HEMOMYCIN sirup

odgovora

Objavljeno

Član Ivančica je napisala temu sa naslovom "HEMOMYCIN sirup"

----------------------------------------------------------------------

Sin mi ima 15 meseci, od poslednje terapije hemomicinom je prošlo 5,5 meseci, a prošle godine je isti pio tri puta za dva meseca! Kasnije sam čula da ovaj lek može da se daje na minimum 4 meseca, pa sam zabrinuta što ga je opet dobio. Sve ukupno, sin je bio 4 puta bolestan - svaki put su mu izlazili zubi, pio je hemomicin po tri dana i napredak je bio super. Sada mu izlaze četvorke, i to sve u isto vreme, nije kenjkav, slinav, :o

Mame, kakva su vaša iskustva sa ovim sirupom?

Jel istina da se ne preporučuje da se pije više od 2-3 puta za godinu dana?

P.S. Imamo komšinicu koja je došla iz rusije i kaže da je tamo hemomicin zabranjen jer šteti štitnoj žlezdi kod dece. Sad sam još više zabrinuta - ovde se o tome ne zna ništa :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A di su poruke, neko ih je "blow up" :)

To je bilo kad je bebac.com imao problema nekoliko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član Ivančica je napisala temu sa naslovom "HEMOMYCIN sirup"

----------------------------------------------------------------------

Sin mi ima 15 meseci, od poslednje terapije hemomicinom je prošlo 5,5 meseci, a prošle godine je isti pio tri puta za dva meseca! Kasnije sam čula da ovaj lek može da se daje na minimum 4 meseca, pa sam zabrinuta što ga je opet dobio. Sve ukupno, sin je bio 4 puta bolestan - svaki put su mu izlazili zubi, pio je hemomicin po tri dana i napredak je bio super. Sada mu izlaze četvorke, i to sve u isto vreme, nije kenjkav, slinav, :o

Mame, kakva su vaša iskustva sa ovim sirupom?

Jel istina da se ne preporučuje da se pije više od 2-3 puta za godinu dana?

P.S. Imamo komšinicu koja je došla iz rusije i kaže da je tamo hemomicin zabranjen jer šteti štitnoj žlezdi kod dece. Sad sam još više zabrinuta - ovde se o tome ne zna ništa :(.

Iskustava nemam ali su mi dve prijateljice u Srbiji rekle da uopste nije dobar za decu.Ova jedna mi je rekla da njen pedijatar kad ne zna sta ce drugo,on daje hemomycin jer mu je tako najlakse.:/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hemomicin je koliko ja znam zamena za penicilinske antibiotike i daju se tj treba da se daju iskljucivo deci koja su alergicna na klasicne antibiotike....moje starije dete ima alergiju na iste ,ali sreca pa nismo u prilici da ga cesto koristimo...svega mozda jednom do dva puta godisnje...ali ako je hemomycin toliko stetan postoje i druge zamene za isti... :rolleyes: ...sve je dobro sto se koristi umereno,verujem da i klasicni antibiotici stete na isti nacin detetu ako se cesto upotrebljavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ga pili 4 puta za godinu dana.

Da se brzo oporavi dete - brzo je, ali da sam pala u zabrinutost to je neverovatno.

Nasa dr. ga deli bez pardona, kao to je tri dana... :blink: :blink:

A i dobar je...

Poslednji put je rekla da mu daje jer on inace nece da pije sirup, pa da mu tako srokamo jednom dnevno bez mucenja... Uzas... :(

Ja ne znam kome verovati od dve doktorke, ali znam da cu se sledeci put buniti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr danas dala taj sirup i to 5mg, jer kaze da ima jaku upalu grla. Doduse, vidim i ja da je tako, sav je nikakav, ali da li je pametno bas taj sirup? Kazu da je jak?? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.