinom grlica na granici, ali je preporucio tu terapiju i mirovanje. Sada odmaram do ponedeljka, kad imam organ skrining, pa cemo videti kakva je situacija sa grlicem. 

Ja se sada bolje osecam ali nekako naduveno, cini mi se da je od tih progesteron vaginaleta....
Ako ima neko iskustva, javite! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima mm i Oblacak. Radili su mi merenje NT uz dabl test i bili su u redu jedan 1,4mm, drugi 2,2mm u 12.6 nedelji. Takodje, uz quadripl u 15.6 nedelji su radjena kompletna merenja oba ploda i sve je u granicama vrednosti za taj period (izmedju 15-16 nedelje). Sledece nedelje imam pregled u Visegradskoj, pa se nadam razresenju problema. A svaki dan kao godina, kad ne slusam dr.iz bolnice, vec iz doma zdravlja...

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice,pokusaj samo pozitivno da razmišljaš,mislim da je sve ok,samo su te uplašili,kao sto rekoh,ti testovi nisu merodavni zza blizance.Bice sve ok :wub: Zizi divno sto si nam se pridruzila,sad nas je cetri :baby: Vrlo rado bih ti pomogla,ali sam ja manja trudnoca od tebe,ali po ovom sto si napisala mislim da to uopste nisu lose mere grlica.Ti se malo "uhorinzotali" ,uzivaj ,i mislim da ce to da se smiri.Jesu li ti preporucivali pojas za trudnice?

Zizi_86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice grlica, u blizanackoj trudnoci on naravno trpi mnogo veci pritisak, ali tu je uvek opcija serklaza tako da ipak ima leka. ;)

Zizi_86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala oblacak :) bas se radujem da nas ima :D

po drugim iskustvima bih i ja rekla da to nije toliko strasno 38mm, nadam se da se nece smanjivati, ali i dalje osecam pomalo bolove nekako iznutra, doduse danas su bas bile aktivne bebice :D nikako ne mogu da se opustim, ne znam da li to samo bebe sutiraju ili je neka "losa" bol... nadam se da ce da se poboljsa do pregleda u ponedeljak.

mm, serklaz mi nisu do sada spominjali, ali videcu sta ce reci. inace je grlic do prosle nedelje bas lepo napredovao i sve je bilo fino "zapecaceno", ali eto.... :(  uglavnom, doktor je rekao da bebe lepo napreduju i da rastu kao iz vode, pa mi je drago da je sa te strane sve ok.

mm voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice,pokusaj samo pozitivno da razmišljaš,mislim da je sve ok,samo su te uplašili,kao sto rekoh,ti testovi nisu merodavni zza blizance.Bice sve ok :wub: Zizi divno sto si nam se pridruzila,sad nas je cetri :baby: Vrlo rado bih ti pomogla,ali sam ja manja trudnoca od tebe,ali po ovom sto si napisala mislim da to uopste nisu lose mere grlica.Ti se malo "uhorinzotali" ,uzivaj ,i mislim da ce to da se smiri.Jesu li ti preporucivali pojas za trudnice?

pitala sam jednu babicu za pojas, ali ona misli da je jos rano i da ne treba... pitacu doktora na pregledu najbolje. preporuceno mi je samo mirovanje, progesteron i probiotici, da slucajno neke bakterije na napadnu osteceni grlic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm kako si,jesu li stigle bebice?

Zizi_86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene nema nikog,utihnula tema...Imam problem i hitno potreban mi je savet!!!Naime posle aspiracije me je jako boleo grlic par dana.Sada kad sam vec u dvanaest oj nedelji mi se javlja probadanje kroz vaginu,nisu to neki bolovi ali je neprijatno,i da ponovo taj "pritisak" na debelo crevo.Sutra ujutru planiram da radim urinokulturu i bris grlica,jer mi se javlja kao peckanje dole.Da li se nekoj ovo desavalo????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak meni se isto to dešavalo,  imala sam stalno bol sa desne strane,  onako nize,  i kao pritisak u besici...  Radila sam urinokulture na dve nedelje i uvek su bile sterilne... Mislim da sam bila 8.nedelja kad sam i u betaniju otisla koliko me je bolelo... Ali sve je bilo ok...  Tek skoro mi je taj bol sa desne strane prestao, a sad sam 20.nedelja...

 

A imam i ja pitanje za neku od devojaka koja je imala serklaž,  nadam se da će mi se kikiriki javiti kao iskusna  ;) Da li vam se desilo da prilikom stavljanja vaginalete osetite konac od serklaza,  ja jutros osetila,  odsekla sam se,  i sad isto sam ga osetila...?  Serklaz je stavljen pre dve nedelje i do sada ga nisam osetila nikada :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizlo hvala,i ti si me utesila!Sutra ja radim analize.Nadam se da ce ti se neka sa iskustvom javiti!

Smizla_NS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mamice, samo da se javim da je grlic za sada konstantan na 38mm uz leskarenje skoro po ceo dan i poneku laganu setnju. Nadam se da ce ostati tako ili se barem malo povecati, da ne moram toliko da brinem :angel:

 

sada se javila nova tegoba, ne znam da li jos neko od vas ima slican osecaj. Stomak mi se dosta povecao u poslednje dve nedelje i posto stalno lezim da levoj strani nekako ide vise u levo i rasteglljiviji je na tu stranu (sa te strane su i glavice, a nogice na desno).
Problem je desna strana stomaka koja me skroz zateze cim se ispravim ili dok hodam... :mellow: bas zateze i bolucka, ili ispod grudi desno, nekad bas po sredini stomaka, a nekad skroz dole. Kao da mi je tu stomak napet do maksimuma!

Jel imala neka od vas takav osecaj? Da nije nesto opasno ili samo rastezanje?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene,stigli rezultati,sve sterilno,samo kandida i pesak u urinu.Sad mogu da odahnem !U ponedeljak prvi "ekspertni",danas me ovako pogledali i dobri su,lepo rastu :wub:

Smizla_NS i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet tema utihnula...Nadam se da ce neka odgovoriti.Naime,od procesa vto i sve do sad sam bila aktivna,da ne kazem hiperaktivna.U sredu vece mi se pojavila sukrvica,zadrzali me u bolnici,dali th,i juce pustili kuci.Inace sam u sredu radila,i kad sam se vracala kuci u dva taksi me je taaaako istresao do kuce.Naravno sad sam na bolovanje,sad samo lezanje i mirovanje.U ponedeljak na kontroli dr ce odlucivati o serklazu.E sad,od juce sam primetila one lazne kontrakcije.Ali mislim da imaju veze sa pokretima beba.Mislim da se ispomeraju,istumbaju,i onda se stomak stvrdne na par sekundi,i onda opusti.Naravno to me nista ne boli,i desava se mozda par puta i toku dana.Da nije rano za ove ko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

*kontrakcije?Ili se samo rasteze materice,s obizorom da su dve bebe?Da li ovo nekoj desavalo?U četvrtak inace ulazim u 15-tu nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav svim bivsim i sadasnjim trudnicama! Mama sam jednog decaka od 15 meseci i sada trudna u 19 nedelji sa jos 2 decaka. Imam problem i molila bih za savet od iskusnijih. Ukoliko tema nije u skladu, molim da me uputite dalje. Vezano je za prenatalne testove. Nakon uradjenog dabl testa sa konacnim rezultatom od 1:4100, a zbog vise bete, doktorka me salje na quadripl test. Dobijeni rezultati su katastrofalni 1:60. Svuda citam da niko ne radi testiranja dalje od dabl testa, ali ja jesam i sad ne mogu to da izbrisem. Naravno da su svi parametri poviseni, a najvise beta i inhibin a. Imam 31 godinu. Da li je iko imao slicno iskustvo i predlog sta dalje.... Napominjem, trudnocu vodim u bolnici i tamo je radjen dabl test, dok me je doktorka iz doma zdravlja poslala na quadripl. Hvala unapred! 

Bokice bombonice, ja ne razumem što su te bilo gde slali kad je rezultat 1:4000 super. Moje devojke su imale 1:3200 i 3800 ili tako nešto. Krv ti je zbog blizanačke trudnoće manje merodavna, bitniji su ti nt, pogledaj ako su od 1 do 2,2 sve ti je super. Kvadripl test je najmanje precizan od svih, inače... Ali i kad se sve to uzme u obzir to je sve statistika. Odnosno jedna beba od 4100 koja ima iste parametre kao tvoji momci ima sindrom, tako da uz sve super rezultate ako si baš baksuz moguć je problem. Na tvom mestu s obzirom da znaš za 1:60 i nerviraš se, uradila bih verified pa da znam zasigurno. Ac ne bih jer je invazivna metoda i to ti u blizanačkoj trudnoći ne treba...  Samo šta god da odlučiš, 99% su šanse da je sa decom sve super.

Bokica bombonica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, hvala na odgovoru. Mi smo sada 23 nedelja i bili smo na 4D ultrazvuku. Cekamo ipak batu i seku ☺. Kao i na svakom prethodnom UZ i na ovom je bilo sve kako treba, napreduju u okviru predvidjenog... Vise se ne vracam na taj quadripl test, nisam radila nista dodatno od testova, niti planiram. Uvek postoji sumnja, ali trudim se da uvek budem pozitivna zbog mojih bebica. Inace, lupkaju od 15 nedelje ❤. Imam puno kontrola zbog moje boljke (trombofilije), pa cesto pratim razvoj bebica.

 

 

miliccam, Cipelic i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, hvala na odgovoru. Mi smo sada 23 nedelja i bili smo na 4D ultrazvuku. Cekamo ipak batu i seku ☺. Kao i na svakom prethodnom UZ i na ovom je bilo sve kako treba, napreduju u okviru predvidjenog... Vise se ne vracam na taj quadripl test, nisam radila nista dodatno od testova, niti planiram. Uvek postoji sumnja, ali trudim se da uvek budem pozitivna zbog mojih bebica. Inace, lupkaju od 15 nedelje ❤. Imam puno kontrola zbog moje boljke (trombofilije), pa cesto pratim razvoj bebica.

 

 

kad je vama termin? Ista smo nedelja :) samo nije brizanacka trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.