!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Pre 3 dana Natasi su izasle neke blande (uglavnom po levoj ruci i malo po ramenima) izgledalo je kao ujed pauka ili mrava ali juce joj se na tim mestima napravili plikovi koji kasnije puknu i izasle joj nove blande.Odveli je kod lekara,i nikakav odgovor nisam dobila,cini mi se da dr ni ne zna sta joj je to i od cega.Samo tecni puder da stavljam.Plikovi se i dalje prave,i pocinje da je svrbi.Ne znam na kojoj temi da pisem jer ne znam sta je to.Da li je neko video tako nesto,da li znate sta je to i od cega bi moglo da joj se pojavljuje?

jel' ti plikovi izgledaju kao crvici ili kako? okrugli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga kupuj odmah sudo kremu bre!!! odlicna je za bakterije.nikakv sapun i slicno, samo voda.

Kupila ;)

Spavala gospodjica sinoc kod moje mame pa cekam da ustanu od popodnevne dremke pa da odem po nju :) Osip se smanjio bas bas dosta (sto predpostavljam da je i od sirupa) ali cekamo sredu da vidim sta i kako sa Dr zbog rezultata brisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila ;)

Spavala gospodjica sinoc kod moje mame pa cekam da ustanu od popodnevne dremke pa da odem po nju :) Osip se smanjio bas bas dosta (sto predpostavljam da je i od sirupa) ali cekamo sredu da vidim sta i kako sa Dr zbog rezultata brisa.

Hej, pa najzad ;) Sredice se i infekcija, dace joj dr neku ab mast sigurno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se ne prosiri i sve ok ;) zato se ribamo i ribamo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se ne prosiri i sve ok ;) zato se ribamo i ribamo :lol:

Jel sutra beše idete kod lekara, ili prekosutra?

Javi šta vam je rekla - šta je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je imala slican problem s maleckom, pedijatrica joj rekla da u vodu ubaci par praskica hipermangana i s tim ispira. Pa, mozda da pitas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel sutra beše idete kod lekara, ili prekosutra?

Javi šta vam je rekla - šta je u pitanju.

Sutra da, jedva cekam da pocnemo sa nekom terapijom :)

Pa pisala sam gore sta je. Enterococcus spp. i escherichia coli <_< ali samo na kozi hvala Bogu.

Moja prijateljica je imala slican problem s maleckom, pedijatrica joj rekla da u vodu ubaci par praskica hipermangana i s tim ispira. Pa, mozda da pitas?

Ne vredi, probala sam. Koristila sam to zato sto su joj se noktici listali pa ako nije pomoglo za tih 5-6 dana sto sam koristila, ne verujem da bi bilo drugacije na duze staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey, sta ste dobili za terapiju tada? Kakva je situacija bila? Kako sad izgleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Yeco na pitanju.

Palitrex 10 dana na 8 sati i gentamicin 7 dana ujutru i uvece. Evo proslo i to i sad par dana nista pa opet urin i bris na kontrolu da vidimo da li se povuklo ili ne. Ja se nadam da smo se resili gamadi :) I dalje je svrbi guza.. tj cese se (sedne na pod pa trlja guzu o tepih pomerajuci se napred nazad - dete mi spagu napravi samo tako).. sad, da li je to iz navike ili ne, jer to radi vec mesecima <_< , videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je proslo. Javi rezultate!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocem ;) i ja se nadam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za savet!! Dete mi malo,malo pa vice pecka je guza!! ne vice svaki dan ali opet me brine jakoo!! Nije crvena nigde,i primetila sam da to vice kad joj se kaki!!(ali ne uvek,ponekad samo) gledala sam joj kaku ali nema nikakvih crvica.. dali je neko od vas imao ovaj problem,sta da radim??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za savet!! Dete mi malo,malo pa vice pecka je guza!! ne vice svaki dan ali opet me brine jakoo!! Nije crvena nigde,i primetila sam da to vice kad joj se kaki!!(ali ne uvek,ponekad samo) gledala sam joj kaku ali nema nikakvih crvica.. dali je neko od vas imao ovaj problem,sta da radim??? :unsure:

Ja stvarno ne znam, jedino sto mi pada na pamet da ne rucka nesto mozda zacinjeno ili neke grickalice slane pa je pecka guza? Meni se desava nekad od ljute ili zacinjene hrane ali to je bas retko, jel znas mozda tih dana kad kaze da pecka da je nesto odredjeno jela, tj dan pre toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za savet!! Dete mi malo,malo pa vice pecka je guza!! ne vice svaki dan ali opet me brine jakoo!! Nije crvena nigde,i primetila sam da to vice kad joj se kaki!!(ali ne uvek,ponekad samo) gledala sam joj kaku ali nema nikakvih crvica.. dali je neko od vas imao ovaj problem,sta da radim??? :unsure:

Sve i da je to u pitanju, može se dijagnostikovati koprokulturom. Ne verujem da golim okom može ;)

Kakva joj je stolica? Da li redovno vrši veliku nuždu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve i da je to u pitanju, može se dijagnostikovati koprokulturom. Ne verujem da golim okom može ;)

Kakva joj je stolica? Da li redovno vrši veliku nuždu?

Ovo i ja htedoh da pitam,ako ima tvrdju stolicu mozda zato kaze da je pecka,posto je mala pa ne ume da razgranici sta je stvarno boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam, jedino sto mi pada na pamet da ne rucka nesto mozda zacinjeno ili neke grickalice slane pa je pecka guza? Meni se desava nekad od ljute ili zacinjene hrane ali to je bas retko, jel znas mozda tih dana kad kaze da pecka da je nesto odredjeno jela, tj dan pre toga?

Sve i da je to u pitanju, može se dijagnostikovati koprokulturom. Ne verujem da golim okom može ;)

Kakva joj je stolica? Da li redovno vrši veliku nuždu?

Ovo i ja htedoh da pitam,ako ima tvrdju stolicu mozda zato kaze da je pecka,posto je mala pa ne ume da razgranici sta je stvarno boli.

ne jede nikakve grickalice,i kad pojede sto je retkost to je jako malo svega tri smokija npr...veceras mi se zalila da je pecka i onda joj se kakilo,nije jela nista jako zacinjeno ni ljuto...a stolica joj je redovna svaki dan,a kad nece da jede lepo svaki obrok tj pojede svega kasiku,dve nema kakanja dva dana i onda kad se iskaki budu sve kuglice i onda se posle toga normalizuje...pije dosta tecnosti i jede voce i povrce...jedino sto kolicinski nekad pojede jaaako malo pa ne kaki...e sad i ja mislim da nju to boli kad joj se kaki jer joj je tvrda stolica pa ima osecaj grebuckanja, moze biti to???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za savet!! Dete mi malo,malo pa vice pecka je guza!! ne vice svaki dan ali opet me brine jakoo!! Nije crvena nigde,i primetila sam da to vice kad joj se kaki!!(ali ne uvek,ponekad samo) gledala sam joj kaku ali nema nikakvih crvica.. dali je neko od vas imao ovaj problem,sta da radim??? :unsure:

Da, bice da je to, a i u uzrastu je , kao i moje dete da pocinju da kapiraju kako mogu da trpe. ;) Ja sam mog vremenom provalila. :lol:

Ista je situacija kod nas bila jedno mesec dana. Ko zna kad mu se prikakilo, a on sad vezba samokontrolu,a neume bas kako treba. Ne znam koliko mogu da budem slikovita, ali hajde da pokusam fino da obajsnim:

Posto pocnu da trpe, stolica sama po sebi vremenom potiskuje cmar i kad dodje 'minut do 12', tvoje dete malo popusti cmar, pa je zaboli. Tada trazi da kaki i tada je pecka. Posle nikom nista ;)

Faza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne jede nikakve grickalice,i kad pojede sto je retkost to je jako malo svega tri smokija npr...veceras mi se zalila da je pecka i onda joj se kakilo,nije jela nista jako zacinjeno ni ljuto...a stolica joj je redovna svaki dan,a kad nece da jede lepo svaki obrok tj pojede svega kasiku,dve nema kakanja dva dana i onda kad se iskaki budu sve kuglice i onda se posle toga normalizuje...pije dosta tecnosti i jede voce i povrce...jedino sto kolicinski nekad pojede jaaako malo pa ne kaki...e sad i ja mislim da nju to boli kad joj se kaki jer joj je tvrda stolica pa ima osecaj grebuckanja, moze biti to???

Možda, ja sam kao mala imala "lenja creva", zato te pitam.

Odn. usporenu peristaltiku creva. Ako jede voće, žitarice, salate i generalno dosta celuloze, ne bi trebalo da ima problema sa redovnošću stolice. Drugo, to što izbacije "kugllice", hoće da se pojavi kad dete pije tečnost između obroka.

Moguće je što neko reče, da je od tvrde stolice, pa ne ume da razgraniči šta je bol.

Ne videh koliko je staro dete, ...Daj joj supice, i ovo što sam pomenula, izbegavaj slatkiše i neka ne pije vodu između obroka. Odnosno da je ishrana raznovrsna, i da nije "suva". Bez brige, mislim da nije ništa strašno. U svakom slučaju, uvek možeš da odeš lekaru. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bice da je to, a i u uzrastu je , kao i moje dete da pocinju da kapiraju kako mogu da trpe. ;) Ja sam mog vremenom provalila. :lol:

Ista je situacija kod nas bila jedno mesec dana. Ko zna kad mu se prikakilo, a on sad vezba samokontrolu,a neume bas kako treba. Ne znam koliko mogu da budem slikovita, ali hajde da pokusam fino da obajsnim:

Posto pocnu da trpe, stolica sama po sebi vremenom potiskuje cmar i kad dodje 'minut do 12', tvoje dete malo popusti cmar, pa je zaboli. Tada trazi da kaki i tada je pecka. Posle nikom nista ;)

Faza.

pa daaa!! sad shvatih!! trazi ona meni danas da kaki ja je odvedem ona stala i ukipela se i kaze ne kaki mi se,ja reko stvarno, zeza me samo,kad ono ona izgleda trpi :blink: kasnije je kakila verovatno nije vise izdrzala i vikala je pecka,pecka pre nego sto sam je skinula i stavila na nosu...zajebanti mali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda, ja sam kao mala imala "lenja creva", zato te pitam.

Odn. usporenu peristaltiku creva. Ako jede voće, žitarice, salate i generalno dosta celuloze, ne bi trebalo da ima problema sa redovnošću stolice. Drugo, to što izbacije "kugllice", hoće da se pojavi kad dete pije tečnost između obroka.

Moguće je što neko reče, da je od tvrde stolice, pa ne ume da razgraniči šta je bol.

Ne videh koliko je staro dete, ...Daj joj supice, i ovo što sam pomenula, izbegavaj slatkiše i neka ne pije vodu između obroka. Odnosno da je ishrana raznovrsna, i da nije "suva". Bez brige, mislim da nije ništa strašno. U svakom slučaju, uvek možeš da odeš lekaru. ;)

pa znas kako,vodu pije uglavnom odmah posle jela i posle jedno pola sata,sat...do sledeceg obroka nista,uglavnom sve sto pije to bude posle jela,u toku,i kad je zedna normalno..a te kuglice primetila sam da kaki kad nece da jede...e sad dal je zbog tog nejela ili zbog toga sto trpi neznam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno! Mali foliranti :lol: To su prve vezbe samokontrole ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rece mi svekrva malopre da joj je danas trazila da kaki kad su bili u gostima,nije joj dala :angry: mukica morala je da istrpi :( moguce da joj se stvrdnula stolica zbog toga pa je bolelo... :( hvala vam zene na odgovoru!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno, sigurno :( Joj, bre, kako joj nije dala? Izvini, kako moze da uradi detetu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za savet!! Dete mi malo,malo pa vice pecka je guza!! ne vice svaki dan ali opet me brine jakoo!! Nije crvena nigde,i primetila sam da to vice kad joj se kaki!!(ali ne uvek,ponekad samo) gledala sam joj kaku ali nema nikakvih crvica.. dali je neko od vas imao ovaj problem,sta da radim??? :unsure:

i Ja verujem da joj je to od tvrde stolice, da je verovatno bolucka a da ona prica da je pecka. od grickalica i cega kog ne pecka guza. zapravo cmar ne pece. moze da pecka jedino ako se ojela guza, a ti kazes da nema nicega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne jede nikakve grickalice,i kad pojede sto je retkost to je jako malo svega tri smokija npr...veceras mi se zalila da je pecka i onda joj se kakilo,nije jela nista jako zacinjeno ni ljuto...a stolica joj je redovna svaki dan,a kad nece da jede lepo svaki obrok tj pojede svega kasiku,dve nema kakanja dva dana i onda kad se iskaki budu sve kuglice i onda se posle toga normalizuje...pije dosta tecnosti i jede voce i povrce...jedino sto kolicinski nekad pojede jaaako malo pa ne kaki...e sad i ja mislim da nju to boli kad joj se kaki jer joj je tvrda stolica pa ima osecaj grebuckanja, moze biti to???

takodje, te kuglice izlaze od tvrde stolice tj izbaci samo taj mali deo koji je pri dnu, ostalo zadrzava. nemoj da brines , nije to nista. daj joj obavezno kivi!!!!!

ja sam celog zivota imala tih problema, tako da su mi kuglice jako poznate. :lol:

probaj sa kivijem i ujutru toplom limunadom.

ako se ne regulise za par dana ,stavi joj glicerinski cepic za decu, ali to samo u najgorem slucaju , da se ne bi navikavala na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.