!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Mama Mazo  , imaš u apoteci da kupis trakice koje ce ti pokazati da li u urinu ima leukocite, proteine i jos par stvari. To je pocetak . Ako trakice pokažu promenu, onda je to razlog da ideš na analizu. Ako im bas treba razlog. Nemoj da se uplasis samo jedva vidljivim promenom. To je kod nas urin test streifen, uvek ih imam u kuci. Dete piski u času, ti posle staviš trakicu i uporedis boje trakice sa onim na pakovanju.

A svakako u medjuvremenu možeš poceti sa brusnicom. Imaš u apoteci sigurno da ti prave čajeve za decu za urinarne. To nista ne može da škodi, jedino sto joj možda neće biti lep sok od brusnice. 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo je od jutros skrga kao da duhani 100 godina <_< ali ne kaslje i ne iskasljava.

Sinoc temperatura skocila na 39 <_< od jutros je opet nema nikako(kao i prethodnih dana), sama spala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama mazo, treba da da urin na analizu, meni to najvise lici na neku bakterijsku infekciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam DZ, dali su nam vrijeme sutra ujutro.

Sinoc isto, T 39 neka 2h nakon sto je zaspala, i drzalo ju je par sati. Opet spala sama od sebe i od jutros opet dijete veselo, jede kao i obicno, igra se. Samo malo skrguce dok dise.

Cudno posve da se po noci i danu toliko razlikuje i da prolazi samo od sebe :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc bez temperature, al zato ju je braco zamijenio :(

Urin cist, sedimentacija 6, secer 3. Kaze doktor upala gornjeg disajnog trakta koja prolazi. Nije dobila nikakvu terapiju.

Bila je prava hrabrica. Dva puta su je boli u prstic, a nije se sekunde bunila nit plakala, dusica moja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoc zene, prsic nam je otekao:(

Meni lici da mu se zavukao trnic pod nokat, tvrd je i boli ga...

Ja sama ne mogu izvuci, namazala nekim melemom, dr bih da izbegnem. Davno smo imali slicnu situaciju, dr dao antibiotik, a predlozio intervenciju pod anestezijom:huh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ne znam broccoli :( ja sam jucer bogdicu vise zasjekla nokta pa mi evo prst od jucer otpada koliko boli i nateklo pri vrhu, mogu misliti koliko tek njega boli, dusa malena :(

Antibiotici i anestezija mi zvuce previse, al opet ne znam koliko je to sad strasno. Mozda da pricekas pa vidis kako ce se odvijati. Noktici brzo rastu, pa kontam ako je pri vrhu da bi ga za dan, dva mogla uhvatiti i izvuci. Ne znam :mellow:

Ja mom cepice stavljam, temperatura ga slomi, ne spava vec 2 dana. Zapravo spava al meni na rukama. Dok samo zamislim da bih ga spustila vec se probudio i vristi <_< Vec 2 noci spavam sjedeci, sa njim na rukama. Sve me zivo boli <_<

Hranu jede samo skroz pasiranu, cak mu i sisa smeta, kad se samo pipne u desni odmah vriska i suze :( Bas mi ga zao :(

Jel zna neko da mi objasni zasto se cepici stavljaju tupim vrhom naprijed?

Meni nekako logicno da se stavlja zaostrenim vrhom naprijed. I samo pakovanje kad se otvara prvo proviri zaostreni vrh, pa bi se cepic mogao staviti u guzu bez da se uzima u golu ruku. Odmah ga onako iz pakovanja gurnuti u guzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mama mazo, sto si se i pored svoje muke setila meni da pomognes:wub:

Isto mu je kao jutros, nadam se da ce samo od sebe proci. Dala bih mozda neki ab slabiji, ali skoro je pio pancef zbog operacije, mnogo bi bilo. 

Ja prvi put cujem za obrnut smer stavljanja cepica, uvek sam stavljala vrhom prvo, a bili smo skoro u bolnici, sestre su mu donosile, nista mi nisu naglasile. Samo da se guza prdrzi malo, da se ne vrati nazad. Mozda da ne napravi problem kad krene da izbacuje neistopljeni visak?! 

Zelim vam da brzo ozdravite :babymommy:, nisam stigla juce da napisem da sam se setila da je tako starijem bilo 2-3 puta tako kad je bio mali, pojavi se temperatura bez simptoma drugih i tek posle par dana respiratorna infekcija, koja brzo prodje. 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomoc zene, prsic nam je otekao:(

Meni lici da mu se zavukao trnic pod nokat, tvrd je i boli ga...

Ja sama ne mogu izvuci, namazala nekim melemom, dr bih da izbegnem. Davno smo imali slicnu situaciju, dr dao antibiotik, a predlozio intervenciju pod anestezijom:huh:

 

A da staviš lokalni antibiotik.recimo gentamicin kremicu?

Joooj ne znam broccoli :( ja sam jucer bogdicu vise zasjekla nokta pa mi evo prst od jucer otpada koliko boli i nateklo pri vrhu, mogu misliti koliko tek njega boli, dusa malena :(

Antibiotici i anestezija mi zvuce previse, al opet ne znam koliko je to sad strasno. Mozda da pricekas pa vidis kako ce se odvijati. Noktici brzo rastu, pa kontam ako je pri vrhu da bi ga za dan, dva mogla uhvatiti i izvuci. Ne znam :mellow:

Ja mom cepice stavljam, temperatura ga slomi, ne spava vec 2 dana. Zapravo spava al meni na rukama. Dok samo zamislim da bih ga spustila vec se probudio i vristi <_< Vec 2 noci spavam sjedeci, sa njim na rukama. Sve me zivo boli <_<

Hranu jede samo skroz pasiranu, cak mu i sisa smeta, kad se samo pipne u desni odmah vriska i suze :( Bas mi ga zao :(

Jel zna neko da mi objasni zasto se cepici stavljaju tupim vrhom naprijed?

Meni nekako logicno da se stavlja zaostrenim vrhom naprijed. I samo pakovanje kad se otvara prvo proviri zaostreni vrh, pa bi se cepic mogao staviti u guzu bez da se uzima u golu ruku. Odmah ga onako iz pakovanja gurnuti u guzu.

Nikad ja tako nisam stavila klincima..Samo kleknu kao kad se muslumani klanjaju,i kao raketu okrenutu ka svemiru (al ga objasnih :D ) Ko ti reče da mora obrnuto?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze opis Mari, al ok, skontah.

Pise u uputstvu da se stavlja tupim krajem naprijed.

I ja sam uvijek stavljala ostrim krajem naprijed dok se nisam nasla "besposlena" pa procitala i onaj dio iz uputstva gdje se opisuje nacin stavljanja i iznenadih se da pise da ide suprotno. Ne pise nikakvo obrazlozenje, samo da se tako stavlja.

Broccoli, hvala. Da si se sjetila dosta bi me umirila :D al hvala Bogu i ovako je dobro ispalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broccoli, hvala. Da si se sjetila dosta bi me umirila :D al hvala Bogu i ovako je dobro ispalo :)

Zao mi je, tek kad sam procitala da je malena ok sad, setih se toga...

Doduse on sad ima 14, znaci to je bilo pre 10,11 godina.

Srecom po sebe, ponesto potisnem u sporedne fioke u mozgu, kakvih smo sve "decijih" boljki prosli, ludu bi me hvatali:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Broc, nadam se da ce neka mast pomoci i da nece biti potrebe da idete kod dr...meni to ne djeluje toliko strasno. Drzim fige da se samo povuce!
Mazo, uh, mogu misliti kako ti je...drzi se! Ja se sva iscrpim kad mi koje ima temp...a posebno kad je cas ima cas nema...pa ne znam sta i kako da radim...
A sto se tice cepica i ja radim kao Pm i Broc, 'ostrim' krajem prvo. Nekako mi je tako logicnije. Priznajem da nikad nisam citala uputstvo...al opet, vise vjerujem svom zdravom razumu i logici :-)

Nego, od cega je njemu povisena temp i dokle ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zubi. Ide do 38.8. Vruc bude, gori, ali ga ne uspavljuje vec suprotno, ne da mu da spava i onda jos kenjka kao na struju ukljucen. Ljut, otima se, nista nece, ne mozes mu nikako ugoditi, vristi, cupa. Htio bi sisu, al dok je stavi u usta odmah i vrisne ako je ne nastima odmah kako mu pase, da ga ne vrijedja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze opis Mari, al ok, skontah.

Pise u uputstvu da se stavlja tupim krajem naprijed.

I ja sam uvijek stavljala ostrim krajem naprijed dok se nisam nasla "besposlena" pa procitala i onaj dio iz uputstva gdje se opisuje nacin stavljanja i iznenadih se da pise da ide suprotno. Ne pise nikakvo obrazlozenje, samo da se tako stavlja.

Broccoli, hvala. Da si se sjetila dosta bi me umirila :D al hvala Bogu i ovako je dobro ispalo :)

Izvini,meni liči na raketu haha.Da,da i ja sam uvek tako,ne kontam kako što ti kažeš dirati rukama i kako to i izvesti uopšte posebno što se brzo rastope a klinci pod temp još nervozni..

Evo ja gledam uputstvo u našem ne piše o tome ama baš ništa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojima isto davala paracentamol,ali znam da se koriste i neke kremice kao denta kid,ili nešto slično što malo utrne desni da bi lakše sisao ili jeo.Vidi kod vas u apoteci ako ima nešto slično.

Trojke su im bile najgore,dok ne izbiju nisu spavali uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, raketa.

Nisu trojke jos, dvije dvojke. Bojim se i pomisliti kako ce biti sa trojkama :mellow:

Razmisljala sam i ja o tome, i o onim ogrlicama, ne znam :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, raketa.

Nisu trojke jos, dvije dvojke. Bojim se i pomisliti kako ce biti sa trojkama :mellow:

Razmisljala sam i ja o tome, i o onim ogrlicama, ne znam :mellow:

Ja se nikad nisam usudila te ogrlice,a i nemaju mi logike osim placebo efekta.

A šta ima kod vas kao ti lokalni "anestetici",a da može za bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa imaju ti gelovi, al oni savjetuju prije da se ona grickalica za zube stavi u zamrzivac pa dadne djetetu da gricka.

I ja sam skepticna za ogrlice. Placebo, da kod nas ali ne i kod beba od 10 mjeseci :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila i voćne sladolede u one kalupe da grickaju,samo umutim bananu sa nekim još voćem i jogurtom i zaledim..

E ne znam,ja kontam placebo da smiri mamu,a onda se smiri i beba haha.

Ozbiljno,baš mi nema logike.

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo, kako malac?

Ja sam bila skepticna u vezi ogrlice, ali nama je pomagala. Kod nas starije zene nose cilibarske ogrlice, jer se veruje da pomaze kod problema sa stitnom zlezdom. 

Pitanje je samo, da li je ovo sto se za bebe prodaje pravi cilibar.

Mi smo sinoc morali (tj mm je to uradio, ja nisam imala herca), da mu probusimo medicinskom iglom da izadje gnoj. I dobro je da smo to uradili, jutros je bolje, trnic nije izasao ali je blize vrhu, mazem gentamicin. Nije uopste bilo bezazleno kao sto se cinilo... 

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh brok...Bitno je da mazes ab,jer kad je gnoj ume bitni gadno..Nadam se da ce sad da se isceli..Obicno ja radim te stvari,mm bi pao u nesvest..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.