!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Sanya_ kako je dete? Javi nam da je sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je ok, od onda se osip vise nije pojavio, sada je malo prehladjen ali nista strasno :)

:) Proći će, važno da je veseo i da lepo jede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu se vec dva dana pojave crveni plikovi na licu, celo ili obraz a povuku se za pola sata i tako opet sutradan ili posle par sati, sad sam se vec zabrinula ne znam sta bi moglo biti? Sto se tice ishrane jede sve i nije imao problema sa alergijama a kontam da je alergija ne bi se tako brzo povlacilo..Da li neko zna sta bi to moglo biti ?

Sanya jer to izgleda kao crvici, tj kao plikovi ali uzi????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se sjecam ne, vise je licilo na bubuljicu samo sto je bjelo a okolo plika crveno.. A ti crvici, sta je to ? Sad si me uplasila :o

Ma ja sam mislila da je to vama kao plih. jer tako ima i mala od moje drugarice. pojave se , pa nestanu. radili sve zive testove i na kraju alergina na gluten. Dete je sad 4 ipo godine i dalje ima to.

Ali to nije kao to vase definitivno. Ovde je bas kao plih ali uzduzan , tj uzak ,ne znam kako da ti objasnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se sjecam ne, vise je licilo na bubuljicu samo sto je bjelo a okolo plika crveno.. A ti crvici, sta je to ? Sad si me uplasila :o

Javiće se da objasni, ;) ali mislim da nema potrebe da se plašiš i brineš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znam na sta mislis, kod nas su bili skroz drugaciji..Dobro je, presjekla sam se na rijec "crvici" :lol:

Neću da priznam i kažem - i ja :lol:

Kod tvog deteta je sigurno bila reakcija od tkanine. Mi smo imali istu situaciju...

A i ne bi se povuklo da je ozbiljno.

Sad bez brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam presvlacila Elenu videla sam na peleni braon tackicu otpilike na mestu gde piski, na sledecoj peleni isto. Prvo sam mislila da nije slucajno ostalo od kake, onako svetlo, mozda je nisam dobro obrisala. I sad kad sam je presvlacila pogledam ribicu sve je normalno, mislim koliko ja mogu ovako spolja da vidim, nema da je ostalo unutra kake slucajno, i prislonim pamucnu pelenu i ostane onako braonkast trag... gotova sam, ne znam sta cu vise danas, sta je to sad? U pon smo bili na savetovalistu nista joj ne fali, jedino je nedavno bila prehladjena ali sve je ok... sutra onda opet kod dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, nisam imala iskustva sa tim. Luka je odmah posle rodjenja kad sam ga par puta presvlacila na mestu gde je pisa na peleni imao crvenbraonkast trag. Kad sam pitala dr rekla mi je da nije to nista, i da se kod devojcica cak desava kao lazna menstruacija. Ali to tek rodjenim bebama, za ovo stvarno ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam i ja to za tek rodjene bebe, ali ovo i nije krvavo, nego braonkasto, nemoguce da ima neku upalu... Videcu kakve ce biti pelene do sutra pa cemo kod dr... Ovako kad nagadjam samo mi jos gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Bebi je crvena koza oko ribice i guze i pocela je jako da se ljusti (taj deo je jako crven) i siri se.Nije nista ispupceno (da je ojed) nego se samo koza oljustila i bas je crveno.Ne znam sta da joj mazem da bi je proslo,ne znam ni od cega joj je to.Izbacila sam vl. maramice i namzala sam joj sinoderm n kremu (tako nam je dr rekla preko telefona,nije videla).Malo je pomoglo,ne ljusti se vise ali i dalje je crveno.Ako danas odemo u dispanzer cekacemo 2 sata sa bolesnom decom a ona je ipak jako mala.Sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Bebi je crvena koza oko ribice i guze i pocela je jako da se ljusti (taj deo je jako crven) i siri se.Nije nista ispupceno (da je ojed) nego se samo koza oljustila i bas je crveno.Ne znam sta da joj mazem da bi je proslo,ne znam ni od cega joj je to.Izbacila sam vl. maramice i namzala sam joj sinoderm n kremu (tako nam je dr rekla preko telefona,nije videla).Malo je pomoglo,ne ljusti se vise ali i dalje je crveno.Ako danas odemo u dispanzer cekacemo 2 sata sa bolesnom decom a ona je ipak jako mala.Sta da radim?

Maži kremu koju je doktorka dala, mada meni liči na ojed koji se ljušti (ojed je crvena koža, a ispupčeno iliti bubuljice je osip) :(. Drži je što više otkrivenu, i neka se luftira.

Kaoliko dugo to traje? Mi smo imali jednom - skoro kad je bio kod sveki i nama je pomogao sprej ivančić i sinovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoderm ne bi smeli da mazete vise od jednom dnevno. U medjuvremenu mazi sa jekodermom(jekoderm regenerise kozu). Ovo sto Ivancica kaze je najvaznije{neka bude bez pelene sto vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maži kremu koju je doktorka dala, mada meni liči na ojed koji se ljušti (ojed je crvena koža, a ispupčeno iliti bubuljice je osip) :( . Drži je što više otkrivenu, i neka se luftira.

Kaoliko dugo to traje? Mi smo imali jednom - skoro kad je bio kod sveki i nama je pomogao sprej ivančić i sinovi.

To traje vec par dana a dr nam je rekla da sinoderm mazemo samo juce i danas,ne sme duze a cini mi se da nece proci za tako kratak period. Od cega se javlja ojed?Jel ima veze sa vl. maramicma ili pampersom (da joj smeta)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoderm ne bi smeli da mazete vise od jednom dnevno. U medjuvremenu mazi sa jekodermom(jekoderm regenerise kozu). Ovo sto Ivancica kaze je najvaznije{neka bude bez pelene sto vise.

Sinoderm mazemo ujutru i uvece ali samo dva dana a nece proci za tako kratak period.Jel sme jekoderm da se maze bebama,pogotovu sto je na osetljivom mestu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali slicnih problema stalno,dok smo bili mladji, mnogo ima osetljivu kozu, obavezno smo je vodili na kozno, dobijala je neke masti na bazi hidrokortizona,ona ne sme duze od 3 dana da se koristi, obavezno vodi bebu kod dr. Izbaci vlazne i samo je peri, mazi pavlovicevom dok ne odes kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, dala sam Stefanu brusnicu - video da jedem ja (suvu) pa je tražio i pojeo punu nejgovu šakicu. Jel sme to jesti? Ko velim to je ko da jede suvo grožđe, ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, dala sam Stefanu brusnicu - video da jedem ja (suvu) pa je tražio i pojeo punu nejgovu šakicu. Jel sme to jesti? Ko velim to je ko da jede suvo grožđe, ne?

:unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, dala sam Stefanu brusnicu - video da jedem ja (suvu) pa je tražio i pojeo punu nejgovu šakicu. Jel sme to jesti? Ko velim to je ko da jede suvo grožđe, ne?

:unsure: :unsure:

Kamilici fala, jel ima još ko da daje maloj deci brusnicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kamilici fala, jel ima još ko da daje maloj deci brusnicu?

Dajem ja, cesto. Mada i musli koji jedemo je sa brusnicom, i bas je volimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi ceo dan povraca :(

Jutros nista nije ni hteo da doruckuje, popio malo soka... pa se dva tri puta zakasljao i povratio (izgledalo je kao slajm koji se skupio, posto mu non stop curi nos). Oko tri jeo supicu. Otisli smo pre dva sata na rodjendan, super tamo djuskao, malo sokica popio, odjednom se uhvatio za stomak i kaze da ga boli i da ga uzmem. Bio desetak minuta miran u mom krilu i povratio odjednom, supu i sok :(

Dosli kuci, opet povratio i sad spava. Sta mogu da mu dam, osim supice i pirinca? Neki probiotik? Ne znam dal je ovo stomacni virus, isao je tri dana u vrtic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla samo da što pre ozdravi.... Probiotik mu daj što pre, pa ako ne bude bolje, u ponedeljak kod lekara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buhla, ako je virus, probaj da mu das na kasikicu malo koka-kole. Mozda mu pomogne.

Vodu mu isto davaj na kasikicu a ako nastavi sa povracanjem uvedi mu orosal-rastvor za rehidrataciju, isto na kasikicu, malo po malo.

Bitno je da ne dehidrira, zato neka pije nesto, ali po malo. Srecno nocas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima...

Evo ga sad spava. Pelena mu od jutros suva, uopste nije piskio ceo dan! Cujem creva kako mu krce i prducka :) Dacu mu malo gotove supice kad ustane, aktivirala sam moje da nam donesu probiotik i orosal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.