!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Primetila sam da moja Natasa ima po stomalu sitne crvene tackice,osula se skroz a sad i malo na ledjima i na jednoj saci.Ne vidi se jos jako pa je nisam vodila kod lekara ali ne znam sa cime bi mogla a joj mazem.Mozda se osula od znoja a sad razmisljam da nije alergicna na hidrogen,jer sam joj cistila pupak sa njim.Da li neko zna sa cime bi mogla da joj mazem?

Verovatno je od vrucine, meni su oba deteta u tackicama a i ja im se pridruzujem s vremena na vreme, i ne moraju biti samo na prevojima, i njima se javljaju po ledjima, stomaku, rukicama, cak i po licu. Ja vec godinama mucim muku sa time jer mi Veca ima taj osip maltene od rodjenja i jedino sto koliko-toliko pomogne je cesce tusiranje (cak i bez sapuna, znaci samo vodicom) i bebi puder (ne znam da li znas njega nikako ne stavljas direktno na kozu vec prvo sipas sebi u ruku a onda bebi stavljas ;) ). Naravno, ukoliko se bude ne daj Boze pogorsalo i ako ces ti tako biti mirnija odvedi je kod dr :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da moja Natasa ima po stomalu sitne crvene tackice,osula se skroz a sad i malo na ledjima i na jednoj saci.Ne vidi se jos jako pa je nisam vodila kod lekara ali ne znam sa cime bi mogla a joj mazem.Mozda se osula od znoja a sad razmisljam da nije alergicna na hidrogen,jer sam joj cistila pupak sa njim.Da li neko zna sa cime bi mogla da joj mazem?

Kupanje samo čistom vodim, a na mesta gde se osula -samo bebi puder. On će da umiri crvenilo i svrab.

Kreme zatvaraju pore i masne su, pa nisu peporučljive.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je od vrucine, meni su oba deteta u tackicama a i ja im se pridruzujem s vremena na vreme, i ne moraju biti samo na prevojima, i njima se javljaju po ledjima, stomaku, rukicama, cak i po licu. Ja vec godinama mucim muku sa time jer mi Veca ima taj osip maltene od rodjenja i jedino sto koliko-toliko pomogne je cesce tusiranje (cak i bez sapuna, znaci samo vodicom) i bebi puder (ne znam da li znas njega nikako ne stavljas direktno na kozu vec prvo sipas sebi u ruku a onda bebi stavljas ;) ). Naravno, ukoliko ne bude ne daj Boze pogorsalo i ako ces ti tako biti mirnija odvedi je kod dr :) .

A ja sam je tusirala uvek sa kupkom.Mozda zato nije htelo da prodje.A kako uvece,da ni onda ne koristim kupku?Hoce joj se skinuti sav znoj i prasina bez kupke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam je tusirala uvek sa kupkom.Mozda zato nije htelo da prodje.A kako uvece,da ni onda ne koristim kupku?Hoce joj se skinuti sav znoj i prasina bez kupke?

E vidis i moja Veca i ja imamo problem sa kupkama :( nama ama bas ni jedna nije odgovarala, kako meni tako su i Veci izlazile sitne sitne bubuljicice svuda po telu.... Katastrofa. Prosle godine smo stigli i do dermatologa, koji nam je savetovao da se kupamo decijim sapunom, mada i tu moras pronaci koji odgovara kozi. Mi smo trenutno zadovoljni bekutan bebi sapunom i on nam odgovara. To u principu nema mnogo veze sa alergijom od znoja i ja sam pre nekoliko minuta gledala ove moje indijance i setila se tebe :)! Tufna do tufne :unsure: a ni ja nisam mnogo bolja. Sto se tice vecernjeg kupanjca naravno da mozes da pokusas sapunom ili pak nekom drugom kupkom (imas bekutan sa kamilicom cini mi se i bas je blaga), a mozes i bez, tj. guzu i rukice joj operi sapunom a nekoliko dana ostale delove tela nemoj tretirati kupkama i sapunima (ili barem samo jednom dnevno nekom blagom kupkicom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidis i moja Veca i ja imamo problem sa kupkama :( nama ama bas ni jedna nije odgovarala, kako meni tako su i Veci izlazile sitne sitne bubuljicice svuda po telu.... Katastrofa. Prosle godine smo stigli i do dermatologa, koji nam je savetovao da se kupamo decijim sapunom, mada i tu moras pronaci koji odgovara kozi. Mi smo trenutno zadovoljni bekutan bebi sapunom i on nam odgovara. To u principu nema mnogo veze sa alergijom od znoja i ja sam pre nekoliko minuta gledala ove moje indijance i setila se tebe :)! Tufna do tufne :unsure: a ni ja nisam mnogo bolja. Sto se tice vecernjeg kupanjca naravno da mozes da pokusas sapunom ili pak nekom drugom kupkom (imas bekutan sa kamilicom cini mi se i bas je blaga), a mozes i bez, tj. guzu i rukice joj operi sapunom a nekoliko dana ostale delove tela nemoj tretirati kupkama i sapunima (ili barem samo jednom dnevno nekom blagom kupkicom).

Ne znam koliko će da ti pomogne - ali ja mom malom uvek razblažujem i kupke i šampone vodom, iako nikad nismo imali problema.

Meni se on jednom osuo, jer mu nije odgovarao neki duksić koji je dobio a bio opran i opeglan sa obe strane - loš materijal...

Tad smo samo voda i puder... tri dana i bilo je ok. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko će da ti pomogne - ali ja mom malom uvek razblažujem i kupke i šampone vodom, iako nikad nismo imali problema.

Meni se on jednom osuo, jer mu nije odgovarao neki duksić koji je dobio a bio opran i opeglan sa obe strane - loš materijal...

Tad smo samo voda i puder... tri dana i bilo je ok. :)

Joooj i to sam pokusala ali nije uspelo :(. Ja inace izbegavam i omeksivace narocito na decijem vesu, jer, cudo jedno ne reaguje Veca ali zato reaguje Ogi <_< (mnogo smo komplikovani :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj i to sam pokusala ali nije uspelo :(. Ja inace izbegavam i omeksivace narocito na decijem vesu, jer, cudo jedno ne reaguje Veca ali zato reaguje Ogi <_< (mnogo smo komplikovani :lol: )

Huh... Osetljivo... :blink:

A Sebamed? Kupka, razblažena ili sapunić?

Skupi su u pm, al ne znam da mi se iko žalio na njih...

Kad se setim - patronažna nam rekla samo to - pa samo 4 meseca kupovali, posle prešli na kosili, becutan, i pegicu. Pa sad menjamo i mnogo sam zadovoljna. Nisu skupi, a ni prejaki za njega... I ja perem kosu kosilijem, zimi mažem Becutan... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Huh... Osetljivo... :blink:

A Sebamed? Kupka, razblažena ili sapunić?

Skupi su u pm, al ne znam da mi se iko žalio na njih...

Kad se setim - patronažna nam rekla samo to - pa samo 4 meseca kupovali, posle prešli na kosili, becutan, i pegicu. Pa sad menjamo i mnogo sam zadovoljna. Nisu skupi, a ni prejaki za njega... I ja perem kosu kosilijem, zimi mažem Becutan... :)

E Sebamed nisam probala iz razloga sto nam sada odgovara Becutan i ne menjam u skorije vreme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da moja Natasa ima po stomalu sitne crvene tackice,osula se skroz a sad i malo na ledjima i na jednoj saci.Ne vidi se jos jako pa je nisam vodila kod lekara ali ne znam sa cime bi mogla a joj mazem.Mozda se osula od znoja a sad razmisljam da nije alergicna na hidrogen,jer sam joj cistila pupak sa njim.Da li neko zna sa cime bi mogla da joj mazem?

To je sigurno od vrucine i znoja.Moja Jana takodje ima po grudima i ledjima.To se inace ne maze nicim,eventualno seba med za ojede i osipe,to mazemo i super nam pomaze.To je kremica cisto za preventivu i odrzavanje koze,a ne kao terapija.Zato slobodno mozes da mazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Sebamed nisam probala iz razloga sto nam sada odgovara Becutan i ne menjam u skorije vreme :)

Ipak ima da nešto pomaže i onda i ne menjaj ;).

Super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola mi je pao i udario glavom od sto,rasjekao je celo,prilicno gadno djeluje!Jedva sam mu krv zaustavila,stavila sam mu led,pa bivacin!Strasno je bilo,koja krv,uf,samo kad se sjetim...Nisam uspjela da ga zadrzim dok je padao,a bila sam pored njega! :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola mi je pao i udario glavom od sto,rasjekao je celo,prilicno gadno djeluje!Jedva sam mu krv zaustavila,stavila sam mu led,pa bivacin!Strasno je bilo,koja krv,uf,samo kad se sjetim...Nisam uspjela da ga zadrzim dok je padao,a bila sam pored njega! :( :( :(

:(

Tigi, možda bi mogla da mu staviš i gazicu sa jodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Tigi, možda bi mogla da mu staviš i gazicu sa jodom.

Zaspao je,pa cemo vidjeti ujutru kakvo je stanje!

tigii jojj :( jubi peskiric da prodje, uzas koliko se bojim padova krvi i slicno...:(

Joj,strasno,ne mogu sebi da dodjem,mada je sve to "normalno",ali je jezivo bilo koliko je jecao! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola mi je pao i udario glavom od sto,rasjekao je celo,prilicno gadno djeluje!Jedva sam mu krv zaustavila,stavila sam mu led,pa bivacin!Strasno je bilo,koja krv,uf,samo kad se sjetim...Nisam uspjela da ga zadrzim dok je padao,a bila sam pored njega! :(:(:(

Joj draga nemoj se brinuti, verujem da ce biti ok. samo da znas, led NIKAKO na glavu. Bolje da si mu stavila buter ili margarin iz frizidera, nego led.Ali oko rane, ili na cvorugu ako je cvoruga. To znam da ni jedan dr ne dozvoljava jer kaze da nije dobro zbog nerava. bar ovde dr to ne preporucuju.

. ali sad sta je tu je. samo da je krv prestala i da si ocistila ranu. Ja u poslednje vreme koristim hanzaplast u spreju za posekotine i ostalo i mogu vam reci da je odlican.

AJde javi sutra jer sve ok sa ranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigiii, kako ste jutros? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga nemoj se brinuti, verujem da ce biti ok. samo da znas, led NIKAKO na glavu. Bolje da si mu stavila buter ili margarin iz frizidera, nego led.Ali oko rane, ili na cvorugu ako je cvoruga. To znam da ni jedan dr ne dozvoljava jer kaze da nije dobro zbog nerava. bar ovde dr to ne preporucuju.

. ali sad sta je tu je. samo da je krv prestala i da si ocistila ranu. Ja u poslednje vreme koristim hanzaplast u spreju za posekotine i ostalo i mogu vam reci da je odlican.

AJde javi sutra jer sve ok sa ranom.

E Seceru,nisam znala to za led,ali morali smo na cvorugu staviti,ionako mu je pomodrelo!

Pitanje je da li taj hanzaplast ima kod nas ;) !A to je super!

Tigiii, kako ste jutros? :unsure:

Anchi,bolje smo danas!Djelovao je Bivacin,mada ga boli,strasno! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure 8 sam mesec trudnoce od sinoc povracam glavu boli,kad pomerim glavu imam osecaj da cu se onesvestiti dal je to neka normalna pojava ili da idem kod dr,inace pojacana mi je doza partusistema pre par dana pa ne znam da nije zbog toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure 8 sam mesec trudnoce od sinoc povracam glavu boli,kad pomerim glavu imam osecaj da cu se onesvestiti dal je to neka normalna pojava ili da idem kod dr,inace pojacana mi je doza partusistema pre par dana pa ne znam da nije zbog toga

Idi kod lekara. Možda nije ništa strašno, možda ti je sve to samo zbog vrućine, ali ne treba se igrati sa takvim stvarima, naročito u trudnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure 8 sam mesec trudnoce od sinoc povracam glavu boli,kad pomerim glavu imam osecaj da cu se onesvestiti dal je to neka normalna pojava ili da idem kod dr,inace pojacana mi je doza partusistema pre par dana pa ne znam da nije zbog toga

A da nije neki virus,ili trovanje hranom?

Za lek ne znam reakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da nije neki virus,ili trovanje hranom?

Za lek ne znam reakcije.

U pravu si, Joko, moglo bi da bude trovanje hranom. Ja sam imala potpuno iste simptome kad mi se to desilo pre par godina, ali sam potpuno zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure 8 sam mesec trudnoce od sinoc povracam glavu boli,kad pomerim glavu imam osecaj da cu se onesvestiti dal je to neka normalna pojava ili da idem kod dr,inace pojacana mi je doza partusistema pre par dana pa ne znam da nije zbog toga

Idi kod dr, izmeri pritisak. Za pertusistem ne znam ali ti savetujem da se kontrolises

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticu posle do dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticu posle do dr

Marijaa, jesi li bila kod lekara? Jesi li bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oticu posle do dr

Jesi bila kod dr.???

Jesi bolje?

Javi da ne brigamo ovoliko... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila kod dr nije radio moj na odmoru merio mi je pritisak bio je 120 sa 50,dao mi je klometol ili kako se vec zove da ne povracam al cu zvati mog dr da odem privatno jer se ja i dalje osecam lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.