!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Secer i so nikako bar do godinu dana,a najbolje do 2. godine.

Sve pitaj na temi Uvodjenje cvrste hrane. Ova tema je za hitne slucajeve. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam secernu vodu 100 ml vode sa kasicicom secera.Tako mi komsinica rekla . Toliko me je danas sludela da ne znam vise ni da pisem

Zacerenenu vodu nikako. Moje misljenje je da je za tako malu bebu bolje prokuvana voda, ja nisam za te flasirane zbog plasticne flase koje je izlozena razlicitim temperaturama. ovde se deci ne daje flasirana voda, a vidim da se u srbiji to praktikuje, pa ti kako ti zelis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer i so nikako bar do godinu dana,a najbolje do 2. godine.

Sve pitaj na temi Uvodjenje cvrste hrane. Ova tema je za hitne slucajeve. ;)

Izvinjavam se nisam imala nameru da pisem na pogresnoj temi, samo me je danas sludelo njeno nejelo i ne pijenje vode na ovoj vrucini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema razloga da se izvinjavas. Ne bi ti mi odgovarale da nismo ukapirale da si u frci. Opusti se, pa polako.

Uzgred, ako ti je sisala do pre 2 dana po 20ak minuta, a sada sisa 10 min. to znaci da mnogo bolje sada vuce, pa mozda i posisa dovoljno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, izgleda da sam se otrovala necim. Od nocas imam temperaturu koja ide do 39 :( e sad. moje pitanje je na koliko smemd a pijem paracetamol i posto dojim, da li to moze da steti bebcu? Dojila sam ga nocas dva puta sa temperaturom, ali sta da radim kada je trazio :unsure: malopre kada sam popiola febricet, jos mi nije spala temperatura sa 38,4 on je trazio da sisa. Sta da radim? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, izgleda da sam se otrovala necim. Od nocas imam temperaturu koja ide do 39 :( e sad. moje pitanje je na koliko smemd a pijem paracetamol i posto dojim, da li to moze da steti bebcu? Dojila sam ga nocas dva puta sa temperaturom, ali sta da radim kada je trazio :unsure: malopre kada sam popiola febricet, jos mi nije spala temperatura sa 38,4 on je trazio da sisa. Sta da radim? :(

A da nije neki virus???

Što se tiče paracetamola, možeš slobodno da piješ, na 6h. Što se dojenja tiče neki kažu da se sme dojiti a neki ne preporučuju dojenje kad T prelazi 38.5, ne znam šta da ti kažem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda je i virus, ko zna :unsure: samo da ne prenesem Vuku. Odjednom me strefilo. On nikada nije pio ad mleko pa ne bih ni sada da pije. Zbog cega mleko ne valja posle 38,5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, izgleda da sam se otrovala necim. Od nocas imam temperaturu koja ide do 39 :( e sad. moje pitanje je na koliko smemd a pijem paracetamol i posto dojim, da li to moze da steti bebcu? Dojila sam ga nocas dva puta sa temperaturom, ali sta da radim kada je trazio :unsure: malopre kada sam popiola febricet, jos mi nije spala temperatura sa 38,4 on je trazio da sisa. Sta da radim? :(

A kako sa nečim...? Jel znaš šta si možda juče pojela a da nije ok...?

A ako je još nekome osim tebi loše sad i odmah - onda je tek klopa... Ako ne povraćaš i nije ti i zlo, onda nije trovanje...

Vrlo moguće da je neki virus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda je i virus, ko zna :unsure: samo da ne prenesem Vuku. Odjednom me strefilo. On nikada nije pio ad mleko pa ne bih ni sada da pije. Zbog cega mleko ne valja posle 38,5?

A da li imaš još neke tegobe osim T?

Na tvoje pitanje zaista ne znam odgovor... mogu samo da nagađam, znam da je moja jetrva dojila bebu kad je imala tako visoku T... i bebi nije ništa bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijareja <_< to sam zaboravila da napisem. Mozda je virus, eto ja odmah pomislila na trovanje. Samo da on ne dobije jadnicko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su u halo bebi rekli da smem da dojim sa temperaturom, isto to mi je rekao i ginekolog i pedijatar... dva puta imala mastitis sa temp. do 39,5...

raniji stav je bio da se mleko menja kada je temp. preko 38,5, a sada su utvrdili da to nema veze...

u svakom slučaju čim temp. raste popijte paracetamol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijareja <_< to sam zaboravila da napisem. Mozda je virus, eto ja odmah pomislila na trovanje. Samo da on ne dobije jadnicko.

Meni liči na virus, ali opet... jel još neko jeo isto što i ti i ima iste simptome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm, ali bez temperature. Moguce da je neki virus, a da je meni tako lose jer mi je imunitet katastrofa. Meni je samo bilo bitno da mogu da dojim, ovako ga necu dirati i nositi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

možeš da dojiš slobodno, ništa to ne smeta... samo ne dozvoli da ti temp. jako poraste, zbog tebe, da te ne iscrpljuje... od tako velike temp se jako i znojiš, pa i mlaeko može da se smanji... ali vrati se sve, ništa ne brini, pij čajiće, odmaraj.... nek se mm bavi kućom :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni su u halo bebi rekli da smem da dojim sa temperaturom, isto to mi je rekao i ginekolog i pedijatar... dva puta imala mastitis sa temp. do 39,5...

raniji stav je bio da se mleko menja kada je temp. preko 38,5, a sada su utvrdili da to nema veze...

u svakom slučaju čim temp. raste popijte paracetamol...

da potpišem sve ovo. A devojke-žene sa halo beba su fenomenalne.

Miva, ništa se ne brini a ti kao što i Schveca reče, samo tečnosti što više i ništa i bez problema doji i dalje na zahtev. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima zenske! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мива како си?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dijareja <_< to sam zaboravila da napisem. Mozda je virus, eto ja odmah pomislila na trovanje. Samo da on ne dobije jadnicko.

to je sigurno virus, cisto sumnjam daq bi trovanje bilo bez povracanja. za dojenje ne znam, verovatno se ne preporucije da se virus ne bi preneo. ali nisam sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miva, paracetamol, probiotic, najmanje 3 dana i neki eletrolit-orosal ili nesto slicno. Proci ce za dan ili dva. Doji dete slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мива како си?

Danas bolje, hvala na pitanju :)

Miva, paracetamol, probiotic, najmanje 3 dana i neki eletrolit-orosal ili nesto slicno. Proci ce za dan ili dva. Doji dete slobodno.

To mi je i pedijatar rekao. Zvala sam telefonom da pitam sta smem. Febricet, enterofuril (to je neki probiotik), dijeta i sto vise tecnosti. Rekao je da mleko izmuzem i prokuvam sto ga jedino nisam poslusala. Danas mi je puno bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju?! Da prokuvas svoje mleko?! Kakav savet! :blink: :blink:

Naravno da nisi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam dva dana bolovala ... dijareja, povraćanje i neviđeni grčevi u stomaku ....

nadam se da nisam nikoga zarazila, vjerovatno je virus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju?! Da prokuvas svoje mleko?! Kakav savet! :blink: :blink:

Naravno da nisi. ;)

Da, bas mi je to bilo nekako eprirodno :unsure:

I ja sam dva dana bolovala ... dijareja, povraćanje i neviđeni grčevi u stomaku ....

nadam se da nisam nikoga zarazila, vjerovatno je virus

Onda mora da je to i mene uhvatilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je J. legla sasim normalno,bez ikakvih simptoma.U sred noci temperatura 38,5 iz cista mira i tako sve do jutra.Niti kija niti kaslje,apsolutno nista.Dala sam joj sirup i spala je T.Od cega bi to moglo biti ako nikakvih simptoma nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc je J. legla sasim normalno,bez ikakvih simptoma.U sred noci temperatura 38,5 iz cista mira i tako sve do jutra.Niti kija niti kaslje,apsolutno nista.Dala sam joj sirup i spala je T.Od cega bi to moglo biti ako nikakvih simptoma nema?

Možda neki virus, jer J nema problema sa zubićima, kuc kuc :wub:

Mi smo imali pre par meseci, isto - sutradan ko da ništa nije bilo...

Mislim i da je Filipa pisala da je njen mali isto imao, a nemamo pojma od čega.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.