Porodilište - Kragujevac

odgovora

Objavljeno

I mene zanima da li ima nekog ko se skoro porodio da napise spisak stvari koji je potreban i kakva su vam iskustva,zanima me posto je u porodilistu beby frendly program kako to funkcionise,da li je beba 24h sa vama ili je uzimaju da mozete da se okupate,odmorite...kada su dozvoljene posete,da li postoji mogucnost doplate za apartman...Nisam iz Kragujevca ali cu se tu poroditi pa imam dosta nedoumica 

Evo iskustva od pre 10 dana :) 

Beba je sa Vama 24h osim kada ih kupaju ili rade analize. Naravno da mozete zamoliti da beba ostane kod njih ako Vam je potreban odmor. Niko ne pravi problem. 

Od stvari sam koristila samo njihovu spavacicu i papuce ( mada i papuce mozete svoje jer vrlo cesto nema odgovarajuceg broja ili je to slucaj bio u periodu kada sam ja boravila i sobe bile prepune) .

U torbu sam spakovala lekarsku dokumentaciju,  licnu higijenu, vodu (mozete sokove), plazmu i grickalice, tetra pelene (imaju i u porodulistu), jednokratne pelene, punjac, knjigu (da,da .. ), pumpicu za izmlazanje. Generalno, sve to Vam treba tek 4 5 sati nakon porodjaja pa uvek moze neko da Vam donese.

Poseta nije bilo nikada (ni pre 4 godine) u mom periodu su bile zabranjene posete u celoj bolnici zbog epidemije gripa. Mogu doci do hodnika, cujete se telefonom i gledate 

Sto se apartmana tice, tu informaciju nemam.

Moje uskustvo je pozitivno .. ili sam ja imala puku srecu .. ali je pozitivno bilo i pre 4 godine .. 

Sve najbolje 

k a m i A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde neka se javi neko ko se skorije poradjao u Kg. Zanima me da li moze u porodiliste torba ili mora kesa? Imam nesto izmedju, tanja torba pa sam mislila u nju mada mi je velikih dimenzija. Ali svejedno treba sve spakovati.

A za salu kesica manja? Secam se da sam u tu kesu za salu spakovala mrezaste uloske, bocicu alkohola, toalet papir, vlazne maramice, labelo, malu plazmu, malu flasicu sa vodom, tik tak bombonice i telefon.

Ima li neko noviji spisak za Kg porodiliste da postavi. Imam neki ali nzm da li se nesto promenilo. 

 

Cao, 

Mozete nositi sta god zelite. Ja sam konkretno nosila ranac. Niko ne pravi pitanje u cemy drzite svoje stvari. Gledajte da Vam bude prakticno. 

Za salu Vam ne treba nista .. bukvalno nista. Spakujte sve sto ste naveli u torbu pa kada Vas prebace u sobu sa stvarima lako cete koristiti. 

Imate odgovor iznad sta sve mozete nositi .. da ne ponavljam ;) 

srecnooo

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidolina hvala puno na odgovorima,posle koliko su te pustili kuci? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko gde Dr Mirjana Varjačić radi privatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je porodio Moma Djordjevic.... sve one price koje sam cula o njemu i pribojavala se istih, pale su u vodu. Pregled osetila nisam, iako su mnoge zene posle njegovog pregleda plakale jer ih je bolelo. Porodio me je carskim rezom i rana me uopste bolela nije ( pretpostavljam da mi je dao nesto za bolove). Tako da ako bih se opet poradjala trazila bih samo njega. 

Sto se tice ostalih lekara ... hmmm od ovih na glasu npr. Sorak, Varjacic, Zivanovic, ne bih imala reci hvale. Kod Sorak sam isla privatno a ni jednom me nije ni obisla niti pokazala interesovanje dok sam bila na ginekologiji..

I pozeljno je izbeci dr.Zaric, kazu da je uzasna na pregledu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Uskoro ulazim u deveti i trebalo bi da se porodim u Kg-u. Prva mi je trudnoća i vodila sam je u Stanovu, kod dr. Dane. Otišla par puta privatno kod Slavice Vezmar jer sam kod nje išla i pre trudnoće. Sada me svi pitaju znam li ko će da me porodi, čak i doktorka u Stanovu. Prosto nisam znala da se to podrazumeva. Po meni je to izgledalo odeš u porodilište kad krene porođaj i ko se zatekne taj te porodi. Je l' kasno sad da tražim nekoga i kako se to uopšte radi? Ne znam koliko je Kragujevčanki aktivno, ali baš bi volela da dobijem neki odgovor. Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam aktivna. 

Triput sam se porađala u kragujevačkom porodilištu. Kod mene nije bilo dogovorenih porođaja. Iako sam poslednji put ležala 15dana pre porođaja na trećem spratu patologije trudnoće. Kod Marije Šorak sam vodila privatno trudnoću. Za mene nije bila opcija ugovaranja porođaja, iako mi je trudnoća bila komplikovana i bila sam na Fraksiparinu. Nisam za nasilno pokretanje porođaja. Sem ako ne postoje jasne indikacije za to. Moj ti je savet da ne ugovaraš ništa ni sa kim.

Što se tiče ovih naučno-fantastičnih priča kako je nekom Moma bio dobar, žao mi je ali teško mi je da poverujem u to. Imam svedočanstvo o njegovoj "nežnosti" iz prve ruke. Mojoj mami je radio biopsiju. Čovek je sadista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, k a m. Valjda bude sve ok. Kad ste sve vi mogle i pregurale to, bilo dobro, bilo loše, valjda ću i ja. Pozdrav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leia,pridruži se ćaskanju u temama. 

I da si privatno vodila trudnoću kod nekog dr koji radi u bolnici isto bi bilo. Oni ne mogu da dođu ako tebi spontano krene porođaj. Jedino da ti ga izazivaju, a zašto bi. Mene je dr Šorak trebalo da pogleda dan pred moj porođaj, jer sam bila njen pacijent privatno i po njenom nalogu legla 2ned pre porođaja na odeljenje ali je zaboravila tog dana na mene. A ja nisam htela da idem i da joj se javljam iako sam znala da je tog dana i cele noći bila dežurna. Mislila sam ako bude tako trebalo da bude porodice me ona. Prošao je dan i noć i ja sam tek sutradan dobila bolove i te večeri se porodila. Sve je bilo u redu, iako je porodilište bilo puno, te noći je bilo 7,8 porođaja.. Bila je dr Tanja Kastatović dole, mene je dr Neda spustila i ona me je porodila. Babica Beba, a još par babica je bilo tamo. Čak je u jednom trenutku i Saša Živanović sišao zbog jedne koja nije sarađivala, da pomogne. Sve su raščistili za kratko vreme, hoću ti reći da su uigrani savršeno. Posebno Kastratovićka, žena od akcije, zato su porođaji izgledali "filmski". Ona je sada tamo načelnica i niko od dr sa sprata ne može ni da dođe ako nije po rasporedu dežuran jer ona ne dozvoljava. Jedna je preko veze dovela anesteziologa za epidural i nije uspela da ga uvede. Nemoj ništa da forsiraš na silu, kako bude najbolje bilo za tebe tako će da se desi, i sve će biti u redu, veruj. Imaj poverenja u svoju bebu i u sebe, misli pozitivno i javi nam se da čujemo kako si prošla. Srećno! 

Leia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja sam aktivna. 

Triput sam se porađala u kragujevačkom porodilištu. Kod mene nije bilo dogovorenih porođaja. Iako sam poslednji put ležala 15dana pre porođaja na trećem spratu patologije trudnoće. Kod Marije Šorak sam vodila privatno trudnoću. Za mene nije bila opcija ugovaranja porođaja, iako mi je trudnoća bila komplikovana i bila sam na Fraksiparinu. Nisam za nasilno pokretanje porođaja. Sem ako ne postoje jasne indikacije za to. Moj ti je savet da ne ugovaraš ništa ni sa kim.

Što se tiče ovih naučno-fantastičnih priča kako je nekom Moma bio dobar, žao mi je ali teško mi je da poverujem u to. Imam svedočanstvo o njegovoj "nežnosti" iz prve ruke. Mojoj mami je radio biopsiju. Čovek je sadista.

Moje licno iskustvo sa Momom je bilo dobro i nikakvu zamerku nemam, bice da sam imala srece... Druge zenice nazalost nisu dobro prosle i sve su se zalile da je izuzetno grub pri pregledu do te mere da prokrvare. 

Leia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo devojke :) Zelim da napisem ovde svoje i ne tako pozitivno iskustvo.Dobila sam lazne kontrakcije noc pre porodjaja,ujutru u 10 sam otisla,javila se na ginekologiji.Odmah me posalju u porodiliste na pregled.Pregledao me je dr Momcilo Djordjevic.Pregled je boleo kao sam djavo,s' tim da me je raskrvario.Kaze 'Nisi otvorena,lazne kontrakcije ides na ginekologiju'.Smestise one mene,totalno neljubazne i bezobrazne.Uvece,dobijem ja katastrofalne bolove.Oko 01:15.U 3h sam pozvala sestru,ona mi je rekla da ce da me pregleda dr Babic.Inace divno stvorenje.Rekao mi je da kada osetim bolove na 7 minuta da zovem.U 9h,spustise oni mene u salu,otvorena 2,5 prste.Porodjaj vodi dr Momcilo kasapin.U PRAVOM SMISLU KASAPIN!Porodjaj je trajao 2h,kada sam rodila decaka.Niti sam bila postavljena na CTG,niti infuzija protiv bolova,ama apsolutno nista.Babice su dosle bukvalno kada je krenuo porodjaj i jedanput su me samo obisle.Noge sam drzala sama u toku porodjaja,uhvatila sam babicu za ruku ona mi je drsko rekla 'Ima da me probusis pusti me'.O usivanju necu ni da govorim.Posle pola sata me je usivao.Da Momcilu suprug nije dao novac,sam Bog zna tek kako bi prosla.Sve u svemu,doktor Momcilo,babice,sestre,sve je katastrofakno!Zao mi je sto je ovako u KBC Kragujevac.Zalost za mame kojima je to najlepsi trenutak u zivotu  i treba da prolaze uzasno! 

Izmenjeno od strane Dzuskee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.