!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Jacka, za sad ti je mozda najbolje da ne diras nista. Da vidis kako ce sutra da bude... ili ce da se poveca taj otok ili ce da se smanji. Ako je od promaje, trebalo bi da se smanji.

Da je nije nesto ujelo?

Ako se ona ne zali i ne dira to, ako joj ne smeta onda nemoj ni ti da joj diras, dok ne vidis kako ce da se razvija.

Hloramfenikol se koristi kod infekcija...ne moze ti pomoci kod promaje.

A kamilica je dobra jer ublazuje upale... koristi se samo sveze napravljen caj jer se kod onog sto stoji duze razvijaju bakterije.

P.S. I zaboravih da dodam: Sve sto je za oko mora da bude STERILNO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena se jutros probudila sa otecenim ocnim kapkom, crvenkasto, ali ne suzi, nema krmelja, samo kapak donji i gornji malo otecen. Nisam primetila da ga nesto trlja i dira, nije se bunila ni kad sam joj to malo pipkala da je boli valjda bi kukala. Namazala sam joj malo hloramfenikol na to oko, evo sad sam prelila par cvetica kamilice da je umijem s tim ( mada sad citam kao ne bi trebalo jer je kamilica pogodna za razvoj bakterija?! ). Ne znam ne bih je vodila kod dr, vikend je moram onda u hitnu, ne znam bi li smela cekati do ponedeljka?

A juce smo ceo dan bili napolje i na selu, duvao je neki vetar ne znam da je nije mozda promaja negde zakacila kod s&s kod njih uvek sve zivo otvoreno...

Slobodno fenistil gel, nama je isto S imao prošlog leta. Vodili smo ga lekaru tek sutradan, jer mu se oko zatvorilo od otoka... Sigurno je nešto ujelo. Ne škogi ni mast za oči, ali fenistila ima da sredi za dan. Ne brini, proći će je.

Nama je dr rekla da skuvamo kamilicu pa kad spavka da mu stavljamo obloge (pošto budnom nije imalo šanse da stavimo)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas, ipak sam je odvela, dok je odspavala popodne oko samo sto joj se nije zatvorilo... Rekao nam je dr da nastavimo sa hloramfenikolom i kamilicom, i da joj dajem 3-4 dana Aerius sirup jednom dnevno da bi joj pre spao otok i upala, kaze oblik konjuktivitisa ali ima na tom obrazu neki ujed pa je to izgleda izazvalo tako reakciju. Videla sam to na obrazu jutros ali to mi deluje kao obican ujed komarca, na oku nista nisam primetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas, ipak sam je odvela, dok je odspavala popodne oko samo sto joj se nije zatvorilo... Rekao nam je dr da nastavimo sa hloramfenikolom i kamilicom, i da joj dajem 3-4 dana Aerius sirup jednom dnevno da bi joj pre spao otok i upala, kaze oblik konjuktivitisa ali ima na tom obrazu neki ujed pa je to izgleda izazvalo tako reakciju. Videla sam to na obrazu jutros ali to mi deluje kao obican ujed komarca, na oku nista nisam primetila...

U bre.... Mi nismo imali sirup, i prošlo je odma taj dan kad smo počeli da mu mažemo gel... Doduše nama je bilo popodne ujed, pa je ujutro ustao sa zatvorenim okom... Popodne (sutradan) je već bilo drastično drugačije...

Biće ok, već sutra - videćeš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto mi je objasnio, da ga pola nisam razumela, te alergijska reakcija, pa konjuktivitis, a malo joj je uvo crveno pa ima i to veze... Najgore mi je to sto smo isli u drugo mesto u bolnicu sa uputom iz hitne jer kod nas nema dezurni pedijatar vikendom samo do 10 ujutru, pa onda ti lekari iz bolnice su tako sturi sa tim odgovorima a sta god ga pitam da mi objasni on prica nesto drugo, bitno da mi je rekao da ne brinem za dete jer on vazi za jednog od najboljih pedijatara u okolini :blink: Molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da nije ujed od pauka? MOja mama tako odraguje na ujed pauka još joj dodatno i pomodri stravično to mesto. Ma biće to sve ok, samo da terapija odreaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto mi je objasnio, da ga pola nisam razumela, te alergijska reakcija, pa konjuktivitis, a malo joj je uvo crveno pa ima i to veze... Najgore mi je to sto smo isli u drugo mesto u bolnicu sa uputom iz hitne jer kod nas nema dezurni pedijatar vikendom samo do 10 ujutru, pa onda ti lekari iz bolnice su tako sturi sa tim odgovorima a sta god ga pitam da mi objasni on prica nesto drugo, bitno da mi je rekao da ne brinem za dete jer on vazi za jednog od najboljih pedijatara u okolini :blink: Molim te.

Ja sam slicno reagovala na ujede insekata u detinjstvu (ni sada nisam bolja <_< ). S' tim sto nisam nikada nista pila od sirupa ni lekova. Dr je rekao da je dovoljno da mi prodje pauk preko noge da izazove alergijsku reakciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja se nadam da nam se ovo nece cesto desavati. U svakom slucaju cini mi se jos veceras da joj je malo otok splasnuo u odnosu kakva je bila popodne, videcemo sutra. Mene komarac kad ujede imam bukvalno plikove na tom mestu, nadam se da ona nece morati s tim da se muci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja se nadam da nam se ovo nece cesto desavati. U svakom slucaju cini mi se jos veceras da joj je malo otok splasnuo u odnosu kakva je bila popodne, videcemo sutra. Mene komarac kad ujede imam bukvalno plikove na tom mestu, nadam se da ona nece morati s tim da se muci...

Zato i ja brinem. Pre neki dan A. je ujeo komarac i, kao meni, rasirilo mu se crvenilo po ledjima. Ali, prodje do sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas, ipak sam je odvela, dok je odspavala popodne oko samo sto joj se nije zatvorilo... Rekao nam je dr da nastavimo sa hloramfenikolom i kamilicom, i da joj dajem 3-4 dana Aerius sirup jednom dnevno da bi joj pre spao otok i upala, kaze oblik konjuktivitisa ali ima na tom obrazu neki ujed pa je to izgleda izazvalo tako reakciju. Videla sam to na obrazu jutros ali to mi deluje kao obican ujed komarca, na oku nista nisam primetila...

A da nije to njoj od prljavih ruku i slicno ili joj je neko samo taj konjuktivitis preneo?Zasto aerius, ako je neka ocna infekcija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da nije to njoj od prljavih ruku i slicno ili joj je neko samo taj konjuktivitis preneo?Zasto aerius, ako je neka ocna infekcija?

Tj hocu pitati kako zna da je to alergijski konjuktivitis a ne bakterijski ili virusni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da nije ujed od pauka? MOja mama tako odraguje na ujed pauka još joj dodatno i pomodri stravično to mesto. Ma biće to sve ok, samo da terapija odreaguje.

I ja sam najpre na to pomislila.

Oni daju areus da bi skinuo otok sto znaci da nemaju pojma od cega bi moglo da bude, pa lece posledicu sa sirupom i ab kremom. Drugo ni ne moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam najpre na to pomislila.

Oni daju areus da bi skinuo otok sto znaci da nemaju pojma od cega bi moglo da bude, pa lece posledicu sa sirupom i ab kremom. Drugo ni ne moze.

Može... ;) Mog malog je ujeo pauk, i Fenistil gel je čuesan :)

Htela sam da šlogiram kad sam videla dete ujutro kad se probudio...

Jacka kako je danas okce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da nije to njoj od prljavih ruku i slicno ili joj je neko samo taj konjuktivitis preneo?Zasto aerius, ako je neka ocna infekcija?

Tj hocu pitati kako zna da je to alergijski konjuktivitis a ne bakterijski ili virusni?

Ja sam im bas i naglasila da smo bile na selu i da je sve zivo pipala i zivotinje i vrsljala po basti i da je trpala ruke i u usta i verovatno je trljala oci ako joj se spavalo mada je on meni odmah odbrusio da je to neki ujed...

I ja sam najpre na to pomislila.

Oni daju areus da bi skinuo otok sto znaci da nemaju pojma od cega bi moglo da bude, pa lece posledicu sa sirupom i ab kremom. Drugo ni ne moze.

Eto bas tako, sirup za otok jer ovaj u hitnoj nije imao pojma od cega je samo je rekao alergija, a dr u bolnici je to potvrdio i rekao i kremu da mazemo...

Može... ;) Mog malog je ujeo pauk, i Fenistil gel je čuesan :)

Htela sam da šlogiram kad sam videla dete ujutro kad se probudio...

Jacka kako je danas okce?

Bolje je, ima jos malo otoka i crvnila ali nije ni blizu kako je bilo juce... za dva tri dana ce nadam se i to proci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje je, ima jos malo otoka i crvnila ali nije ni blizu kako je bilo juce... za dva tri dana ce nadam se i to proci :)

Joj super :) Ljubi nam oko malo lepo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba 14. puni cetiri meseca.Od pre dve noci pestala je da sisa nocu.Prespava po 11 sati.Pokusavala sam da je podignem da doji ali nece buni se i place.Jeli to normalno? Na stranu sto dobar deo noci moram da se izmazam jer ne sisa. Inace i danas preko dana slabije sisa i dosta spava .Jeli moguce da je to od ove vrucine?Klima nam je podesena na 26 stepeni u stanu.Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba 14. puni cetiri meseca.Od pre dve noci pestala je da sisa nocu.Prespava po 11 sati.Pokusavala sam da je podignem da doji ali nece buni se i place.Jeli to normalno? Na stranu sto dobar deo noci moram da se izmazam jer ne sisa. Inace i danas preko dana slabije sisa i dosta spava .Jeli moguce da je to od ove vrucine?Klima nam je podesena na 26 stepeni u stanu.Sta da radim?

Ništa, prati je par dana. Ako je stolica uredna i odgovarajuće boje i ima dovoljan broj mokrih pelena onda nema nikakvog razloga za brigu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno kako kaze Phoenix, samo bih joj ja nudila vodu u medjuvremenu i ako to potraje par dana, uvodila bih cvrstu hranu polako.

Mozda izbegava da sisa zbog nekog zuba. Zbog vrucine moze samo da bude zedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodu joj nudim nece. Doji jako slabo danas.Sa cime da krenem od cvrste hrane?Da li sa pirincanom milupinom dohranom ili da skuvam krompiric i probam sa njim?Samo sa cime sa krompiric razredim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na pomoci. Videcu kako ce provesti noc.Sad je bila budna dva sata malo dojila i zaspala.Inace je vesela i igra se.Vodu sam joj nudila na cuclu ali se samo igrala sa njom ako pritegnem da iscuri iz cucle ona izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da kazem ja ne sederim vodu,DA li bi mozda trebala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis, ne prokuvavas vodu? ne moras. Najbolje bi bilo da joj das rosu. I daj joj kasicicom, pa makar sve pljunula, bar ce ispirati usta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih da kazem ja ne sederim vodu,DA li bi mozda trebala?

Ako si mislila ''šećeriti vodu'', nemoj šećeriti, nema potrebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam secernu vodu 100 ml vode sa kasicicom secera.Tako mi komsinica rekla . Toliko me je danas sludela da ne znam vise ni da pisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.