!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Bila kod dr nije radio moj na odmoru merio mi je pritisak bio je 120 sa 50,dao mi je klometol ili kako se vec zove da ne povracam al cu zvati mog dr da odem privatno jer se ja i dalje osecam lose

Pokušaj da jedeš plazma keks, piješ kiselu vodu, odmaraš sa nogama u malo višljem položaju na levom boku...naravno posavetuj se sa još nekim lekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi brz odg pa vam se zato obracam ovde.Da li Natasu da mazem sa nekim mlekom za telo posle kupanja u moru i suncanja (ne mislim bas na suncanje ali sedi pored mora dok se igra sa kamencicima)? Ja je kuci nisam nikad mazala ali razmisljam da bi ovde mozda trebalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi brz odg pa vam se zato obracam ovde.Da li Natasu da mazem sa nekim mlekom za telo posle kupanja u moru i suncanja (ne mislim bas na suncanje ali sedi pored mora dok se igra sa kamencicima)? Ja je kuci nisam nikad mazala ali razmisljam da bi ovde mozda trebalo?

Ja bih ti savetovala da je mažeš, nekom blagom kremom - preciznije mlekom.

Najbolje iz kolekcije koju koristiš već za kupanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti savetovala da je mažeš, nekom blagom kremom - preciznije mlekom.

Najbolje iz kolekcije koju koristiš već za kupanje.

Ok,hvala!Idem odmah da kupim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi brz odg pa vam se zato obracam ovde.Da li Natasu da mazem sa nekim mlekom za telo posle kupanja u moru i suncanja (ne mislim bas na suncanje ali sedi pored mora dok se igra sa kamencicima)? Ja je kuci nisam nikad mazala ali razmisljam da bi ovde mozda trebalo?

Naravno,obavezno uzmi neko mleko sa zastitnim faktorom,veliki je izbor....cak i ako nije sklona da izgori,stitice kozu od zracenja koja su svake godina veca....lepo se provedite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ups izvini,nisam pazljivo procitala,ti si mislila posle suncanja i boravka na plazi....ja mazem moju cerku i kada nismo na moru,ali tamo posebno,krecem nekako od sebe,prija mi posle suncanja,koza je elasticnija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice koji flašicu koristiš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto ne probaš da promeniš AD?

I da promeniš položaj u kom Tara ručka...

Kolika je rupa na flašici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije za sos ali vis ene znam sta da radim...majke mi moje sve sam zivo pokusala, ali moja Tara stalno place kad jede...cim prinesem flasicu vriska nekako joj ubacim mazim je cupkam i tu popije 50 ml i onda nastaje pako vriska plac, prosli mesec sam je na fen hranila sad vise ni to ne upali nekad uzmem pa zamenim flasicu u tom placu dam joj caj koji uvek tako fino pije da je to cudo...bili smo kod dr.kaze sve je super ona napreduje, ali imam osecaj da to fen napreduje i ja, jedne nedelje sam je pustila samo kad trazi tako i da pije koliko hoce izgubila je na kilazi znaci to tako ne ide...o promeni ad ni govora dr.kaze kkai svaki dan 1-3 puta kako kad uglavnom 2 puta kaka lepa, cim jede koliko ona zeli zelena, nocu se ne budi uopste da jede vec 2 mes.jutros sam plakala nervirala se, zvala ponovo dr.ona kaze da je stavim malo na sisu da vuce onako uprazno (posto ja nemam mleka vec dugo) pa onda stavim flasicu usta, e to je teka bio pakao kad sam pokusal trgala mi se iz ruku, bacala se po meni uzas...i nije jela uopste jedan obrok nije uoste jela nekako sam je umirla i sad nakon 3 sata je ponudila opet plac...pokusala sam svakako da je stavljam na noge svoje na krevet da lezi sa uzdignutim uzglavljem hodajuci da je hranim...ne ide pa ne ide..

Ух...

Мени се пар пута десило да Стефан није хтео да пије млекце �“ ја одма у стреу и хаосу. Ал ја сам тад прнбегавала не баш доброј методи. Успавам га, и одмах му дам флашицу. Поцока за час.

Ја бих се ипак посаветовала са другим докотром за промену А�” млека, то није ништа страшно, уводи се постепено и знам многе који су са хумане прешли на бебелак, и ништа деци није фалило...

Не знам шта твоја мала пије, да јој дајеш мелко кад заспи, па тако стално �“ то може бити привремено, зато питај другу др. �”а њој промените млеко, ништа не губите, можете само да добијете...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno joj nešto ne paše. Hm...ali šta? Mislim da ona jedva čeka pravu klopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice...da nije rupa L? Znaš da imaš razne veličine rupica? Filip je najviše volio S.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedna ona nuk 0-6 mes.silikonska cucla..samo se bojim zatvora samo zbog toga...ma probala sam sve pustim joj i muzika pa u tisini pa onda ovako pa je okrenem da dizem da podrigne pa pokusam da nastavimo sto cuda sam pokusal jos jedino ad nisam pokusala drugo...citala sam po slov forumima dr.preporucuju beba nestle kao svakoj bebi se svidi ima ukus vanilije...nisam pametna

Da li je ista veličina cucle na koju joj daješ čaj? Jer znam da je moj Aki plakao kad mu je voda malo curela ( zbog veličine cucle) pa kad sam izbušila cuclu on se smirio :)

Ja nisam koristila ni jedno AD tako da to ne mogu da ti pomognem puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Geni su čudo. Što se mene tiče, ja bih njoj odmah dala malo cjeđenog sokića od jabuke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Geni su čudo. Što se mene tiče, ja bih njoj odmah dala malo cjeđenog sokića od jabuke.

Baš tako, daj joj malo sokića, mi smo sa navršenih četiri uveli kašice.

to je sve sladunjavo pa zato i vuče.

Kad počne da ručka biće ti lakše za mleko...

A sad ako preko dana malo spava - probaj da joj promeniš skroz flašicu - umesto nuk-ove uzmi neku drugu - chicovu - i nemoj da brineš ako me ovde sad spopadnu da ne smeš nikao da menjaš proizvođača! Vrlo lako može da joj ne ogovara oblik cucle. Nukove imaju specifičan oblik... Pokušaj i kupi drugu i probaj.

Dete neće imati krive zube zbog cucule, ili ako je sad promeniš - mala je... :)

Genetika za zube ima veći značaj nego cucle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto joj ne ponudis ad mleko na kasikicu? Tako ih hrane u porodilistu, pa probaj i ti, mozda ce hteti tako.Sipaj ad u neku solju i davaj joj na kasikicu, pa vidi kakva je reakcija. Ako se ne buni, znaci da ne voli flasice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta da radim da li da se brinem zato vas pitam za pomoc...imam bebu od 3 meseca koja u poslednje vreme non-stop bljucka nesvareno mleko...i u stolici takodje ima tragova nesvarenog mleka...da li je to za brigu...?:( da li to znaci da se prejela...a do pre tri dana sam kuburila sa mlekom..sad se laktacija malo unormalila...al opet nemoguce da se prejel jer jede manje nego pre...:((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

posle svakog obroka...neakd vise nekad manje....al od prilike dve supene kasike...pre je bljuckala vodicu...a sada nesvareno mleko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta da radim da li da se brinem zato vas pitam za pomoc...imam bebu od 3 meseca koja u poslednje vreme non-stop bljucka nesvareno mleko...i u stolici takodje ima tragova nesvarenog mleka...da li je to za brigu...?:( da li to znaci da se prejela...a do pre tri dana sam kuburila sa mlekom..sad se laktacija malo unormalila...al opet nemoguce da se prejel jer jede manje nego pre...:((

Dok je kaka žuta ja ne bih brinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Marko ima problem sa kakom vec dva dana , zelena je ali nije tecna , normalne je gustine ... jede dobro , raspolozen je , ne znam sta bih rekla ... sem sto je miris drugaciji ... nekako kiseo , jak ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smokvice ... i Marko je dugo bljuckao AD mleko , i posle jela nisam smela ni u ludilu da ga drmusam presvlacim inace sve ode napolje ... tako sve do treceg meseca ... probaj vise puta u toku jela da je dignes da podrigne ... nama je to palilo ... sad ga vise ne dizem uopste , cim zavrsi sam rigne kao prasence :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Marko ima problem sa kakom vec dva dana , zelena je ali nije tecna , normalne je gustine ... jede dobro , raspolozen je , ne znam sta bih rekla ... sem sto je miris drugaciji ... nekako kiseo , jak ...

Dok nije retka ko voda i zelena - ne brini. :)

Mi smo svakakve imali, a samo sam se ove bojala.

Dešava se da bude zelena, normalne gustine, specifičnog NEmirisa ukoliko nailazi neka infekcija (možda samo prehlada) ali i kad oće zubići da izađu...

Vrlo je moguće da će zubić neki da proviri... :)

DA ZABORAVILA SAM NAJVAŽNIJE: BEBE KOJE PIJU HUMANU ad MLEKO, ČESTO IMAJU ZELENJIKAVU STOLICU ZBOG KOLIČINE GVOŽĐA KOJU mleko sadrži. Mame ne brinite, dete neće imati visoko gvožđe, telo izbaci sav višak kroz zelenu i normalnu kaku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koža na prstićima se ljušti i ima blago crvenilo...da li je nečije dete to imalo i šta bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koža na prstićima se ljušti i ima blago crvenilo...da li je nečije dete to imalo i šta bi to moglo biti?

Ja to imam,evo i sad baš,to je nedostatak vitamina (uglavnom B ),oljušti se koža ali samo na vrhovima prstiju,"nova koža" bude crvena,bolna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koža na prstićima se ljušti i ima blago crvenilo...da li je nečije dete to imalo i šta bi to moglo biti?

Prati, ako se ne sredi za par dana, vodi kod lekara jer to moze da ukaze i na stafilokoke ili kandidu ili slicno. I moja Jana je to imala pa mi je glavna sestra u vrticu objasnila zasto treba da je vodim na pregled i proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.