Porodilište - Kragujevac

odgovora

Objavljeno

I mene zanima da li ima nekog ko se skoro porodio da napise spisak stvari koji je potreban i kakva su vam iskustva,zanima me posto je u porodilistu beby frendly program kako to funkcionise,da li je beba 24h sa vama ili je uzimaju da mozete da se okupate,odmorite...kada su dozvoljene posete,da li postoji mogucnost doplate za apartman...Nisam iz Kragujevca ali cu se tu poroditi pa imam dosta nedoumica 

Evo iskustva od pre 10 dana :) 

Beba je sa Vama 24h osim kada ih kupaju ili rade analize. Naravno da mozete zamoliti da beba ostane kod njih ako Vam je potreban odmor. Niko ne pravi problem. 

Od stvari sam koristila samo njihovu spavacicu i papuce ( mada i papuce mozete svoje jer vrlo cesto nema odgovarajuceg broja ili je to slucaj bio u periodu kada sam ja boravila i sobe bile prepune) .

U torbu sam spakovala lekarsku dokumentaciju,  licnu higijenu, vodu (mozete sokove), plazmu i grickalice, tetra pelene (imaju i u porodulistu), jednokratne pelene, punjac, knjigu (da,da .. ), pumpicu za izmlazanje. Generalno, sve to Vam treba tek 4 5 sati nakon porodjaja pa uvek moze neko da Vam donese.

Poseta nije bilo nikada (ni pre 4 godine) u mom periodu su bile zabranjene posete u celoj bolnici zbog epidemije gripa. Mogu doci do hodnika, cujete se telefonom i gledate 

Sto se apartmana tice, tu informaciju nemam.

Moje uskustvo je pozitivno .. ili sam ja imala puku srecu .. ali je pozitivno bilo i pre 4 godine .. 

Sve najbolje 

A i k a m volite ovo

Objavljeno

Ajde neka se javi neko ko se skorije poradjao u Kg. Zanima me da li moze u porodiliste torba ili mora kesa? Imam nesto izmedju, tanja torba pa sam mislila u nju mada mi je velikih dimenzija. Ali svejedno treba sve spakovati.

A za salu kesica manja? Secam se da sam u tu kesu za salu spakovala mrezaste uloske, bocicu alkohola, toalet papir, vlazne maramice, labelo, malu plazmu, malu flasicu sa vodom, tik tak bombonice i telefon.

Ima li neko noviji spisak za Kg porodiliste da postavi. Imam neki ali nzm da li se nesto promenilo. 

Cao, 

Mozete nositi sta god zelite. Ja sam konkretno nosila ranac. Niko ne pravi pitanje u cemy drzite svoje stvari. Gledajte da Vam bude prakticno. 

Za salu Vam ne treba nista .. bukvalno nista. Spakujte sve sto ste naveli u torbu pa kada Vas prebace u sobu sa stvarima lako cete koristiti. 

Imate odgovor iznad sta sve mozete nositi .. da ne ponavljam ;) 

srecnooo

k a m voli ovo

Objavljeno

Vidolina hvala puno na odgovorima,posle koliko su te pustili kuci? 

Objavljeno

Zna li neko gde Dr Mirjana Varjačić radi privatno

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.