!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Hvala što brinete :wub: Dobro smo, čim popije jednu kašiku Panklav-a(Amoksicilin) on je bolje, kao da i nije bolestan...Ježim se od toga, ali šta da radim sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala što brinete :wub: Dobro smo, čim popije jednu kašiku Panklav-a(Amoksicilin) on je bolje, kao da i nije bolestan...Ježim se od toga, ali šta da radim sada...

Ipak je morao antibiotik? :(

Ubrzo ce da bude kao nov!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa jel mu dr preporučila Panklav? :unsure:

Samo nek je nama on dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa jel mu dr preporučila Panklav? :unsure:

Samo nek je nama on dobro :)

Jeste....uz kapi za uho.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali drugari šta nam radite danas? Kako ste proveli noć? Mame, jel ih izvodite napolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali drugari šta nam radite danas? Kako ste proveli noć? Mame, jel ih izvodite napolje?

Da...ja ga izvodim, kod nas je sada sve OK... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali drugari šta nam radite danas? Kako ste proveli noć? Mame, jel ih izvodite napolje?

Danas cemo da kuliramo kuci uz crtace jer kisa pada, mada sumnjam da bi njoj smetala kisa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali drugari šta nam radite danas? Kako ste proveli noć? Mame, jel ih izvodite napolje?

Izlazimo i uživamo na snegu. :)

Ponovo smo zdravi, provukli smo se bez lekova! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI vec dva dana temperatura non stop 38.5 itd, isla je cak i do 39 prvi put u zivotu. Luka kaslje,mada sam uspela za ova dva dana da mu smanjim kasalj, e sad ustao je, ima onu granicnu videcemo kako ce se stvari odvijati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ufff secer :) jezim se kad cujem rec na T ... nadam se da nece ici gore vise ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoj samo da mu das da se umara da ne skoci opet... mica mala, bice dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI vec dva dana temperatura non stop 38.5 itd, isla je cak i do 39 prvi put u zivotu. Luka kaslje,mada sam uspela za ova dva dana da mu smanjim kasalj, e sad ustao je, ima onu granicnu videcemo kako ce se stvari odvijati.

A jel kod vas inace sada period virusa kao kod nas ili ne? Mislim da virus moze da digne tako visoku T a ne infekcija. Mis lepi, ljubni ga od Pere da ozdravi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

37.4 Dan nakon nantibiotika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

37.4 Dan nakon nantibiotika.

37.4 nije T ;) Super je to, sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo Hemomicin i idemo na inhalacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi pijemo Hemomicin i idemo na inhalacije.

U bre... :( Pa zar nije bilo ok?

Što Hemomicin? kako je dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bre... :( Pa zar nije bilo ok?

Što Hemomicin? kako je dete?

Bili smo bolje, kad juce opet dobio temperaturu, i mi kod doktora. Kaze ili je bronhitis ili pocetak upale pluca :unsure: Ali bitno je da je on veseo, rucki, samo ga zeza ovaj slajm,ali sad ce to injhalacije srediti!

Jutros doktor, kada smo isli na inhalacije kaze, ma kakva upala, ako jede i igra se to je bronhitis! Ja vise nemam pojma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo bolje, kad juce opet dobio temperaturu, i mi kod doktora. Kaze ili je bronhitis ili pocetak upale pluca :unsure: Ali bitno je da je on veseo, rucki, samo ga zeza ovaj slajm,ali sad ce to injhalacije srediti!

Jutros doktor, kada smo isli na inhalacije kaze, ma kakva upala, ako jede i igra se to je bronhitis! Ja vise nemam pojma!

To može da bude zeznuto. dete super raspoloženo i samo slini, nema T, ti ga odvedeš a ono krenulo na pluća.

Kažem, jer i mi smo sa 10 meseci prošli isto ovo i terapiju. Biće sve ok.

A koje kapi koristite za inhalaciju?

Mi smo imali Aloprol.

Čim nam je dr. dala terapiju ja sam mu stavljala noću i kozji loj na grudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To može da bude zeznuto. dete super raspoloženo i samo slini, nema T, ti ga odvedeš a ono krenulo na pluća.

Kažem, jer i mi smo sa 10 meseci prošli isto ovo i terapiju. Biće sve ok.

A koje kapi koristite za inhalaciju?

Mi smo imali Aloprol.

Čim nam je dr. dala terapiju ja sam mu stavljala noću i kozji loj na grudi.

Isto Aloprol. Znam za kozji loj,al nemam gdje da ga nabavim, a znam da je dobar, kao i kozije mlijeko za disajne puteve. Ti si mi bas rekla, a i danas sam cula i guscije, ali nemam pojma gdje da ga zbavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto Aloprol. Znam za kozji loj,al nemam gdje da ga nabavim, a znam da je dobar, kao i kozije mlijeko za disajne puteve. Ti si mi bas rekla, a i danas sam cula i guscije, ali nemam pojma gdje da ga zbavim.

I gušći je dobar... Vidi na pijaci, mislim da gušći i može da se nađe. A i na pijaci ako nađeš kozji sir - pitaj za loj.

Najbolje da svima razglasiš da tražiš - nikad se ne zna ko može da te iznenadi da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu se vec dva dana pojave crveni plikovi na licu, celo ili obraz a povuku se za pola sata i tako opet sutradan ili posle par sati, sad sam se vec zabrinula ne znam sta bi moglo biti? Sto se tice ishrane jede sve i nije imao problema sa alergijama a kontam da je alergija ne bi se tako brzo povlacilo..Da li neko zna sta bi to moglo biti ?

Da su samo po licu rekla bih da su zubi, tako je kod nas bilo, ali me malo buni čelo :unsure: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je to alergija na našto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanya_ a tkanina na kojoj spava, ili noso neku kapicu i sl.? Novu?

Nama je S prošle godine imao isto. Na trenutak mu izbije osip lice, i malo niz grudi i leđa. Ruke i noge čiste. Odvedemo ga lekaru posle par takvih "osipanja" dr. bukvalno nije mogla ni videti jer nestane.

Rekla nam je da je od neke tkanine ili ako je prevruće u stanu.

Isto tako nam je rekla da od hrane nije, jer kad je alergija na hranu - ne povlači se već se samo pojačava ili smanjuje.

Par dana smo ga prali samo vodom, bez kupki i sl. A kad se pojave, stvljali bebi puder i prošlo je.

Mi smo mislili da mu je od nekog šešira što mu je deda stavljao, da bi se posle mesec dana ispostavilo: mi krenemo opet kod lekara na redovnu vakcinu, i tamo vidimo da kreće opet od vrata. Ladno je bio u pitanju neki duks koji je dobio i obukao samo ta dva puta. Bacili smo ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uopste o tome nisam razmisljala, ima novu jaknu i nju je poceo da nosi tek pre 3 dana a dan posle se pojavljuju plikovi. Iskreno se nadam da je zbog toga bacicu jaknu i cao...A smanjicu malo i grijanje jer mu je mozda previse toplo..Hvala vam puno nadam se da cemo ovo rijesiti :)

Za početak promenite jaknicu. :)

Kažem ti, mi dok smo otišli do lekara, povuklo se.

I javi kako je bejbi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo bolje, kad juce opet dobio temperaturu, i mi kod doktora. Kaze ili je bronhitis ili pocetak upale pluca :unsure: Ali bitno je da je on veseo, rucki, samo ga zeza ovaj slajm,ali sad ce to injhalacije srediti!

Jutros doktor, kada smo isli na inhalacije kaze, ma kakva upala, ako jede i igra se to je bronhitis! Ja vise nemam pojma!

To može da bude zeznuto. dete super raspoloženo i samo slini, nema T, ti ga odvedeš a ono krenulo na pluća.

Kažem, jer i mi smo sa 10 meseci prošli isto ovo i terapiju. Biće sve ok.

A koje kapi koristite za inhalaciju?

Mi smo imali Aloprol.

Čim nam je dr. dala terapiju ja sam mu stavljala noću i kozji loj na grudi.

Isto Aloprol. Znam za kozji loj,al nemam gdje da ga nabavim, a znam da je dobar, kao i kozije mlijeko za disajne puteve. Ti si mi bas rekla, a i danas sam cula i guscije, ali nemam pojma gdje da ga zbavim.

Puslice,evo ja koja sam doktorirala bronhitis,sto sa mojim bratom i samnom sto sa malim da napisem nase iskustvo.

Uradi sledece stvari svaki put kad posumnjas na bronhitis:

Stavi mu ruku na ledja,ako je bronhitis osetices da onako kao vibrira i

podigni mu majicu(bodic) i gledaj da li dise na stomak ili na pluca,sta se pomera,ako se pomera stomak bronhitis je.

Mi smo stavljali gusciji,to smo nasli,pio je kozije mleko neko vreme,posle vise nije bilo.Mi imamo inahalator kod kuce,i on cim krene da kaslje i da mu je nos zapusen ja mu ukljucim inhalacije obicnim fizioloskim rastvorom,i brzo ga prodje,ali pre nego sto smo videli da mu to pomaze i mi smo prosli sve to kao i vi-kaslje,ali je veseo,to je trajalo dve nedelje dok nisu resili da nas konacno posalju kod pedijatra,dobili smo inhalacije berodualom,i od tog leka ga je odmah prolazilo,alporol/spalmotil nam nije pomagao,kasnije smo krenuli kod pulmologa,dobili pumpice,koristili ih 10meseci,i od kad smo poceli da ih koristimo nije imao ni jedan jedini napad.

Vi sad vidite sta je i kako je,ali moj savet je da odete kod pulmologa,ako mu se to ponovi vise puta za neko vreme,da ne bi preslo u astmu,mi smo imali 6napada za godinu dana i tad smo otisli kod pulmologa.Ja se nadam da nije bronhitis,ali prati ga i videces sama. Moja mama je uvek znala da li ce moj brat imati napad ili ne,samo mu stavi ruku na ledja ili pogleda u stomak,i odmah ga vodila kod dr.

I da,stanje se uvek pogorsava nocu i nama je uvek prethodilo nenormalno crvenjenje obraza,nisam dugo kontala zasto,i sad tek kad gledam slike vidim da je svaki put posle toga imao bronhitis. Nadam se da ce ovo pomoci kako tebi tako i svima koji imaju ili sumnjaju na ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.