!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Dete mi puni za 6 daba 6 meseci,ima vec 3-4 dana kako pije moju kravicu i lepo je prihvatila ali ima cas tvrdu stolicu cas recimo proliv,od danas je pocela da slinavi i to sve voda,i kao da joj je nos zapusen,ja sam jj cistila al nista sem vode u nosu.a povraca ili recimo bljucka sve vodu i sve neko kiselo mleko,nisam gadljiva al kolko smrdi na ustajalo i meni dodje da povratim,sta da radim? aaa da i kenkawa je....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi puni za 6 daba 6 meseci,ima vec 3-4 dana kako pije moju kravicu i lepo je prihvatila ali ima cas tvrdu stolicu cas recimo proliv,od danas je pocela da slinavi i to sve voda,i kao da joj je nos zapusen,ja sam jj cistila al nista sem vode u nosu.a povraca ili recimo bljucka sve vodu i sve neko kiselo mleko,nisam gadljiva al kolko smrdi na ustajalo i meni dodje da povratim,sta da radim? aaa da i kenkawa je....

Sto se stolice tice postoji mogucnost da je reakcija na kravlje mleko i moje misljenje je da je malo rano, ali u svakom slucaju svako radi po svom nahodjenju ;). Takodje je moguce i da je zakacila neki stomacni viruscic, u svakom slucaju moj savet ti je da ti nju ipak odvedes kod pedijatra, cisto kontrole radi, kako bi bila sigurna da li je virus ili moguca reakcija na nesto novo tj. na kravlje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana imas druge teme gde si ovo mogla da pitas, pitanja su za par razlicitih tema. ;)

Admini ce nas verovatno prebaciti gde treba, ali evo moje misljenje. Prerano si bebi dala kravlje mleko sto ti i njena stolica govori, drugo sto se nosa i bljuckqanja tice ja mislim da je to u pitanju prehlada, cim curi iz nosica a kad bljucne oseca se na kiselo znaci da je dete prehladjeno, mada ovo bljuckanje moze da bude i jer joj ne odgovara mleko. Daj joj par dana AD i vidi da li ce se sve ovo nastaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete mi puni za 6 daba 6 meseci,ima vec 3-4 dana kako pije moju kravicu i lepo je prihvatila ali ima cas tvrdu stolicu cas recimo proliv,od danas je pocela da slinavi i to sve voda,i kao da joj je nos zapusen,ja sam jj cistila al nista sem vode u nosu.a povraca ili recimo bljucka sve vodu i sve neko kiselo mleko,nisam gadljiva al kolko smrdi na ustajalo i meni dodje da povratim,sta da radim? aaa da i kenkawa je....

Naravno da je kenjkava jer je muci stomacic. Ne moze da vari Kravicu i to odmah obustavi. To sto su joj se pojavili vodeni slinci u isto vreme je, po meni, puka slucajnost. Izbijaju zubi neki garantovano. Caj od kamilice naredna 3 dana, kravlje mleko nikako jos narednih bar 6 meseci, pa onda pokusati po malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce i nocas imali temperaturu, curi nam nosic i uzasno kasljemo :(

Nocas nam je bio zapusen nosic pa smo se svako malo budili. Ne primjecujem da ga boli grlo jer moze da guta. Za temperaturu smo pili paracetamol, a za kasalj nemam pojma, trebali bi do cika doce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, idite kod dr. Na ovoj temi je u zadnje vreme puno pisano o slicnim simptomima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kašljemo dva dana...uz proziran sekret iz nosa...Nikakvih drugih simptoma. Ako ga odvedem ljekaru opet nam slijedi Panklav-antibiotik, drugi u mjesec dana...to mi se nikako ne mili....

Šta biste vi uradili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kašljemo dva dana...uz proziran sekret iz nosa...Nikakvih drugih simptoma. Ako ga odvedem ljekaru opet nam slijedi Panklav-antibiotik, drugi u mjesec dana...to mi se nikako ne mili....

Šta biste vi uradili?

Izduvavala što češće sekret iz nosa (ili koristila pumpicu ako nezna da izduva) i davala što više čajeva ili supice (ako nevoli čajeve) a ako voli čajeve videti koji je čaj dobar za suv kašalj (ako vam je suv) odnosno za izbacivanje šlajma (ako ima šlajm).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kašljemo dva dana...uz proziran sekret iz nosa...Nikakvih drugih simptoma. Ako ga odvedem ljekaru opet nam slijedi Panklav-antibiotik, drugi u mjesec dana...to mi se nikako ne mili....

Šta biste vi uradili?

Filipa,mi smo tako skoro,i nisam htela da ga vodim kod lekara,bas da ne bismo dobili antibiotik,ukljucila sam mu inhalacije obicnim fizioloskim rastvorom,a ti ako nemas inhalator kuvaj mu cajic pa nek se napari iznad serpice.

E sad,kontam da se ne moze bas pobeci od ovih virusa i prehlada jer je vreme takvo,tako da to nam je sto nam je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam...vidjeću još danas stanje. On pije dosta tekućine, iz nosa mu stalno curi providan sekret...nos nije začepljen, kašlje u intervalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izduvavala što češće sekret iz nosa (ili koristila pumpicu ako nezna da izduva) i davala što više čajeva ili supice (ako nevoli čajeve) a ako voli čajeve videti koji je čaj dobar za suv kašalj (ako vam je suv) odnosno za izbacivanje šlajma (ako ima šlajm).

Potpisujem ovo za izduvavanje nosica,moj Vule ima u dzepu maramicu i stalno brise nosic.slazem se i za ove cajeve i supice,sto vise tecnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam...vidjeću još danas stanje. On pije dosta tekućine, iz nosa mu stalno curi providan sekret...nos nije začepljen, kašlje u intervalima.

A da možda nisu petice? U svakom slučaju ja bih sve učinila samo da ne ide do dr-a jer čak nema ni T.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kašljemo dva dana...uz proziran sekret iz nosa...Nikakvih drugih simptoma. Ako ga odvedem ljekaru opet nam slijedi Panklav-antibiotik, drugi u mjesec dana...to mi se nikako ne mili....

Šta biste vi uradili?

a sto mislis da bi ti dao antibiotik bez tempreture i za slinu koja nije virusna??!!

Iskreno meni je jako krivo sto u srbiji a verovatno i bosni rade dr po sistemima iz 17. veka. Aman vise sa tim antibioticima.

Najbitnije je kod nosa fizioloski rastvor, a ne pumpica. Mozda zato i kaslje, ako mu se sekret sliva niz grlo. Ja ih mu samo ispirala dosta nos fizioloskim rastvorom i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce i nocas imali temperaturu, curi nam nosic i uzasno kasljemo :(

Nocas nam je bio zapusen nosic pa smo se svako malo budili. Ne primjecujem da ga boli grlo jer moze da guta. Za temperaturu smo pili paracetamol, a za kasalj nemam pojma, trebali bi do cika doce!

I kod tebe isto:fizioloski rastvor samo i cekala jos jedan dan. pa tek onda dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da možda nisu petice? U svakom slučaju ja bih sve učinila samo da ne ide do dr-a jer čak nema ni T.

Pa petice mu izlaze, vidim ih....

a sto mislis da bi ti dao antibiotik bez tempreture i za slinu koja nije virusna??!!

Iskreno meni je jako krivo sto u srbiji a verovatno i bosni rade dr po sistemima iz 17. veka. Aman vise sa tim antibioticima.

Najbitnije je kod nosa fizioloski rastvor, a ne pumpica. Mozda zato i kaslje, ako mu se sekret sliva niz grlo. Ja ih mu samo ispirala dosta nos fizioloskim rastvorom i to je to.

Ma da...naš svaki odlazak je završio sa Panklavom....

Ima li još nešto prirodno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa petice mu izlaze, vidim ih....

Ma da...naš svaki odlazak je završio sa Panklavom....

Ima li još nešto prirodno?

Pa ko mu izlaze petice, moguce da mu se sekret sliva niz grlo i da od toga kasljucka, nije nista strasno.

Ne znam nista prirodno, mi sve lecimo fizioskim rastorom , znaci to mu gruvam po ceo dan, tako da nikad ne dam se ide na usi i ostale stvati. Kad kazem fizioloski ne mislim na morsku vodu :)

Vam ili je neka prehlada ili su petice, ali za dr niste definitivno, pogotovo ako kazes da za dobar dan daje antibiotike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećer slažem se sa tobom što se tiče fiziološkog ali ja iskreno ne mogu da stavim pravilno fiziološki u nos tako da nam to ne može biti "lek" ipak mora da izduvava nos i da koristim onu pumpicu sa morskom vodom i pantenolom (Marisol).

Filipa onda nije isključeno da je posledica petica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećer slažem se sa tobom što se tiče fiziološkog ali ja iskreno ne mogu da stavim pravilno fiziološki u nos tako da nam to ne može biti "lek" ipak mora da izduvava nos i da koristim onu pumpicu sa morskom vodom i pantenolom (Marisol).

Filipa onda nije isključeno da je posledica petica.

Pa sto ne mozes, nema niceg lakseg.Samo je drzi uspravno dok stoji, ne moras cak ni sa strane. I samo uzmes ampulu i celu grunesodjendom u jednu nozdrvu...i tako naizmenicno po 3-4 amplule u svaku nozdrvu da sve dole izleti. Sta tu izlece, pumpica nikad ne moze da izvuce. A sto se morske vode tice, znam da nije dobro cesto da se koristi i puno jer zna da osteti sluzokozu a i sprej ne cisti tako dobro kao ampula.

Ali ako vama pumpa radi posao, onda ok. meni je dr cim se luka rodio rekla da mi je ta stvar potpuno nepotrebna, tako da sam je odmah bacila. Narocito sto se fizioloski rastvor ne izduvava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod tebe isto:fizioloski rastvor samo i cekala jos jedan dan. pa tek onda dr.

Tako sam i mislila, ako ne bude danas imao temperaturu. Sto je najbitnije pije vodu i sok i jede supicu (bolje nego kad je zdrav :)) Caj nece, al to nije nista novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sto ne mozes, nema niceg lakseg.Samo je drzi uspravno dok stoji, ne moras cak ni sa strane. I samo uzmes ampulu i celu grunesodjendom u jednu nozdrvu...i tako naizmenicno po 3-4 amplule u svaku nozdrvu da sve dole izleti. Sta tu izlece, pumpica nikad ne moze da izvuce. A sto se morske vode tice, znam da nije dobro cesto da se koristi i puno jer zna da osteti sluzokozu a i sprej ne cisti tako dobro kao ampula.

a ja sam mislila da je ono po principu nagde glavu na jednu stranu pa gruneš fiziološki u jednu nozdrvu pa iscuri na drugu... No dobro odosmo OT :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja sam mislila da je ono po principu nagde glavu na jednu stranu pa gruneš fiziološki u jednu nozdrvu pa iscuri na drugu... No dobro odosmo OT :lol:

Pa mozes i sa strane, ali mozes i uspravno dok stoji,bitno je da sekret tj sline koje su doboko pod pritiskom izlete napolje. :rolleyes:

Ja luki to u hodu radim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, to je od petica. cak i da dobije T, gledaj samo da li je konstatna ili nije. Sekret mi se sliva u grlo. Sve mi je to jako poznato. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kašljemo dva dana...uz proziran sekret iz nosa...Nikakvih drugih simptoma. Ako ga odvedem ljekaru opet nam slijedi Panklav-antibiotik, drugi u mjesec dana...to mi se nikako ne mili....

Šta biste vi uradili?

Filipa, to je od petica. cak i da dobije T, gledaj samo da li je konstatna ili nije. Sekret mi se sliva u grlo. Sve mi je to jako poznato. ;)

Slažem se sa Yecom, meni je mali ozdravio posle više od 4 nedelje curenja nosa. poslednjih 10 dana je i kašljucao, ali T nije imao.

Sačekaj sa lekarom i sirupima za iskašljavanje, savete za nosić i T su ti već dale ženskice. :)

YelenaC hvala ti što si me zaustavila da ga vodim lekaru, opet bi dobio antibiotik, a ovako samo izgurali baš ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi savet. V. ima 37.2, zapušen nosić i kija. Već pola sata unazad me proganja - vodi do izlaznih vrata, daje mi svoju jaknu, kapu i rukavice i jasno stavlja na znanje da želi napolje. Da li je pametno da ga izvedem na 15 minuta? Nije mnogo hladno, sunčano je i topi se sneg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A čuj...ja bih ga izvela na 15-minuta, mislim da će mu svjež zrak dobro doći...Samo neka ne trči...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.