Blizanačka trudnoća

odgovora

Objavljeno

Luna drago mi je da si dobro!!! Vi ste vec lepo dogurale :rolleyes: a za oticanje probaj da pijes dosta vode, kazu da se tako vise i izbaci i obavezno prati pritisak. Jesi iz Beograda?Probaj da nadjes dr u bolnici u kojoj ces se poradjati, mada pretpostavljam da je to ovaj sto ti je radio serklaz. Kada su ti radili serklaz i zasto? I kako si to sve podnela?

Ja sam imala nekakav pritisak dole nisko i dosta sluzavog sekreta koji se razvlacio i valjda su to bili simptomi da se grlic skracuje, bio je 1,5cm tako nesto. Serklaz su mi radili ja mislim u 17. nedelji, sama operacija nije strasna ali me nisu upozorili na menstrualne bolove posle operacije i tu sam se malo uplasila. Bila sam u bolnicii 4 dana i sve vreme primala infuziju dok bolovi nisu prestali. Iskreno drago mi je sto imam serklaz nekako me smiruje, ali mora da lezis i da se pazis. Konsultuj se sa doktorom ja ti preporucujem serklaz ukoliko za to ima i malo potrebe.

Nisam iz Beograda, a volela bih da me poradja doktor koji mi je radio serklaz jer je na dobrom glasu.

Otoke na prstima imam od 5 og meseca, doktori su mi rekli da to ima veze sa hormonima :o . Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam opet sama, pa se javljam :rolleyes: !!! Pocela sam vec da nosim pojas i stvarno mi pomaze, a ja mislila da mi je mali stomak??? Uglavnom lezim kada god mogu, sve mi neki cudan osecaj dole, kao da ce sve da ispadne i nikako ne mogu da stojim. idem u ponedeljak kod dr i na uz i na pregled za serklaz pa cemo da vidimo sta je. Mozda i nije nista, ja se tesim, mislim da su mi samo oslabili misici od prvog porodjaja pa me to boli. Znacu u ponedeljak. Inace sam dobro, osecam se bolje nego u prvoj, samo imam malo gorusicu.

Luna drago mi je da si dobro!!! Vi ste vec lepo dogurale :rolleyes: a za oticanje probaj da pijes dosta vode, kazu da se tako vise i izbaci i obavezno prati pritisak. Jesi iz Beograda?Probaj da nadjes dr u bolnici u kojoj ces se poradjati, mada pretpostavljam da je to ovaj sto ti je radio serklaz. Kada su ti radili serklaz i zasto? I kako si to sve podnela?

Millar svaka ti cast kako sve radis sama!! A za uz nemoj da se brines evo i ja cu cini mi se ovog meseca idem 3X na uz a i sada mi dr govori da dolazim na 2 nedelje, tako da je to izgleda normalno, ja sam i u prvoj trudnoci stalno isla na uz.

Pozzzz i drzite se!!!

pereco obavezno kazi doktoru za taj cudan osecaj "dole

' pa pitaj sta bi moglo da bude!!!! ja sam imala takav osecaj-kad se deca sutiraju kao da ce da mi ispadnu,ali mi je dr rekao da je ok ako ne boli....sad ti obavezno pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage duple mame,interesuje me da li je neka od vas dobila inekciju za brzi razvoj pluca kod bebica!!!!!!ja sam je dobila u 28 nedelji,a pre toga nikad nisam cula za tako nesto,pa me interesuje da li su je vama dali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni do sad niko nije nista pominjao po tom pitanju, videcemo. Mada, to je definitivno super kad su blizanci u pitanju.

Millar zato sam vam to i rekla,raspitajte se kod vasih ginekologa o tome,jer kod blizanaca nikad ne znas kad mogu da se rode,a pluca su ipak najvaznija da budu zrela...sve ostalo sazri u prvih mesec dana zivota...recimo ako jetra nije zrela dete je malo zuto al se to sredi bez problema,ali ako pluca nisu zrela postoji sansa da dete ne napravi prvi udah samo,a onda je to problem...raspitajte se za inekciju!!!!!!!!nije nista,bocnu vas u guzu i inekcija nema nikakve nezeljene efekte!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage duplice!!!

Bila sam danas na uz i sve je ok. Bebice imaju 210gr i 220gr, i opet mi je dr rekla da su decaci. Kaze da se ne vide kontrakcije. Nije bilo nikoga posle mene pa sam i uzivala gledajuci ih. Pregledala me je i kaze da mi je grlic zatvoren i za sada mi ne treba serklaz :rolleyes: i eto sve je ok, sutra ulazim u peti mesec :rolleyes: !!! Rekla mi je da opet dodjem za 2 nedleje, tako da izgleda od sada idem na uz na dve nedelje. Pa bolje i tako nego redje pa da se nesto propusti a i ja sam paranoja pa mi je lakse da cesce cujem da je sve ok. U cetvrtak idem u DZ na uz i valjda ce mi sada dati uput za Front da ne moram da idem na oba mesta.

Sto se tice tih inekcija za sazrevanje pluca, ja ih prvi put nisam dobila anvodno sa 32 nedelje ni ne treba da se daju nego ranije, mada sam citala da su to kortikosteroidi i da to ne daju sem ako ne moraju. Mada cu ovoga puta pitati za to ali s enadam da mi nece ni trebati.

Millar nemoj nikako da dizes sina, i ja sam u toj dilemi svakodnevno, moji imaju 13kg ali ne posustajem i kada moram da ih presvucem ili nesto slicno uvek iz sedeceg vucem :blink: .

E i pocela sam da nosim pojas i bas mi je lakse!

:****** za sve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage duplice!!!

Bila sam danas na uz i sve je ok. Bebice imaju 210gr i 220gr, i opet mi je dr rekla da su decaci. Kaze da se ne vide kontrakcije. Nije bilo nikoga posle mene pa sam i uzivala gledajuci ih. Pregledala me je i kaze da mi je grlic zatvoren i za sada mi ne treba serklaz :rolleyes: i eto sve je ok, sutra ulazim u peti mesec :rolleyes: !!! Rekla mi je da opet dodjem za 2 nedleje, tako da izgleda od sada idem na uz na dve nedelje. Pa bolje i tako nego redje pa da se nesto propusti a i ja sam paranoja pa mi je lakse da cesce cujem da je sve ok. U cetvrtak idem u DZ na uz i valjda ce mi sada dati uput za Front da ne moram da idem na oba mesta.

Sto se tice tih inekcija za sazrevanje pluca, ja ih prvi put nisam dobila anvodno sa 32 nedelje ni ne treba da se daju nego ranije, mada sam citala da su to kortikosteroidi i da to ne daju sem ako ne moraju. Mada cu ovoga puta pitati za to ali s enadam da mi nece ni trebati.

Millar nemoj nikako da dizes sina, i ja sam u toj dilemi svakodnevno, moji imaju 13kg ali ne posustajem i kada moram da ih presvucem ili nesto slicno uvek iz sedeceg vucem :blink: .

E i pocela sam da nosim pojas i bas mi je lakse!

:****** za sve!!!

Pereca čestitam....4 DEČAKA...dakle nemam reči..... :rolleyes: svaka čast,samo napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Perecax4 sad mi je mnooooogo lakse nisam jedina mama 4 dece hahahahhaha

Za sve majkice koje nose blizance i treba da se porode moj savet je da se opuste i uzivaju u trudnoci!!! Redovni pregledi i relax... Ja sam do kraja trudnoce radila, vozila kola itd.. Zbog oticanja nogu sam isla na masaze koje su mi mnogo pomogle. Ugojila se svega 20kg a bebe bile teske 3.100 i 3.050...(prirodan porodjaj)

Injekciju za brzi razvoj pluca nismo dobili!!! Verovatno se ne daje svima, raspitajte se.

Pozdrav za sve i cuvajte se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, gdeeee ste?

Millar i Luna, vas dve ste vec daleko dogurale, javljajte kako ste? Millar 32 nedelje je ok ali ja ciljam na neku 35-tu. Ja sam prvi put stigla do pune 32 pa mogla sam i bolje da prodjem :unsure: .

Mna mama hvala!!! :rolleyes:

Rendzy danas je bas retko da neko ima 4 dece :blink: !!! Jel tebi to treca trudnoca bila blizanacka? Dokle si izgurala, vidim da su bebci bili bas veliki!!!!

Poooz za sve :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste??????????? Javite se!!!! Malo sam se zabrinula, dugo vas nema!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, evo mene pereca prsti su mi kao cevapi i ne mogu da kuckam cesto. Ja sam bila malo pod stresom ovih dana jer su mi pre 10 dana na 4d ultrazvuk rekli da mi je jedna beba mnogo mala i da pratim njen razvoj. Istina je da joj mere nisu dobro uzeli jer su zurili pa je ispalo da se beba smanjila :angry: . Juce je moj doktor gledao i kaze da jeste manja 300g od druge ali da lepo napreduje.

Meni je najbitnije da izguram jos min 6 nedelja da one budu zrele, uf jos malo.

Ja sam kao slonce, bole me noge i kolena ali ne smeta mi to toiko kao upala sinusa i umnjaka koji je sad nasao da me zeza. Vi kako ste drage, nema vas nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO MAME BLIZANACA OVAKO STOJE STVARI KOD MENE SAD CETE SE MALO IZNENADITI JA IMAM 26 GODINA IMAM TROJE DECE DVE DEVOJCICE I DECAKA I SAD SAM U 25 NEDELJI TRUDNOCE I NOSIM BLIZANCE DOKTOR MI JE REKAO DA SU DVE DEVOJCICE A HTELA SAM DA SU DECAK I DEVOJCICA NEMA VEZE NI NA JEDNOM PORODJAJU SE NISAM BOJALA NITI SAM IMALA TREMU PRE PORODJAJA SAD SE POMALO BRINEM HOCE LI SVE BITI U REDU. :huh: DALI CE BEBE BITI DOBRO A ZA MAME KOJE SE BRINU KAKO CE IZNETI BEBE IZ PORODILISTA NEK SAME ODABERU KAKO CE JA SAM KUPILA CIKOVA KOLICA ZA BLIZANCE I ZA POCETAK CU IH STAVITI DA ZAJEDNO SPAVAJU I GLEDATI DA IH U ISTO VREME HRANIM :) A VI KOJE STE PROSLE TAKAV PORODJAJ POMOZITE MENI HVALA VAM PUSA ZA SVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ines, dobro nam došla i svaka čast na tolikoj dečici... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO MAME BLIZANACA OVAKO STOJE STVARI KOD MENE SAD CETE SE MALO IZNENADITI JA IMAM 26 GODINA IMAM TROJE DECE DVE DEVOJCICE I DECAKA I SAD SAM U 25 NEDELJI TRUDNOCE I NOSIM BLIZANCE DOKTOR MI JE REKAO DA SU DVE DEVOJCICE A HTELA SAM DA SU DECAK I DEVOJCICA NEMA VEZE NI NA JEDNOM PORODJAJU SE NISAM BOJALA NITI SAM IMALA TREMU PRE PORODJAJA SAD SE POMALO BRINEM HOCE LI SVE BITI U REDU. :huh: DALI CE BEBE BITI DOBRO A ZA MAME KOJE SE BRINU KAKO CE IZNETI BEBE IZ PORODILISTA NEK SAME ODABERU KAKO CE JA SAM KUPILA CIKOVA KOLICA ZA BLIZANCE I ZA POCETAK CU IH STAVITI DA ZAJEDNO SPAVAJU I GLEDATI DA IH U ISTO VREME HRANIM :) A VI KOJE STE PROSLE TAKAV PORODJAJ POMOZITE MENI HVALA VAM PUSA ZA SVE

Dobrodošla! :)

Blago tebi koliko dece! Stvarno si srećnica!

Što se iznošenja iz porodilišta tiče, muž i ja smo kupili 2 korpice za iznošenje (plavu i roze) i tako ih izneli (on jedno, ja drugo dete). Posle toga u taxi i pravac kući. :)

Oduvek ih hranim zajedno i sve je ok.

Samo su malo u prvih mesec-dva imali grčiće, a posle je bilo sve ok. Sad malo zezaju (neće da spavaju noću), ali su generalno, jako fina deca. :)

Samo opušteno i sve će biti ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na dobrodoslici ima li ko problem sa vodom u nogama sta uraditi povodom toga :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na dobrodoslici ima li ko problem sa vodom u nogama sta uraditi povodom toga :huh:

Ja sam bila jako otečena u trudnoći. Meni su savetovali lekari: manje soli, manje slatkiša, dosta vode (ne gazirana voda, jer diže pritisak), šetnje, odmaranje, podizanje nogu (kad legneš stavi jastuk ispod nogu, ili kad sediš na kauču/fotelji, podigni noge...). To bi trebalo da ti pomogne.

Redovno kontroliši pritisak, krv i mokraću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna83 pocinjes da me zabrinjavas, javi nam se molim te kako si !

Evo me Millar, samo da se javim, sutra idem kod doktora da vidim bebice pa vam pisem. Danas sam bas imala uzasan dan, ubola sam se na zicu, puno krvarila i imam 24 sata da se dogovorim sa doktorima da li da primim inekciju protiv tetanusa. Mnogo se plasim, ima li neka slicno iskustvo?

Ines dobrodosla, svaka cast za decicu, predivno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Millar i Lunu svaka vam cast!!!! bebice velike i vi super gurate!!!

samo hrabro do kraja!!!

Milar jel ti dosla mama?? imas li kakvu pomoc!!!

Luna sta se desava sa zatezanjem u stomaku jel te popusta???

gde je Pereca,kako ide kod nje????

ljubim vas sve puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na dobrodoslici ima li ko problem sa vodom u nogama sta uraditi povodom toga :huh:

Ja sam vec pisala o toj mojoj neverovatnoj naduvenosti,zadnje mesece trudnoce mi je bilo leto,vrucina,a ja samo oticem i rastem kao kvasac!!! na kraju sam se u licu bila izdeformisala do neprepoznatljivosti :P

ali i to mi je proslo nekih 20dana posle porodjaja!!!

i ja sam kupila 2 nosiljke-roze i plavu i iz porodilista u kola pa kuci!!! moji su dugo spavali i bili preko dana u nosiljkama,pa su posle zajedno spavali u krevetcu,pa nam je krevetac od 3,5 meseca postao mali za oboje pa jedno sad spava u krevetcu,a drugo u ogradici!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vam se javim u bolnici sam vec nedelju dana i bicu tu najverovatnije do porodjaja. Prate bebice i mene, nema vecih problema. Drzite se, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame kazu da je 99 postosigurno da zene koje nose blizance poradjaju se ranije koliko je to istina i ti bolovi dole :o ja sam na ginipralu i bensedinu od 2mg a pritisak mi je 170 sa 60 ili 90 sa 40 koliko je to normalno a za bolove su mi rekli da je to normalno ali se ja nisam mogla pomeriti koliko me je bolelo imala sam osecaj da imam napone a ne bolove i sad moram da odmaram stalno ali sa mojom nervozom nema te sile koja ce me zadrzati duze od dva sata na krevetu :angry: znam da ce me koja od vas grditi :blink: ali ja nemogu sedeti a kamoli dugo lezati vec ako nemam sta da radim onda odem u setnju sa decom i dali imate bolove gore kod rebara jer ja nemogu da udahnem koliko zna da zaboli dali ja mozda previse histerisem sto se tice beba jer ovako nisam nikad bika nervozna do sacda pusa za sve mame :rolleyes::):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna drzi se, znam da ti bas i nije neko okruzenje ali tu ste najsigurniji, vec si lepo izgurala!!!

Ines ja ti ipak preporucujem da mirujes koliko god mozes, jer nisi ni svesna sta sve moze da vam se desi. Ja imam to iskustvo i ne bih da te plasim ali nikome ne bih pozellela ono kroz sta smo mi prosli. Probaj da nosis pojas, meni mnogo pomaze. A sto se tice pritiska, taj od 170 nije bas dobar, obavezno kazi svom dr za to, sve preko 150/90 nije dobro. A ovo za rebra zvuci poznato :blink: i mislim da je to normalno.

Millar pozzzzz!!!

Kod nas ima svasta novo. Imam trudnicki dijabetes pa sam na dijeti :angry: ali sta cu, iance sve ostalo je ok, grlic mi je super, nemam kontrakcije, svi nalazi su mi dobri sem secera a inace uopste ne jedem puno slatko. Mada mi sada u trudnoci bas nedostaje sladoled. Ici cu jednom u 4 nedelje u Front u dnevnu bolnicu i tamo sada rade kompletan pregled tako da sam posle toga mirna. Bebice su dobro i lepo napreduju i izgleda da su bata i SEKA!!!! To su mi do sada vec tri dr rekal na ovim poslednjim pregledima tako da ce izgleda ipak biti i jedna devojcica :rolleyes: . Ja sam se bas smirila posle ovih pregleda i cini mi se da cu ovoga puta proci bolje nego pre, cak mi se cini da s esad aosecam najbolje od pocetka trudnoce. A decaci su bolesni naizmenicno i jedva cekam da pocne lepo vreme da malo odahnem sa ovim virusima.

Puno poozzzz za sve duplice!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao duplice naše :wub: Baš volim da vas čitam...čuvajte se i da nam što pre dođu ti mali zvrndovi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, u kojoj nedelji se vidi da li je jedna ili su dve bebe? Je l' vec pri prvom UZ ili kasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, u kojoj nedelji se vidi da li je jedna ili su dve bebe? Je l' vec pri prvom UZ ili kasnije?

Moja koleginica je u 12 nedelji saznala da su blizanci :) ali njeni su jednojajčani...a ako su dvojajčani mislim da se vidi i ranije. Zavisi kad odeš na taj UZ. Od neke 7-8 nedelje se vidi srce kako radi +, pa ako su dva vidljiva :D onda ima dve bebe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene...deca bolesna i izgleda su napokon ozdravili pa se i ja oporavljam. Bila sam danas na uz i decak ima 620gr a devojcica 650gr i sve je ok. Dr ih je jedva izmerila koliko su bili nemirni. Na dijeti sam i prija mi samo mi nedostaje sladoled i malo smara kada stalno moras da jedes ali sve za bebice :rolleyes: . Za dve nedelje idem opet na dnevni profil pa cemo da vidimo kakva je situacija. Sve u svemu dobro se osecam, oko 20.04 se selimo pa cu verovatno biti u guzvi ali posle toga bas planiram da se smirim.

Millar bebic esu ti vec velike :rolleyes: i super sto je sve ok, vec si lepo izgurala, jos koja nedelja i uzivancija B) i akcija.

Luna i Ines javite se!!!!

A.N.A. ja sam prvi put saznala sa punih 10nedleja a sada sa 7+1 na prvom uz.

Ljubim vas i javljajte se!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.