!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Hvala svima...

Evo ga sad spava. Pelena mu od jutros suva, uopste nije piskio ceo dan! Cujem creva kako mu krce i prducka :) Dacu mu malo gotove supice kad ustane, aktivirala sam moje da nam donesu probiotik i orosal.

Ne bih da te plasim, ali molim te da obratis paznju na ovo. Svakako nije pozeljno... i jedan je od znakova dehidratacije....

Izvini, mozda ne treba da ti kazem sve ovo, ali ipak je bolje da znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima...

Evo ga sad spava. Pelena mu od jutros suva, uopste nije piskio ceo dan! Cujem creva kako mu krce i prducka :) Dacu mu malo gotove supice kad ustane, aktivirala sam moje da nam donesu probiotik i orosal.

Radije neka pije nego da jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih da te plasim, ali molim te da obratis paznju na ovo. Svakako nije pozeljno... i jedan je od znakova dehidratacije....

Izvini, mozda ne treba da ti kazem sve ovo, ali ipak je bolje da znas.

Bolje da kazes, da znam, jer nisam ni ja sigurna koji su znaci dehidracije.

A kao za baksuz mi u novoj firmi nisu uradili zdravstvenu za njega! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje da kazes, da znam, jer nisam ni ja sigurna koji su znaci dehidracije.

A kao za baksuz mi u novoj firmi nisu uradili zdravstvenu za njega! <_<

Daj bože da ti ne treba, i da bude bolje čim pre. Poslušaj Kamilicu i daj mu često i po malo da pije...

I javljaj kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje da kazes, da znam, jer nisam ni ja sigurna koji su znaci dehidracije.

A kao za baksuz mi u novoj firmi nisu uradili zdravstvenu za njega! <_<

Za zdravstveno nemoj da brines, sigurno ce te bez toga primiti u DZ. Ne verujem da ce ti bilo ko praviti problem oko toga...

Znaci dehidratacije: suva pelena, suva usta i grlo (izrazito otecen i beo jezik), blaga promuklost, izrazeni podocnjaci, koza nije bas elasticna (ne vraca se odmah u prvobitan polozaj), zatvor, uspavanost...

Nadam se da cete biti dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc kad se probudio imao je proliv, dala sam mu kasikicu koka kole, par kasika supice... nije vise povracao. Jutros se probudio i trazio vodu i popu (poparu) popio vodu i gricnuo hleba i opet zaspao.Piskio je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Ako je jeo i nije povracao, to znaci da prolazi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Ako je jeo i nije povracao, to znaci da prolazi. :)

Al je zato sad dobio T :( trenutna 38,2 i spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al je zato sad dobio T :( trenutna 38,2 i spava.

Sutra radi DZ, pa ujutro lepo kod lekara. Ne brini za knjižicu, primiće te - za decu ne prave problem. Bolje da ga pregledaju i ustanove jel virus ili šta je već i da dobije i adekvatnu terapiju.

Nemoj samo naglo da ga rashladiš, vidi koliko će dugo da spava, ako potraje više od 3 sata, polako ga razbudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al je zato sad dobio T :( trenutna 38,2 i spava.

Dobro je.. T je znak da se bori organizam, mislim da je u pitanju neki virus i nadam se da ce i temperatura spasti sama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ovih dana svi imamo virus ali traje po dan dva i kod svih je razlicito.Ja sam imala proliv i jake bolove u stomaku i temperaturu,Janko temperaturu i bolove u stomaku,Luka je povracao, a muz danas boluje bolovi u stomaku,mucnina i temperatura.

Kazem sreca pa traje po jedan dan.

Tako da mislim da je to virus neki mozda i kod vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je.. T je znak da se bori organizam, mislim da je u pitanju neki virus i nadam se da ce i temperatura spasti sama.

Slazem se. Treba organizam da se izbori sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke ja imam jednu molbu ako mozete da skoknete do teme proliv zena ima problem sa bebom ima krv beba u stolici pa ako je neko imao iskustvo ja sam joj napisala da koliko ja znam ne bi trebalo da se ceka vec odmah kod dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke ja imam jednu molbu ako mozete da skoknete do teme proliv zena ima problem sa bebom ima krv beba u stolici pa ako je neko imao iskustvo ja sam joj napisala da koliko ja znam ne bi trebalo da se ceka vec odmah kod dr

Ja se samo nadam da su je odveli sinoć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je prekjuce lose jeo, juce vec nikako, veceru nije hteo da okusi, mleko nece da pije. Jutros dorucak odbija, i malopre je podrignuo i neka voda mu se vratila u usta, smrdi grozno kao prokislo mleko, a ima vec dva dana kako sam primetila neprijatan zadah iz usta. Sta mislite, da li da ga stavim malo na dijetu i da mu dajem par dana bacilac? Ili da cekam konkretnije simptome, ako ih bude, kao sto su proliv ili povracanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih dala probiotik i laganu hranu za početak, uz blage čajeve nane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je prekjuce lose jeo, juce vec nikako, veceru nije hteo da okusi, mleko nece da pije. Jutros dorucak odbija, i malopre je podrignuo i neka voda mu se vratila u usta, smrdi grozno kao prokislo mleko, a ima vec dva dana kako sam primetila neprijatan zadah iz usta. Sta mislite, da li da ga stavim malo na dijetu i da mu dajem par dana bacilac? Ili da cekam konkretnije simptome, ako ih bude, kao sto su proliv ili povracanje?

Mislim da je najbolje da sačekaš još neki simptom.

Juče sam baš pisala da je nama dr savetovala da uvek sačekamo pre davanja bilo čega, da bi to što je krenulo moglo da se razvije i da davanjem leka na svoju ruku samo zamaskiramo celu situaciju.

Ti ga prati kako je, pa ćeš videti do kraja dana ako ima nešto, sigurno će se pojačati simptomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih dala probiotik i laganu hranu za početak, uz blage čajeve nane...

Bas sam tako i ja mislila da uradim. Hvala Filipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolje da sačekaš još neki simptom.

Juče sam baš pisala da je nama dr savetovala da uvek sačekamo pre davanja bilo čega, da bi to što je krenulo moglo da se razvije i da davanjem leka na svoju ruku samo zamaskiramo celu situaciju.

Ti ga prati kako je, pa ćeš videti do kraja dana ako ima nešto, sigurno će se pojačati simptomi.

Mislis da moze da bude nesto drugo? Pa ja bih mu samo davala bacilac i laganiju hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis da moze da bude nesto drugo? Pa ja bih mu samo davala bacilac i laganiju hranu.

Bacilac je probiotik? Ako je - onda zanemari šta sam pisala ;) Znam da je Imunokid probiotik, a za pola ne znam kako se zovu... :unsure:

Ja sam mislila da je to neki lekić, ko paracetamol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu je Filipa . Probiokid imuno mi vec mesec dana pijemo svaki dan jednu kesicu , on ne moze da mu skodi a pomaze puno jer komlpetan imuni sistem najvise zavisi od zdravih crevca tj dobrih bakterija u njima ... Daj mu svaki dan po jedan pa ako se ne jave neki novi simptomi superiska . Nama je dr preporucila tri meseca da pijemo po jedan zbog retke stolice i objasnila nam tako ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bacilac je probiotik? Ako je - onda zanemari šta sam pisala ;) Znam da je Imunokid probiotik, a za pola ne znam kako se zovu... :unsure:

Ja sam mislila da je to neki lekić, ko paracetamol...

Da, probiotik je u pitanju.

U pravu je Filipa . Probiokid imuno mi vec mesec dana pijemo svaki dan jednu kesicu , on ne moze da mu skodi a pomaze puno jer komlpetan imuni sistem najvise zavisi od zdravih crevca tj dobrih bakterija u njima ... Daj mu svaki dan po jedan pa ako se ne jave neki novi simptomi superiska . Nama je dr preporucila tri meseca da pijemo po jedan zbog retke stolice i objasnila nam tako ....

Davacu mu, evo sad cu u caj da mu stavim. Ma nerviram se bezveze, jeste kenjkav i nece da jede ali nije bas za toliko nerviranje unapred.

Hvala zenske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustinuti kozu i videti da li se povlaci: brzo, sporo ili veoma

sporo (treba vise od 2 sekunde),tako ti je najlakse da proveris jel dehidrirao,suva pelena vec moze biti znak. Treba uzimati gutljaj po gutljaj: tečnost - vodu, čajeve, bistre sokove, kod dužeg povraćanja rastvore elektrolita (ono sto sam ti vec pisala)

Izbegavaj mleko i mlečne proizvode, jer mogu pogoršati mučninu i povraćanje.

Banana, obaren krompir, obaren pirinač, bistra supa to bi trebao da jede,koliko bilo nikako na silu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, tako je danas i jeo, supu i pio je tecnost nije mi jasno kako se ovo desava. Hvala ti, znam da sam dosadna ali kad nemam ovde koga da pitam ..

Jel imao opet T? Verovatno je iscrpljen od prethodnih dana,ali mislim da ga prolazi,posebno ako je jeo i pio. I pitaj slobodno, ja i ti smo bar u istom sosu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.