!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Moja Mina nije iskakila dugme...pa,ima vec godinu i po.Sam Bog zna gde je to zavrsilo.A mozda je ona kao onaj sto jede staklo,pa mu se istopi u zelucu.A zamislite mene kako deset dana uzastopno prebiram cackalicom po govnima,sve milimetar po milimetar :lol: Na kraju sam odustala...

ovo sam ja radila kad je Luka bio beba, sve kao kontrolisem kaku, pa jos kad je poceo cvrstu hranu da ja vidim da li je i sta koliko svario.. mislila sam da sam lujka ali to isto je radila i moja najbolja drugarica pa sam pomislila da samo previse brinemo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je izgleda dobio neki stomacni virus veceras. prvo se zalio da ga boli stomak, a onda je poceo i non stop da povraca, na svakih maltene pola sata. ja zvala dr, kaze ona to je virus, traje 3-4 dana i rekla mi sta da radim itd. ali on sada spava i budi se s vremena na vreme da povrati, mada nema sta da izbaci, ali verovatno mu je muka ili ga boli stomak. ne znam ali se extra vrpolji. a ne pitah dr sta raditi nocu?????!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista specijalno, jedino ako se budi imaj spreman caj i orosal za napajanje. Od svega najvaznije je da ne dehidrira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je izgleda dobio neki stomacni virus veceras. prvo se zalio da ga boli stomak, a onda je poceo i non stop da povraca, na svakih maltene pola sata. ja zvala dr, kaze ona to je virus, traje 3-4 dana i rekla mi sta da radim itd. ali on sada spava i budi se s vremena na vreme da povrati, mada nema sta da izbaci, ali verovatno mu je muka ili ga boli stomak. ne znam ali se extra vrpolji. a ne pitah dr sta raditi nocu?????!!!!

U principu samo kašičicu onog rastvora za dehidraciju i to je to. :( uuuu Šećeru :((( A ti uzmi probiotik i počni da piješ ovih dana, za svaki slučaj da ako i tebe zakači da brzo preguraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, davaj mu na kasikicu neki rastvor za rehidrataciju. Ako to nemas, skuvaj supu iz kesice i davaj mu po malo. Bitno je da unosi vodu, ali isto tako na kasikicu, po malo da ne optereti dodato stomak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je izgleda dobio neki stomacni virus veceras. prvo se zalio da ga boli stomak, a onda je poceo i non stop da povraca, na svakih maltene pola sata. ja zvala dr, kaze ona to je virus, traje 3-4 dana i rekla mi sta da radim itd. ali on sada spava i budi se s vremena na vreme da povrati, mada nema sta da izbaci, ali verovatno mu je muka ili ga boli stomak. ne znam ali se extra vrpolji. a ne pitah dr sta raditi nocu?????!!!!

Daj mu što više tečnosti da pije. Čajić, nacedi soka, i vodu, pa nek pije. Savetuje se laganija ishrana - više dijetalna.... Nek jede grisine, po jedan na 10-15 minuta, ili keks na polasata po jedan... Da ne bi povratio. Treba da jede po mrvicu i često.... to je dobro za povraćanje. Ako se sutra nastavi, odvedi ga kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaj da ne uzima ni tecnost puno odjednom nego po gutljaj, pa posle par sekundi opet gutljaj inace ce sve da ispovraca opet. Ne znam kako mozes da povecas vlznost u sobi sa obizrom da je kod vas toplo i nemate grejanje...hmmm. Stavi provrelu vodu negde blizu njegovog kreveta. I ta vlaznost moze malo da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iste simtome je imao moj sestric pre neki dan.Doktori sumljali da je akutna upala slepog creva.Primao je infuziju,radili uz i nista nisu nasli.

Secer nikad se ne zna,njima je najlakse da kazu - virus.Uvek treba ispitati,pogotovo ako se zali da ga boli stomak.

Ne znam sta bih rekla sto devojke vec nisu.Valjda ce biti sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je izgleda dobio neki stomacni virus veceras. prvo se zalio da ga boli stomak, a onda je poceo i non stop da povraca, na svakih maltene pola sata. ja zvala dr, kaze ona to je virus, traje 3-4 dana i rekla mi sta da radim itd. ali on sada spava i budi se s vremena na vreme da povrati, mada nema sta da izbaci, ali verovatno mu je muka ili ga boli stomak. ne znam ali se extra vrpolji. a ne pitah dr sta raditi nocu?????!!!!

Iste simtome je imao moj sestric pre neki dan.Doktori sumljali da je akutna upala slepog creva.Primao je infuziju,radili uz i nista nisu nasli.

Secer nikad se ne zna,njima je najlakse da kazu - virus.Uvek treba ispitati,pogotovo ako se zali da ga boli stomak.

Ne znam sta bih rekla sto devojke vec nisu.Valjda ce biti sve u redu.

:( uf secer bas mi ga je zao mili malac :( i ja sam odmah posumnjala na upalu slepog creva jer sam kroz to prolazila ... e sad ... da iskljucis to, mozes da mu uradis proveru dali je slepo crevo ( tako su meni radili u bolnici ) palcem "bodes"mesto gde se slepo crevo nalazi , polako ides u dubinu stomacica koliko mozes i kad dodjes da dalje ne moze naglo pustis , onako brzo kao kad se opeces i ako ga to jako zaboli onda je slepo crevo, ako je bol isti onda nije ... Nadam se da je ipak samo virus ali prva pomisao mi je bilo to ... Nemam nista da dodam , devojke su sve rekle ! Zelim vam brzo ozdravljenje !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je izgleda dobio neki stomacni virus veceras. prvo se zalio da ga boli stomak, a onda je poceo i non stop da povraca, na svakih maltene pola sata. ja zvala dr, kaze ona to je virus, traje 3-4 dana i rekla mi sta da radim itd. ali on sada spava i budi se s vremena na vreme da povrati, mada nema sta da izbaci, ali verovatno mu je muka ili ga boli stomak. ne znam ali se extra vrpolji. a ne pitah dr sta raditi nocu?????!!!!

Otvori koka kolu da izvetri malo i daj mu po supenu kasiku na 15 minuta. Dete ce ti zivnuti. dovoljno je tecnosti, elitrolita, secera, energetske vrednosti. Moj sestric je sa 3 godine imao neki opasan virus, i to im je doktorka rekla. Sada to primenjujemo kod sve dece i dobro se pokazalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvori koka kolu da izvetri malo i daj mu po supenu kasiku na 15 minuta. Dete ce ti zivnuti. dovoljno je tecnosti, elitrolita, secera, energetske vrednosti. Moj sestric je sa 3 godine imao neki opasan virus, i to im je doktorka rekla. Sada to primenjujemo kod sve dece i dobro se pokazalo.

Ovo je i nasa dr rekla kumi sad kad joj je malecka bila bolesna i stvarno kaze da je bilo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to sam ja prvo isprobala na sebi. Nisam mogla da verujem koliko je bolje posle gutljaja koka kole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa šta znam...iskreno ja ne pijem coca-colu, pa je ne dajem ni decu...u takvim slučajevima im dajem samo gaziranu vodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa šta znam...iskreno ja ne pijem coca-colu, pa je ne dajem ni decu...u takvim slučajevima im dajem samo gaziranu vodu...

Ni kod nas se ne pije koka kola, niko je ne pije, ali u ovakvim slucajevima je ne zamenjljiva. Kisela voda ne ublazava mucninu kao koka kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni kod nas se ne pije koka kola, niko je ne pije, ali u ovakvim slucajevima je ne zamenjljiva. Kisela voda ne ublazava mucninu kao koka kola.

Ovo sam i ja cula, ali nisam probala. Znam da je dr. rekla mojoj drugarici da da sinu kad je iamo tih problema. Kao dovoljno je 1dl tokom dana da popije i bice mu bolje. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo sam i ja cula, ali nisam probala. Znam da je dr. rekla mojoj drugarici da da sinu kad je iamo tih problema. Kao dovoljno je 1dl tokom dana da popije i bice mu bolje. :unsure:

Hoce veruj mi, dovoljan je jedan gutljaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na kontrolnom brisu grla (Stefanu) sad nema streptokoke ali ima MORGANELA MORGANII

u zivotu nisam cula za ovu bakteriju, zvala sam dr pa je zauzet stalno, ne znam sta je sad ovo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam lekar ali sta ti mogu reci o njoj je da je gram- bakterija i da je u našoj flori i da velikim razmnožavanjem dovodi do infekcije i to uglavnom urinarne infekcija takodje i sepse,upale pluća,infekcije CNS-a a lijeci se prilično uspešno adekvatnim antibioticima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke. noc je prosla ok. budio se jos 2-3 puta da povraca, a onda je u jednom momentu zaspao i do jutra. danas kao nov, osim sto je zaspao, jer ipak nije spavao pola noci.

Davala sam mu po kasicicu vode na svakih 10 minuta kad se probudi, tako nam je dr rekla za preko dana.

Sokove nam je rekla ni slucajno!

A sto se koka kole tice, meni jedino to pomaze i kad mi je samo muka od necega, ali moj luka ni pod razno ne bi popio koka kolu. da poludis sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to sam ja prvo isprobala na sebi. Nisam mogla da verujem koliko je bolje posle gutljaja koka kole.

To jeste. Nama je dr rekao u srbiji jos pre 19 godina za moju sestru kad je bila mala. od tada samo coca colu zepamo kad je nekom muka :lol:

Ja inace ne volim koka kolu, ali ako putujem (posto je meni muka u putu), stalno uzmem koka kolu da mi ublazi mucninu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sećer dobro je, pregrmeli ste ;) sad će vam biti mnogo lakše i samo po malko neka jede. Njemu je želudac sad izgubijo "ritam" i zgrčeio se od silnog povraćanja pa ne može da prihvati puno hrane. Posni keks, čajići, slani štapići, dvopek ili običan hleb, kuvan krompir i pirinač. ;) Sutra će te biti kao novi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jeste. Nama je dr rekao u srbiji jos pre 19 godina za moju sestru kad je bila mala. od tada samo coca colu zepamo kad je nekom muka :lol:

Ja inace ne volim koka kolu, ali ako putujem (posto je meni muka u putu), stalno uzmem koka kolu da mi ublazi mucninu.

Meni je dr objasnila da do povracanja dolazi kada iz nekog razloga u mozak stigne signal da su istegnuti njegovi zidovi, a da coca cola deluje tako da ga na neki nacin paralise, tako da nema ni osecaja mucnine i da je u tom smislu jako efikasna. Problem je sto vrlo cesto trovanje nekom hranom (kod kojeg je povracanje korisno kako bi zeludac sto pre izbacio ono sto ga iritira i kako bi sto manje toga dospelo u creva) zna da prodje kao virus i onda je to ustvari kontraefekat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje.

Kako se manifestuju alergije a kako infekcije na koži bebe?

Stefan se kompletan izasuo, ima neke fleke slično kao koprivnjače i na dodir je hrapavo, na nekim mjestima se vide i tackice u tim pecatima gdje se osuo. Bukvalno po nogicama, stopalima, tijelu, astomaku, guzi, ledjima. licu i to mu se pojavilo u roku od 5 minuta. Inace na momente mi bude vreo a nakon 5 minuta bude totalno hladan.

Brinem se zbog moje trudnoce da nije neka infekcija. Ako je neko imao iskustva neka javi. jako je razdražljiv i nervozan i ima čestu i mekanu stolicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS T 37,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alergije i infekcije mogu isto da se manifestuju, sve to sto si napisala moze biti i jedno i drugo. Sutra kod lekara da ne nagadjas sta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.