!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

To ti je reakcija na vakcinu,kao sto Milica kaze.Javi kako ste prosli kod doktora.

Nama su rekli da moze ili to da se desi ili da se mesto gde je ubod kao zagnoji, tako da i ja mislim da je reakcija na vakcinu 99% ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nije hitan slučaj ali opet ne znam gde da postavim pitanje tj da čujem i vaše mišljenje

SIMTOMI:

prvo je počela da balavi pa da kašlje i kija a zatim (juče) slinavljenje (slina je za sada prozirna), otežano disanje (hrče dok spava) T nema, smanjen je apetit, budi se dok spava ali sad ne znam da li je zbog nosa ili nešto drugo...

Slučajno sam je pitala (uperila prstom ka peticama-zubima) i pitala "jel tu bobo" ona kaže "da" e sad da li je "automatiski" odgovorila ili što je stvarno boli ne znam. A sirup ni da pogleda, čim ga vidi trči po stanu, tako da još isam uspela da joj dam.

Došli smo od mojih gde joj je brat (od mog brata sin) fasovao neku bakteriju pa se plašim da i ona nije pokupila. Pa se sad dvoumim da li je reč o peticama ili bakteriji. Ovo već traje, danas, treći dan.

Šta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je bakterija, imala bi T. Po meni jesu petice i treba bar da joj prskas Tantum verde na desni, mada bih joj ja dala sirup na spric bar jednom.

Kada su zubi u pitanju T se pojavi pa nestane i ponovo pojavi. Kad je infekcija T je konstantna.

Posto nema T, ne jede i slabo spava, to je od zuba. Petar je slinavio po 5 dana tako proziran sekret koji mu de direktno slivao u grlo, pa ga je iskasljavao. Samo mu je pomagao fizizoloski rastvor. Za spavanje i hranu je jedino pomagao sirup.

I kod Ivancice je slican problem, pa je S vodila kod dr. Nema nista. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da je bakterija, imala bi T. Po meni jesu petice i treba bar da joj prskas Tantum verde na desni, mada bih joj ja dala sirup na spric bar jednom.

Kada su zubi u pitanju T se pojavi pa nestane i ponovo pojavi. Kad je infekcija T je konstantna.

Posto nema T, ne jede i slabo spava, to je od zuba. Petar je slinavio po 5 dana tako proziran sekret koji mu de direktno slivao u grlo, pa ga je iskasljavao. Samo mu je pomagao fizizoloski rastvor. Za spavanje i hranu je jedino pomagao sirup.

I kod Ivancice je slican problem, pa je S vodila kod dr. Nema nista. ;)

Evo već dana mogu da potpišem sve ovo. PETICE :rolleyes: iskreno radujem se samo kad nije bakterija/virus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je jutros sebi zatvorio prstic u fioku .Pomodrio mu je nokat i ima ranu na jagodici :( Kako da mu pomognem , ublazim bol i ubrzam zarastanje rane ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hladnu oblogu ti nece dati da mu stavljas. Kod podliva je nama dr. savetovala Hepalpan gel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hladnu oblogu ti nece dati da mu stavljas. Kod podliva je nama dr. savetovala Hepalpan gel.

Da , pokusala sam da stavljam hladnu oblogu ali ne da mi :( Stavila sam mu hanzaplast na prstic jer kad puzi vredja se pa ga boli kad tu kozicu na rani podigne puzeci, dali da mu stavim na ranu povidon jod dok ne uzmem taj gel ? Bojim se da mu se ne inficira ... dusa me boli kako vrisne kad se uvredi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavi slobodno i zalepi mu flaster da ne inficira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, ako je otvorena rana, tacnije ako nije samo podliv onda ne mzes da stavljas Hepalpan. On je samo za podlive, tacnije modrice. Vi, koliko sam razumela imate ranicu.

Natopi gazicu jodom i zalepi je nekako na prstic i neka tako stoji neko vreme.

Ako mislis da moze da izdrzi, sipaj malo hidrogena, to ce da ga pece ali i da ocisti ranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja, ako ima ranicu, najbolje bi bilo da mu stavis aktivni kiseonik jer on ne pece a dezinfikuje i sto kaze Kamilica, natopis gazu pa tek onda flaster. povidon jod ne valja da stoji na rani jer nagriza vremenom kozu za razliku od kiseonika. Za prvu pomoc, ako nemas ni Octenispt, prelij mu povidon jodom prst, stavi gazu (nju ne natapaj povidonom), pa obmotaj flasterom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok , hvala vam devojke , imam kuci aktivni kiseonik pa cu mu to odmah staviti sad ... Hvala vam , bas sam se nasikirala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek koristi aktivni kiseonik jer on ne pece, a jako je dobro sredstvo za dezinfekciju. Natopi gazu dobro sa njim i menjaj mu gazu bar 3-4 puta u toku dana. Brzo to njih prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek koristi aktivni kiseonik jer on ne pece, a jako je dobro sredstvo za dezinfekciju. Natopi gazu dobro sa njim i menjaj mu gazu bar 3-4 puta u toku dana. Brzo to njih prodje.

ok , hvala vam puno !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se vasa deca trzaju u snu?

Luki se to desava s vremena na vreme, nikada se nisam opterecivala time. Uglavnom se trzne par puta dok tone u san. Danas sam legla sa njim i trznuo se sigurno pet sest puta dok nije ucvrstio san. Takodje i veceras par puta dok nije zaspao. Ja lepo sednem i krenem da goglam ( glupaca ), joj sta sam sve procitala, sad mi nije dobro......Vec razmisljam da ga vodim kod pedijatra sutra..........................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se vasa deca trzaju u snu?

Luki se to desava s vremena na vreme, nikada se nisam opterecivala time. Uglavnom se trzne par puta dok tone u san. Danas sam legla sa njim i trznuo se sigurno pet sest puta dok nije ucvrstio san. Takodje i veceras par puta dok nije zaspao. Ja lepo sednem i krenem da goglam ( glupaca ), joj sta sam sve procitala, sad mi nije dobro......Vec razmisljam da ga vodim kod pedijatra sutra..........................

Mani se guglanja. Već sam negde rekla, po Guglu bih ja odavno trebalo da sam umrla :P I Tisa se trza poveremeno, i ja se trzam dok tonem u sam, a tek mm...to je tek trzanje. Imam osećaj da će do plafona da skoči :D Mislim da nemaš brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani se guglanja. Već sam negde rekla, po Guglu bih ja odavno trebalo da sam umrla :P I Tisa se trza poveremeno, i ja se trzam dok tonem u sam, a tek mm...to je tek trzanje. Imam osećaj da će do plafona da skoči :D Mislim da nemaš brige.

Odavno sam prestala to da radim, ne znam sta mi bi.............Glupa zena, postavljam sama glupe dijagnoze, samo da se nerviram......Hvala SanjaRuska. Mm se trza ponekad, cerka takodje, ali ovo danas mi bilo malo cudno, obicno to bude jednom dva puta, ali danas.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odavno sam prestala to da radim, ne znam sta mi bi.............Glupa zena, postavljam sama glupe dijagnoze, samo da se nerviram......Hvala SanjaRuska. Mm se trza ponekad, cerka takodje, ali ovo danas mi bilo malo cudno, obicno to bude jednom dva puta, ali danas.........

Tisa je u početku imala fazu kad je tokom padanja u san jako uzdisala, kao da se uplaši nečeg. Onda sam joj ja merila otkucaje srca, pa brojala udahe i izdahe, pa Guglala. I kad su mi postavili dijagnozu da se odmah, hitno javim lekaru, prestala sam to da radim. A trzaš se verovatno i ti, samo ne znaš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mani se guglanja. Već sam negde rekla, po Guglu bih ja odavno trebalo da sam umrla :P I Tisa se trza poveremeno, i ja se trzam dok tonem u sam, a tek mm...to je tek trzanje. Imam osećaj da će do plafona da skoči :D Mislim da nemaš brige.

Isto. Mislim da je to sasvim normalno kod svih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto. Mislim da je to sasvim normalno kod svih.

Ja i dalje u panici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se vasa deca trzaju u snu?

Luki se to desava s vremena na vreme, nikada se nisam opterecivala time. Uglavnom se trzne par puta dok tone u san. Danas sam legla sa njim i trznuo se sigurno pet sest puta dok nije ucvrstio san. Takodje i veceras par puta dok nije zaspao. Ja lepo sednem i krenem da goglam ( glupaca ), joj sta sam sve procitala, sad mi nije dobro......Vec razmisljam da ga vodim kod pedijatra sutra..........................

Ja i dalje u panici.

Draga mama Dy , ja te razumem jer sam i ja panicar nevidjeni :P Ali pitaj svakog sportistu sta to znaci i svaki ce ti isto reci ... Trzanje na pocetku sna je ustvari opustanje misica , prati pa ces videti . Ako je taj dan bio aktivniji nego inace normalno je da se i vise trza . I ja sam to radila redovno dok sam se aktivno bavila sportom , radim to i sada kad se umorim puno u toku dana . A mala deca se toliko u toku dana izmore i predju kilometara i kilometara rekla bih samo po kuci da se cesto pitam odakle im tolika energija ... Nista se ne brini draga ....

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga mama Dy , ja te razumem jer sam i ja panicar nevidjeni :P Ali pitaj svakog sportistu sta to znaci i svaki ce ti isto reci ... Trzanje na pocetku sna je ustvari opustanje misica , prati pa ces videti . Ako je taj dan bio aktivniji nego inace normalno je da se i vise trza . I ja sam to radila redovno dok sam se aktivno bavila sportom , radim to i sada kad se umorim puno u toku dana . A mala deca se toliko u toku dana izmore i predju kilometara i kilometara rekla bih samo po kuci da se cesto pitam odakle im tolika energija ... Nista se ne brini draga ....

_________________________

I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me

Potpisujem Sanju, meni se to redovno desava ako sam jako aktivna preko dana, a narocito kad odem bas ono mrtva umorna u krevet, nekad se toliko trznem da se probudim, i onako dok tonem u san. Stvarno mislim da ne treba da brines oko toga i da je to najnormalnija pojava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima. Zvala sam nasu pedijatricu i svakako je cinjenica da ne treba citati i verovati u sve. Kaze ona: Najnormalnija fizioloska pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima. Zvala sam nasu pedijatricu i svakako je cinjenica da ne treba citati i verovati u sve. Kaze ona: Najnormalnija fizioloska pojava.

Eto vidis draga , bez brige ! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidis draga , bez brige ! :*

Znas zasto sam se ja zabrinula? Luka je rodjen na vakuum, neko mi je rekao da deca tako rodjena imaju vecu sansu da dobiju epilepsiju, a ja sinoc na nekim forumima procitam da je to trzanje u snu neretko povezano sa epi napadima. I naravno krece panika...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas zasto sam se ja zabrinula? Luka je rodjen na vakuum, neko mi je rekao da deca tako rodjena imaju vecu sansu da dobiju epilepsiju, a ja sinoc na nekim forumima procitam da je to trzanje u snu neretko povezano sa epi napadima. I naravno krece panika...............

MA to je normalno sto si se zabrinula , to se zove predostroznost :) Tako ja svoje slicne postupke pravdam :D Ja sam kad je Markic imao par meseci izgooglala neke silne gluposti ... Markic je imao prosarane beonjace bas kao kod Genesis imperfecta bolesti krhkih kostiju ... Mnogo sam se uplasila i digla celu uzbunu da sam nasla vezu u betaniji gde ne rade preglede inace i odvela ga tamo . Posle pregleda dr mi se smejala :D On je nju izsutao ko blesav pa mi je rekla da sam luda :D I da je on toliko jak da ce moci volu rep a iscupa a da ja manje googlam :D Tek posle svega toga sam takvu prosaranost beonjaca primetila i kod svoga oca... Nista cudno draga , majka vidi i ono cega nema i brine i o onome o cemu ne treba ali bolje tako , ja sam mirnija posle svakog pregleda pa nek se oni meni smeju koliko hoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.