!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Nani i jedno i drugo je mnogo,a mislim da si zaista uradila sve sto je u tvojoj moci.Kad vec dajes to nastavi sa tim i nadam se da ce prestati ubrzo,samo forsiraj te tecnosti i nemas brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi hitno odgovori na sljedeca pitanja

Koji su prvi znaci dehidracije djeteta osim uvucene fontanele?

Nicim poznatim nisam uspjela da zaustavim proljev a evo od jutros 10 puta i sve je sama voda ima li neko neki specijalni recept?

Kod doktora sam vec dva puta bila, kazu dijeta a njemu sve gore ... kada da krenem da panicim i odem da dignem KC na noge JER SE OPASNO BOJIM DEHIDRACIJE A NIKO ME NE SHVATA OZBILJNO?

KOLIKO JE STOLICA NORMALNO U TOKU DANA?

Ukoliko si mu već par puta davala kaščicu humana elektrolit ili linex baby to je savršeno ;) nemoj da paničiš. Treba sam organizam da se izbori sa virusom. Ti jedino možeš sa tim da mu pomogneš i kao što si pomenula supica i dijeta (ništa voća, ništa mlećno) samo skuvano povrće i pirinač. I grlite se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

orasol je super...to je i mojoj bebi doktorka prepisala...al moja beba bas to i nece...pa joj sto vise dajem vodice...i sisa naravno....i pije kapi za regulisanje crevne flore...dobre su i kapsule flonivin...to je i za bebe i za odrasle....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spava vec dva sata a nikada mi nije toliko spavao po danu

Ganjala sam neke znakove dehidracije kod beba na netu,

pospanost

uvucena fontanela

hladni ekstremiteti

Suha i ispucala usta i maloprije udjem u sobu i pipnem ga za usne a one mu suhe kao barut ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani možda je samo iscrpljen... probaj da mu daš tečnosti i dok spava...i kažu za umirivanje stomaka pomaže čaj od nane blago zaslađen i mlak ili hladan, nikako topao!

Ja sam mom Akiju smirivala proliv sa malo koka kole ili crnom čokoladom, ali on je tad bio malo stariji od Stefana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smije jos cokoladu.

Kupili smo mu humana HN to je valjda hrana za bebe i djecu u slucaju dijateje, slicno je kao AD mlijeko s tim da se moze jesti i kao mlijeko i kao kasica i evo, Bogu hvala vec pola sata nije kakio sto je danas pravo cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefanu se od jutros jako oseti mokraca. mislila sam da zovem dr pa ipak nisam malo malo pa je za nesto zovem..pomislice da sam panicarka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefanu se od jutros jako oseti mokraca. mislila sam da zovem dr pa ipak nisam malo malo pa je za nesto zovem..pomislice da sam panicarka.

Da li mu daješ vodu da pije??? Mom Akiju se to dešavalo kad je unosio malo tečnosti u sebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dajem mu. sem sto sisa popije uglavnom od pola do pune flasice vode i caja.. mislim da je to sasvim dovoljno.. nekad popije i vise kad su bile one vrucine pio je dve flasice caja i punu vode ali je onda poceo slabije da sisa pa sam malo smanjila..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih mu uradila urin i urinokulturu(ali ja bas i nisam merodavna,jer posle ove bolnice imam fobiju koju verovatno niko nema-od urinarne infekcije :lol: :lol: :lol: ).Znam da su nas,kas smo primljeni u bolnicu,pitali da li mu se urin oseca.Ali,ni taj miris nije bas merodavan-Vanji se nije,napr,osecao,a imao je 1000000bakt/ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitmno da on nema T a ti se laganini danas spremi i vodi djete doktoru da se posavjetuješ, baš te briga što će neko reći da si paničarka, djete ti je najpreče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sačekala i danas da vidi da li se "oseća" urin.

Nani, nisam za odlazak kod dr-a jer ako je dete zdravo veliki je rizik da tamo nešto pokupi, posebno što je sad ovde "zašao" neki virus pa skoro svako dete ili ima T ili povraćanje i proliv. A vidim da je neki jači jer se prenosi i na roditelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih sačekala i danas da vidi da li se "oseća" urin.

Nani, nisam za odlazak kod dr-a jer ako je dete zdravo veliki je rizik da tamo nešto pokupi, posebno što je sad ovde "zašao" neki virus pa skoro svako dete ili ima T ili povraćanje i proliv. A vidim da je neki jači jer se prenosi i na roditelje.

pa upravo i ja tako mislim. evo i od jutros se opet oseca. jedino da je nazovem i pitam. pre desetak dana smo radili i urin i urinokulturu, zbog onog crvenkastog sto je bilo, pre bih ja to sama ponovila nego da ga vodim, bas se nesto bojim virusa koji haraju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa upravo i ja tako mislim. evo i od jutros se opet oseca. jedino da je nazovem i pitam. pre desetak dana smo radili i urin i urinokulturu, zbog onog crvenkastog sto je bilo, pre bih ja to sama ponovila nego da ga vodim, bas se nesto bojim virusa koji haraju..

Prvo ti nju nazovi ako možeš (vidiš ova naša ne daje br tlf-a :angry: ) a onda svakako uradi i nalaz jer najbolja terapija je posle urađenih nalaza (ako u opšte i ima potrebe za terapijom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitmno da on nema T a ti se laganini danas spremi i vodi djete doktoru da se posavjetuješ, baš te briga što će neko reći da si paničarka, djete ti je najpreče

Cesto urino infekcije nisu pracene temperaturom i zato znaju da budu opasne. Jer osim mirisa ne mozes da ih izvalis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa upravo i ja tako mislim. evo i od jutros se opet oseca. jedino da je nazovem i pitam. pre desetak dana smo radili i urin i urinokulturu, zbog onog crvenkastog sto je bilo, pre bih ja to sama ponovila nego da ga vodim, bas se nesto bojim virusa koji haraju..

Jel' nije pio neke antibiotike ili slicno? Ne znam zaista od cega. Da kucnem u drvo , mi urino infekciju nismo imali, ali kad mi je drugarica iz srbije jednom dosla ovde sa klinkom , isto joj je tako cudno mirisala pelena , mi kod moje dr, ona kaze "odmah urino kultura" i ispostavilo se da je imala infekciju i to neka bakterija uzas retka.

Nije da je frka naravno, mozda nije i nista, ali ipak pozovi dr i pitaj je sta sve moze biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame decaka , zanima me dali da se brinem ? Primetila sam veceras da je Marku predeo oko i iznad pise otekao poprilicno ... Dali ste imale slicna iskustva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame decaka , zanima me dali da se brinem ? Primetila sam veceras da je Marku predeo oko i iznad pise otekao poprilicno ... Dali ste imale slicna iskustva ?

da li mislis na glavicu ili tamo oko testisa, ja sam sa mladjim imala situaciju da mu je ,,djole,, kako ga mi zovemo otekao, i ja sam povlacila kozicu i skupila se ona belicasta masa, ne znam da me ubijes kako se to zove, sada to perem tj pomeram skorz kozicu i pustam tus, i nema problema, ne znam na sta mislis drugo :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 5 meseci...danas sam primetila da ima male bele plikove u ustima i na donjoj usni..

Ima li neko iskustva sa ovim..??? Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ponekad, ne tako cesto, primetim te male bele plikove, ali nema ih puno, vec samo jedan-dva. Obicno to povezem sa izlaskom novog zubica, brzo nestane tako da ne obracam neku posebnu paznju.

U svakom slucaju, ne moze da skodi ciscenje usne duplje rastvorom sode bikarbone, trenalo bi od toga da brzo nestane.

Ako primetis da to smeta bebi, da slabije jede ili je nervoznija, posavetuje se sa lekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kao da je malo nervozna...Jede super inace..

Videcemo kako ce biti...u svakom slucaju hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boka84 pogledaj temu afte , ove god je epidemija njih, sve virusno, mislim da ima cak i slika postavljena tamo u temi, da nije mozda to ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luku je pre 3 dana (cini mi se) nesto ujelo, od tada mu svaki dan se pojavljuje jos po jedan pecat. Danas se pojavilo malo vise. Crveno je nateceno i na vrhu mali vodeni plih. Svrbi ga. Najvise ima po usima i jedan iza uveta do kose, prvo sam se uplasila da nije neka zlezda ali cese i to tako da... Sta da radim? Da idemo kod dr ili da sama krenem sa presingom, imam i aerius.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luku je pre 3 dana (cini mi se) nesto ujelo, od tada mu svaki dan se pojavljuje jos po jedan pecat. Danas se pojavilo malo vise. Crveno je nateceno i na vrhu mali vodeni plih. Svrbi ga. Najvise ima po usima i jedan iza uveta do kose, prvo sam se uplasila da nije neka zlezda ali cese i to tako da... Sta da radim? Da idemo kod dr ili da sama krenem sa presingom, imam i aerius.

Idi kod dr, kako se meni cini iz tvog opisa, to mogu biti i ovcije boginje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:/ Na telu ima samo jedan pecat tj. na nozi, sve ostalo je na sakama i usima, jedan na obrazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.