!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Ima li iko budan u ovo doba?

Kako spustiti T kada se ne spusta ni od Paracetamola n od sirceta ni krompira? Sreća pa nije prevelika T, 38,3 - 38,6 ali nicim ne mogu da je spustim ....

Ne znam , ali ovde ako T nece da spadne onda se daje kombinacija na 3 sata Depo (paracetamol) i Ponstan.

Tad sigurno pada T.

Javi kako ste prosli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz kako ste?

Nama pomazu čepići eferalgan 150 i febricet 200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tuširanje bar 20 minuta i hladni oblozi?

Kako je na kraju spala temp.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prezivjela ja vec dvije noci, zaspala pred zoru, bas sam iscrpljena. Temperatura je prosla, povracao je .... jedva se spustila .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime da namazem crvenilo nastalo(pretpostavljam) ujedom pauka(ili nekog slicnog insekta)?

Andju je preksinoc ujelo nesto, pojavio se crveni krug na listu noge a u sredini mali bijeli sa nekim tackicama i to je svrbi. Kvasila sam malo alkoholom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime da namazem crvenilo nastalo(pretpostavljam) ujedom pauka(ili nekog slicnog insekta)?

Andju je preksinoc ujelo nesto, pojavio se crveni krug na listu noge a u sredini mali bijeli sa nekim tackicama i to je svrbi. Kvasila sam malo alkoholom.

Fenistil ili flogocid. :)

Bolje čaj od kamilice za oblogu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cime da namazem crvenilo nastalo(pretpostavljam) ujedom pauka(ili nekog slicnog insekta)?

Andju je preksinoc ujelo nesto, pojavio se crveni krug na listu noge a u sredini mali bijeli sa nekim tackicama i to je svrbi. Kvasila sam malo alkoholom.

Ne bih da te plašim ali bolje je povedi lekaru. Ja sam pre par godina lečena od ujeda insekta(isto mi je bilo tako crvenilo sa belim tačkicama, kao bubuljice sitne) da bi se posle mesec dana ispostavilo da je čir. A malecka(2 godinice) od zaove moje sestre već duže vremena ima problema sa tim ali su njenu nogicu malo seckali da gnoj izađe.

Jbg, rekoh da neću da te plašim ali mislim da je bolje da znaš i da je odvedeš kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fenistil ili flogocid. :)

Bolje čaj od kamilice za oblogu :)

Ja rekla tati da mi kupi jedno od to dvoje ili hiper hama gel, al posto nije nasao nista on uze neki KAMAGEL. Smijem li to koristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rekla tati da mi kupi jedno od to dvoje ili hiper hama gel, al posto nije nasao nista on uze neki KAMAGEL. Smijem li to koristiti?

to mu dodje kao isto ali kamagel bas slabo deluje. mazala sam detetu za ujede komarca-slaba vajda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to mu dodje kao isto ali kamagel bas slabo deluje. mazala sam detetu za ujede komarca-slaba vajda!

Ok, hvala, ja ipak da pitam jer pise da je potreban poseban oprez ako se primenjuje na djeci mladjoj od 12 god.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala, ja ipak da pitam jer pise da je potreban poseban oprez ako se primenjuje na djeci mladjoj od 12 god.....

Kako ste? Jel prošlo crvenilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste? Jel prošlo crvenilo?

Dobro,bolje. Prolazi. Nismo isli kod dr, pustila sam da samo prodje. Jedino sto sam 2-3 puta namazala kamagelom.

Hvala sto pitas! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENE POMAGAJTE! Imali smo nezgodu malopre, Ilija je milio po podu, nekako skliznuo, izmakao ruke, ni sama ne znam, i ljusnuo po podu ustima. Okrnjio je malo obe jedinice I STA SAD??? DA IDEMO SUTRA KOD LEKARA, ZUBARA??? Nije puno, ali vidim da je to osetljivo i boli ga, sve zivo inace glodje i sada pocne da place kad glodje nesto. Sludjena sam i pojela bih sama sebe!!! Kako ovo da se desi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENE POMAGAJTE! Imali smo nezgodu malopre, Ilija je milio po podu, nekako skliznuo, izmakao ruke, ni sama ne znam, i ljusnuo po podu ustima. Okrnjio je malo obe jedinice I STA SAD??? DA IDEMO SUTRA KOD LEKARA, ZUBARA??? Nije puno, ali vidim da je to osetljivo i boli ga, sve zivo inace glodje i sada pocne da place kad glodje nesto. Sludjena sam i pojela bih sama sebe!!! Kako ovo da se desi...

Možeš da odeš da bi se smirila, ali mislim da svakako ne može ništa da se uradi. Može da se desi, ako ih je jako udario, da pocrne, ali to ćeš vremenom videti. Mislim da ima ovde bar dve žene čija deca su baš jako udarila jedinice.

Dešava se. Važno je da se smiriš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj da vidis koliko ih je polomio,da li se vidi nesti rozikasto na vrhovima,ili pak pipni da se nisu rasklimali. Ako nista od toga nije onda nema velike svrhe da ga vodis,samo dete da se traumira. Jos je mali i nije spreman na saradnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš da odeš da bi se smirila, ali mislim da svakako ne može ništa da se uradi. Može da se desi, ako ih je jako udario, da pocrne, ali to ćeš vremenom videti. Mislim da ima ovde bar dve žene čija deca su baš jako udarila jedinice.

Dešava se. Važno je da se smiriš.

Pokusaj da vidis koliko ih je polomio,da li se vidi nesti rozikasto na vrhovima,ili pak pipni da se nisu rasklimali. Ako nista od toga nije onda nema velike svrhe da ga vodis,samo dete da se traumira. Jos je mali i nije spreman na saradnju.

Nije puno, malo pri vrhu, ali vidi se. Pipnula sam da vidim da li se klate, cini mi se da ne, samo je poceo da place jer ga verovatno boli i osetljivo je. Lomila sam zub i znam taj grozni osecaj. A za to rozikasto ne znam, nisam primetila, o cemu se rozikastom radi? Ma i danas smo bili kod dr. ima neku infekciju oka i vec je istraumiran, ne znam sta da radim... Jako se brinem da ne pocrne, on gricka lubenicu recimo, dinju... Znam da jako boli od toplog i hladnog kada dodje u kontakt sa polomljenim zubom, bas se brinem i plasim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se vidi rozikasto znaci da je pulpa tj.zivac blizu i od toga moze da bude i bas osetljivo,ali ako toga nema onda ne brini,malo je dece sa celim prednjim zubima. Nije to nista,ujutro je on to vec zaboravio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da bi zubi potamneli mora da dodje do nekroze ili gangrene zivca,ne moze da se desi od hrane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se vidi rozikasto znaci da je pulpa tj.zivac blizu i od toga moze da bude i bas osetljivo,ali ako toga nema onda ne brini,malo je dece sa celim prednjim zubima. Nije to nista,ujutro je on to vec zaboravio.

A da bi zubi potamneli mora da dodje do nekroze ili gangrene zivca,ne moze da se desi od hrane

Hvala ti do neba smirih se malo... Ujutru cu obavezno da pogledam im li rozikastog, ako ima idemo, ali nadam se da nema... Za sada vidim da na dodir jesu osetljivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez brige,osetljivi su od udarca,a i verovatno je razdrazen pa ne daje realnu sliku. Nemoj da se zahvaljujes,drago mi je ako sam makar malo smirila situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez brige,osetljivi su od udarca,a i verovatno je razdrazen pa ne daje realnu sliku. Nemoj da se zahvaljujes,drago mi je ako sam makar malo smirila situaciju.

Svakako jesi! Izmedju ostalog smirila me je i tvoja recenica da malo male dece ima cele prednje zube, hehe :D Ujutru cemo da izvidimo situaciju. Nemirko jedan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javimo, ipak smo bili kod cika zube, ok je sve, nije strasno nista, rekao nam je samo da peremo zubice( sto naravno i radimo) i da ih cistimo vaticom, mada je meni nekako logicnije da cistimo sterilnom gazom, da e razvlacimo one dlacice po ustima. Hvala jos jednom na savetima! :***** vas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javimo, ipak smo bili kod cika zube, ok je sve, nije strasno nista, rekao nam je samo da peremo zubice( sto naravno i radimo) i da ih cistimo vaticom, mada je meni nekako logicnije da cistimo sterilnom gazom, da e razvlacimo one dlacice po ustima. Hvala jos jednom na savetima! :***** vas!!!

Ne mora gaza da bude sterilna, tvoj bebac je već veliki i sigurno svašta trpa u usta. A možeš lepo i četkicu za zube da mu kupiš, imaš one koje se koriste od četvrtog meseca i vrlo su mekane. Meni je bilo lakše da mu zube perem četkicom, a Vasiliju je to bilo vrlo zabavno i bar smo naučili čemu služi četkica, pa je sad bez problema koristimo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora gaza da bude sterilna, tvoj bebac je već veliki i sigurno svašta trpa u usta. A možeš lepo i četkicu za zube da mu kupiš, imaš one koje se koriste od četvrtog meseca i vrlo su mekane. Meni je bilo lakše da mu zube perem četkicom, a Vasiliju je to bilo vrlo zabavno i bar smo naučili čemu služi četkica, pa je sad bez problema koristimo. :)

Peremo zube mi, nisi videla, napisala sam, Ilija voli da pere zube :D Prvo mu ja malo istrljam, pa onda dam njemu i on to jedva ceka :D Nego nam je dr. rekao nesto u smislu da se verovatno vise igra, mozda ne voli, pa kao ovako je bolje, ali sam mu objasnila da mi volimo da peremo nase zuze :D A ovo za gazu si u pravu, zaista sve zivo glodje :D A ja mu zato i forsiram pranje od samog starta, od prvog zubica, da to za njega postane nesto normalno i da kasnije ne bude problema, super je sto se i ona eto ne buni :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izasao mu je osip u vidu tackica, bubuljicica po kolenima i rukama a sada i po nogama. Do sada nije ovako izlazilo. Meni izgleda kao da je od necega spolja ali ne znam od cega, s' obzirom da je od nosenja i znojenja reagovao na nesto bas u tom predelu i bas tada. Od hrane ne verujem, jede iste stvari i pije Rosu, i ne izgleda tako. Ok, nova sredina, ljudi, ali bas ovako. <_< Sta da mu namazem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.