!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Nato nemoj da se sekiras.Mozes i malo kamilicom da isperes.To je isto kao da mu je usao sampon ili sapun u oci,sto se deci desava hiljadu puta.Bez brige i javi ujutru jeli proslo.

Ma on sad spava, malo je bio otplakao, pa se posle igrao, a ja samo cupkala oko njega. Joj cuti bas sam posteno uplasena... Ma i kamilica mi je pala na pamet, ali kao sto rekoh kada su oci u pitanju sve se plasim da mu bilo sta stavljam, a sada se kajem sto nisam... Hvala ti puno, lakse mi je kad cujem da nije strasno, malo se smirih. Sta mislis, da mu isperem malo ujutru fizioloskim ili prebrisem kamilicom? Javljam obavezno! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zenske... Meskoljio se bio, vidim ima kao malo drljice... Videcu ujutru ili nocas ako se probudi... Javljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

natawyyy

Moj Marko je ustima hvatao te balone :D On sve trci licem da mu puknu na licu ti baloni :D Nije mu se nista desilo , ne brini !

natawyyy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kao sebe da citam :D

Nije nista strasno, sto kazu zene, kao sampon da je upao u okce ;)

natawyyy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovakooo, evo mene, nisam stigla pre da svratim. Situacija je malo bolja, ali mu je oko i dalje crveno i suzeno, ali sve to u malo manjoj meri. Ispirala sam mu fizioloskim rastvorom danas 3x, to je vristanjeee, mnogo mrzi da mu se okice diraju. Ponekad i on sam napravi da pocrvene jos vise jer trlja, verovatno mu smeta. E sad, rekla sam da opet pratim ima li i sutra boljitka, a ako situacija ostane nepromenjena svraticemo pridvece do dr. Ionako je poceo danas da slinavi i kija... Mislite da je to ok? Hvala vam jos jednom na savetima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisem ovde jer moram hitno da znam odgovor! Ne znam da li imamo boginje ili su samo ujedi insekta.Ja mislim da su ujedi ali ne prolazi i pored mazanja kremom pa me to brine a ne znam tacno kako izgledaju boginje.Najvise ima na licu,rukama i nogama,na stomaku nema a na ledjima jednu. Evo kako izgleda

35y-SDC131.jpg

9gk-SDC131.jpg

Ne znam koliko se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi probala Fenistil da joj namazes , po mestima bi se reklo da su ujedi jer licu ruke i noge su izlozeni uvek u letnje doba ... Nema T ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema T,mazala sam joj hiperhama gel i nije joj pomogao a od jutros ima i nove blande uglavnom po rukama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nemate nekog Itsi Bitsi Spajdera u sobi gde pajkite ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nisam ga primetila a gledala sam,jos sam joj sinoc stavila cistu posteljinu,znaci nije mogao ni u krevet da se zavuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to lici na ujed pauka.Generalka sobe gde spava i mazi taj gel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod dr,nesto je ujelo,naravno nemaju pojma sta i verovatno joj je alergijska reakcija na ujed.Mazanje fenistil gelom ili tecnim puderom i aeruis sirup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na mestima gde su bili ujedi sad ima plikove!Negde vece negde manje.Prstala sam da joj mazem fenistil,sad samo stavljam tecni puder. Mislite da je ovo normalna reakcija za ujed? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj jeste :( Ema moja često ima takve reakcije i od običnog komarca. A što je najgore ona uzme pa to čapka dok ne otkine pa stvori krasticu pa onda i te krastice dira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Previse mi je to za obicne ujede ... Ja bih sirup izbacila... Ako imas sudokremu , ne bi i bilo lose da probas da joj mazes ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sudokremu ali zar ona nije samo za ojede? Sad joj mazem samo tecni puder ali ni on nesto ne pomaze. Brinu me ti plikovi. Ana kazes da se Emi cesto pojave i prodje bez problema? Ovo je drugi put da joj se od ujeda pojave plikovi ali opet brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali ojed na guzi sa plikovima koji su odmah prosli od subokreme , pa mislim da moze i kod ujeda sa plikovima da pomogne ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sudokremu ali zar ona nije samo za ojede? Sad joj mazem samo tecni puder ali ni on nesto ne pomaze. Brinu me ti plikovi. Ana kazes da se Emi cesto pojave i prodje bez problema? Ovo je drugi put da joj se od ujeda pojave plikovi ali opet brinem.

Da, u početku bukvalno od SVAKOG ujeda komarca a sad kako odrasta od npr svakog trećeg. Ti plikovi su bili kao puni vode i gnoja a kad ih ona otkine vidi se da je samo vodica u njima. Ja iskreno nisam mazala osim povremeno sa pantenolom kad ona skine plik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod dezurnog dr. bi bilo najbolje da odes. danas je subota i primice te brzo. Odmah pitaj sestru da treba dete u karantin jet su mozda boginje, pa ce sestra odmah da vas prosledi kod dr. Malo izdrami i eto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je od nocas kenjkav.. nema T, ali se preznojava... obliva ga hladan znoj (nije natrontan). Nece nista da jede, popio je dosta vode od jutros. Ne znam dal to pocinje neka prehlada ili virus...

Sta bi mogla preventivno da mu dam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tople supice što češće i da pustiš da se preznoji da što pre izbaci taj virus (ako je virus u pitanju). Čaj, ceđena narandža i limun i propolis.

Nadam se da će brzo sve proći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo sveze voce i sto vise da pije vodu. To sto izbegava hranu, moze da znaci i urinarnu infekciju. Uzmi mu ujutro urin obavezno i nosu u privatnu leb. Kosta 350din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko puta je piskio danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko puta je piskio danas?

Prvi put je piskio jutros i evo tek sad drugi put!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne valja! uzim ujutro srednji mlaz urina. Ako ti je frka, skini ga kad ustane i stavi ga u kadu da piski pa hvataj casicom za urin srednji mlaz. uspeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.