!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

A čuj...ja bih ga izvela na 15-minuta, mislim da će mu svjež zrak dobro doći...Samo neka ne trči...

I ja sam tako mislila! :)

Hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako mislila! :)

Hvala na odgovoru!

Ma da, može samo da mu prija svež vazduh a videćeš i nosić će mu pročistiti dok je napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno mu je prijalo. :)

Ako ništa drugo, bar se oraspoložio! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Yecom, meni je mali ozdravio posle više od 4 nedelje curenja nosa. poslednjih 10 dana je i kašljucao, ali T nije imao.

Sačekaj sa lekarom i sirupima za iskašljavanje, savete za nosić i T su ti već dale ženskice. :)

YelenaC hvala ti što si me zaustavila da ga vodim lekaru, opet bi dobio antibiotik, a ovako samo izgurali baš ok.

;) Cuj, klinci ako dobro jedu, a tvoje dete jede, nema zbora da ce izgurati obicne slince bez T. Cak i T ako ne traje duze od 3 dana je sasvim dobro da se pusti da se organizam sam izbori.

Treba mi savet. V. ima 37.2, zapušen nosić i kija. Već pola sata unazad me proganja - vodi do izlaznih vrata, daje mi svoju jaknu, kapu i rukavice i jasno stavlja na znanje da želi napolje. Da li je pametno da ga izvedem na 15 minuta? Nije mnogo hladno, sunčano je i topi se sneg.

Nisam videla ovo tvoje pitanjce danas. :( Isto bih ti rekla i drago mi je da ste izasli napolje! Cak i da je duvao vetar, prijalo bi mu jer bi mu vetar malo inicirao brze izbijanje tog sekreta pa bi posle manje kijao. T nije strasna ako nije preko 38,5C da se ide napolje ako je dete dobre volje. Ne treba da zbog T vise oblaciniti nego inace da se ne bi preznojio. Neka ste bili napolju, bas dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam videla ovo tvoje pitanjce danas. :( Isto bih ti rekla i drago mi je da ste izasli napolje! Cak i da je duvao vetar, prijalo bi mu jer bi mu vetar malo inicirao brze izbijanje tog sekreta pa bi posle manje kijao. T nije strasna ako nije preko 38,5C da se ide napolje ako je dete dobre volje. Ne treba da zbog T vise oblaciniti nego inace da se ne bi preznojio. Neka ste bili napolju, bas dobro.

Temperatura nam nije prelazila 37.5. Mada je sad počeo i da kašljuca i sad sam u dilemi da li da ga sutra vodim lekaru. :unsure:

Mada znajući ove naše pedijatre, dobićemo antibiotik, bez ikakvih analiza. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok! Ako T ne ide preko 38,5 nemoj mu je ni skidati, ako ide, skidaj i prati naredna 3 dana. Meni je dr. rekla da tako uvek radim, pa ako i 4. dana ima T pravac da se uradi kks i urin. E, sad, mi imamo privatne laboratorije na 500m od kuce ,pa nikad ni ne idem u DZ po analize. Radije cu da dam 1000din. nego da dete budim ujutro u 7h i da tamo boravim sa njim medju bolesnima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok! Ako T ne ide preko 38,5 nemoj mu je ni skidati, ako ide, skidaj i prati naredna 3 dana. Meni je dr. rekla da tako uvek radim, pa ako i 4. dana ima T pravac da se uradi kks i urin. E, sad, mi imamo privatne laboratorije na 500m od kuce ,pa nikad ni ne idem u DZ po analize. Radije cu da dam 1000din. nego da dete budim ujutro u 7h i da tamo boravim sa njim medju bolesnima.

Hvala na savetu! :)

Mi nažalost nemamo ovde privatnih laboratorija, pa moramo u dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je to glupo sto u Srbiji nema tih privatnih laboratorija. pa kod nas u naselju imamo 4!!! Izvini, zar nije logicno da kod vas onda ima bar jedna? Dobar bi to bio biznis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je to glupo sto u Srbiji nema tih privatnih laboratorija. pa kod nas u naselju imamo 4!!! Izvini, zar nije logicno da kod vas onda ima bar jedna? Dobar bi to bio biznis. ;)

Pa izgleda da nije. <_<

Imamo jedan jedini dz. Za privatnog pedijatra, ginekologa, zubara, bilo šta, moramo do Niša.

OT, ali moram - na 10 godina 3000 stanovnika manje, po poslednjem popisu nešto manje od 15.000 stanovnika (ali cela opština, sa okolnim selima), pa pošto svi smatraju da treba pobeći odavde, niko ne želi da bilo šta ulaže ili pokreće bilo kakav posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok! Ako T ne ide preko 38,5 nemoj mu je ni skidati, ako ide, skidaj i prati naredna 3 dana. Meni je dr. rekla da tako uvek radim, pa ako i 4. dana ima T pravac da se uradi kks i urin. E, sad, mi imamo privatne laboratorije na 500m od kuce ,pa nikad ni ne idem u DZ po analize. Radije cu da dam 1000din. nego da dete budim ujutro u 7h i da tamo boravim sa njim medju bolesnima.

I meni je dr rekla 3 dana se ceka pa onda kod nje.

Nego sto u srbiji ukoliko se zna da je virus salju decu na urin i vadjenje krvi?

To mi nikad nije bilo jasno, pa me interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je dr rekla 3 dana se ceka pa onda kod nje.

Nego sto u srbiji ukoliko se zna da je virus salju decu na urin i vadjenje krvi?

To mi nikad nije bilo jasno, pa me interesuje.

Pa kod nas i ne šalju, nego ti odmah daju antibiotik, za svaki slučaj, tj. za lečenje "sekundarne infekcije". :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr. nekad ne sumnja na virus tek tako osim ako dete nije u vrticu, pa zna da je situacija skoro epidemioloska po pitanju virusa u datom trenutku. Decu koja su retko bolesna ( da ne ureknem :P ) salje u laboratoriju. Meni je to savetovala i kada sam isla na more, pa da joj javim rezultate preko telefona, da ne bih placala tamo nekog dr. ;) ali...to je moja dr. tj. Perina iz DZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr. nekad ne sumnja na virus tek tako osim ako dete nije u vrticu, pa zna da je situacija skoro epidemioloska po pitanju virusa u datom trenutku. Decu koja su retko bolesna ( da ne ureknem :P ) salje u laboratoriju. Meni je to savetovala i kada sam isla na more, pa da joj javim rezultate preko telefona, da ne bih placala tamo nekog dr. ;) ali...to je moja dr. tj. Perina iz DZ.

Tako i treba, kad sam otišla da tražim da radimo nalaze mene je moja ladno vratila. <_< Sad - na žalost - treba da imaš sreće sa lekarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

filipa, Moon kako su vam deca danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

filipa, Moon kako su vam deca danas?

Ima T 37.6...i dalje curi iz nosa, kiše i kašlje, odbija hranu...ali i dalje se igra... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima T 37.6...i dalje curi iz nosa, kiše i kašlje, odbija hranu...ali i dalje se igra... :)

Ma on je velik momak - sam će sve da izgura :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

filipa, Moon kako su vam deca danas?

Noćas se budio nekoliko puta zbog zapušenog nosa. Situacija je manje - više nepromenjena. Temperatura 37.4, malo kašljuca, ali ponaša se normalno, lepo je doručkovao i sad se igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas se budio nekoliko puta zbog zapušenog nosa. Situacija je manje - više nepromenjena. Temperatura 37.4, malo kašljuca, ali ponaša se normalno, lepo je doručkovao i sad se igra.

Onda ga ne vodiš kod doce i samo ga pratiš... :) A znam kakva je nedoumica i lomnjenje da li ga odvesti ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas se budio nekoliko puta zbog zapušenog nosa. Situacija je manje - više nepromenjena. Temperatura 37.4, malo kašljuca, ali ponaša se normalno, lepo je doručkovao i sad se igra.

Prolazimo isto, identično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas se budio nekoliko puta zbog zapušenog nosa. Situacija je manje - više nepromenjena. Temperatura 37.4, malo kašljuca, ali ponaša se normalno, lepo je doručkovao i sad se igra.

I kod nas je isto, samo nemam pojma jel vise nosic zapusen, il se razmazio, stalno se budi da ga ljuljuskam. Juce sam mu nosic ispirala fizioloskim rs. pa danas vristi cim vidi spric.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice...moon...kada ćemo kod dr? :) Kod nas je sada 37.7...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice...moon...kada ćemo kod dr? :) Kod nas je sada 37.7...

Danas nećemo, čekamo da vidimo kako će se dalje odvijati stvari, pa ako se ne popravi stanje, onda sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puslice...moon...kada ćemo kod dr? :) Kod nas je sada 37.7...

Mislila sam danas, a danas odgodila za sutra, ako ne bude bolje... Znaci nemam pojma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nećemo, čekamo da vidimo kako će se dalje odvijati stvari, pa ako se ne popravi stanje, onda sutra.

Pa i tvoje i Puslicino tebe imaju temp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je isto, samo nemam pojma jel vise nosic zapusen, il se razmazio, stalno se budi da ga ljuljuskam. Juce sam mu nosic ispirala fizioloskim rs. pa danas vristi cim vidi spric.

Kod nas je posle višemesečne borbe sa špricem upalilo da on sipa mami pa mama njemu... Ili babi kad mu stavlja... I ne da se sad ne buni, nego traži...

A sirup - omg - sinoć donela sirup neki mužu, on mu otima i viče: ne dija tata moj jek :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.