Porodilište - Kragujevac

odgovora

Objavljeno

Drage moje,ja sam se vratila iz porodilista pre 3 dana.Sa Strahinjom u narucju :lol: Porodiliste je upravo onako kako sam i ocekivala:puno bubasvaba :P Pa i pored svega toga,radost koju sam osetila sa Strahinjom pored sebe,nisam dala da mi te bubetine odnesu i zasene.Sada smo kuci i uzivamo,Strahinja,njegov bratic Danijel,tata i ja. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, čestitam ti i želim sve najbolje!

Pitam se samo da li i u drugim poroilištima po Srbiji ima buba?????

Mame javit enam, da nam bude lakše! Ako nema, onda smo stvarno najgori! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Forum nije dobro radio, tako da evo ponavljam poruku.

Ja sam imala jako loše iskustvo sa porođaja što se tiče lekara i sestara. Pocepala sam se- ka čmaru i grlić materice mi je pukao, plus me je sekao. Lekar je zaspao i ja sam počela sama da se porađam, naravno, nije bilo sestara, da me upozore da se "uzdržim" od onih prvih napona da se ne bih pocepala...

Nakon porođaja su mi stavljali kateter i klistirali me i to prvi put opravdano, a drugi put, bezveze- lekar koji je bio u viziti nije čuo Dr Momu da ja treba da idem kući, pa je naredio da mi rade UZ (što mi je lekar već prethodno radio) Tako da kad je trebalo da me puste, bešika mi je bila ogromna zbog UZ pregleda i opet su mi stavili kateter.... Tako da umesto 3 dana, ja sam se zadržala 10 dana i šiznula sam. Evo linka gde možete videti BUBEEEEE NA GINEKOLOGIJI I U PORODILIŠTU!!! UŽAS!

http://www.kragujevaconline.rs/moj-grad/tu...na-ginokologiji

Porađao me je Moča- Dr Moma Đorđević... One koje su čule o njemu, znaće o čemu pričam. Zbog njega sam u stvari i otvorila ovu temu. Da vidim ko je još i kakva iskustva imao sa njim.

spy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Forum nije dobro radio, tako da evo ponavljam poruku.

Ja sam imala jako loše iskustvo sa porođaja što se tiče lekara i sestara. Pocepala sam se- ka čmaru i grlić materice mi je pukao, plus me je sekao. Lekar je zaspao i ja sam počela sama da se porađam, naravno, nije bilo sestara, da me upozore da se "uzdržim" od onih prvih napona da se ne bih pocepala...

Nakon porođaja su mi stavljali kateter i klistirali me i to prvi put opravdano, a drugi put, bezveze- lekar koji je bio u viziti nije čuo Dr Momu da ja treba da idem kući, pa je naredio da mi rade UZ (što mi je lekar već prethodno radio) Tako da kad je trebalo da me puste, bešika mi je bila ogromna zbog UZ pregleda i opet su mi stavili kateter.... Tako da umesto 3 dana, ja sam se zadržala 10 dana i šiznula sam. Evo linka gde možete videti BUBEEEEE NA GINEKOLOGIJI I U PORODILIŠTU!!! UŽAS!

http://www.kragujevaconline.rs/moj-grad/tu...na-ginokologiji

Porađao me je Moča- Dr Moma Đorđević... One koje su čule o njemu, znaće o čemu pričam. Zbog njega sam u stvari i otvorila ovu temu. Da vidim ko je još i kakva iskustva imao sa njim.

Srecom, nije me on porodjao, ali smo, nazalost, imali bliske susrete, i to bez ikakve potrebe, valjda coveku bilo dosadno, pa 'ajde malo da maltretiram ove porodilje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo porodiliste treba do daljneg zatvoriti, dok ne uniste sve bube i ne zaposle normalnije babice i sestre. Svaka cast izuzecima, radovala sam se kada par njih dolazi u smenu, jer su zaista divne i pazljive, bukvalno vrate osmeh na lice bez obzira na probleme koje imas. A ostale su bruka za zdravstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo porodiliste treba do daljneg zatvoriti, dok ne uniste sve bube i ne zaposle normalnije babice i sestre. Svaka cast izuzecima, radovala sam se kada par njih dolazi u smenu, jer su zaista divne i pazljive, bukvalno vrate osmeh na lice bez obzira na probleme koje imas. A ostale su bruka za zdravstvo.

Uhhhhhh slazem se!!!I ja imam katastrofa utiske o nasem porodilistu,i osoblju.Naravno svaka cast izuzecima,najbolje su se ponasale babice Miljana i Sandra,ne znam da li su vam poznate.A ostalo katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra je dobra, mada su meni ok. i Ivana - to je ona što izgleda kao da ima 16 godina a ima 30! I ona plava sa kovrdžavom kosom, mnogo je slatka, i Tamara, glavna sestra i Sonja, ona je strarija i iskusnija.Ima ih dobrih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra je dobra, mada su meni ok. i Ivana - to je ona što izgleda kao da ima 16 godina a ima 30! I ona plava sa kovrdžavom kosom, mnogo je slatka, i Tamara, glavna sestra i Sonja, ona je strarija i iskusnija.Ima ih dobrih

Meni je Sonja bila na porodjaju, i jos jedna ali nisam zapamtila ime. Njih dve su primer kakve babice trebaju biti. Ima ih zaista dobrih, ali su bas u manjini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako.. Moja prva beba i jedina za sada ugledala je svetlost dana baš u ovom porodilištu pre dva meseca :)

Primljena sam oko 2 ujutru otvorena 1 prst. Kontrakcije strašne, česte i boolnee! U pola 3 prikačena na CTG, i od sestre dobila komentar: "U, al su ti jake kontrakcije, nisam znala da će odmah tako da bude, nećeš ti bar do podne." Sat u sali ne radi, ja vrištim a doktor Moča spava :| Negde oko 5h (valjda), otvorena 3 prsta. Moča dolazi oko 7:15 i viče: "Ajde da porodimo ovu ženu!" A ja, zemlja-vazduh, da je potrajalo još malo, ne bih izdržala! Uključio mi indukciju, dao Buscopan protiv bolova i u 7:30 ja rodih iz drugog napona mog Andjela malog! Sečena sam, dobila anesteziju, dr. Aca (koji je na specijalizaciji) me je ušivao, alal mu vera! Istog dana sam mogla bez problema da se popnem na one previsoke krevete :) Ped. sestrama i babicama svaka čast, sjajne su! Nisam imala vezu, čak sam ih sve videla prvi put u životu! Za Moču sam sve i svašta čula, ali zaista sam prošla odlično, Hvala Bogu Dragom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ovako.. Moja prva beba i jedina za sada ugledala je svetlost dana baš u ovom porodilištu pre dva meseca :)

Primljena sam oko 2 ujutru otvorena 1 prst. Kontrakcije strašne, česte i boolnee! U pola 3 prikačena na CTG, i od sestre dobila komentar: "U, al su ti jake kontrakcije, nisam znala da će odmah tako da bude, nećeš ti bar do podne." Sat u sali ne radi, ja vrištim a doktor Moča spava :| Negde oko 5h (valjda), otvorena 3 prsta. Moča dolazi oko 7:15 i viče: "Ajde da porodimo ovu ženu!" A ja, zemlja-vazduh, da je potrajalo još malo, ne bih izdržala! Uključio mi indukciju, dao Buscopan protiv bolova i u 7:30 ja rodih iz drugog napona mog Andjela malog! Sečena sam, dobila anesteziju, dr. Aca (koji je na specijalizaciji) me je ušivao, alal mu vera! Istog dana sam mogla bez problema da se popnem na one previsoke krevete :) Ped. sestrama i babicama svaka čast, sjajne su! Nisam imala vezu, čak sam ih sve videla prvi put u životu! Za Moču sam sve i svašta čula, ali zaista sam prošla odlično, Hvala Bogu Dragom!

Bog ti je pomogao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma svugde imas propusta... Moj ti je savet da nadjes doktora i vezu, a ne da gledas koje je porodiliste u pitanju i sta se u njemu dogadjalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A opet, kad bolje pogledas uzivaj i ne razmisljaj o negativnim stvarima. Ne moze sve da se iskonstruise kako nama odgovara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o_0 A ja mislila da izaberem KC Kragujevac za carski....O, Boze!

Mene je porodio dr. Janko Djuric i mogu ti reci da je divan. Nisam kod njega vodila trudnocu ali sam imala srecu da on bude dezuran tu noc. Ako ikako mozes vidi ili njega ili Bodu Arsenijevica. Moju majku je Boda poradjao i ona kaze da je odlican. Inace moja majka je merodavna za savet jer se tri puta poradjala na carski rez. Pozdrav :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A opet, kad bolje pogledas uzivaj i ne razmisljaj o negativnim stvarima. Ne moze sve da se iskonstruise kako nama odgovara...

Ako vidis Ugrinovicku TRAZI DRUGOG DOKTORA. Ona je kreten. Mene je cekala da usije i rana mi se ohladila, pa me je bolelo kao porodjaj. Ona je kreten od zene. Zao mi samo sto je nisam sutnula nogom u glavu,nego me babica drzala na onom stolu. Ne daj da te ona porodi. To ti je moj savet. Ja sam se porodila pre mesec i po dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila pre mesec dana i mogu vam reci da porodiliste kakvo da je nije toliko strasno.. na prvom mestu morate imati neku vezu inace bez toga nista, niko vas ne vidi. Meni je trudnocu vodio dr sasa zivanovic on me je i porodio, na porodjaju mi je takodje bila i babica tamara. primljena sam u 9h u 14 i 30 sam se porodila, uz tri buscopana i najbolju paznju lekara i babice meni je porodjaj protekao fenomenalno i s obzirom da se prvi put poradjam mogla bi ovako jos sto puta.. Dr. Zivanovic je covek kog posle svog supruga definitivno sam zavolela najvise na svetu.. ;) sve babice bile su predobre prema meni i sve je proslo super.. Sto se tice bubasvaba njih iskrenno nisam videla, sto ne znaci da ih vise nema.. :rolleyes:

Ovakav porodjaj zelim svim trudnicama, ali iskreno mnogo znaci i to sa kakvim predubedjenjem idete na isti. Morate biti pozitivne od samog pocetka i sve ce proci ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daniela C

Mnogo sam se potresla dok sam citala tvoju izuzetno potresnu pricu,i veruj mi da smisljam nacin pomocu kojem bih mogla da ti pomognem pa da obelodanimo to kako se takozvani doktori i takozvane sestre i babice ponasaju prema prvorotkama (opet kazem cast izuzetcima) Mene je doktor Protrka poradjao,i bio je uzas...blagi uzas... Sto se tice aparata i meni su isto rekli da aparat ne radi,posto u jednom trenutku porodjaja mojoj cerkici su otkucaji srca bili 50,dozivala sam ih iz sveg glasa posto sam se uplasila,a i sami su mi rekli da ih zovem ako otkucaji srca padnu ispod 100...nakon 10 min dolazi Spomenka i kaze mi kako taj aparat ne radi i da ne obracam paznju!!!Na kraju cerkica mi je imala pupcanu vrpcu oko vrata i zbog toga je aparat i pokazao da su otkucaji na 50,a ne zato sto ne radi...eto toliko o njihovoj brizi o pacijentima i njihovom znanju.

Tebi i tvom detetu zelim sve najbolje,i ja cu se veceras moliti za vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage,

da li znate da li dr Janko Djuric radi negde privatno i kako doci do njega u bolnici?

Hvala, pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, kod Mijatovica, kod Ozona. Mozda nisam u toku, ako se nesto u medjuvremenu promenilo, proveri. Izvini sto tek sad odgovaram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, vidim da se ne komentarise mnogo na ovu temu. Htela bih da podelim sa vama svoje iskustvo sa oba porodjaja. Prvo, savrsena trudnoca- katastrofalan porodjaj. Kao sto je neka gore napomenula, izbegavajte dr Ugrinovic. Bila je ok prema meni, ali... Beba okrenuta kako ne treba, posteriorno (ledjima lezi na mojim ledjima), nikakva asistencija, ne daj Boze carski rez. Isekli me duplo, bebu ozivljavali na stolu izmedju mojih nogu (Bog ga je spasio), usivao me dr na specijalizaciji, izasao hematom koji su naravno negirali da uopste postoji. Kriv je epidural, svi su se cudili zasto nisam gurala (oci mi ispale od guranja). Dva meseca nisam mogla da se oporavim i sednem normalno jer se rana otvorila i zagnojila. Lose usivena.

Druga trudnoca puna turbulencija i negativnog raspolozenja- porodjaj izmisljen! Mogu samo da kazem da svaki dan spominjem i mislim na dr Mariju Sorak ciju profesionalnost i ljudskost nisam mogla ni da pozelim u najludjim snovima! Cula sam samo najbolje o njoj, ali nisam verovala dok je nisam upoznala. Hvale je i zene kojima nije vodila trudnocu, kojima se zadesila slucajno na porodjaju. Opet imala epidural, ali izgurala krupnu bebu bez problema! U toku otvaranja, namestala mi je bebu za idealan polozaj, razgovarala i saradjivala sa anesteziologom (gle cuda da doktori saradjuju!), razgovarala sa mnom, necete veroveti tretirala me je kao ljudsko bice! Sve pohvale i topla preporuka svim buducim porodiljama: samo dr Sorak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage,

da li znate da li dr Janko Djuric radi negde privatno i kako doci do njega u bolnici?

Hvala, pozdrav.

Janko Djuric privatno radi u ordinaciji Mijatovic, kod Ozona.

Izmenjeno od strane Vidolina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,

Imam par pitanja ako neka od vas može da pomogne.

Da li se neka skorije porađala sa epiduralom u KG porodilištu? Čula sam od dve bilske osobe da su uz debelu vezu i dogovor sa lekarom da će dobiti epidural za isti izvisile uz neka glupa obrazloženja tipa jednoj od njih su navodno zbijeni pršljenovi pa ne može...interesuju me vaša iskustva, kako ste prošle.

Da li i dalje reviziju rade bez anestezije? Da li se oseti revizija uz epidural?

Isto pitanje i za carski. U Beogradu ga rade mnooooogo češće nego u KG-u. Iz nekog razloga u KG-u čekaju da bude pitanje života i smrti da bi uradili carski. Da li se neka porodila u poslednjih godinu dana carskim i kod kog doktora, kako ste prošle?

I poslednje pitanje, kakva su iskustva sa doktorom Protrkom?

Ulazim u 3.mesec, daleko je još do porođaja ali u narednih mesec dana moram da izaberem lekara a izbor će u mnogome zavisti od toga da li ću se odlučiti za epidural ili carski...

Svi komentari su dobrodošli i hvala unapred svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, 

34.nedelja sam I interesuje me procedura za okupljanje tima za epidural u kragujevackom porodilistu. U zenskom dispanzeru su takve guzve, dr.koja mi vodi trudnocu mi je rekla da dodjem kod nje privatno da porazgivaramo o tome, ali bih htela da znam sta me ceka. I da li je neka od Vas imala iskustva sa epiduralom u ovdasnjem porodilistu skorije. 

Hvala unapred! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se u decembru u KG porodilistu carskim rezom, za sve koje interesuje stanje je sledece:

- 90% babica su divne zene. Imaju nenormalno mnogo posla ali se stvarno trude da pomognu. Nama su raspakovale torbe posle operacije, prinele sve sto nam treba, menjale posteljine i spavacice i vise puta na dan ako je trebalo. Cinjenica je da samo dve zene na 30-40 porodilja nije normalno ali daju sve od sebe...za 7 dana koliko sam sam lezala promenilo se njih 15ak i samo sa jedna bila onako malo arogantna, sve ostale stvarno predivne.

- pedijatrijske sestre cist olos, kokoske koje se skupe na gomilu i sve u glas ili vicu na porodilje ili te jednostavno ne vide da postojis. Niko ti ti nista ne pokazuje, daju ti ti dete u ruke i okrenu se i odu, boli ih cose cose da ti bilo sta objasnjavaju. Drske su i arogantne, starije posebno a mladje od njih uce. Ma susta suprotnost babicama. Nazalost babice nemaju dodira sa bebama pa sve oko bebe moras sa ovim rospijama. Dva puta sam u porodilistu plakala i to samo zbog njih.

- Higijena je solidna mada realno u porodilistu bi trebalo da bude kao u apoteci ali s obzirom na to da jedna cistacica cisti i porodiliste i i podjajni blok i i ginekologiju ni ne cudi kakvo je stanje. Uz to posao im je da menjaju kese sa mokracom kod porodilja koje imaju kateter...verujte da su to radile babice sve vreme pa cak i neke doktorke jer cistacice nikad nema a tebi ce besika da explodira.

- Suprug je tri dana dolazio i zvonio da mu pokazu bebu na staklu niko se zivi nije pojavio a ja nisam mogla da ustanem od infuzije i i katetera da odem da nadjem pefijatrijske sestre da neko iznese bebu. 

- Kad se sve sabere, nikad se vise ne bih tamo poradjala. Ko mora prezivece, ko ne mora bolje da ne ide tamo. Jedna je u sobi do mene drugog dana posle CR trazila da ide kuci na svoju odgovornost-kaze zena tamo ce da dobije vecu pomoc i paznju i u pravu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li Kragujevcanki? Javite se :) Treba mi preporuka za dr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u novembru. Kazi sta te zanima mozda mogu da pomognem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.