!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

E ok, onda sad samo bris cekam. Mada opet nije piskila u kesicu niti direktno u casu vec sam sipala iz izribane nose pa je to valjda to.

A osip se ne siri. Sad kad smo se kupale nije imala ono na stomaku toliko. I dalje ga ima ali se dosta povuce preko noci. Ujutru se nije toliko videlo kao recimo preko dana kad je presvlacim. Valjda ga jos iziritira kako se krece pa se vise zacrveni a preko noci je mirna pa se to polako povlaci.. :unsure:

Aha. Iz nose urin moze da ima i 'dosta' bakterija jer se upravo pomesa taj prvi mlaz koji 'ocisti' genitalije sa sve stvorenim bakterijama preko noci.

Da, sad vec sve zvuci da je od pelena.

Koje pelene sada koristite? koje ste do sada koristili? Jesi li pokusala da joj stavljas obicne platnene pelene jedan dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ok, onda sad samo bris cekam. Mada opet nije piskila u kesicu niti direktno u casu vec sam sipala iz izribane nose pa je to valjda to.

A osip se ne siri. Sad kad smo se kupale nije imala ono na stomaku toliko. I dalje ga ima ali se dosta povuce preko noci. Ujutru se nije toliko videlo kao recimo preko dana kad je presvlacim. Valjda ga jos iziritira kako se krece pa se vise zacrveni a preko noci je mirna pa se to polako povlaci.. :unsure:

Zato je svrbelo, dusica! Nama su rekli da donesemo direktno kesicu bas zato. Opet pelene? Jel' ovako nesto bese i prosli put se osula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey...zar opet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha. Iz nose urin moze da ima i 'dosta' bakterija jer se upravo pomesa taj prvi mlaz koji 'ocisti' genitalije sa sve stvorenim bakterijama preko noci.

Da, sad vec sve zvuci da je od pelena.

Koje pelene sada koristite? koje ste do sada koristili? Jesi li pokusala da joj stavljas obicne platnene pelene jedan dan?

Zato je svrbelo, dusica! Nama su rekli da donesemo direktno kesicu bas zato. Opet pelene? Jel' ovako nesto bese i prosli put se osula?

Od rodjenja Pampers baby active, pa je imala one tackice (ni nalik ovome sad - bilo i ne ponovilo se), presli smo na Huggies premium i sada ih koristimo vec.. ne znam ni ja koliko, dva-tri meseca. Nemam pristup ni jednim vise osim Evy baby koje necu da koristim posto niko koga znam nema pozitivna iskustva s njima.

Cula sam i da u jednoj prodavnici imaju Libero, ali to cu sutra ici da proverim pa ako imaju kupicu jedno pakovanje. Nisam probala platnene al cu izgleda morati. Ili jednostavno bez pelena, samo u gacicama jedan dan pa nek je presvlacim i milion puta bar cu znati dal je od pelena ili ne. Nekako mi je velika vec za platnene, ne znam ni kako bi se kretala u njima :unsure: s obzirom da je navikla da bude 'slobodna". Mozda samo umisljam, ali nista me ne kosta da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey...zar opet :(

Joj draga moja ne znam sta da ti kazem :(

Uzas. Taman sve prodje i cekas da uradis one kontrolne analize i desi se ovo. Isto samo malo drugacije <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od rodjenja Pampers baby active, pa je imala one tackice (ni nalik ovome sad - bilo i ne ponovilo se), presli smo na Huggies premium i sada ih koristimo vec.. ne znam ni ja koliko, dva-tri meseca. Nemam pristup ni jednim vise osim Evy baby koje necu da koristim posto niko koga znam nema pozitivna iskustva s njima.

Cula sam i da u jednoj prodavnici imaju Libero, ali to cu sutra ici da proverim pa ako imaju kupicu jedno pakovanje. Nisam probala platnene al cu izgleda morati. Ili jednostavno bez pelena, samo u gacicama jedan dan pa nek je presvlacim i milion puta bar cu znati dal je od pelena ili ne. Nekako mi je velika vec za platnene, ne znam ni kako bi se kretala u njima :unsure: s obzirom da je navikla da bude 'slobodna". Mozda samo umisljam, ali nista me ne kosta da probam.

Čula sam da su Libero dobre pelene,ali je najbolja varijanta da je 'skineš' preko dana,tačnije neka je u gaćicama...inače zar mora presing baš 7 dana,ako joj bude bolje,zaustavi se na 3. danu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj draga moja ne znam sta da ti kazem :(

Uzas. Taman sve prodje i cekas da uradis one kontrolne analize i desi se ovo. Isto samo malo drugacije <_<

<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kumica je imala slican problem, koristila je pamucne, obicne pelene mesec dana, doduse beba je bila manja, kasnije su presli na DM-ove, cini mi se. Od tada je sve OK. Jos malo izdrzi.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da su Libero dobre pelene,ali je najbolja varijanta da je 'skineš' preko dana,tačnije neka je u gaćicama...inače zar mora presing baš 7 dana,ako joj bude bolje,zaustavi se na 3. danu ;)

Mozda smao da uzmes koju onu kao jednokratnu, ali platnenu isto dodje... ima negde tema postavljale su zene slike nisu bas povoljne, ali ako ce joj bolje biti od toga isplati se..

Hvala na savetima, uzecu u obzir sve.

Videcemo sta ce uraditi sirup, ako ne bude poboljsanja za tri dana, ne verujem da ce za sedam uraditi nesto. Pa cu posle videti dal platnene ili gacice. Hvala jos jednom, divne ste sve :*

Me me, i ja bih da koristim DM-ove ali nemam kako da ih kupim, ne isplati mi se da idem u BG samo zbog njih a u Pancevu (a kamoli blize) ih nema :(

Doduse trazila sam jos kad smo prvi put imali one tackice od kume kojoj mama svaki dan putuje za BG i za nju uzima te pelene jer joj je DM usput, da kad bude mogla uzme i nama jedno pakovanje pa cemo joj dati pare, kaze "nema problema"... evo, jos uvek ih nisam dobila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Me me, i ja bih da koristim DM-ove ali nemam kako da ih kupim, ne isplati mi se da idem u BG samo zbog njih a u Pancevu (a kamoli blize) ih nema :(

Doduse trazila sam jos kad smo prvi put imali one tackice od kume kojoj mama svaki dan putuje za BG i za nju uzima te pelene jer joj je DM usput, da kad bude mogla uzme i nama jedno pakovanje pa cemo joj dati pare, kaze "nema problema"... evo, jos uvek ih nisam dobila :)

:angry: :angry: :angry:

Hoces da ti posaljem post ekspresom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa stvaaaaaaarono?! toliko ste dugo u problemu, a oni se prave ludi.

Ja mislim da je najbolje da joj promenis pelene koliko sutra, da popije tek sirup 3 dana, pa tek onda da vidis da li ce se vracati.

Cime je kupas? Mazes inace posle kupanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da su Libero dobre pelene,ali je najbolja varijanta da je 'skineš' preko dana,tačnije neka je u gaćicama...inače zar mora presing baš 7 dana,ako joj bude bolje,zaustavi se na 3. danu ;)

Za Libero potvrdjujem,mi smo ih koristili!I Honey,poslusaj Mna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala lepa :)

Aj ce se dogovorimo ako bas nista ne pomogne prihvatam i tu soluciju pa da ti uplatim pare ili na racun ili pouzecem ;) :*

Ma nije frka, navikla sam ja na to s njihove strane :)

Ici cu sutra ja do prodavnice, danas nisam stigla a predhodnih dana nije radila zbog praznika pa da probamo i to. Znaci sirup sutra da joj ne dam, nego tek posle 3 dana od menjanja pelena? Ako sam dobro razumela.

Kupa se u cistoj vodi od kako smo prvi put imali taj problem, i operem je tek na kraju kad se izbrcka chicco-vim sapunom. Mazem Pavlovicevom plavom kremom guzu a ostalo chiccovom "nekom nesto ne znam kako se zove" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hani, ja mora da dodam da sam mu jos kad se rodio kupila sve Cikovo, losione, kremu za lice itd. i, kadgod mu namazem npr. tu kremu na lice, a probala sam nekoliko puta, on se ospe, isto je i sa losionom.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hani, ja mora da dodam da sam mu jos kad se rodio kupila sve Cikovo, losione, kremu za lice itd. i, kadgod mu namazem npr. tu kremu na lice, a probala sam nekoliko puta, on se ospe, isto je i sa losionom.. :angry:

Joooj.. ajd od sutra cu preci na merimu :)

Strasno je ovo kad ne znas sta je a mozes samo da nagadjas.. valjda cu jednom pogoditi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj.. ajd od sutra cu preci na merimu :)

Strasno je ovo kad ne znas sta je a mozes samo da nagadjas.. valjda cu jednom pogoditi <_<

Pa zato nemoj po vise stvari odjednom da menjas, vec izbacis jednu, pa ako to ne pomaze, onda i drugu, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako, isplivace na povrsinu brzo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato nemoj po vise stvari odjednom da menjas, vec izbacis jednu, pa ako to ne pomaze, onda i drugu, zar ne?

Da. Boze daj mi strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Boze daj mi strpljenja.

Dace, dace :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kako stojimo danas posle kupanja.

asd1.jpg

asd2.jpg

Povuklo se da kazem nekih 50% ali je i dalje svrbi.

Sto se tice pelena, kada sam otisla u prodavnicu, BAS danas su morali da rade popis <_<

Tako da sam odlucila da nastavim jos dva dana sirup (danas i sutra) pa cemo posle tri dana t.j. prekosutra promeniti pelene ako se ne povuce skroz. Pa onda sapun pa kremu i redom dok ne nadjemo od cega je.

Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Tako uradi. U medjuvremenu, nemoj joj mazati tu chicco kremu. Bolje i nista nego chicco. Sapun promeni. Sebamed sapun je odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mazem je chicco-vom kremom vec Pavlovicevom plavom. Chicco-vu koristim za lice i telo ali od kad se osula koristim samo Pavlovicku i mazem samo osip i guzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa Sofijom imala problem osipa. Lutali smo po lekarima i na kraju sam našla neku vezu za VMA. Tamo su mi odmah rekli da prestane da nosi Pampers i da koristimo ne parfimisane pelene, isto to vazi i za maramice, nikako pampers. Od krema su mi rekli da koristim isključivo Pantenol krem gel (proizvodi Kristal derma) ima ga svuda, pa i u Lilly-ju, i da je pet dana pri svakom presvlačenju prvo operem hipermanganom. To ti je ljubičasti prah koji se razmuti u vodi pa tuferima nežno opereš. Spasili smo se. Od pelena smo posle koristili Suprims,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mazem je chicco-vom kremom vec Pavlovicevom plavom. Chicco-vu koristim za lice i telo ali od kad se osula koristim samo Pavlovicku i mazem samo osip i guzu.

Meni je Sofija imala reakciju i na Pavlovićevu mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za pavlovicevu sam vec cula da se deca osipaju od nje. Mi je nismo ni koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.