!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ako je rub crven, a centar promene belicast-afta. N danima nije jeo i noćima se budio kad je dobio aftu ispod jezika, imao 18m. Trebalo mi je dva dana da je lociram, na pamet mi nije palo da je sa donje strane jezika. Daj mu nešto protiv bola, nek jede kasastu hranu da ne povredjuje promene. Vidim da pedijatri daju tantum verde u spreju za to, al ja zaista nem.pojma kako bi ga dozirala detetu. Što kaže moj otac-afta ako se leči traje sedam dana, ako se ne leči nedelju.

Izmenjeno od strane Kate Kapetanica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

L mi opet ima temperaturu. Bez temperature je od srede, juce smo bili na kontroli, smanjene inhalacije berodualom na jednom dnevno. Dr kaze da jos ima slajma koji je sazreo ali nema necega sto nisam zapamtila kako se zove ( pukotine mozda, nesto sto se čuje prilikom udaha i izdaha) i to je valjda dobro. KSS nismo radili, brisevi grla i nosa sterilni. Da li je ovo neki novi virus ili je prokleti sekret ipak izazvao upalu?Ima li uopste nacina da to znam? Primetila sam da danas ima vise slina nego juce ali rekoh avaj, mozda mi se samo cini. Ali tacno su sline u jednom trenutku bile onako zrele i guste a od danas opet onako vodene. 

Sad lepo oboje imaju temperaturu a ja cu da se roknem :(

Mardz, ne znam nista o aframa, nadam se da ce brzo proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znas sta, moze biti da se nakacilo nesto novo...problem je u tome sto mi moramo da ih vodimo da ih neko preslusa a oni onako roviti ne zaleceni lepo pokupe jos nesto uz to sto su imali....upala je upala i to se cuje, to nosi sa sobom veliku kolicinu sekreta koja izlazi i na usi...bice da je to novi virus, tako je bilo kod Ojke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vas, danas je vec bez temperature ali ja ne mogu da se opustim, kako nas je zaredjalo, samo cekam sta je sledece. Od M rodjendana su bolesni, sto na smenu sto zajedno a ja sam vec na izmaku snage. Bice to ok, samo treba izdrzati     ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masa odbija da sisa od 11 danas..uspeli smo na kasikicu da joj damo oko 3 popila oko 30-40ml i spavala sad je opet nudim, gura me i place..nece sad ni na kasikicu. Flasicu isto odbija ni ne ume da pije na nju. Ne znam sta da radim..inace ima bronhiolitis i rano jutros smo joj ipak uveli ab posto je krenula konstantna temp..

Lose je raspolozena ali mene brine sto nece da sisa..ne bih da idemo u Tirsovu ako se nastavi ovako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne nece ni da pocne da sisa..buni se nece da uhvati..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

verovatno ne moze od nosa i od slajma...svakako treba joj omoguciti da sisa, izvlaci sline kako znas i stavi je na dojku kako znas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm. To može da bude uvo, al i grlo. U stvari-nemam pojma, neozbiljno je nagadjati. ako ćeš da je vodiš u Tirsovu, vodi je sad. Posle 20 krene haos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puna je slajma ali izvucem joj sve iz nosa pa je nudim da sisa i nece..racunam da koj je slabiji apetit zbog bolesti ali ne znam koliko dugo sme da ne siki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Grlo mozda, Helen. Mozda stvarno nije lose da je pogledaju tamo. Jel pala tt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni vodu ne pije, a ako jos ima tt, da ne gubi tecnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gle Hellen, ako samo siki, onda je njoj to mleko i voda i hrana. 

Edit-andi je sve rekla, da se ne ponavljam.

Odvedi je, mala je za nejelo čitav dan. Svakako će vas primiti preko reda jer je beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije imala pre sat vremena ali varira to..sad cu izmeriti..inace je mirna kad je drzim i nunam u protivnom place

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puna je slajma ali izvucem joj sve iz nosa pa je nudim da sisa i nece..racunam da koj je slabiji apetit zbog bolesti ali ne znam koliko dugo sme da ne siki..

da, gube apetit, ali tecnost mora da se unosi, moze da sisa manje nego inace, ali ipak treba ponesto da unese, od slajma ne moze da sisa jer tako im se zgadi pa im nije do toga, bilo bi najbolje da povrati pa onda da je stavis da sisa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je mirna kad je drzis vodoravno ili uspravno? Ja bih je odvela da je neko ponovo poslusa i da pogleda usi. Moj S je odbijao siku kad je imao bronhiolitis i upalu usiju. Mada, za sam bronhiolitis je karakteristicno odbijanje hrane ali s obzirom da ona samo sisa a sad odbija to vec nije dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je dobila upalu uva pa je boli dok sisa..Pritisni joj blago pored ušne resice da vidiš kako reaguje..tako je nama dr rekla sa neku proveru..Hellen ja bih ti savjetovala da se spakujete pa kod dr jer ako ne sisa u kombinaciji sa temp i brpnhitisom može da dehidrira..

Miša mu poljubim,a taman sam htjela da te pitam za Saru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poce zima i vurusici. Ne znam koliko je stara? Pokušaj kasicicom da je prevariš ili špricom, bar malo da proguta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Helen i ja mislim da je bolje da je vodis dr. To me sve potseca na upalu uha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj uspela sam da joj dam..drzala u ustima prvo minut i odjednom pocela da sisa..sela mi uspravno u krilo lezeci nema sanse. 5 meseci ima..hvala vam..ako ponovo bude pravila problem otici cemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pipkala sam joj usi i oko njih..ne reaguje. Vodicu je sutra kod dr a veceras na kliniku ako bude neka frka bas..zabrinuh se da ne dehidrira pa zato sam pisala

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice da je slajm, drzi je uspravnije malo na siki, cesce neka sisa a manje, opet kazem i da povrati nije strasno, prosto mora da izbaci slajm ili na usta ili na guzu!

Hellen i amorfati volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, starija cerkica prskala u usta Olynth za nos, je li opasno? Kontam da nije nije cim moze u nos, ali svejedno strah me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U poslednjih sat vremena Andjeli tt varira od 38.3 do 38.6. Ne znam sta da radim, da li da je skidam sirupom kad predje 38.5 ili ne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.