Porodilište - Kragujevac

odgovora

Objavljeno

Preporuka za dr drzavno i za privatno. Iskustva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najiskrenije receno nikog ne preporucujem. Svi su oni korektni privatno ali dogovor 100% siguran prakticno ni sa kim ne mozes da napravis. Mnogi obecavaju da ce sigurno biti na porodjaju, uzimaju privatno pare a kad do porodjaja dodje cesto se desi da se ne pojave iz ovih ili onih razloga. 

Ono sto mogu da ti preporucim jeste da izbegavas Mariju Sorak - zenu ne poznajem ali poznajem dve trudnice kojima je privatno obecavala da ce biti sigyrno na porodjaju, cak jednu ostavila da joj uvece izazovu porodjaj na ginekologiji da bi je ona ujutru porodila (lezala devojka pored mene na ginekologiji) i nije se pojavila ni to jutro ni ceo dan, na telefon se nije javila, porodio je na kraju famozni Moca carskim rezom posle vise od 36 sati. I ta druga je slicno prosla. Mozda je dobar lekar, ne znam, ali aa dogovor 0.

Od Moce bezi u sirokom luku pa makar se sama poradjala! To je horor sta zene pricaju da im je radio.

Za Nesu sam sam cula da odbija da radi sa epiduralom bezuslovno.

Protrka je fin i pazljiv, ja sam kod njega isla privatno, ali on puno obecava a posle kad dodje do dogovora onda kao pa nisam ja to tako rekao i slicno. Carski rez odbija maltene po cenu zivota. Od drugih porodilja nisam cula bas neke pozitivne price o njemu mada ni neke posebno lose. Ako se privatno dogovorite za epidural verovatno ces ga i i dobiti ali to pod uslovom da pristajes da ti izazove porodjaj da bi se desio u njegovoj smeni.

Ostaju ti Janko, Zivanovic, Sashka i Mira Varjacic. Janko i Zivanovic su izuzetni i kao strucnjaci i kao ljudi ali pola grada hice kod njih da se poradja tako da je tesko doci do njih kad do porodjaja dodje, sem ako nisi srecara pa da uspes da te i vodi privatno neko od nnjih dvojice i da te porodi.

Sashka me je na kraju porodila carskim rezom koji je besprekorno uradila. Kazu da je inace jako detaljna i i pedantna u poslu ali isto tako i da ume da bude arogantna i gruba...ja nemam takvo iskustvo ali opet nije mi bio prirodni porodjaj pa ne mogu da tvrdim.

Za druge doktore ne znam. Ima Ieka Marinela koja nas je pregledala pred otpust. Bila je vrlo neprijatna.

Babice su divne zene. Ne znam koja je bila bolja od koje. Imaju mozda dve tri onako malo nadrndane, sve ostale su sjajne zene.

Ako ces se prirodno poradjati, moj najiskreniji savet je da juris babicu a ne ne doktora.

Eto, udavih te ali zelela sam da ti prenesem sve sto sam cula i iskusila. Da se opet poradjam i da moram prirodno ja pametna nisam kod koga bih isla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene pak, sve suprotno od ovoga sto pise Kata034.

I ja sam se porodila u novembru, onda kad je bilo najhladnije. E sad, zamisli dva dana bez tople vode i grejanja?!?! Imalo je samo ujutru, a ti treba da se, da izvines, peres svaki cas. 

Higijena, s obzirom da je samo jedna higijenicarka zaduzena za dva odeljenja, je ok. 

Sto se tice babica, super su sve, ali isto vazi i za pedijatrijske sestre. Nastup im je malo arogantniji, ali ih donekle i razumem, jer je sklop zena neverovatan, a samim tim i pitanja koja postavljaju. Ali meni da nije bilo njih, ja bih poludela. Osam dana sam bila u bolnici, beba nije htela da sisa tj.nije mogla da izvuce bradavicu, svaka smena se lomila da mi pomogne da je nahranim svaki put. Stvarno nemam zamerku. 

Sto se tice dr, porodio me je dr Djorjdevic, jer je beba pozurila da izadje pre nego sto je moj dr dosao na smenu. I ma sta o njemu pricali, deci porodilja koje on porodi, ne fali nista. Hvala Bogu! U moru hipertonije i hipotonije, hiperehogenosti itd.uzrokovanih porodjajem, njegova grubost prema porodilji je zanemarljiva. 

Ako te zanima jos nesto, kazi.

I srecno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, ne znam koji deo novembra si zakacila, mi smo imale toplu vodu i pakleno jako grejanje 24h.

Drago mi je da si imala pozitivno iskustvo sa doticnim doktorom mnoge zene koje je osakatio secenjem nazalost nisu tako prosle. Dok sam lezala na operacionom stolu pre ukljucivanja anestezije, cujem zenu koja urla iz glasa, Molim vas doktorka usijte me vi sto me on usiva...onda ulazi sestra u salu i smeje se kaze, ona jadnica nikako da se izvuce iz Mocinih kandzi ha ha ha sve doziva Miru da je spasi, ja se mislim ne bi se tako smejala da si ti na njenom mestu sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kraj novembra. 

Sto se tice secenja, jeste me iskasapio, ali me je vise upropastila neka koja me je usivala, dole sa klinike ili kako vec oni to zovu. Kad sam posle 25 dana otisla privatno kod Mijatovica kod koga idem inace, covek mi je vadio konce i krstio se kako je usiveno, a pritom se rana otvorila. Konaca koliko hoces, a efekta nikakvog. 

Slazem se sa tobom oko izbora i dogovora sa dr. Ja sam u dogovoru sa Jankom prihvatila da mi se namaze gel prethodnog dana, kako b i me on porodio sutradan u svojoj smeni. Ali sam se porodila sat vremena pre njegovog dolaska.

Savet devojci, idi kod Zivanovica ili kod Janka, da bi, ukoliko zapadnes u ruke Moci ili Protrki (on mi je mazao gel i neverovatno je grub!)imao ko da ga pozove i kaze da si njegov pacijent. 

Ne znam da li bih smela to da pisem, sve se zavrsava sa 50€ za dr.i 20€ za babicu, pa ko god da padne. 

Ja tako prodjoh solidno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene zaista na iscrpnim odgovorima. Nisam trudna, ne razmisljam sada o porodjaju, treba mi pouzdan i dobar lekar za vodjenje trudnoce. Imam iza sebe dva porodjaja, tako da znam kako izgleda porodiliste jos pre renoviranja. Kad preziveh tada  prezivecu ponovo. Idem kod Ljilje M. u centralni dispanzer i nije se lepo ponela prema meni u poslednjoj trudnoci (izgubila sam bebu u 20. nedelji), nervira me njen stav, ponasanje isl. ali s druge strane joj verujem kao lekaru. Baka, mama i ja smo njeni pacijenti ko zna koliko godina. Tu osecam neku sigurnost, ona sama gleda citologiju i tu joj verujem, ima uz za razliku od drugih ambulanti isl. Naravno isla bih pored toga i privatno na ultrazvukove, pa mi treba i preporuka za privatnog dr. Ali moram i drzavno, jer treba da mi neko pise upute isl.. primacu frasiparin, morace da me prate endokrinolog, hematolog (tu vec imam dobre dr).. Imam predlog drugarice koja je ginekolog da mi ona vodi trudnocu, ali ona radi u Lapovu u  domu zdravlja. Dakle pored toga sto mi je daleko, treba mi ginekolog i posle porodjaja, ako me razumete. A kod nje ne mogu npr papa, pa mi je i to malo, ne volim kad negde nemam kompletnu uslugu.

Prvi put mi je na porodjaju bio dr Zunic, predobar ali neiskusan nazalost, pa mi je porodjaj trajao i trajao jer nije znao da se bebi zaglavila ruka. Zaricka spasila stvar. Babica Tanja, predivno jedno stvorenje. Drugi put me "poradjala" Ugrinovicka, zena je stajala na 2m od mene i pustila me je sama da se porodjam. Primom sam dobila rascep grlica jer sam dobila napone a nisam bila otvorena kako treba. Uzas od zene. Nikolov junior mi pomogao. Treci put, Nesa Struja mi radio intervenciju, Marija Sorak bila na otpustu. Toliko sam u dolemi, za svakog, ali bukvalno svakog dr sam  cula i dobre i lose komentare.

Da li znate nekoga da se leci u Stanovu? Tamo rade dr Dana i dr Dubravka? I nekoga ko se leci kod Jelene Davinic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se potpuno sa Blacky. Mozda cak pre Zivanovic nego Janko. Cini mi se da je kod njega za nijansu manja guzva nego kod Janka a odlican je lekar, samo reci hvale sam za njega cula. I to je tacno sto kaze da treba izabrati lekara koji ima dovoljno veliki autoritet tamo da cak iako nije tu na porodjaju moze da pozove kolegu i i kaze mu da obrati paznju na tebe a da ovaj to stvarno i ispostuje.

Sto se drzavnih DZ lekara tice stvarno nemam nikakvog iskustva. Meni se karton vodio na Aerodromu ali to samo reda radi da bih imala nekog za pisanje doznaka. Cula sam od vise zena za nekog dr.Maracica/Maricica u Zastavinoj ambulanti, bas ga hvale i sto se tice strucnosti i odnosa prema zenama. Vidi raspitaj se malo za njega.

Zao mi je sto si tako prosla na drugom porodjaju. Doticna mi je jedno jutro bila u viziti doslo mi bilo da je sutnem koliko sam sam se iznervirala. Ne ume ni dobar dan da kaze, nabila nos u one papire prica nesto sama sebi u bradu, dno dna kakvo ponasanje.

@Blackythesheep to kako ovde kasape zene je horor film. Drugarica se skoro porodila u Frontu i pita pre usivanja onako bojazljivo da li ce dobiti anesteziju, na sta su se lekar i babica nasmejali i rekli Pa naravno, nije ovo Kragujevac. 

Ti si imala neopisivu srecu sa Mocom. Zena koja je primljena kad i ja na ginekologiju, porodila se dva dana posle mene carskim rezom kod Moce. Temperatura preko 40 hitno za BG - sepsa. Moze svakom da se desi, i pacijenti su neki sami po sebi laksi ili tezi za rad ali njemu se bas bas desava. 

Sto se Protrke tice nisam ni ja za njega. Kazem ti prema meni je bio ok tih 2-3 pregleda koliko sam otisla ali nisam imala poverenja da ce to sve proci onako kako se dogovorimo. 

Generalno, celo to odeljenje bi trebalo ocistiti, ne znam da li bi 5 lekara ostalo da valjaju. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja bas Zivanovica obilazim u sirokom luku. Mojoj drugarici je vodio dve trudnoce. Nije hteo da dodje ni na jedan porodjaj, jednostavno se nije  javljao na telefon kada ga je zvala. Ne bi to bilo toliko strasno da nije nadrljala na prvom porodjaju. Dobila gel i odmah bolovi na 2 min i tako dva dana. A nista se ne otvara..I svi se skupili oko nje, a ona vise van sebe, halucinira, prica nepovezano. I tako su je na kraju ipak prirodno porodili. Njega nigde ni od korova. Medjutim ona je opet u drugoj trudnoci isla kod njega jer mu veruje sto se dijagnostike tice. On je veliki protivnik amniocenteze, rekao joj je da on ne bih nikada svoju cerku  poslao na amnio. Samo dobar ultrazvuk, to je njegova deviza. A ona je bila u godinama, blizu 40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidis, zato i kazem niko nije za preporuku jer na kraju vecina ispali a ovi sto ne ispaljuju nisu toliko iskusni pa ne znas sta ti gore dodje.

Ja sam u jednom momentu razmisljala kod kuce da se porodim. Ako cu vec da se se raspadam od od bolova bolje da to bude negde gde niko nece da me maltretira i gde mogu normalno da ustanem kad hocu, pijem vodu i sl. Ali na kraju svima nama bude frka pa aj u bolnicu.

Tu tvoju prijateljicu su bespotrebno maltertirali...sto gel uopste?! Sta je problem da beba sama odluci kad ce napolje. Ja nisam cula da se neka zena pohvalila tim gelom sem da je vec krenulo otvaranje pa gel pomogao. Najcesce samo namuce zene i pri tom su grubi i bahati. 

Sto se amnio tice...to je vec stvar licne odluke i poverenja u lekara, prirodu, genetiku...ja je licno ne bih radila. Prenatalni testovi jesu jos uvek jako skupi ali nadam se da ce se i to u buducnosti promeniti. To je prava stvar - nema greske, nema rizika po plod, nije bolno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi iskreno to bitno da me ne ispali na porodjaju, ne ocekujem to, meni je bitnije da mi neko dobro vodi trudnocu i da sve bude u redu. Ja se uvek poradjam dosta pre termina, tako da u mom slucaju ne bi bilo moguce planirati porodjaj, da da dr bude tu, zato to i ne razmatram. Prvi put 11 dana pre, drugi put 17 dana pre. Kad krene onda je to to, ko radi radi.. pa sta mi Bog da. Previse je da ocekujem da ce da dolazi samo zbog mene, ako tog dana ne radi. 

Kod kuce sam i ja htela drugi put ali nisam se usudila. Sad vec ne bih ni mogla, zbog protokola oko fragmina. 

Gel su joj stavili je jer pregurala termin. I meni su ga sad stavili kada sma imala pobacaj, pa da izazovu porodjaj. Odvratan je, jedva sam se vratila  u sobu od bolova, odmah bolovi na 2 min, ali neprirodni, kao pod indukcijom, nema veze sa pravim porodjajnim bolovima. Posto se kroz 13 sati nista nije desilo, onda jos jedan. :( Bilo, ne ponovilo se. 

Sutra idem kod ginekologa. Cak ne mogu ni da se psihicki spremim. Ne ide mi se nikako.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno :(

Drzim pesnice da ovog puta sve dobro prodje.

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sta ces, ziv covek svasta prezivi. 

Juce sam isla kod ginekologa. Uzela mi papa, iako sam joj napomenula da imam pojacan sekret I da lecim kandidijazu. Kao ajde sad papa pa ako bude los ( sto je vrlo verovatno) radicemo briseve. Sve naopako. Za ulztravuk dojke kad budem dolazila po rezultat. Pricale ponovo I o pobacaju I svemu, mojim rezultatima.. mogu reci da se bas zainteresovala I posvetila mi se. Sta da kazem, donekle je I u pravu jer ipak dve trudnoce zdrave, prave I onda se ovo desi. Porazavajuce I za mene I za nju. Moze biti svasta u pitanju, a mozda I nista...mozda jednostavno nesto nije od pocetka proilikom zaceca bilo ok. Ima I toga. Uglavnom me pitala da li ste odustali, ja rekoh Ne! :) Na sta smo se obe nasmejale. Najsmesnije od svega sto me je pitala jos I a sta imate kod kuce, ja rekoh dve devojcice. :D Nista nije komentarisala, a garant misli da mi je muz neki manijak koji me tera da radjam jer hoce musko. hahahahaha A kod nas bas sve suprotno. 

Juce sam imala jednu situaciju u cekaonici, dok sam cekala za pregled. Nekako mi je sve vise odluka na Dr Marija Sorak...

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, imam jedno pitanje, zanima me da li neka od vas ima iskustva sa doktorkom Varjacic?  Kakva je kao strucnjak, kao osoba, itd... Hvala u napred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je nrko imao iskustvo na porodjaju sa dr Tatjanom Kastratovic? Mene je poradjala i bila je uzasna, pa bih htela da cujem i druga iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam iskustva sa porodjaja sa tom doktorkom. Jedino kada su me posle pobacaja slali na reviziju, dr Neda me je gledala na UZ i onda je zvala Kastratovicku da dodje da pogleda i ona. To je jedini put i da sam je videla. Zasto, kakvo je tvoje iskustvo sa porodjaja? Sta se uopste desava u GAK kragujevac? Ako da Bog za mesec dana bi trebalo da budem tamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, imam jedno pitanje, zanima me da li neka od vas ima iskustva sa doktorkom Varjacic?  Kakva je kao strucnjak, kao osoba, itd... Hvala u napred :)

Mimi,drugarica trenutno vodi trudnocu kod nje i zadovoljna je. Krenula je privatno ali je ona posle za svasta terala da dolazi u klinicki da tamo odradi. Sve analize, briseve, cak i ogtt.. kaze samo joj je do sada 3uz platila, a koliko je puta gledala. Tako da sam cula eto bas juce to pozitivno iskustvo. S druge strane od jedne prijateljice koja je ginekolog sam cula da oni tamo jedni drugima strasno namestaju i za nju pricu u tom kontekstu. Sto nije nesto neobicno, medju dr uvek vlada sujeta i rivalstvo. 

Mimi96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde neka se javi neko ko se skorije poradjao u Kg. Zanima me da li moze u porodiliste torba ili mora kesa? Imam nesto izmedju, tanja torba pa sam mislila u nju mada mi je velikih dimenzija. Ali svejedno treba sve spakovati.

A za salu kesica manja? Secam se da sam u tu kesu za salu spakovala mrezaste uloske, bocicu alkohola, toalet papir, vlazne maramice, labelo, malu plazmu, malu flasicu sa vodom, tik tak bombonice i telefon.

Ima li neko noviji spisak za Kg porodiliste da postavi. Imam neki ali nzm da li se nesto promenilo. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima da li ima nekog ko se skoro porodio da napise spisak stvari koji je potreban i kakva su vam iskustva,zanima me posto je u porodilistu beby frendly program kako to funkcionise,da li je beba 24h sa vama ili je uzimaju da mozete da se okupate,odmorite...kada su dozvoljene posete,da li postoji mogucnost doplate za apartman...Nisam iz Kragujevca ali cu se tu poroditi pa imam dosta nedoumica 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga A,

Ako mozes da se ne poradjas ovde ti nemoj. Apartman u KGu ne postoji. Znaci ne da ga je tesko dobiti nego bukvalno ne postoji. Posete nisu dozvoljene. Nije dozvoljen ni izlazak porodilji. Mozete da se gledate kroz staklena vrata...beba je sa tobom sve vreme, mozes da ih zamolis da je uzmu ako ti treba odmor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga A,

Ako mozes da se ne poradjas ovde ti nemoj. Apartman u KGu ne postoji. Znaci ne da ga je tesko dobiti nego bukvalno ne postoji. Posete nisu dozvoljene. Nije dozvoljen ni izlazak porodilji. Mozete da se gledate kroz staklena vrata...beba je sa tobom sve vreme, mozes da ih zamolis da je uzmu ako ti treba odmor.

Hvala puno na odgovoru,uglavnom niko nista lepo da kaze za porodiliste u kg stvarno su uzas izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto ne postoji poseta je jedina pametna stvar koju su mogli da smisle. Ne znam zasto vam to smeta. Sta ce vam poseta u porodilistu? Da vam sveze porodjenoj dok krvarite ulaze i zadrzavaju se u sobi, u kojoj je i beba. Ionako se ostaje 48h i manje ako je sve ok. 

Vidolina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se za posetu u sobama, nije ok jer u sobi ima vise zena, sve bi u isto vreme imale posetu...nije prijatno ali zasto ne dozvoliti izlazak zenama. Drugarica se porodila u Visegradskoj, mogla je van porodilista kad god je htela.

Uzmi u obzir da se za carski lezi 7 dana, znaci poluuuuudis unutra kao u zatvoru.

Za apartmane ne znam da li nema mesta ili dobre volje zaposlenih. Ocevi ne mogu da prisustvuju porodjaju...totalna izolacija kada udjes tamo. Meni to nije normalno uzimajuci u obzir praksu svih evropskih zemalja a koje nisu Albanija i sl.

Vidolina i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da, izolacija je prava rec. Ja se dobro secam da sam se nesigurno osecala kada sam prvi put isla na porodjaj. Udjes unutra, mahnes im, zatvore se za tobom staklena vrata i neka ti je Bog u pomoci. Moras biti jaka i hrabra. Sama si i prepustena sebi, da verujes svojoj bebi i sebi i da se molis da bude sve ok. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka zena je razlicite i svakoj nesto drugacije prija.Razumem za zene koje se poradjaju drugi,treci put pa znaju kroz sta se prolazi ovako prvi put si u soku ne znas sta te snaslo plus si u izolaciji...isto nekim zenama vise odgovara da je sa vise njih u sobi neke bi da budu same pa traze apartman itd 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, imam jedno pitanje, zanima me da li neka od vas ima iskustva sa doktorkom Varjacic?  Kakva je kao strucnjak, kao osoba, itd... Hvala u napred :)

Meni je dr Mira vodila obe trudnoce. Ulila mi je beskrajno poverenje da je sa bebom sve kako treba, sto mi je generalno bilo i najbitnije.  Zaista je njena smirenost i detaljnost uticala da ne brinem nioko cega. Prvi put sam se porodila sat vremena pre njene smene, a drugi put (pre 3 dana) je ona bila na porodjaju. Nije se pomakla od mene .. bodrila me .. smirena .. nasmejana .. ne znam sta bih rekla, zaista je njeno prisustvo i u trudnoci i na porodjaju olaksavajuca okolnost u mom slucaju bila. 

Prvi put me je porodila dr Saska, malo je gruba na recima ali sam zaista lepo prosla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.