!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Zene, upomoc...pisala sam juce da je moja Sara uspela da prikljesti prstic vratima od ormara i da je ogulila kozu skroz a da sam se ja izbezumila jer sam mislila da je otkinula nokat. E veceras je nokat otpao, ceo celcat, skroz iz korena...zna li neko hoce li joj opet porasti noktic i sta ja da radim sa tim prsticem uopste, sta je najbolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narasce novi nokat, meni se to desilo samo sto moj nije odma otpao nego sam ja stavila hanzaplast da ga drzi al je novi izrastao ;) Mozdabi bilo dobro da operes jodom ili naprskas ocanisepta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porasce novi, samo vodi racuna o higijeni prsta da se ne inficira dok ne naraste novi nokat.Nije to nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narasce novi nokat, meni se to desilo samo sto moj nije odma otpao nego sam ja stavila hanzaplast da ga drzi al je novi izrastao ;) Mozdabi bilo dobro da operes jodom ili naprskas ocanisepta ;)

E, hvala ti puno, ja sam ispirala zalfijom i 3% hidrogenom, nisam se setila octanisepta a secam se da sam to Andjeli na pupak prskala...to valjda zasusuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sigurno raste novi, mm je jednom iscupao nokat, brr, i porastao je novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, upomoc...pisala sam juce da je moja Sara uspela da prikljesti prstic vratima od ormara i da je ogulila kozu skroz a da sam se ja izbezumila jer sam mislila da je otkinula nokat. E veceras je nokat otpao, ceo celcat, skroz iz korena...zna li neko hoce li joj opet porasti noktic i sta ja da radim sa tim prsticem uopste, sta je najbolje?

Da ne ponavljam sta su zene vec rekle, ali bez brige desava se i to, porasce joj nokat. Samo pazi na higijenu, sto rece Yeca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, upomoc...pisala sam juce da je moja Sara uspela da prikljesti prstic vratima od ormara i da je ogulila kozu skroz a da sam se ja izbezumila jer sam mislila da je otkinula nokat. E veceras je nokat otpao, ceo celcat, skroz iz korena...zna li neko hoce li joj opet porasti noktic i sta ja da radim sa tim prsticem uopste, sta je najbolje?

meni je kad sam bila dete isto tako otpao i narastao nnovi. mladji je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, upomoc...pisala sam juce da je moja Sara uspela da prikljesti prstic vratima od ormara i da je ogulila kozu skroz a da sam se ja izbezumila jer sam mislila da je otkinula nokat. E veceras je nokat otpao, ceo celcat, skroz iz korena...zna li neko hoce li joj opet porasti noktic i sta ja da radim sa tim prsticem uopste, sta je najbolje?

Ja sam davno priklještila vratima od kola, i isto mi je otpao i izrastao novi.

Meni su rekli i da je bolje što je otpao da izraste novi, nego da sam išla kod lekara - jer tamo ti isčupaju, pa može da se desi da ne izraste. Tako da bez brige - porašće nov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je narastao novi, srednji prst lijeva ruka. I ovako imam ružne nokte, ali ovaj nije mogao ružniji da naraste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, upomoc...pisala sam juce da je moja Sara uspela da prikljesti prstic vratima od ormara i da je ogulila kozu skroz a da sam se ja izbezumila jer sam mislila da je otkinula nokat. E veceras je nokat otpao, ceo celcat, skroz iz korena...zna li neko hoce li joj opet porasti noktic i sta ja da radim sa tim prsticem uopste, sta je najbolje?

Tako sam i ja i izrastao je novi. Malo je kriv, ali je sladak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka danas dosao iz vrtica i ja slucajno pogledam u vrat i vidim da je nesto oteklo. Napipam kad ono zlezda na vratu koja je kao bas veliki kliker tvrda i bas iskocila. Izgubila sam se. Odmah sam zvala dr i posle smo otisli kod nje.

Kaze da je limfna zlezda koja je otekla. I da je verovatno od toga sto je bio bolestan , ali nas je pitala i da li imamo macku u kuci :blink:

Mi nemamo macke, a bolestan je bio prosle nedelje, ali ne nesto preterano bolestan.

Rekla da ne brinem, ali ja sam kao na iglama,koliko se brinem.

Dala nam je antibiotik da pijemo Augmentin, 10 dana, i da pratim zlezdu. Kaze da nije bitno da se smanjuje koliko je bitno da ne raste. I da vidimo ovih dana kako ce zlezda reagovati na antibiotik.

Da li je neko imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka danas dosao iz vrtica i ja slucajno pogledam u vrat i vidim da je nesto oteklo. Napipam kad ono zlezda na vratu koja je kao bas veliki kliker tvrda i bas iskocila. Izgubila sam se. Odmah sam zvala dr i posle smo otisli kod nje.

Kaze da je limfna zlezda koja je otekla. I da je verovatno od toga sto je bio bolestan , ali nas je pitala i da li imamo macku u kuci :blink:

Mi nemamo macke, a bolestan je bio prosle nedelje, ali ne nesto preterano bolestan.

Rekla da ne brinem, ali ja sam kao na iglama,koliko se brinem.

Dala nam je antibiotik da pijemo Augmentin, 10 dana, i da pratim zlezdu. Kaze da nije bitno da se smanjuje koliko je bitno da ne raste. I da vidimo ovih dana kako ce zlezda reagovati na antibiotik.

Da li je neko imao slicno iskustvo?

Ja sa Vecom imam identican problem, i isto tako sam se izprepadala kada sam prvi put primetila zlezdicu, ali nema mesta panici uopste. Kako su meni objasnili, jednostavno, neka deca su podlozna, tj. nekoj deci se uvecava ta limfna zlezda a nekoj ne, narocito, sto ces videti i sama, posle bilo kakve prehlade, makar ona bila i najmanja. Mojoj Veci se uveca maltene kao loptica bude ali se ubrzo povuce, ali nakon svake prehlade eto je opet. Sto se macke tice..... E za to vec nisam znala iako mi i nemamo nekog kontakta sa macama (sem kada ih Veca sutne :blink: ). U svakom slucaju ne brini, nije nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala nikakvo iskustvo, ali ono sto sam nacula, deci obicno otekne limfna zlezda od neke inefkcije grla koja se prenese na zlezdu. Prvi put cujem da to ima veze sa mackama. Cula sam da deca imaju tu upalu pre od infekcije prouzrokovane prasinom, prljavim rukama i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luki stoji uvecana kao 2 klikera jedan veci jedan manji i to unazad dve godine i nasa dr ne smatra to zabrinjavajucim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa Vecom imam identican problem, i isto tako sam se izprepadala kada sam prvi put primetila zlezdicu, ali nema mesta panici uopste. Kako su meni objasnili, jednostavno, neka deca su podlozna, tj. nekoj deci se uvecava ta limfna zlezda a nekoj ne, narocito, sto ces videti i sama, posle bilo kakve prehlade, makar ona bila i najmanja. Mojoj Veci se uveca maltene kao loptica bude ali se ubrzo povuce, ali nakon svake prehlade eto je opet. Sto se macke tice..... E za to vec nisam znala iako mi i nemamo nekog kontakta sa macama (sem kada ih Veca sutne :blink: ). U svakom slucaju ne brini, nije nista strasno.

Hvala draga. I ja sam podlozna tome, npr cim me grlo boli ili kasljem odmah mi oteknu zlezde na vratu, ali meni oteknu tako da ih samo prstima opipam unutra kako su otekle, ovo lukino se vidi na oko. :(:(

A sto se macaka tice, a onda mi je pomenula i kucice, nije da oni nesto prenose, vec ukoliko dodje do toga da macka ili kuce ogrebe dete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala nikakvo iskustvo, ali ono sto sam nacula, deci obicno otekne limfna zlezda od neke inefkcije grla koja se prenese na zlezdu. Prvi put cujem da to ima veze sa mackama. Cula sam da deca imaju tu upalu pre od infekcije prouzrokovane prasinom, prljavim rukama i slicno.

Luki stoji uvecana kao 2 klikera jedan veci jedan manji i to unazad dve godine i nasa dr ne smatra to zabrinjavajucim!

Ni moja dr nije zabrinuta vec sam ja. Pregledala mu je i ostale zlezde i kaze da je nesto zabrinjavajuce, jos neka zlezda bi trebala da je otekla a ne samo jedna.

Nadam se da ce se od ovog antibiotika bar malo smanjiti, inace cu se uiti od brige. Mada ona kaze da je nekim zlezdama da se povuku potrebno i do nekoli meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga. I ja sam podlozna tome, npr cim me grlo boli ili kasljem odmah mi oteknu zlezde na vratu, ali meni oteknu tako da ih samo prstima opipam unutra kako su otekle, ovo lukino se vidi na oko. :(:(

A sto se macaka tice, a onda mi je pomenula i kucice, nije da oni nesto prenose, vec ukoliko dodje do toga da macka ili kuce ogrebe dete.

E vidis to za zivotinje mi niko nije rekao (mislim na dr :angry) ali eto.... dobro je da znam. A zaboravih da napomenem da sam i Ogici primetila na vratu kvrzicu, ne videh da se nesto mnogo uvecava ali verujem da je i on podlozan i da ce biti istih reakcija kao kod Vece. Sve u svemu necemo brinuti bez potrebe ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vidis to za zivotinje mi niko nije rekao (mislim na dr :angry) ali eto.... dobro je da znam. A zaboravih da napomenem da sam i Ogici primetila na vratu kvrzicu, ne videh da se nesto mnogo uvecava ali verujem da je i on podlozan i da ce biti istih reakcija kao kod Vece. Sve u svemu necemo brinuti bez potrebe ;) .

Hvala na utesnim recima. Ja pojedoh sve nokte na rukama danas, sad me zeludac boli, idem na sos za odrasle :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luki stoji uvecana kao 2 klikera jedan veci jedan manji i to unazad dve godine i nasa dr ne smatra to zabrinjavajucim!

Joko jel' su vam te zlezde vidlljive okom ili ne?

Ova lukine je bas bas otekla.I bas se vidi.Veca je od oicnog klikera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na utesnim recima. Ja pojedoh sve nokte na rukama danas, sad me zeludac boli, idem na sos za odrasle :lol:

:lol: :lol: Ajde ajde to nam je posao..... da brinemo od 0-24h ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko jel' su vam te zlezde vidlljive okom ili ne?

Ova lukine je bas bas otekla.I bas se vidi.Veca je od oicnog klikera.

Da,posebno kad okrene glavu u stranu...pa veca je od obicnog klikera,a kad mu opipam u stvari nadjem 2 klikera veci i manji...jednom ja citala neki bljak tekst o tome i otisla kod dr i pricam joj a ona kaze da kod luke nije to uvecano toliko da bi se smatralo patoloski i ja se umirim i smatram ajd normalnim tj "tako je kod mog deteta".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,posebno kad okrene glavu u stranu...pa veca je od obicnog klikera,a kad mu opipam u stvari nadjem 2 klikera veci i manji...jednom ja citala neki bljak tekst o tome i otisla kod dr i pricam joj a ona kaze da kod luke nije to uvecano toliko da bi se smatralo patoloski i ja se umirim i smatram ajd normalnim tj "tako je kod mog deteta".

Znam moja dr kaze da su joj dolazila deca sa celom tom stranom vrata otecenom i pokaza onako sakom ihahaj. Pu pu pu ne daj Boze.

Ja se necu smiriti dok se to ne smanji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasem malom komsiji je ta zlezdica otecena vec skoro dve godine.Veliine je kao dva klikera.Pitali su razne doktore i svi kazu da to nije nista i da to kod dece hoce tako.Ne brini.Jedino sto ona hoce i godinama tako da ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasem malom komsiji je ta zlezdica otecena vec skoro dve godine.Veliine je kao dva klikera.Pitali su razne doktore i svi kazu da to nije nista i da to kod dece hoce tako.Ne brini.Jedino sto ona hoce i godinama tako da ostane.

Hvala viki. Nadam se iskreno da i nama nije nista i da ce da se povuce ili bar ostane na istom.Bitno je samo kako ce da odreaguje na antibiotik.Imam 10 dana pracanja. Na iglama sam. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka danas dosao iz vrtica i ja slucajno pogledam u vrat i vidim da je nesto oteklo. Napipam kad ono zlezda na vratu koja je kao bas veliki kliker tvrda i bas iskocila. Izgubila sam se. Odmah sam zvala dr i posle smo otisli kod nje.

Kaze da je limfna zlezda koja je otekla. I da je verovatno od toga sto je bio bolestan , ali nas je pitala i da li imamo macku u kuci :blink:

Mi nemamo macke, a bolestan je bio prosle nedelje, ali ne nesto preterano bolestan.

Rekla da ne brinem, ali ja sam kao na iglama,koliko se brinem.

Dala nam je antibiotik da pijemo Augmentin, 10 dana, i da pratim zlezdu. Kaze da nije bitno da se smanjuje koliko je bitno da ne raste. I da vidimo ovih dana kako ce zlezda reagovati na antibiotik.

Da li je neko imao slicno iskustvo?

Moja Marija godinama seta jednu ogromnu zlezdu na vratu, desna strana, iza uveta, pa malo nize, pojavila se kada je jednom imala upalu krajnika, sve su joj bile otecene zlezde po vratu, ali je ova takva i ostala. Odradili smo sve morugce analize kasnije sa njom, i zdrava je k'o dren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.