!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Sinoc je J. legla sasim normalno,bez ikakvih simptoma.U sred noci temperatura 38,5 iz cista mira i tako sve do jutra.Niti kija niti kaslje,apsolutno nista.Dala sam joj sirup i spala je T.Od cega bi to moglo biti ako nikakvih simptoma nema?

da joj nije mozda samo bilo toplo nocas pa se "pregrejala" ? Meni je Marko vec dva dana sa T ali i slinavi , nocas je spavao u potkosulji samo ali tek kad je spala T do tad samo u peleni ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je J. legla sasim normalno,bez ikakvih simptoma.U sred noci temperatura 38,5 iz cista mira i tako sve do jutra.Niti kija niti kaslje,apsolutno nista.Dala sam joj sirup i spala je T.Od cega bi to moglo biti ako nikakvih simptoma nema?

Treba da ispratis da li joj T skace odmah po prestanku dejsva leka. Tako ces znati da li su zubi ili ne. Ne mora da ima nikakve druge simtome zbog zuba, a i neke infekcije samo dignu T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ovo me bas plasi.Znam kad bi trebala opet da joj dam sirup pa cu videti.Da li da je vodim kod dr ako temperatura opet bude skocila,koliko da cekam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dr. kaze da ako T ne prelazi 39C, treba sacekati 3 dana i da se prati da li T ima kontinuitet. Ako stalno ima T, najbolje je uraditi urin i kks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je J. legla sasim normalno,bez ikakvih simptoma.U sred noci temperatura 38,5 iz cista mira i tako sve do jutra.Niti kija niti kaslje,apsolutno nista.Dala sam joj sirup i spala je T.Od cega bi to moglo biti ako nikakvih simptoma nema?

tako je i luka imao pre par nedelja. ispostavilo se da je grlo, iako se nije videlo golim okom, ali kad je dr zavukla stapic kaze da mu je bilo upaljeno skroz na dnu grla.moguca da je to, narocito sto sad vladaju ti virusi koji idu na grlo.kako ti jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno lepo jede,medjutim poceo joj je opet onaj suvi kasalj i to samo kada spava/lezi.Rekli su mi da je to kod nje alergijski kasalj i pisala sam vec da se kod nje javlja otprilike na svaka tri meseca,kao da je na promenu vremena.Traje tri dana i prestane.To je prati pa skoro vise od godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti bila na jakom suncu napolju juče? Sve dok ona lepo temi ručka nemoj da se sikiraš ;) a kod dr definitivno posle vikenda ponedeljak-utorak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti bila na jakom suncu napolju juče? Sve dok ona lepo temi ručka nemoj da se sikiraš ;) a kod dr definitivno posle vikenda ponedeljak-utorak ;)

Pa bila je malo ,malo u hladu malo na suncu.Danas i dalje T.Tokom dejstva sirupa oko 37,3,po prestanku dejstva 38,6,a dete skroz normalno.Jede sve normalno normalan unos tecnosti.Da vidim jos u toku noci kako ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bila je malo ,malo u hladu malo na suncu.Danas i dalje T.Tokom dejstva sirupa oko 37,3,po prestanku dejstva 38,6,a dete skroz normalno.Jede sve normalno normalan unos tecnosti.Da vidim jos u toku noci kako ce biti.

Pa jel ona kenjkava, nervozna il nesto? Moj brat je jednom vodio mladju cerkicu kod Dr zbog toga sto je imala povisenu T i Dr mu rekao "Pa jel vi lecite dete ili toplomer?" A dete stvarno sve ok, nit je bila nervozna nit nista, lepo jela, lepo spavala, i proslo je to tako samo od sebe. Sta joj je bilo ne znam :unsure:

Prati, pa ako ne prodje idi u ponedeljak da proveris, mozda jeste grlo sto kaze Secerna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ce mu biti ako jednom popije! Nemoj se sa tim opterecivati.

Prvi put cujem za ovo! :blink:

Ma nece mu biti nista, ali sam ja naplasena tim navikavanjem na flasicu, a plasila sam se da ce ovo potrajati nekoliko dana i da ce se odvici od sisanja. A i mastitisa se plasim.

Pa i ja, zato i nisam prokuvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel ona kenjkava, nervozna il nesto? Moj brat je jednom vodio mladju cerkicu kod Dr zbog toga sto je imala povisenu T i Dr mu rekao "Pa jel vi lecite dete ili toplomer?" A dete stvarno sve ok, nit je bila nervozna nit nista, lepo jela, lepo spavala, i proslo je to tako samo od sebe. Sta joj je bilo ne znam :unsure:

Prati, pa ako ne prodje idi u ponedeljak da proveris, mozda jeste grlo sto kaze Secerna.

E ovo je i kod nas slucaj.24 sata je pratila T i prestala.Dete jutos kao da nista nije bilo,ni traga od T.Uopste ne znam sta je to moglo biti,ali ako se opet povrati odmah cu je voditi,nista necu cekati.U svakom slucaju bolje sto sam sacekala,jer bi je verovatno nakljukali antibioticima ,a detetu nije nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo je i kod nas slucaj.24 sata je pratila T i prestala.Dete jutos kao da nista nije bilo,ni traga od T.Uopste ne znam sta je to moglo biti,ali ako se opet povrati odmah cu je voditi,nista necu cekati.U svakom slucaju bolje sto sam sacekala,jer bi je verovatno nakljukali antibioticima ,a detetu nije nista.

Pre jedno 3, 4 meseca se i A. tako desilo, jedan dan T do 38,5 i posle nista. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je H imala proliv i curi joj nosic vec par dana.

Sad se probudila koliko je kasljala i maltene se davila sopstvenom pljuvackom. Curila je na sve strane. Kao da hoce da povraca a ne moze. Odsekla sam se.

Kaslje i dalje, i u snu.. kao suvi kasalj ali nisam sigurna. Kaze da je ne boli grlo.

Sutra cu da odem kod Dr al eto da priupitam sta moze tako maloj deci da se daje protiv kaslja. Osim caja. Neki sprej, nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel' imas Tantum verde? Podigni joj deo duseka gde joj je glava, ubaci nesto ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je H imala proliv i curi joj nosic vec par dana.

Sad se probudila koliko je kasljala i maltene se davila sopstvenom pljuvackom. Curila je na sve strane. Kao da hoce da povraca a ne moze. Odsekla sam se.

Kaslje i dalje, i u snu.. kao suvi kasalj ali nisam sigurna. Kaze da je ne boli grlo.

Sutra cu da odem kod Dr al eto da priupitam sta moze tako maloj deci da se daje protiv kaslja. Osim caja. Neki sprej, nesto?

Nemoj ići još kod dr-a. Sačekaj do četvrtka. Čisto da vidiš da nije po sredi od zubića.

Me me pomenula podizanje dušeka, ja još da dodam i čaj od belog sleza (par kapi u nos) a za kašalj sačekaj još danas čisto da vidiš da li joj kašalj nije zbog tog slivanja iz nosa. E da, i obavezno fiziološkim da ispiraš nosić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da sacekas dan, dva za lekara. Dobar dr ce ti reci da je voda najbolji sirup. I da, beli sleeeeeez ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da potpisem sve ove zene ... ;) Mi smo pili sve moguce sirupe za kasalj , bocko, prospan, jezic... nem pojma sta vise , jedino nam je aerius pomagao mada je on za alergije a nama ga je dr prepisala da mu prilikom kaslja smanjuje treci krajnik i tako olaksa izbacivanje ... vode, vode , vode i puno vode pijte ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je H imala proliv i curi joj nosic vec par dana.

Sad se probudila koliko je kasljala i maltene se davila sopstvenom pljuvackom. Curila je na sve strane. Kao da hoce da povraca a ne moze. Odsekla sam se.

Kaslje i dalje, i u snu.. kao suvi kasalj ali nisam sigurna. Kaze da je ne boli grlo.

Sutra cu da odem kod Dr al eto da priupitam sta moze tako maloj deci da se daje protiv kaslja. Osim caja. Neki sprej, nesto?

Samo fizioloski rastvor i nos i to dosta. dr ti nije potreban u uvakvim situacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene moje :)

Bila sam kod Dr jutros i htela je da mi da neki sirup. Rekla sam da necu :lol: pa mi je prepisala neke kapi "Prospan" cini mi se da se zovu..

Uglavnom to se ukapa u vodu pa isparava i tako se inhalira i sta znam.. jos nisam nista radila.

Kaslje i dalje puno. Sve sto ste napisale otprilike sam i radila. Spava na jastuku, pije beli slez i fizioloski joj stvljam u nosic. Jedino ne pije vodu nego caj na litre :)

Ostalo nisam probala jos. Videcemo za par dana kako bude al htela sam samo da proverim da joj ne ide na pluca pa sam zato bila kod Dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proci ce za par dana videces! :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu vise da poludim....

svekrva mi imala neki stomacni virus koji je prosao za jedan dan,a onda se mali razboleo...proliv i povracanje kad bilo sta pojede,temperatura oko 39...

to trajalo 3 dana i ja mislila dobro je...sad cim popije gutljaj vode sav se ziv ispovraca,a nista drugo mu ne smeta...probali smo i da promenimo vodu i da prokuvavamo,ali nista ne vredi,ne znam vise sta da radim...tacno cu da poludim danas je vec 6.dan od kad ga je prvi put uhvatilo........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li iko budan u ovo doba?

Kako spustiti T kada se ne spusta ni od Paracetamola n od sirceta ni krompira? Sreća pa nije prevelika T, 38,3 - 38,6 ali nicim ne mogu da je spustim ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li iko budan u ovo doba?

Kako spustiti T kada se ne spusta ni od Paracetamola n od sirceta ni krompira? Sreća pa nije prevelika T, 38,3 - 38,6 ali nicim ne mogu da je spustim ....

ja sada videla, nadam se ste prebobali noc, tusiranje, nakon toga hladne obloge na celu posebno , cepici febriceta su nama pomagali, mnogo efikasnijii nego sirup, u sustini brufen je zakon ali cujem da ga nema u prodaji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li iko budan u ovo doba?

Kako spustiti T kada se ne spusta ni od Paracetamola n od sirceta ni krompira? Sreća pa nije prevelika T, 38,3 - 38,6 ali nicim ne mogu da je spustim ....

Kako ste preziveli noc, kako je sad? Ja ne znam nista vise nego sto je pedagog napisala, eto to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.