!!! S.O.S.


odgovora

Objavljeno

Kako izgleda pregled kod kardiologa za decu?

Mi smo juce bili kod kardiologa u Tirsovoj,prvo su nam merili visinu,tezinu,onda EKG,posle je doktorka poslusala i uradila ultrazvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oka nismo sklopili, u hitnu nismo išli jer sam nočas bila sama sa njih dvoje pa mi je bilo nezgodno zbog Ane. Jutros smo bili kod dr. dobio je neke antibiotike ... bice bolje valjda kenjav je cijeli dan i zaljepio se ya mene ka mali krpelj. Rame mi otpada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oka nismo sklopili, u hitnu nismo išli jer sam nočas bila sama sa njih dvoje pa mi je bilo nezgodno zbog Ane. Jutros smo bili kod dr. dobio je neke antibiotike ... bice bolje valjda kenjav je cijeli dan i zaljepio se ya mene ka mali krpelj. Rame mi otpada

Identicnu noc smo i mi imali samo sto je mm pustio mene da spavam a on je proveo noc sa Markom :( Eno ih sad spavaju obojica :) Ja mislim da su kod nas zubi u pitanju ali cu ga ipak odvesti kod pedijatra... Nema temperaturu niti bilo sta drugo sem nosica zapusenog ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i da dodam ... zagrcne se i vrisne u snu ( na svakih 5-10 minuta ) i cim ga uzme u ruke on ucuti i spava ... Haos :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Stefan BAŠ ne može da diše kada legne :( ... na momente ostane bez dha i tek kada krene da plače skonta da može da diše na usta :( ... pametnica ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Stefan BAŠ ne može da diše kada legne :( ... na momente ostane bez dha i tek kada krene da plače skonta da može da diše na usta :( ... pametnica ....

Ja Marku pod dusek od krevetica zavucem jastuk tako da ne lezi na ravnom i to mu pomaze , lakse dise ali se ipak budi , nesto ga budi ... ma zubi 100% , tako je bilo sa donjim jedinicama pre deset dana , oduvali smo deset dana i evo scenario se ponavlja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Marku pod dusek od krevetica zavucem jastuk tako da ne lezi na ravnom i to mu pomaze , lakse dise ali se ipak budi , nesto ga budi ... ma zubi 100% , tako je bilo sa donjim jedinicama pre deset dana , oduvali smo deset dana i evo scenario se ponavlja ...

Pa taman mu toliko fali, koliko je debel jastuk da iskoci iz krevetca pa me strah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa taman mu toliko fali, koliko je debel jastuk da iskoci iz krevetca pa me strah

:D I Marko je u fazi pentranja po krevetcu ali ja sam u sobi i koliko god cvrsto da spavam cujem ga svaki put kad se okrene ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta moze da bude:

sve cesce se desava da se Luka ukaki. u maju smo skinuli pelene i poslednjih dana..

smorila sam se, prvo sto mi je palo na pamet je Pikovit jer je sa prebiotikom-regulise stolicu. ali njemu je stolica ok pa kontam mozda je zato (prestala sam da mu dajem)

drugo sam pomislila da je neka faza ljubomore zbog Stefana sad..

desi se npr da lepo kaki u solju-kao juce, i valjda ne iskaki sve i malo kasnije ja osetim nesto smrdi kad ono malo u gacicama.

ne znam sa cime da povezem ovo, sta bi moglo biti i da li da ga vodimo kod dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da ga samo malo duže nekako animiraš da ostane na šolji da sve izbaci. I ja nešto mislim da je samo po sredi to što ne izbaci sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i ja to mislim ali.. ne znam. mogu da shvatim da se zaigra pa da pisne dok ne stigne na nosu ali ovo ipak nije proliv pa da samo izleti, mora da se napne malo.

prekljuce sam ga cak malo istukla jer gledam ga on stao i stenje-pitam hoce on to da kaki-NECE. mm ga posle 3min pita LUKA JEL HOCES DA KAKIS STO SE VRTIS?- nece.. i ono nesto smrdi...

uradio pola posla u gacice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta moze da bude:

sve cesce se desava da se Luka ukaki. u maju smo skinuli pelene i poslednjih dana..

smorila sam se, prvo sto mi je palo na pamet je Pikovit jer je sa prebiotikom-regulise stolicu. ali njemu je stolica ok pa kontam mozda je zato (prestala sam da mu dajem)

drugo sam pomislila da je neka faza ljubomore zbog Stefana sad..

desi se npr da lepo kaki u solju-kao juce, i valjda ne iskaki sve i malo kasnije ja osetim nesto smrdi kad ono malo u gacicama.

ne znam sa cime da povezem ovo, sta bi moglo biti i da li da ga vodimo kod dr?

Meni se ovo desavalo sa Vanjom. Samo sto je ona imala 4 godine. Mislila sam da je dete bolesno, medjutim sve je bilo ok. To je neki njihov bunt zbog necega, moras da pricas sa njim. Kod nas je bogami ovo trajalo poprilicno dugo. Pricaj mu svaki dan da to nije lepo i pokusaj kroz njegovo ponasanje da dokucis sta je to sto bi ga navelo da kaki u gace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam sta moze da bude:

sve cesce se desava da se Luka ukaki. u maju smo skinuli pelene i poslednjih dana..

smorila sam se, prvo sto mi je palo na pamet je Pikovit jer je sa prebiotikom-regulise stolicu. ali njemu je stolica ok pa kontam mozda je zato (prestala sam da mu dajem)

drugo sam pomislila da je neka faza ljubomore zbog Stefana sad..

desi se npr da lepo kaki u solju-kao juce, i valjda ne iskaki sve i malo kasnije ja osetim nesto smrdi kad ono malo u gacicama.

ne znam sa cime da povezem ovo, sta bi moglo biti i da li da ga vodimo kod dr?

Ma sigurno je inat. Verovatno je povezano sa bebom. Samo polako. Pričaj sa njim. Ako treba obećaj mu neku nagradu ako se ne ukaki. Svako dete nove situacije doživljava na drugačiji način.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam zene moje drage..

pokusacemo sve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa mamom dy ... Negde sam jednom citala da deca u tom uzrastu imaju fazu kad "ne daju svoje govance" jer to smatraju svojim i nece da kake u solju kao do tada nego to rade u gace ... Ja bih se posavetovala i sa pedijatrom ... Mi u utrok idemo kod lekara zbog Mite (mm sin iz prvog braka ) opet je poceo da piski nocu u krevet ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana :)

kada je Ana imala opstipaciju a zdravstveno sve bilo regularno doktor mi je preporučio djecijeg psihologa jer kaže da djeca ponekad izražavaju revolt preko stolice ..... vjerovali ili ne

Kod Ane je bio fazon "e sada baš neću da kakim" a kod Luke je vjerovatno "e sadu ću baš u gaće da kakim"

Pokušaj razgovarati sa njim .... Nakon razgovora sa Anom shvatila sam da joj se ne sviđa ni što je mama trudna, ni što se selimo ni što mora da krene u školu .... razgovorom smo riješili problem i počela je da kaki normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka vec danima lose jede,jeste da mu rastu trojke, ali bas ne mogu vise to da podnesem. Danas je popio mleko jedva nesto doruckovao i pojeo malo grozdja. To je sve za ceo dan, a ne znam sta mu sve nisam spremala i nudila. Evo sad ga drzim, krce mu creva, joj majke mi poludecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka vec danima lose jede,jeste da mu rastu trojke, ali bas ne mogu vise to da podnesem. Danas je popio mleko jedva nesto doruckovao i pojeo malo grozdja. To je sve za ceo dan, a ne znam sta mu sve nisam spremala i nudila. Evo sad ga drzim, krce mu creva, joj majke mi poludecu.

Vocni jogurt, puding, riza s mlekom, i sve te mekane namirnice mozda pomognu....

Ako je samo zbog zubica, proci ce, samo da nije nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S.O.S. pitanje:

Sta da radim sa ojedom na guzi???

Higijena nije problem, nikakva nova hrana, nista nismo menjali, jedino sto je pila antibiotik 12 dana, kazu da moze izazvati osip na guzi.

Ovo je pocelo kao osip od 3-4 tackice na guzi blizu analnog otvora,vecina se povukla, ali sada ima upaljen ojed na usminama genitalija.

Kupila sam panthenol kremu, pokusacu je i skidati da bude malo golisava. Ne znam da li da stavim puder umesto kreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S.O.S. pitanje:

Sta da radim sa ojedom na guzi???

Higijena nije problem, nikakva nova hrana, nista nismo menjali, jedino sto je pila antibiotik 12 dana, kazu da moze izazvati osip na guzi.

Ovo je pocelo kao osip od 3-4 tackice na guzi blizu analnog otvora,vecina se povukla, ali sada ima upaljen ojed na usminama genitalija.

Kupila sam panthenol kremu, pokusacu je i skidati da bude malo golisava. Ne znam da li da stavim puder umesto kreme?

Od antibiotika bi se najverovatnije osula cela,bar su meni deca tako reagovala. Mozda joj nice neki zub,npr. trojke? Neka cink krema kao sto rece milica,ali ako su gljivice onda mora kod dr. Pogledaj u temi o ojedima guze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vocni jogurt, puding, riza s mlekom, i sve te mekane namirnice mozda pomognu....

Ako je samo zbog zubica, proci ce, samo da nije nesto drugo.

E sad me i ti plasi. Skoro smo bili na pregledu, sve je bilo ok osim gingivitisa. On nece ni tecno. Danas je ovo bilo najgore, juce je za sva tri obroka pojeo po nesto ali malo. Juce je za dorucak jeo plazmu i mleko, pojeo je malo vise od pola njegovog normalnog obroka, za rucak supu sa hlebom, za obe uzine voce I to je jedino sto rado jede i ne odbija, a za veceru opet malo supe i mleko. Sad kad ovako nabrajam i ne deluje bas malo jel da, ali se ja strasno brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad me i ti plasi. Skoro smo bili na pregledu, sve je bilo ok osim gingivitisa. On nece ni tecno. Danas je ovo bilo najgore, juce je za sva tri obroka pojeo po nesto ali malo. Juce je za dorucak jeo plazmu i mleko, pojeo je malo vise od pola njegovog normalnog obroka, za rucak supu sa hlebom, za obe uzine voce I to je jedino sto rado jede i ne odbija, a za veceru opet malo supe i mleko. Sad kad ovako nabrajam i ne deluje bas malo jel da, ali se ja strasno brinem.

Mama Dy pa on je jeo,ja razumem da se brines,ali gledajuci moju Anju ona ne pojede ni pola od toga sto si nabrojala. To ti je samo faza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Dy pa on je jeo,ja razumem da se brines,ali gledajuci moju Anju ona ne pojede ni pola od toga sto si nabrojala. To ti je samo faza

Hvala draga, utesila si me, ceo dan me boli glava od brige. On je veseo, igra se lepo, aktivan je, lepo spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je poceo danas da slini.. predvece je kijao, sad spava, ali evo kasljuca :(

Sta mogu ujutru preventivno da mu dam?

Ima li efekta da stavim crni luk pored kreveta (i da li treba da ga isecem ili onako ceo da stavim)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta bi mogla preventivno kad je vec poceo da slini. Po meni je najvaznije ciscenje nosa da se to ne siri dalje. A luk... pa cini mi se da sam procitala da treba da se isece, mna to radi ona je pisala o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.