Šlajm u bebinoj stolici

odgovora

Objavljeno

moja beba za neki dan puni 3 meseca danas je u stolici imala sljam,dali treba da brinem zbog toga,dali je neko imao ovakvo iskustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je,ako je prehladjena,bolesna,kaslje,slajm se mora izbaciti,neka deca kroz stolicu,npr kao moja devojka,a neka deca povrate, koliko izadje kroz nos.Nadam se da sam samo dobro razumela pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba ne kaslje,ponekad joj je nosic zapusen,nije prehladjena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je to to! Samo joj cisti nosic sa fizioloskim rastvorom i pumpicom, bice sve ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci ona ga putem stolice izbacuje,na sljam mislim,posto je mala nemoze drugacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je sa 3 m navuko neku prehladu, slajm koji nije mogao da izbaci kroz nosic, izbacio je kroz stolicu i kroz bljuckanje. Nije to nista strasno, mora negde da izadje, a mali su da izduvaju nosic ili da se iskaslju pa da pljunu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale slazem se sa ostalim mamama bebe ne znaju da iskaslju nego sljam izbacuju bljuckanjem ili preko stolice.I ja sam mojoj bebi stavljala marisol kapi u nosic i cistila ga pumpicom kad mu je bio zapusen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja da se slozim, doktorka mi je rekla da mora negde da izadje, posto su mali i nemogu kroz nos, slajm se slije u stomak pa ga izbace putem stolice. A kao sto neko rece, neke bebe i bljucnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko dugo slajm moze da se izbacuje? Mojoj bebi je bas cesto nosic zapusen, na svaki izlazak na svez vazduh reaguje tako da mu nos procuri i vec dugo izbacuje slajm, skoro dva meseca. Doktor kaze da je to normalno ali meni nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se nedavno susrela sa ovim ali msam dobila jos jedan odgovor jer kod nas prehlada nije dolazila u obzir. NAime, moj sin je 4 meseca i poceli su mu nicati zubi (nemoraju se pojaviti sve do 6 ili7 meseca ali je proces zapocet), pa zbog obilne salivacije (lucenja pljuvacke) beba moze da ima 1-2 sluzave stolice i to uglavnom ujutru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moje dete vec mesec dana ima takvu stolicu, bakterioloska analiza je ok... Ali juce mi dr. rece da sluzava stolica moze biti znak da mu nesto od hrane koju ja jedem ne odgovara. Pa posto je imao u tragovima neke crne delove stolice, kao slinci ona se uplasila da to nije krv i sada tri uzastopne stolice moram da nosim na analizu da se utvrdi a li ima krvi. A ja za to vreme ne smem jesti mlecne proizvode i sveze voce. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ima sluzi to moze da bude da su krenuli zubici pavisak pljuvacke dete guta i odmah je redja stolica

ako ima krvi onda je neka bakterija to se mom sinu desilo al on je to pokupio napolju u parkicu, ptice to prenose

sad sam zaboravila kako se zove

uglavnom lepo se vide kao koncici krvi u stolici

prolazi samo od sebe moze i ne mora da se pije AB

mi nismo pili nista

radili kontrolni test sve bilo ok

nemoj da se frkas mozda nije nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uuu bre loth..

sad se i ja pitam

tea ima sluzavu stolicu par dana...a danas sasvim retku..

mozda i ja jedem nesto sto ne treba...

uh bre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi, radili smo bakteriolosku analizu nema nista, skroz je ok.

Oti rece mi dr. da ima dece koja su jako osetljiva, pa tako reaguju na sveze voce, lubenice, itd. U tom slucaju mame bi trebalo da jedu prokuvano voce, a lubenice, dinje i sl. da izbegavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slajm u bebinoj stolici je koliko toliko normalna pojava,jer bebina usta luce pljuvacku,a beba ne zzna da pljune pa eto odatle u stolici :) hb pa je tamo. naravno ako je bebi zapusen nosic isto ce se slinice naci u stolici :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravila da kazem, povecano lucenje pljuvacke kad bebi dodju na red zubici isto mogu da stvore slajm u stolici kao i dijareju,jer pljuvacka deluje kao laksativ na bebin stomacic. bez brige ako je beba rumena,srecna,vesela i zadovoljna ,nema mesta za paniku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zaboravila da kazem, povecano lucenje pljuvacke kad bebi dodju na red zubici isto mogu da stvore slajm u stolici kao i dijareju,jer pljuvacka deluje kao laksativ na bebin stomacic. bez brige ako je beba rumena,srecna,vesela i zadovoljna ,nema mesta za paniku

Drage moje,

ja sam mama bebca koji danas puni 4 meseca.Bio je malo prehladjen kasljucao je suvo pa nam je edijatar rekao samo fiioloski rastvor. To je proslo posle nedelju dana ali je on poceo juce opet da kasljuca. Nos mu nije zacepljen (bar mislim)al otezano dise. jutros sam u stolici pronasla par grumena slajma po prvi put.Posle procitanih komentara malo sam se smirila ali...Da li da mu ponudim caj od belog sleza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je Beli slez odlican da se po koja kap stavi u nosic ali da se pije?! Pa iskreno ako beba hoce da ga pije zasto da ne. Sigurno nece skoditi a on je dobar za razbijanje slajma i smirenje kaslja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je Beli slez odlican da se po koja kap stavi u nosic ali da se pije?! Pa iskreno ako beba hoce da ga pije zasto da ne. Sigurno nece skoditi a on je dobar za razbijanje slajma i smirenje kaslja.

Hvala Ana na savetu

Inace sinoc smo imali ludu noc nespavanja sa pravim zapusenim nosem i placem do iznemoglosti. A slinaca....majko moja:( Nikako da zaspi.Kupih pa pravim caj.Nadam se da ce biti bolje.

Mnogo sam se zabrinula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac od rodjenja je imao sluz u stolici(dok sam dojila je bio bas vidljiv),i dr je rekla da je to normalno obzirom da mu se iz nosa stalno slivalo.Tako da sada ne brinem,normalno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i kod nas ga ima vec neko vreme,svi kazu da je normalno i pedijatar i dr u bolnici gde idemo na kontrole,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da napisem i moj bebac je imao sluzi (tj slajm) u stolici kao mala, dok je patronazna sestra dolazila, ona me je upozorila da se to desava i da je to sasvim normalno. A njoj je nosic bio slinav pa sigurno do drugog meseca. Mada i sada je jako cesto slinava, ali sta cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i moj je bebac imao puno slajma u stolici...sada :) ima 4 meseca i jos ga ima ponekad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malecki ima slajm svaki put kada mu curi nosic,tako da je to od gutanja istog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.