Dijabetes kod dece

odgovora

Objavljeno

Cupava,svaka ti cast!Divim ti se i zelim ti puno snage,strpljenja i ljubavi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

n6d-271120.jpg

nmj-271120.jpg

Pidzamica sa dzepicem na ledjima za pumpicu

bnn-271120.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Mirka... :( ja se sada rastužih...

Hrabri ljudi... :wub: Mirka...hoće on to morati cijeli život nositi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubim ja tvog heroja! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrika, veliko poljubac za Strahinju i tebe!!!! Hrabri naš Strahinja, a mama takođe.... Ljubabaaac odavde do tamo.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno , i nisam bas toliko zadovoljna ... Ranije mu se secer spustao do 5 , dobro , ponekad i manje je bio , al ujutru mu je uglavnom bio izmedju 5 i 8 ..a sada , jedva da mu je ispod 10 ... Do 7 se spusti i to je max ... Pre 2-3 dana smo imali mali problem ... Htela sam da mu stavim kateter i kako sam ga ubola , tako je krv posla ... I gde god da ubodem ono krv ... Mm ( nema pametnijeg og njega <_< ) kaze nista mu ne hvali ... -.- Detetu se digo secer .. na 24 ... Ja mu za svaki slucaj nisam skinula prosli kateter bas zbog toga .. I odmah sam mu ujutru promenila jer sam procitala da nije preporucljivo da se menja pre spavanja ...

Isto tako smo imali problem pre needelju dana , kateter stavljen , ujutru secer 19 .. Rucak preko 20 .. Merimo aceton u krvi ... preko granice dozvoljenog .. Zovemo dr , kaze da mu merimo za 2 sata .. I opet , visooook secer al' aceton se spustio ... Dala sam mu insulin ali sa bockama , za veceru ISTOOO visoookk .. Dr nam rekao da promenimo kateter , damo mu insulin i sa pumpicom i bockama i za 2 sata proverimo .. Uff... koliko sam se obradovala kad sam mu izmerila i videla da se spustio na 6.3 : ) Iskljucila mu pumpicu na 1 sat da mu se digne secer i posle sve je bilo oke : ) Izgleda da nisam dobro stavila kateter .. jbg .. i to se desava ... On se malo zeza , igra se sa pumpicom -.- Ume da je uzme i obavije oko nogu ... il zamrsi cevicu ... uzas ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da, ne znam dal sam pisala , al on sada sam namesta aparat kad treba meri secer : ) Sam stavi tracicu u merac , meni da bockalo i merimo secer i uvek trazi da vidi rezultat : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da, ne znam dal sam pisala , al on sada sam namesta aparat kad treba meri secer : ) Sam stavi tracicu u merac , meni da bockalo i merimo secer i uvek trazi da vidi rezultat : )

Odrastao je brzo... :) Ljubi ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jedina tema u kojoj nisam ucestvovala a procitala sam je od prvog do poslednjeg posta ... Mirka ti si majka kakvu je Starhinja junak zasluzio a on dete heroj , pametnica i dobrica ... Divni ste mi , ljubim vas puno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je jedina tema u kojoj nisam ucestvovala a procitala sam je od prvog do poslednjeg posta ... Mirka ti si majka kakvu je Starhinja junak zasluzio a on dete heroj , pametnica i dobrica ... Divni ste mi , ljubim vas puno !

:wub: Hvala cici :*

Inace danas ista situacija kao pre neki dan ... Visok secer ... Kateter nije dobro stavljen il sta vec , pa se probudio saaaav mokar ..... Dala mu insulin bockama i zamenila kater ... malo se spustio ... Videcemo sad kako ce biti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Miki...meni sada to deluje teže nego sa bocama...možda je on mali za taj kateter, ipak se vrti i nemirniji je nego neka odrasla osoba...ali vežbajte, to je ipak bolja varijanta. LJUBAC!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put citam ovu temu, nisam znala... vi ste prave hrabrice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava ne zelim previse da zadirem, ali me interesuje jesi li razmisljala o maticnim celijama? Cerkica mog devera ima dijabetes i imaju sina od godinu dana od kog su i uzeli maticne celije, naredne godine bi trebalo da zapocne proces lecenja maticnim celijama. Nadaju se najboljem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava ne zelim previse da zadirem, ali me interesuje jesi li razmisljala o maticnim celijama? Cerkica mog devera ima dijabetes i imaju sina od godinu dana od kog su i uzeli maticne celije, naredne godine bi trebalo da zapocne proces lecenja maticnim celijama. Nadaju se najboljem.

Mama dy ja sam je danas isto to pitala , nemam nikakva saznanja ali sam pomislila da bi moglo ... Kaze da su pitali dr i da to lecenje jos nije testirano ... mada ne bi bilo lose uzeti maticne pa cekati da dodje i takva metoda na red a doci ce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamy dy , kao sto ti rece Sanja , mi smo pitali dr , on se bas iznenadio bio kad smo pitali ... Iskreno ... uh.. ja bas nisam spremna za jos jedno dete .... Pored toliko problema sa mm ... Mozda za par godina .... Mozda sam sebicna , ne znam ... Al sta cu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamy dy , kao sto ti rece Sanja , mi smo pitali dr , on se bas iznenadio bio kad smo pitali ... Iskreno ... uh.. ja bas nisam spremna za jos jedno dete .... Pored toliko problema sa mm ... Mozda za par godina .... Mozda sam sebicna , ne znam ... Al sta cu ...

Iznenadio se u smislu da to nece uspeti ili sta? A sto se tice toga da nisi spremna za jos jedno, razumem, ali ako postoji sansa da izlecis sina............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iznenadio se u smislu da to nece uspeti ili sta? A sto se tice toga da nisi spremna za jos jedno, razumem, ali ako postoji sansa da izlecis sina............

Iznenadio se jer smo uopste to spomenuli ... A ako dokazu da to SIGURNO leci ... onda rodicu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iznenadio se jer smo uopste to spomenuli ... A ako dokazu da to SIGURNO leci ... onda rodicu ...

Mnogo mi je zao sto morate kroz to da prolazite, ti si jako hrabra majka.

Ako te bude sta interesovalo, bilo kakve informacije, ovi moji ce ove godine da pocnu lecenje maticnim celijama, tako da mogu sve da pitam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cupava je u Svici sto mi daje posebnu sigurnost da doktori tamo znaju sta rade i sta predlazu, a sta ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce nam bila zena da nam pokaze jos neke stvari vezane za pumpicu .. Trebala da nam donese drugu pumpicu al to tek u januaru jer sada je dobavljac na odmoru .. Pokazala nam neke dodatke na pumpici koje uopste nisam razumela :blink: Mm je celo vreme pricao sa njom jedva da mi preveo nesto -.- DObili smo usb koji ubacis u komp i samo priblizis pumpicu i on ucita sve podatke iz nje i prebaci na komp ..Naravno prvo odes na sajt proizvodjacca pumpice.. Tako cemo moci da saljemo doktoru email sa podacima, koliko je i kada primio insulin itd .. Kad nam bude donela drugu pumpicu-manju , donece nam i jedan kaptor koji isto ide ispod koze , e sad nisam dobro razumela kako to funkcionise al on ubacuje podatke o seceru u pumpici .. Ne mora zapisujem nista , sve ce biti cuvano u pumpici i dr ce imati uvidjaj u sve to .. Ova zena mi objasnila da nisam ja kriva za kateter (siluetu sto ide ispod koze ) ne stavljam ga ja pogresno , kaze moras da se potrudis da bi ga stavio pogresno , to do njega ... Nisam ni razumela o cemu je rec , mm jedva da mi prevede nesto -.- Uglavnom je to to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki, i iz mlečnih zubića mogu da se uzmu matične ćelije...možda u tom slučaju ne bi bilo potrebe da rađaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miki, i iz mlečnih zubića mogu da se uzmu matične ćelije...možda u tom slučaju ne bi bilo potrebe da rađaš.

A jeeeeel ? :mellow::blink: :blink: Prvi put cujem za to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Matične ćelije i iz mlečnog zuba :rolleyes:

KLIK

A jeeeeel ? :mellow::blink: :blink: Prvi put cujem za to ...

Izvol'te pročitati... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.