!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Sigurno, sigurno :( Joj, bre, kako joj nije dala? Izvini, kako moze da uradi detetu?

:angry: :angry: ona kaze da joj nije dala jer je tu gde je bila "prljav toalet", pa mogla je da je drzi iznad wc solje!! bezobrazluk!!nigde vise nece ici s njom!!

i Ja verujem da joj je to od tvrde stolice, da je verovatno bolucka a da ona prica da je pecka. od grickalica i cega kog ne pecka guza. zapravo cmar ne pece. moze da pecka jedino ako se ojela guza, a ti kazes da nema nicega.

nema nicega...nije ojedena,sva sreca pa je taj ojed imala svega dva,tri puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: :angry: ona kaze da joj nije dala jer je tu gde je bila "prljav toalet", pa mogla je da je drzi iznad wc solje!! bezobrazluk!!nigde vise nece ici s njom!!

nema nicega...nije ojedena,sva sreca pa je taj ojed imala svega dva,tri puta...

Ma da je htela, odvela bi je napolje! :angry: Bilo je sramota garantovano. Izvini, ne znam te, ne znas me, ali meni to mirise na onaj snobizam najgori. Pa ne bi mi dete trpelo makar ribala WC solju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje, te kuglice izlaze od tvrde stolice tj izbaci samo taj mali deo koji je pri dnu, ostalo zadrzava. nemoj da brines , nije to nista. daj joj obavezno kivi!!!!!

ja sam celog zivota imala tih problema, tako da su mi kuglice jako poznate. :lol:

probaj sa kivijem i ujutru toplom limunadom.

ako se ne regulise za par dana ,stavi joj glicerinski cepic za decu, ali to samo u najgorem slucaju , da se ne bi navikavala na to.

znaci kivi lek?? hvalaa :rolleyes: njoj se odma sutradan vrati normalna stolica,valjda izbaci prvo te kuglice pa onda sutradan sve ostalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da je htela, odvela bi je napolje! :angry: Bilo je sramota garantovano. Izvini, ne znam te, ne znas me, ali meni to mirise na onaj snobizam najgori. Pa ne bi mi dete trpelo makar ribala WC solju!

Jao muke ja imam sa mojom svekrvom,te isprljace joj se ruke ne daj joj u pesak,ne pipaj ovo ne pipaj ono,prljavo je,nemoj igracku u usta,ma opsti haos!!! ne mogu joj objasniti da je necu drzati u staklenom zvonu!! al da je po njenom, dete bi bilo bolesno non stop...sva sreca pa se ne obazirem previse na to sto trtlja...al ovo danas me jako iznerviralo i razbesnelo!! :angry: ako nista drugo il bi je drzala iznad wc solje il bi poredjala papir na dasku,sta god samo da ne trpi.. :( malo smo OT :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao muke ja imam sa mojom svekrvom,te isprljace joj se ruke ne daj joj u pesak,ne pipaj ovo ne pipaj ono,prljavo je,nemoj igracku u usta,ma opsti haos!!! ne mogu joj objasniti da je necu drzati u staklenom zvonu!! al da je po njenom, dete bi bilo bolesno non stop...sva sreca pa se ne obazirem previse na to sto trtlja...al ovo danas me jako iznerviralo i razbesnelo!! :angry: ako nista drugo il bi je drzala iznad wc solje il bi poredjala papir na dasku,sta god samo da ne trpi.. :( malo smo OT :unsure:

Jadno dete, ne sme bre to da radi tvoja svekrva, ili joj očitaj bukvicu ili ne puštaj ćeru nigde više sa njom :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo već kod guze...nije baš toliko hitno, ali mogu li male bebe da imaju hemoroide....?

Ili ja ne znam kako izgleda anus...:D

Ima neki "cuculjak", danas sam primetila... :blink: nešto kao da "visi", pa mi liči na hemoroid.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad smo već kod guze...nije baš toliko hitno, ali mogu li male bebe da imaju hemoroide....?

Ili ja ne znam kako izgleda anus... :D

Ima neki "cuculjak", danas sam primetila... :blink: nešto kao da "visi", pa mi liči na hemoroid.... :blink:

da bebe mogu da imaju hemoroide.

postoji krema za to trebalo bi da seodmah povuce, iskreno ne znam kako se zove, ali ako je nadjem negde , javljam. pitaj pedijatra koja se krema kod vas za to koristi za bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam gde bih pitala,pa moram ovde. Anja mi je sinoc pala sa bicikle na beton,udarila je glavom,tek sam malopre videla kakvo je stanje. Ja sam to sinoc fino oprala i namazala nekom kremom koja je "kao" za povdrede. Medjutim,sad kad je ustala njoj je to bas onako upadljivo odrano,plus crveno. Sta bih mogla da namazem da to brzo prodje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam gde bih pitala,pa moram ovde. Anja mi je sinoc pala sa bicikle na beton,udarila je glavom,tek sam malopre videla kakvo je stanje. Ja sam to sinoc fino oprala i namazala nekom kremom koja je "kao" za povdrede. Medjutim,sad kad je ustala njoj je to bas onako upadljivo odrano,plus crveno. Sta bih mogla da namazem da to brzo prodje?

Očistiš hidrogenom, pa malo natapkaš povidom jodom.

Ranije je bio onaj Bivacin sprej - spas - kad smo mi bili deca... Sad može i Octenisept.

Mislim da nema te "mazalice" od koje brzo prođe, važno je da ona to ne dira - jedino tako najbrže prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Ivančicom, bolje je samo sa hidrogenom ili Octeniseptom da isčistiš i da ne mažeš već da pustiš da se to samo osuši i smiri. Tek kada se uhvati krastica (ako je malo više odrala) da mažeš i to povremeno sa pantenolom i to je to.

PS izbegavati max flastere i gaze i zavoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene,u apoteci su mi dali neki Merfen sprej,a hidrogen imam. Ona to ne dira,samo se zali da je boli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene,u apoteci su mi dali neki Merfen sprej,a hidrogen imam. Ona to ne dira,samo se zali da je boli :(

Možda je to kod vas taj Merfen za dezinfekciju... A ako je baš boli jedino da joj daš nešto na bavi paracetamola. Ali to ako je baš baš boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Ivančicom, bolje je samo sa hidrogenom ili Octeniseptom da isčistiš i da ne mažeš već da pustiš da se to samo osuši i smiri. Tek kada se uhvati krastica (ako je malo više odrala) da mažeš i to povremeno sa pantenolom i to je to.

PS izbegavati max flastere i gaze i zavoje.

ma samo pantenol,kantarion,ništa 'agresivno' nema potrebe...mm tako decu macka,dezinfikuje kada se 'ogrebu'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negdje je neko prije par dana pisao o hemoroidima kod djece,ne mogu da nadjem tu temu!Sinoc sam primjetila kod Nikole vanjski hemoroid!Sta smijemo koristiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ćemo sutra lekaru, pa javljam šta smeju deca da koriste za hemoroide....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negdje je neko prije par dana pisao o hemoroidima kod djece,ne mogu da nadjem tu temu!Sinoc sam primjetila kod Nikole vanjski hemoroid!Sta smijemo koristiti?

Postoje neke kreme za to, ali pitaj svog pedijatra.nam je pedijatar prvo preporucio kivi i slicne stvari koje smeksavaju stolicu, jer je hemoroid sigurno od napinjanja,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey, ajde javni se :)

Tigi, jel vi idete lekaru? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su simptomi suncanice kod dece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji su simptomi suncanice kod dece?

Glavobolja i povraćanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavobolja i povraćanje.

a temperatura?

Pavle je juce bio od pola pet do osam napolju, ali uglavnom u hladu... kako smo dosli kuci dobio T, 39,1. Pitala ga dal ga nesto boli, on rekao glava. Nocas se probudio, povracao ( jos mu je zapusen nos, balavi.. mislim da mu raste petica).. Stavila mu efferalgan cepuce. Trenutno ima T 37,5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, jel vi idete lekaru? :unsure:

Ne,za sad,povlaci se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a temperatura?

Pavle je juce bio od pola pet do osam napolju, ali uglavnom u hladu... kako smo dosli kuci dobio T, 39,1. Pitala ga dal ga nesto boli, on rekao glava. Nocas se probudio, povracao ( jos mu je zapusen nos, balavi.. mislim da mu raste petica).. Stavila mu efferalgan cepuce. Trenutno ima T 37,5.

Sve što si navela može biti simptom. Što se mene tiče ja bih mu davala dosta vode i pravac ljekaru. Zbog povraćanja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve što si navela može biti simptom. Što se mene tiče ja bih mu davala dosta vode i pravac ljekaru. Zbog povraćanja. ;)

Hvala :)

Sad cemo kod lekara... pa javljam sta je rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a temperatura?

Pavle je juce bio od pola pet do osam napolju, ali uglavnom u hladu... kako smo dosli kuci dobio T, 39,1. Pitala ga dal ga nesto boli, on rekao glava. Nocas se probudio, povracao ( jos mu je zapusen nos, balavi.. mislim da mu raste petica).. Stavila mu efferalgan cepuce. Trenutno ima T 37,5.

Ako je samo jednom povracao, mze da bude od zuba. Od suncanice T 39C je mnogo! mislim da moze da bude, ali od suncanice kratko traje. Pre bih ja rekla da je zbog zuba i glavobolja i povracanje i T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do sunčanice hoće glavobolja i nesvestica ali ne baš i tako visoka T. U slučaju sunčanice stavljati hladnu oblogu na čelo i mirovanje dan-dva. A da ga glava nije bolela zbog visoke T?

A nije isklučeno ni od petica ali ni od virusa koji haraju ovih dana zbog velike oscilacije u vremenskim prilikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.