!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Broc, i nama pomaze caj od lista dunje. Drzim fige da brzo prodje!
Ja sve strepim ovih dana da mi ko od decurlije ne zakaci ovaj stomacni posto cujem da je u punom zamahu ovamo:-(

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam kupovala caj vec iz komsiluka uzela listove dunje :D:D... ali valjda ima i u radnjama.. infuzija je svakako najbolji nacin da se dete malo povrati...

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Majat, pa i meni je palo na pamet, ali niko u komsiluku nema:( dunju, a nije bilo u ni u zdravoj hrani. Nego, njemu je danas malo bolje, pu, pu, ali cim naletim na dunju moram sacuvati lisce da se nadje... 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomazite :(

Starija mi pala prije 2dana i dobila ogrebotinu. Stavila sam joj flaster i sad kad sam je jedva namolila da ga skinemo dobila sam ovo na slici :(

Ocistila sam alkoholom i ostavila tako. Ne znam sta da radim sada, hocel ovo proci samo od sebe, jel dovoljno da nastavim cistiti alkoholom il da kupim neku kremu(nemam pojma koju :() il da se javim u dom zdravlja :huh:

Nju nit boli, nit svrbi, nista. Bolilo ju je kad sam stavila tufercic sa alkoholom, bas se isplakala :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolje da je ovdedes kod lekara da ipak oni to pogledaju. Ne izgleda bas najbolje a moze biti i podliv kako se udarila to nije nista ali bolje da pogledaju strucnjaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo,gde se ogrebala,mislim na sta? Ako je primila tetanus onda nemas sta da brines. 

Bilo je prekriveno flasterom pa nije mogla rana da se susi,i zato je moglo i malo da se zagnoji. 

Ako je tetanus primila,ja bih to samo isprala sa 3% hidrogenom peroxid,i pustila da bude sto vise rana na svezem vazduhu,da je ne prekrivas kako bi se sasusilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomazite :(

Starija mi pala prije 2dana i dobila ogrebotinu. Stavila sam joj flaster i sad kad sam je jedva namolila da ga skinemo dobila sam ovo na slici :(

Ocistila sam alkoholom i ostavila tako. Ne znam sta da radim sada, hocel ovo proci samo od sebe, jel dovoljno da nastavim cistiti alkoholom il da kupim neku kremu(nemam pojma koju :() il da se javim u dom zdravlja :huh:

Nju nit boli, nit svrbi, nista. Bolilo ju je kad sam stavila tufercic sa alkoholom, bas se isplakala :(

IMG_8339.JPG

mama mazo, lici na stafilokoknu infekciju koze. Bas je cesto kod dece, kod nas se maze Stanicid par dana ali ti proveri u apoteci, mozes i nju da povedes, farmaceuti znaju, da se ne cimas sad do pedijatra. Ako imas vremena povedi do dr da budes mirna ali to je to najverovatnije, rana se lako inficira. Mojoj starijoj se desilo da se ujed komarca pretvorio u nesto slicno pa smo se dugo maltretirali sa tim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pala je na asfalt i tako dobila ogrebotinu, bar tako kaze jer nisam bila tu kad je pala. Primila je vakcinu.

Nama je ovo prvi put i bas sam se prepala, izgleda puno gore nego kad se tek ogrebala :( jos ova zuta tackica me prestravila :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni lici na infekciju. Verovatno bi neka antibiotska mast pomogla. Mozda ipak da je odvedes kod dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako da odes kod doktora ako te toliko plasi. Mada bih ja uradila kako sam ti napisala vec. Mada ,mozdA bih se i ja uspanicila kao ti i otisla kod doktora ipak.

Kako god da okrenes, ako je neka infekcija,tu sigurno ne mozes antibiotsko bilo sta da uzmes bez recepta,ali ja sumnjam da ce biti te potrebe. Nemas sta da izgubis ako odete kod doktora,bar ce oni to isprati i dati mozda neku mast za negu. 

Nakon operacije,kada ljudi imaju savove,dezinfikuje se hidrogenom unutrasnji deo, i premaze se jodom,da ne bi doslo do infekcije. Pa da znas za ubuduce,da imas uvek uz sebe hidrogen za decu i nece doci do problema sigurno. I izbegavaj da stvaljas flaster ili bilo sta cime ztvaras ranu osim ako nije u pitanju velik rascep. Dezinfikujes i sto vise da je vazduh sasusi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ni meni nije bilo dobro kad sam vidjela ovo na slici. Ne znam sta da ti kazem, jeri ja se dvoumim da mladju cerkicu povedem kod dr.
Naime, evo nekoliko dana ona ima pored usana nesto sto lici na herpes. Isprva to nisam nicim mazala a onda sam posla u apoteky i apotekarka mi je preporucila da uzmem Propobazu(na bazi propolisa) i sad ja to s vremena na vrijeme namazem time i cini mi se da pomaze ustvari da bi pomoglo da ne postoji jedan problem. A to je sto ona to rukom tj nokticima dira(valjda je svrbi ili sta vec) i rascese ga,skinekrastu,raskrvari.
I onda ja posizim. Pitam se kad ce to uopste proci. Od muke sam joj stavljala i flaster al mislim da je napravio problem jer su se oko herpesa pojavile neke tackice.
Neko mi skoro predlozio aciklovir al to ne bih bez konsultacije sa dr.
Sta kazete? Neki savjet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodio ju je muz jutros i kaze sestrica da je eksem koji djeca nerijetko dobiju od flastera sa printom. Trebam mazati masnom kremom i ako ne prodje za par dana da kupimo hidrokortizon mast.

Snjeguljice, zeznuto je ako dira :( mozda ipak da joj stavljas flaster ali onaj prozracni i mijenjas cesto, jer ona ako copka po krastici brze ce zarasti ispod flastera nego pod nemirnim prsticima i nokticima.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebac mi jutros osvanuo pun slajma zbog kog ne moze ni da sisa:-(((( sta da radim????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nije pravi šlajm. Beba se još čisti. Špricneš malo fiziološkog rastvora u nos i isisavaš onim za isisavanje slina. I tako do u besvest. Gledaj da isisaš pre podoja, da može da se najede.

snowhite i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maza je u pravu za taj herpes, tu je ipak bolje da se stavi flaster zbog cackanja. Moja mama , odrasla zena je capkala i ostala joj fleka, oziljak skoro. I da mazes, meni se čini da je i acikolver za decu. 

Mama mazo, eto jos jedan razlog da ne stavljas flaster kod tih poderotina. Najbolje je dezinfikovati i pustiti da sve svojim tokom ide i da se sasusi. Eventualno kasnije negujes sa nekom masnom kremom da se regenerise koza. Nadam se da neće biti potrebe za icim dalje.

Sto se tice slajma, kako kikiriki napisa, tako bih i ja. Samo ispiras fiziološkim nos, i izvlačiš sa pumpicom , i naravno pre podoja najbolje. Mislim da nema tu nista vise sto može da se uradi.

mama maza i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow, cisti mu nosic i izvlaci slinice ali ako primetis da bas otezano dise, da ne moze da jede uopste ili dobije tt obavezno ga odvedi do lekara jer mozda je bronhiolitis a on se kod mali beba cesto javlja.

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zenske!
Ja sam ga malo inhalirala nad vrelom vodom i potom je sisao. A onda i kakio, i slinke izbacio kroz kaku.
On u nosicu nema skoro nista.Slajm je negdje dublje. Mada izvukoh maloprije vrlo malo.
A fizioloski moram kupiti.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice ovog herpesa kod mladje cerkice evo se polako smiruje. Fino zarasta samo da ga ona ne takne opet.
A i meni zao da oziljak ostane. Dosta ce ih ostati po nogama:-( sve je rascesala sto su je ljetos komarci izujedali i sad vidim da su jos tu,a ne znam cime bih ih mazala. Razmisljala sam o onom Saljicevom melemu,pa cu vidjeti sa mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Elena mi opet ima upalu krajnika. Ima visoku trmperaturu. U 13:30 sam joj dala paracetamol a u 19 h brufen. Tt jos nije spala nego je jos i porasla. Sta da radim? Da li da joj dam paracetamol ako joj brufen ne obori tt? 

Izmenjeno od strane milena026

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dala sam joj na 38,5  a sad joj je 39,1. Brufen (blokmax) sam joj dala 4 ml. Ona ima 12 kg. A paracetamol joj dajem 6ml. Ne znam, dal nisam mozda trebala i brufen da joj dam tako, pola od telesne mase? 

Sad sam u dilemi sta da radim. Da li da joj dam paracetamol ili jos 2 ml brufena. U hitnu ne mogu da je vodim jer sam sama sa njih troje. Muz je na poslu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dala sam joj na 38,5  a sad joj je 39,1. Brufen (blokmax) sam joj dala 4 ml. Ona ima 12 kg. A paracetamol joj dajem 6ml. Ne znam, dal nisam mozda trebala i brufen da joj dam tako, pola od telesne mase? 

Sad sam u dilemi sta da radim. Da li da joj dam paracetamol ili jos 2 ml brufena. U hitnu ne mogu da je vodim jer sam sama sa njih troje. Muz je na poslu.

 

Milena, sa upalom krajnika T ide do 40. Vreme do sl. doze skracuj tako sto ces da je tusiras, mlaka voda, pelenom trljaj ledja. Tusiraj bar 10 min, ostavi je posle samo u trik majici i gacicama. Brufen dajes u skladu sa kilazom a ne dajes sirup ako ruke i noge nisu topli. Ako su hladni, prvo njih ugrejes. Nista ti hitna nece pomoci, dok AB ne pocne da radi, T divlja :( 

Bila sam u tvojoj kozi :( Mnooogo puta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je dr rekao da se brufen daje pola od kilaze, manje nema efekta kod visoke tt i da je paracetamol blazi tj. sporije/slabije spusta tt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo spada joj polako. Sad je 38,5. 

U apoteci mi je zena rekla da joj nikako ne dsjem pola od telesne mase brufena a za paracetamol da mogu. 

Ovo nije prvi put da brufen zakaze kod nje. Paracetamol joj  brze spusti tt. 

Nema mesec dana kad je bila bolesna i tad joj je tt bila 40. Tad mi je ovo i rekla apotekarka. Onda joj se tt spustila ali primila je bila lemon solu. 

Nisam smela da se usudim da je tusiram veceras. Poprilicno nam je osvezilo u kuci. 

Nista, sad cu da je pustim da odspava i proveravacu  je pa ako treba dacu joj paracetamol.

Leni, nisam optimisticna da ce joj sinacilin pomoci. Njoj nisu penicilin injekcije pomogle kod angine tako da ne verujem ni sirup da ce. Dacu fore jos sutra pa ako ne pocne da deluje ab vodicu je opet kod lekara. Najbolje joj je cefzil pomagao. 

Ovo njeno grlo je blagi uzas. Tek 16 novembra imamo zakazano na IMD i nadam se da ce operacija krajnika biti uskoro. Za godinu dana imala je 8 angina. 

Izmenjeno od strane milena026

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, milena, izgurajte jos malo pa da operacija rijesi problem sa anginama. Bas ih mrzim!
A za brufen ni ja nikada nisam sigurna, svaki doktor svoju pricu prica. Ja sam stvarno mislila da ide pola od kilaze, a onda mi neko kaze da nije tako nego drugacije. I onda strepim da li sam dala malo, oce li reagovati i sl...voljela bih kad bi se usaglasili oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo spada joj polako. Sad je 38,5. 

U apoteci mi je zena rekla da joj nikako ne dsjem pola od telesne mase brufena a za paracetamol da mogu. 

Ovo nije prvi put da brufen zakaze kod nje. Paracetamol joj  brze spusti tt. 

Nema mesec dana kad je bila bolesna i tad joj je tt bila 40. Tad mi je ovo i rekla apotekarka. Onda joj se tt spustila ali primila je bila lemon solu. 

Nisam smela da se usudim da je tusiram veceras. Poprilicno nam je osvezilo u kuci. 

Nista, sad cu da je pustim da odspava i proveravacu  je pa ako treba dacu joj paracetamol.

Leni, nisam optimisticna da ce joj sinacilin pomoci. Njoj nisu penicilin injekcije pomogle kod angine tako da ne verujem ni sirup da ce. Dacu fore jos sutra pa ako ne pocne da deluje ab vodicu je opet kod lekara. Najbolje joj je cefzil pomagao. 

Ovo njeno grlo je blagi uzas. Tek 16 novembra imamo zakazano na IMD i nadam se da ce operacija krajnika biti uskoro. Za godinu dana imala je 8 angina. 

Da pregurate noc, danju je sve lakse :) Mojoj deci je vise odgovarao obicni paracetamol, najstarijoj eferalgan. Ja sam skontala da meni na migrenu deluje jace Panadol crveni nego kafetin, brufen i sl. Izgleda da nekom vise prija. Ako ti cera ima vise od 2,5 mozda bi mogla da joj dajes propolis svakodnevno. Oba moja starija deteta su operisala krajnike, prvo treci pa ova, cetiri puta sam sa njima lezala u bolnici zbog toga ali to je nesto najbolje sto smo uradili. Nisu angine bile toliki problem koliko sve ostalo...jelo, spavanje, sluh, ughh. Mi smo svemu pribegavali, cak smo stariju vodili na "cupanje krajnika" u Trebinje. O Boze, svasta covek radi zbpg dece. 

Propolis nam se pokazao dobrim, ispiranje zalfijom i sl. I neki sirup za imunitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.