!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Znas zasto sam se ja zabrinula? Luka je rodjen na vakuum, neko mi je rekao da deca tako rodjena imaju vecu sansu da dobiju epilepsiju, a ja sinoc na nekim forumima procitam da je to trzanje u snu neretko povezano sa epi napadima. I naravno krece panika...............

ma ti da vidis koliko se mm trza dok tone u san pala bi u nesvest. :lol:

bukvalno ceo krevet skace. top je od umora a i ovo sto je NsAnja napisala, opustaju se misici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy, kao sto su svi napisali to jeste sve normalno, ali je i normalno da se uplasis jer, opet.. to sto si citala je istina.

Luka je-moj :rolleyes: , na rodjenju imao mozdano krvarenje i posle smo radili kojekakva snimanja i sta sve ne, i posle eeg prvo sto je dr pitala bilo je da li se trza kad spava. on je tad bio bas beba, i sta sam mogla da joj odgovorim. trza se naravno, nekad manje nekad vise. sad je to ono dok utone u san, kad se puno igra preko dana onda ne retko sve to i prozivljava u snu.

sestrinoj maloj su konstatovali deciju epilepsiju i bas danas je dr rekla da je lako moguce da je posledica frasa koji je imala sa 3 godine. svi dr fras klasifikuju kao epi napad i moja sestra se cudila kada su joj to tada rekli a eto ispade da je stvarno tako.

nebih da te sad nesto isprepadam jer to sto si opisala nije nista sto bi te trebalo zabrinuti ali ako ce ti biti lakse- ja sam takva, uput i dete na eeg.

nama je, da dodam, tadasnji eeg bio dobar ali ja svakako planiram za koju godinu da trazim da se ponovi jer to ni malo nije za igru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy, kao sto su svi napisali to jeste sve normalno, ali je i normalno da se uplasis jer, opet.. to sto si citala je istina.

Luka je-moj :rolleyes: , na rodjenju imao mozdano krvarenje i posle smo radili kojekakva snimanja i sta sve ne, i posle eeg prvo sto je dr pitala bilo je da li se trza kad spava. on je tad bio bas beba, i sta sam mogla da joj odgovorim. trza se naravno, nekad manje nekad vise. sad je to ono dok utone u san, kad se puno igra preko dana onda ne retko sve to i prozivljava u snu.

sestrinoj maloj su konstatovali deciju epilepsiju i bas danas je dr rekla da je lako moguce da je posledica frasa koji je imala sa 3 godine. svi dr fras klasifikuju kao epi napad i moja sestra se cudila kada su joj to tada rekli a eto ispade da je stvarno tako.

nebih da te sad nesto isprepadam jer to sto si opisala nije nista sto bi te trebalo zabrinuti ali ako ce ti biti lakse- ja sam takva, uput i dete na eeg.

nama je, da dodam, tadasnji eeg bio dobar ali ja svakako planiram za koju godinu da trazim da se ponovi jer to ni malo nije za igru.

Naravno da nije za igru. Mi imamo jako odgovornu pedijatricu, varujem joj. Ne znam samo da li se to pitanje trzanja u snu odnosi na to kad dete tone u san ( tada se svi trznu po nekad) ili se odnosi na to kad dete cvrsto spava, Luka spava mirno, nikada se u toku noci ne trzne, ali se desava ponekad dok ga uspavljujem.

Kad odemo na sledeci pregled pitacu doktorku da nam da uput ipak da odradimo eeg za svaki slucaj.

Na nekim forumima o toj bolesti sam procitala da pored tog trzanja u snu moraju imati jos neki simptomi, kao sto je cudno treptanje ili se dete zagleda u nesto i nereaguje na okolinu....

Pisem s'brda s'dola, bas me ovo nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad sam isla ovih dana u posetu, shvatila sam koliko nista ne znam o epilepsiji. mislila sam kao i pretpostavljam vecina, da su napadi praceni penom, kolutanjem ociju, treskanjem..

u sobi sa mojom sestricinom je bila beba od 2 god i decak od 5. njemu je mama belezila dnevno napade i imao ih je jedan dan preko 30 u vidu prevrnuntih uciju i to je to, napad kpod njega. beba se samo zagleda u nesto kao u prazno, nasa Nina padne u nesvest..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) upravo iscitavam o tome dosta. I bas ima puno takvih primera. Joj strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana:) upravo iscitavam o tome dosta. I bas ima puno takvih primera. Joj strasno.

Mislim da to kod vas nije slucaj. Cak sam sigurna Mama Dy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to kod vas nije slucaj. Cak sam sigurna Mama Dy.

Potpis.

Sad sam tek vidjela ovo. Mama Dy, mislim da stvarno nemas razloga za brigu. Da ti vidis koliko se moj muz dzilata, hoce da me ubije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpis.

Sad sam tek vidjela ovo. Mama Dy, mislim da stvarno nemas razloga za brigu. Da ti vidis koliko se moj muz dzilata kad zaspiva, hoce da me ubije!

:lol: Ma da, al Mama Dy mora da se informiše na google-u <_< istraživanje na guglu mi nekad bude namerno ubijanje u pojam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy, ja ne mislim da ti gresis - sto se tice informisanja. svi smo roditelji i tek kad smo u situaciji da na nesto sumnjamo znamo koliko je to opterecujuce. ja uvek i svojoj sestri govorim, koja jeste u velikom problemu i nema sta sve nisu probali i pokusali da, ma koliko tesko bilo mora se glava ohladiti.

da se ponovim opet, ne verujem da je kod vas slucaj, prati, proveri, ispitaj.

majka je majka i uvek ce da brine. neko to manje pokazuje, manje oseca, kod nekoga je izrazenije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Ma da, al Mama Dy mora da se informiše na google-u <_< istraživanje na guglu mi nekad bude namerno ubijanje u pojam ;)

E, to je istina. Kad hocu da se isfuram ja guglam kakvu imam bolest :lol: Naravno, bude ih puno, puno... i sve neizljecive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy, ja ne mislim da ti gresis - sto se tice informisanja. svi smo roditelji i tek kad smo u situaciji da na nesto sumnjamo znamo koliko je to opterecujuce. ja uvek i svojoj sestri govorim, koja jeste u velikom problemu i nema sta sve nisu probali i pokusali da, ma koliko tesko bilo mora se glava ohladiti.

da se ponovim opet, ne verujem da je kod vas slucaj, prati, proveri, ispitaj.

majka je majka i uvek ce da brine. neko to manje pokazuje, manje oseca, kod nekoga je izrazenije.

Lepo si, Ivana, rekla.

Ja bih samo volela da se Mama dy sto pre opusti i da uziva u Lukinom odrastanju bez opterecenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PITANJE: koliko treba da prodje od virusne prehlade ili sta vec ( Temperatura, kasalj , kijanje , zacepljen nos, oci krmeljive ) da se uradi KKS i urin ?( Pred vakcinaciju MMR-om)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PITANJE: koliko treba da prodje od virusne prehlade ili sta vec ( Temperatura, kasalj , kijanje , zacepljen nos, oci krmeljive ) da se uradi KKS i urin ?( Pred vakcinaciju MMR-om)

Ako je sve to pratio antibiotik - najmanje 7 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je sve to pratio antibiotik - najmanje 7 dana.

Nismo dobili antibiotik za sada , mada mislim da cu ga ako sutra ne bude bolje voditi ponovo kod dr ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo dobili antibiotik za sada , mada mislim da cu ga ako sutra ne bude bolje voditi ponovo kod dr ....

Onda sačekaš da potpuno ozdravi, pa još par dana pa vakcina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda sačekaš da potpuno ozdravi, pa još par dana pa vakcina.

Ja se ionako plasim tog MMR jos bas u inat sad primimo poziv :( Nema sanse da mu dam pre vadjenja krvi i urina , makar me u zatvor poslali :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se vasa deca trzaju u snu?

Luki se to desava s vremena na vreme, nikada se nisam opterecivala time. Uglavnom se trzne par puta dok tone u san. Danas sam legla sa njim i trznuo se sigurno pet sest puta dok nije ucvrstio san. Takodje i veceras par puta dok nije zaspao. Ja lepo sednem i krenem da goglam ( glupaca ), joj sta sam sve procitala, sad mi nije dobro......Vec razmisljam da ga vodim kod pedijatra sutra..........................

Svi se trzamo dok tonemo u san.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PITANJE: koliko treba da prodje od virusne prehlade ili sta vec ( Temperatura, kasalj , kijanje , zacepljen nos, oci krmeljive ) da se uradi KKS i urin ?( Pred vakcinaciju MMR-om)

neka prođe barem 15 dana,dete treba da je 'zdravo ki dren'...ali nema žurbe za MMR-om,može da s eprimi i kasnije,ne da može,nego je i preporučljivo...sačekaj par meseci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy, ja ne mislim da ti gresis - sto se tice informisanja. svi smo roditelji i tek kad smo u situaciji da na nesto sumnjamo znamo koliko je to opterecujuce. ja uvek i svojoj sestri govorim, koja jeste u velikom problemu i nema sta sve nisu probali i pokusali da, ma koliko tesko bilo mora se glava ohladiti.

da se ponovim opet, ne verujem da je kod vas slucaj, prati, proveri, ispitaj.

majka je majka i uvek ce da brine. neko to manje pokazuje, manje oseca, kod nekoga je izrazenije.

Lepo si, Ivana, rekla.

Ja bih samo volela da se Mama dy sto pre opusti i da uziva u Lukinom odrastanju bez opterecenja.

E ovako, bili smo na pregledu. Jutros smo otisli kod nase pedijatrice. ovako mi je rekla: Razumem te sto brines, volim kad je roditelj odgovoran i prati svoje dete. Moje iskreno misljenje je da je sa Lukom sve uredu i ja sama nikada ga ne bih poslala na eeg. Ali posto ste vi uznemireni evo uput.

Pravac za Cacak. Sve je u najboljem redu. Tako da sam dzabe brinula, ustvari nije bas dzabe, sve ono oko cega sam ja brinula su cinjenice i bolje sto smo se prekontrolisali.

Hvala na podrsci devojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy...drago mi je da nam je Luka zdrav i prav dečak, mada to niko od nas nije ni sumnjao :rolleyes: !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy...drago mi je da nam je Luka zdrav i prav dečak, mada to niko od nas nije ni sumnjao :rolleyes: !

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, bili smo na pregledu. Jutros smo otisli kod nase pedijatrice. ovako mi je rekla: Razumem te sto brines, volim kad je roditelj odgovoran i prati svoje dete. Moje iskreno misljenje je da je sa Lukom sve uredu i ja sama nikada ga ne bih poslala na eeg. Ali posto ste vi uznemireni evo uput.

Pravac za Cacak. Sve je u najboljem redu. Tako da sam dzabe brinula, ustvari nije bas dzabe, sve ono oko cega sam ja brinula su cinjenice i bolje sto smo se prekontrolisali.

Hvala na podrsci devojke.

Lepo što si proverila, mislim i dalje da trebaš manje da guglaš - čovek posle vidi i više no što treba od simptoma. Važno da je sve ok :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo što si proverila, mislim i dalje da trebaš manje da guglaš - čovek posle vidi i više no što treba od simptoma. Važno da je sve ok :) :*

Samo umereno! ;)

Mama Dy uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.