!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

To se dešava sinu od moje sestre, vodila ga je kod lekara i on joj je upravo rekao što i Chi, nedostatak vitamina B, ja mislila da je neka gljivica i da to što pre leči...pratićemo nekoliko dana, pa ćemo videti šta dalje. Hvala, na brzim odgovorima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se dešava sinu od moje sestre, vodila ga je kod lekara i on joj je upravo rekao što i Chi, nedostatak vitamina B, ja mislila da je neka gljivica i da to što pre leči...pratićemo nekoliko dana, pa ćemo videti šta dalje. Hvala, na brzim odgovorima. :)

Nema na čemu! ;) Javi šta se dešava,i mene zanima... Ja sve ne smem da uzmem vit.B jer će mi pojačati iovako velik apetit... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu! ;) Javi šta se dešava,i mene zanima... Ja sve ne smem da uzmem vit.B jer će mi pojačati iovako velik apetit... :lol:

A pivo :lol: ? Izvinjavam se odoh u OT..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pivo :lol: ? Izvinjavam se odoh u OT..

Dojim pa izbegavam... :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojim pa izbegavam... :P:lol:

Kažu da je jedno dnevno za mleko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i ja znam da ne smeta i da je preporucljivo. Jedna casa (naravno, ne ona od pola litra)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kažu da je jedno dnevno za mleko :)

Da, i ja znam da ne smeta i da je preporucljivo. Jedna casa (naravno, ne ona od pola litra)

Možda bezalkoholno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se dešava sinu od moje sestre, vodila ga je kod lekara i on joj je upravo rekao što i Chi, nedostatak vitamina B, ja mislila da je neka gljivica i da to što pre leči...pratićemo nekoliko dana, pa ćemo videti šta dalje. Hvala, na brzim odgovorima. :)

Da su gljivice svrbelo bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije za sos ali vis ene znam sta da radim...majke mi moje sve sam zivo pokusala, ali moja Tara stalno place kad jede...cim prinesem flasicu vriska nekako joj ubacim mazim je cupkam i tu popije 50 ml i onda nastaje pako vriska plac, prosli mesec sam je na fen hranila sad vise ni to ne upali nekad uzmem pa zamenim flasicu u tom placu dam joj caj koji uvek tako fino pije da je to cudo...bili smo kod dr.kaze sve je super ona napreduje, ali imam osecaj da to fen napreduje i ja, jedne nedelje sam je pustila samo kad trazi tako i da pije koliko hoce izgubila je na kilazi znaci to tako ne ide...o promeni ad ni govora dr.kaze kkai svaki dan 1-3 puta kako kad uglavnom 2 puta kaka lepa, cim jede koliko ona zeli zelena, nocu se ne budi uopste da jede vec 2 mes.jutros sam plakala nervirala se, zvala ponovo dr.ona kaze da je stavim malo na sisu da vuce onako uprazno (posto ja nemam mleka vec dugo) pa onda stavim flasicu usta, e to je teka bio pakao kad sam pokusal trgala mi se iz ruku, bacala se po meni uzas...i nije jela uopste jedan obrok nije uoste jela nekako sam je umirla i sad nakon 3 sata je ponudila opet plac...pokusala sam svakako da je stavljam na noge svoje na krevet da lezi sa uzdignutim uzglavljem hodajuci da je hranim...ne ide pa ne ide..

I ja se slazem da bi trebala da joj promenis mleko,mozda joj ovo ne odgovara.Samo postepeno.A sto se tice ishrane,ja sam Natasu pocela da hranim sa 3 meseca cvrstom hranom jer je bila gladna.U pocetku sam joj dvala one kasice u prahu,mislim da su milupa od zitarica,jednom na dan i super je napredovala bez ikakvih problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam -Magici se danas pojavilo na ruci nesto kao ujed.Ovih dana su je ujeli komarci na 3-4 mesta ali taj ujed je bio okrugao i drugaciji.Ovo je bilo duguljasto i crveno kao da se opekla i okolo toga krug.Sada kad sam je stavila da spava i taj krug okolo koji je bio rozikast se zacrveneo i sve je to oteceno i otprilike je velicine 2.5cm sa 2 cm.Pitam sta bih mogla da namazem ako je ujed,a sta bi drugo moglo biti,mada buni me sto je duguljasto bilo.I felistil i sinoderm izgleda nemaju efekta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pantenol sigurno neće škoditi ili Hiperhama gel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba mi vec 3 dana ima proliv...bili smo kod doktora...i ona nam je rekla da je ona mozda alergicna na moje mleko...ne znam odakle joj takav zakljucak kad ja bebu iskljucivo dojim 4 ipo meseca..i nista joj nije bilo...kako da zaustavim bebin proliv a da ona i dalje sisa...:((( pomoc!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba mi vec 3 dana ima proliv...bili smo kod doktora...i ona nam je rekla da je ona mozda alergicna na moje mleko...ne znam odakle joj takav zakljucak kad ja bebu iskljucivo dojim 4 ipo meseca..i nista joj nije bilo...kako da zaustavim bebin proliv a da ona i dalje sisa...:((( pomoc!!!

Koliko sam cula dosta male dece trenutno ima proliv, sigurno i vrucina tu igra ulogu. To sa alergijom mi je totalno nelogicno, vodi ti nju kod drugog dr. Bilo bi glupo da prestanes da dojis ako to nije istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba mi vec 3 dana ima proliv...bili smo kod doktora...i ona nam je rekla da je ona mozda alergicna na moje mleko...ne znam odakle joj takav zakljucak kad ja bebu iskljucivo dojim 4 ipo meseca..i nista joj nije bilo...kako da zaustavim bebin proliv a da ona i dalje sisa...:((( pomoc!!!

Smokvice, ne znam šta bih ti rekla, ja ne znam o tome, ali iskreno sumnjam da je do mleka.

Možda dete uhvatio neki virus...

Pitaj i drugu doktroku za mišljenje.

Ne znam kako ti je to rekla da je od mleka, i poslala te kući.

A terapija, jel dala nešto..?

Kako može da tvdi da je alerguja na mleko a da te ne pošalje negde gde se to proverava...?

Nek se javi neko ko bi znao šta ovo znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

beba mi vec 3 dana ima proliv...bili smo kod doktora...i ona nam je rekla da je ona mozda alergicna na moje mleko...ne znam odakle joj takav zakljucak kad ja bebu iskljucivo dojim 4 ipo meseca..i nista joj nije bilo...kako da zaustavim bebin proliv a da ona i dalje sisa...:((( pomoc!!!

Ovo prvi put u zivotu cujem :blink: :blink: :blink:

Za pocetak promeni lekara ako imas mogucnosti , a kakva je boja kake? Meni je Marko imao zelenu kaku kad je mleko pocelo da mi nestaje , bio je gladan pa sam mu ubacila jedan obrok AD mleka izmedju dva dnevna podoja ...

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima zeleni proliv...al imala je 2 dana temperaturu..sada nema temperaturu...al cim je podojim ona se ukaki..sve prodje kroz nju...a mleka imam na pretek....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima zeleni proliv...al imala je 2 dana temperaturu..sada nema temperaturu...al cim je podojim ona se ukaki..sve prodje kroz nju...a mleka imam na pretek....

E, sad kad kažeš da je imala temp. ja sam skoro sigurna da je nju uhvatio neki virus.

Daj joj malo čaja od dunje, ako možeš da nabaviš. I svakako drugi lekar da pogleda dete.

Jel ona kenjkava i nervozna?

Koliko vidim ne odbija da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima zeleni proliv...al imala je 2 dana temperaturu..sada nema temperaturu...al cim je podojim ona se ukaki..sve prodje kroz nju...a mleka imam na pretek....

Ufff , probaj sa cajem ali ako se nastavi ona dete mora dobiti terapiju neku , nije mi jasna ta dr uopste ?! Probaj i kamilicu , ona pomogne ako je prehladila stomacic ali u svakom slucaju kod lekara po terapiju ... I javljaj sta se desava ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi hitno odgovori na sljedeca pitanja

Koji su prvi znaci dehidracije djeteta osim uvucene fontanele?

Nicim poznatim nisam uspjela da zaustavim proljev a evo od jutros 10 puta i sve je sama voda ima li neko neki specijalni recept?

Kod doktora sam vec dva puta bila, kazu dijeta a njemu sve gore ... kada da krenem da panicim i odem da dignem KC na noge JER SE OPASNO BOJIM DEHIDRACIJE A NIKO ME NE SHVATA OZBILJNO?

KOLIKO JE STOLICA NORMALNO U TOKU DANA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi hitno odgovori na sljedeca pitanja

Koji su prvi znaci dehidracije djeteta osim uvucene fontanele?

Nicim poznatim nisam uspjela da zaustavim proljev a evo od jutros 10 puta i sve je sama voda ima li neko neki specijalni recept?

Kod doktora sam vec dva puta bila, kazu dijeta a njemu sve gore ... kada da krenem da panicim i odem da dignem KC na noge JER SE OPASNO BOJIM DEHIDRACIJE A NIKO ME NE SHVATA OZBILJNO?

KOLIKO JE STOLICA NORMALNO U TOKU DANA?

Auu nani ja bih da sam u tvojoj kozi vec drzala nekog sa KC za gusu , deset puta je jako puno a koliko je normalno ... moj mali od 1-3 stolice ima dnevno , kako kad ... Pokusaj da mu dajes vodu na kasicicu svakih 5 minuta po malo ... ali ja bih odmah u hitnu sa njim ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi hitno odgovori na sljedeca pitanja

Koji su prvi znaci dehidracije djeteta osim uvucene fontanele?

Nicim poznatim nisam uspjela da zaustavim proljev a evo od jutros 10 puta i sve je sama voda ima li neko neki specijalni recept?

Kod doktora sam vec dva puta bila, kazu dijeta a njemu sve gore ... kada da krenem da panicim i odem da dignem KC na noge JER SE OPASNO BOJIM DEHIDRACIJE A NIKO ME NE SHVATA OZBILJNO?

KOLIKO JE STOLICA NORMALNO U TOKU DANA?

Ne želim da te preplašim, ali kad si već sve probala i ništa, mislim da nema šta da čekaš i da se prepisuješ sa nama.

Uzbunu u KC čim pre, i dete na KC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani do 5 stolica dnevno je normalno,sve preko je za infiuziju.Ako pije vode ne moze da dehidrira.Ali mozes da mu uzmes OROSAL u apoteci i dajes mu da pije.Zamena za infuziju za bebe i malu decu,daje se obicno na moru.Skuvaj mu PEVAC supicu IZ KESICE.Znam da bi me neke majke osudile,ali ova supica sadrzi neke supstance kao infuzija,kada deca imaju proliv i povracanje i pedijatri je preporucuju.Mozes da ugnjecis u nju bananu i kad god se setis daj mu po kasicicu,svaki cas.Ako se ne zaustavi uskoro bolje ga vodi kod dr.

Ja Jani kad su velike vrucine kuvam ovu supicu ,naravno ubacim,povrce sve to ugnjecim i dajem joj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za supicu znam, kupila sam... Bili smo kod dr prije 3 dana, pa opet juce, pa opet jutros ... kazu viroza ... proci ce ..... meni se bas ne cini tako bezazleno kako oni o tome pricaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani uzmi Orosal i nemas razloga za brigu daji po gutalj svaki cas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajem mu humana elektrolit i linex baby ..... ne zanm da li da prekinem sa tim pa ubacim ovo ili ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.